Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763798 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vida82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3495 Dátum: 2009.11.26 19:41:03 »
Na figyu!Lassan jön a 90.000 szervizem,most és fogom csinálni!Teszek a toyota szervizekre!Veszek tőlük egy gyári olaj szűrőt aztán olyan olajat veszek bele amiről tudom,hogy minőségi,ja és bele is teszem(lehet hogy a szervizben simliztek eddig)!Aztán veszek egy belső motorblokk mosót(Kitudja,lehet ,hogy dugulás?!) és jöhet a meló!Munka végeztével közzé teszem a végeredményt,én még bizakodom,hogy ez megoldást jelenthet!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3496 Dátum: 2009.11.26 20:13:51 »
Szóval problémás az autód és teszel a garira, ráadásul egy dízel motorral?  :eek: Nem mondom, bátor dolog...
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3497 Dátum: 2009.11.26 20:32:40 »
Xanyi írta a lényeget:Akinek problémája van a kerregéssel eddig milyen olajszűrőt használt?... ha nem gyárit, akkor tessék megpróbálni toyota szűrővel. Nem man meg bosch meg anyámtyúkjátisígyhívták tipúsuval, hanem gyárival. És lehetőleg 5w-30 vagy 0w-30 as olajjal. A yarisba a gyár 5w-30-at ír elő. Ha ezek után is csinálja lehet tovább gondolkodni.


vida82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3498 Dátum: 2009.11.26 21:11:36 »
Fogalmam sincs,hogy milyen szűrőt használtam eddig,TOYOTÁBAN szervizelték!Ott is emberek laknak akik abból élnek,hogy át kúrják a másikat!Benzines a yarisom és már garin túl!Remélem megoldódik a gondom

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3499 Dátum: 2009.11.26 21:28:25 »
Zénóka: Annyit tennék hozzá, hogyha valaki ragaszkodik az utángyártott szűrőhöz, akkor abból a MANN FILTER a legjobb. De hát annyiba kerül mint a gyári, akkor megmár....
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3500 Dátum: 2009.11.26 22:19:48 »
Zénóka: Annyit tennék hozzá, hogyha valaki ragaszkodik az utángyártott szűrőhöz, akkor abból a MANN FILTER a legjobb. De hát annyiba kerül mint a gyári, akkor megmár....

Nekem arról hiányzik a finom vazelin. ;) :D
Nyilván léteznek azért jó szürők, de az áruk ....
A gond ugye, ha egy kicsit is visszaengedi az olajat, akkor viszonlag hosszú ideig marad olajnyomás nélkül a feszítő (és a motor) és az tényleg fájdalom. Hallottam már yarist 300ft os olajszűrővel indítani...érdemes lett volna felvenni és feltenni a jutubéra :oops:


Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3501 Dátum: 2009.11.26 23:27:50 »
Xanyi írta a lényeget:Akinek problémája van a kerregéssel eddig milyen olajszűrőt használt?... ha nem gyárit, akkor tessék megpróbálni toyota szűrővel. Nem man meg bosch meg anyámtyúkjátisígyhívták tipúsuval, hanem gyárival. És lehetőleg 5w-30 vagy 0w-30 as olajjal. A yarisba a gyár 5w-30-at ír elő. Ha ezek után is csinálja lehet tovább gondolkodni.

Ha jól emlékszem gyári, de a hvén alámászok megnézem ha nem gyári van benne k* ideges leszek a szakszervízre. Olajat nem tudok így ellenőrizni, de mostantól nem nagy Castrol hordoból öntik a kocsimba az olajat hanem megveszem és viszem az előírást azaz 5w-30at. Abból mi az előrás/javasolt? Castrol Edget olvastam meg a Fuchsot? Acea előírásnál mit nézzek?


Idézet
Értem én az aggódást kacsint Nekem 15 éves Corollám van. Mindig rádióval közlekedek. Aztán 1x 2x kipróbáltam a rádió nélkül. Azt hittem szétesik az autó. Mindenhonnan nyikorog, zörög, csattog. Nade mégse fog attól még szétesni kacsint Korral jár, bizonyos dolgokat meg kell szokni.

Az rendben, hogy nyikorog a müszerfal, az ajtózáró "lenyomok" lifegnek azis zörög meg.... nem BMW/Lexusal van dolgunk. de ha a motornál vmi olyan hangot ad, hogy az fáj.... mindha nem lenne vminek kenése.... ésha tényleg nincs az nemnormális és biztosan jelentősen megrövidíti az adott alkatrész élettartalmát.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.26 23:45:51 írta Fade »

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3502 Dátum: 2009.11.27 00:11:39 »
Na figyu!Lassan jön a 90.000 szervizem,most és fogom csinálni!Teszek a toyota szervizekre!Veszek tőlük egy gyári olaj szűrőt aztán olyan olajat veszek bele amiről tudom,hogy minőségi,ja és bele is teszem(lehet hogy a szervizben simliztek eddig)!Aztán veszek egy belső motorblokk mosót(Kitudja,lehet ,hogy dugulás?!) és jöhet a meló!Munka végeztével közzé teszem a végeredményt,én még bizakodom,hogy ez megoldást jelenthet!

elöször motomosó utána olajcsere! Márha jól olvasom a használatit pl.: http://www.olajshop.hu/termekek/liqui_moly/adalek/motor_clean_motortisztito/0_5l/details
Mikor csinálod?

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3503 Dátum: 2009.11.27 08:49:31 »
...Munka végeztével közzé teszem a végeredményt,én még bizakodom,hogy ez megoldást jelenthet!
szerintem ezzel nem fog megoldódni...de ne legyen igazam.

hidegen az enyém is csinálja. (de csakis hidegen. ha fűtött garázsból indulok, akkor ok ) 
kizárólag gyári szűrőt használok. olajból pedig volt már 10w40-5w40-0w30-0w20 motul,castrol,shell,mobil,eneos.
0w20 olajjal is bekerreg.

ez ilyen. 150.000km után is működik. nem foglalkozom vele.

más:
váltómat kicserélték 90.000km-nél, m a 2-est nehezen vette, pedig rendszeresen volt olaj cserélve.
az új vátlóban 60.000km van.(biztonság kedvéért 30.000km után [120.000km-nél] cseréltünk ebben az újban is olajat) és ez is akadozik időnként.

ez ilyen.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3504 Dátum: 2009.11.27 17:21:13 »

váltómat kicserélték 90.000km-nél, m a 2-est nehezen vette, pedig rendszeresen volt olaj cserélve.
az új vátlóban 60.000km van.(biztonság kedvéért 30.000km után [120.000km-nél] cseréltünk ebben az újban is olajat) és ez is akadozik időnként.

ez ilyen.
Nekem inkább reccsenve vette, kétszer volt szinkroncsere, egyszer komplett kuplungcsere, nyáron egy módosított kivitelű kapcsolótengelyt raktak be.
Eredmény? Most vagy reccsenve veszi, vagy akad. És a pontos kapcsolás néha más fokozatban is hiányzik. Elég rapszódikus, egymás utáni két váltás is más. A kocsiban 14000km van..... és bosszant, nemhogy egy Toyotának, más autónak sem lehetne ilyen. Olaj volt benne gyári és TAF-X is, mindegyikkel így viselkedik.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3505 Dátum: 2009.11.28 13:15:33 »

váltómat kicserélték 90.000km-nél, m a 2-est nehezen vette, pedig rendszeresen volt olaj cserélve.
az új vátlóban 60.000km van.(biztonság kedvéért 30.000km után [120.000km-nél] cseréltünk ebben az újban is olajat) és ez is akadozik időnként.

ez ilyen.
Nekem inkább reccsenve vette, kétszer volt szinkroncsere, egyszer komplett kuplungcsere, nyáron egy módosított kivitelű kapcsolótengelyt raktak be.
Eredmény? Most vagy reccsenve veszi, vagy akad. És a pontos kapcsolás néha más fokozatban is hiányzik. Elég rapszódikus, egymás utáni két váltás is más. A kocsiban 14000km van..... és bosszant, nemhogy egy Toyotának, más autónak sem lehetne ilyen. Olaj volt benne gyári és TAF-X is, mindegyikkel így viselkedik.

A TAF-X 75W-90-es. A gyári olajból pedig van 75W-90-es és sima 75V-s is. Ha elöbbi volt bent, akkor meg kellene próbálni a 75V-sel... Nem is minden márkaszervízben tartják ezt a fajta gyári olajat, de meg kellene azzal is próbálni.
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3506 Dátum: 2009.11.28 17:24:53 »
A TAF-X 75W-90-es. A gyári olajból pedig van 75W-90-es és sima 75V-s is. Ha elöbbi volt bent, akkor meg kellene próbálni a 75V-sel... Nem is minden márkaszervízben tartják ezt a fajta gyári olajat, de meg kellene azzal is próbálni.
A szerviz az első javításnál cserélt olajat (2700km), mert szerintük kicsit "megégett". Gyárit tettek elvileg bele, de nem tudom melyiket. Utána a TAF-X-el én próbálkoztam, de azzal majdhogynem olyan érzésem volt, hogy sűrűbb. A 75V-s az hígabb? Lehet hogy akkor az volt benne?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3507 Dátum: 2009.11.28 18:26:16 »
A TAF-X 75W-90-es. A gyári olajból pedig van 75W-90-es és sima 75V-s is. Ha elöbbi volt bent, akkor meg kellene próbálni a 75V-sel... Nem is minden márkaszervízben tartják ezt a fajta gyári olajat, de meg kellene azzal is próbálni.
A szerviz az első javításnál cserélt olajat (2700km), mert szerintük kicsit "megégett". Gyárit tettek elvileg bele, de nem tudom melyiket. Utána a TAF-X-el én próbálkoztam, de azzal majdhogynem olyan érzésem volt, hogy sűrűbb. A 75V-s az hígabb? Lehet hogy akkor az volt benne?

Azt nem tudom. De a régi Yarisok esetében a váltóolaj előírás API GL4 or GL5 SEA 75W90 volt, ehhez javasolja mindenki a TAF-X-et. Viszont az új Yaris előírása már API GL4 75W. Egészen biztosan nem véletlenül változtattak rajta, és ezért nem jó bele a TAF-X! Mindenképpen meg kellene próbálni a gyári 75W-s olajat. Egy Avensisnél is rutinból beletöltöttük a gyári API GL4/5 75W-90-es váltóolajat, aztán jött vissza az ügyfél hogy szervíz óta alig kapcsolható a kettes... Előírás alapján rendeltünk bele belevaló GL4 75W-s olajat, és minden megoldódott. Ezt mi már itt Szombathelyen kitapasztaltuk, hogy igenis lényeges hogy az előírt legyen beletöltve!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3508 Dátum: 2009.11.28 20:31:45 »
Azt nem tudom. De a régi Yarisok esetében a váltóolaj előírás API GL4 or GL5 SEA 75W90 volt, ehhez javasolja mindenki a TAF-X-et. Viszont az új Yaris előírása már API GL4 75W. Egészen biztosan nem véletlenül változtattak rajta, és ezért nem jó bele a TAF-X! Mindenképpen meg kellene próbálni a gyári 75W-s olajat. Egy Avensisnél is rutinból beletöltöttük a gyári API GL4/5 75W-90-es váltóolajat, aztán jött vissza az ügyfél hogy szervíz óta alig kapcsolható a kettes... Előírás alapján rendeltünk bele belevaló GL4 75W-s olajat, és minden megoldódott. Ezt mi már itt Szombathelyen kitapasztaltuk, hogy igenis lényeges hogy az előírt legyen beletöltve!
Hm, majd előbányászom a kocsihoz kapott kezelésit, de úgy rémlik abban GL4 or GL5 szerepel. Mennyibe kerülhet a gyári 75W-s olaj, tudnál egy hozzávetőleges árat mondani? És akkor csak a gyári jó bele semmi más ugye?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3509 Dátum: 2009.11.28 23:27:52 »
Nem tudom a kezelésijében mi szerepelhet, de én a gyári SDS lapon néztem, amit a szervízek is használnak. Azt tudom, hogy gyáriból létezik ez az olaj, hogy más márkából van-e azt nem... Sajnos árakat sem tudok!
Xanyi