Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763933 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vida82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3480 Dátum: 2009.11.21 17:58:12 »
Ha minden igaz 1sz-fe a kód!

vida82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3481 Dátum: 2009.11.21 20:16:58 »
Tévedtem! 1SZD474529  az helyes kód!Miért kérdezted?

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3482 Dátum: 2009.11.22 02:14:32 »
Tévedtem! 1SZD474529  az helyes kód!Miért kérdezted?

Jó az 1sz-fe =(SCP10).  Azért kérdeztem mert többen küzdünk motor inditásnál "csunya hang mindha szárazon futna" problémával és jo lenne tipust is tudni olvass vissza. Elsőre a te problémád mindha különbözne a mienktöl mert nálunk csak az első 2-3secben "dizeles/mindha szrazon futna" utána elmulik de ezt nekünk télen nyáron csinálja mindha vmi miatt késne az olaj, lassan érne el a motorba nálad meg csak hidegben, de akkor durván.
Nálunk amugy az olajcsere nem segitett, de nálad remélhetőleg fog.

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3483 Dátum: 2009.11.22 11:15:10 »
Az en kodom 1KR02xxxxx... Az gondolom 1KR-FE tipus. De szerintem ez mas problema (legalabbis nalam), mert ez csak hidegben, gazadasnal jon elo, amig be nem melegszik a motor.

Jó az 1sz-fe =(SCP10).  Azért kérdeztem mert többen küzdünk motor inditásnál "csunya hang mindha szárazon futna" problémával és jo lenne tipust is tudni olvass vissza.
Yaris II 1.0

Gyula72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3484 Dátum: 2009.11.22 13:07:24 »
Sziasztok. Az a hiba , hogy hidegen kerepelő hangot ad az én yarisomnál is előjött(2007 1,0), ahogy októberben bejöttek a hidegebb idők, tavaly télen ezt nem produkálta. Én is az olajra gondoltam először mert a 45000 km-es szervíz előtt volt az autó, de november közepén meg volt a szervíz, az olaj csere (5W40) és utánna is csinálta,  amit megfigyeltem +5 celsius fok alatt csinálja, amint bemelegszik a motor  szép csendes lesz újra , hát engem is nagyon zavar, szerintem a vezérműlánc felől jön ez a hang.Ha valaki tud valamit írjon.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3485 Dátum: 2009.11.22 16:56:00 »
Volt 1 estém, amikor végigolvastam az 1,5éves topic lemaradásomat.
Konklúzió: TESSÉK VISSZAOLVASNI. 3 havonta ismétlődnek a hozzászólások. Ezt a vezérműláncos dolgot 6x olvastam.
Laco 73 :D

vida82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3486 Dátum: 2009.11.22 17:21:53 »
Tudod,aki dolgozik nincs ideje olvasgatni!Gondolom,hogy ez az oldal azért jött létre,hogy segíthessünk egymáson!Ha kell 6x-7x!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3487 Dátum: 2009.11.22 17:25:49 »
De a kereső sem sordísznek van...

vida82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3488 Dátum: 2009.11.22 18:56:15 »
De a kereső sem sordísznek van...
Még új vagyok itt!Mit gépeljek be hogy egyből a problémám válaszára találjak?Nincs időm olvasgatni!Segítséged előre is köszi!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3489 Dátum: 2009.11.22 22:42:39 »
De a kereső sem sordísznek van...
Még új vagyok itt!Mit gépeljek be hogy egyből a problémám válaszára találjak?Nincs időm olvasgatni!Segítséged előre is köszi!
Ez a baj a mai világban, hogy mindenki gyors, és fájdalommentes megoldást akar az élet minden problémájához úgy, hogy a kisújját se kelljen mozdítani érte.
Üdv a valóságban. 2009 Föld bolygó Tejút rendszer.
Legjobb igyekezetünk ellenére sem biztos, hogy tudunk válaszolni minden problémára. Amennyi ideig vársz a válaszra, bőven vissza lehet olvasni 20-30 oldalt.
Így csak az az eredmény, hogy 1re átláthatatlanabb lesz a topic.
Mivel nem vagyunk távdiagnoszták, ezért elég nehéz minden problémára megoldást találni pár soros leírás alapján.
Viszont az elmúlt 1,5 év visszaolvasása alapján típushiba, hogy induláskor pár másodpercig ez az érdekes hang jön. Hideg időben erősödik. Ha más fordulatszámon, melegen is furcsa a hangja, akkor lánccsere kell, ha csak a hidegindításnál van ez, akkor bele kell törődni, ez van. 0W-30 olajat lehet bele tenni, EDGE pl. Nem tom, ettől jobb lesz-e. De sztem ettől a hangtól még sok10ezer km-et lehet menni.


Laco 73 :D

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3490 Dátum: 2009.11.26 03:05:51 »
De a kereső sem sordísznek van...
Még új vagyok itt!Mit gépeljek be hogy egyből a problémám válaszára találjak?Nincs időm olvasgatni!Segítséged előre is köszi!
Ez a baj a mai világban, hogy mindenki gyors, és fájdalommentes megoldást akar az élet minden problémájához úgy, hogy a kisújját se kelljen mozdítani érte.
Üdv a valóságban. 2009 Föld bolygó Tejút rendszer.
Legjobb igyekezetünk ellenére sem biztos, hogy tudunk válaszolni minden problémára. Amennyi ideig vársz a válaszra, bőven vissza lehet olvasni 20-30 oldalt.
Így csak az az eredmény, hogy 1re átláthatatlanabb lesz a topic.
Mivel nem vagyunk távdiagnoszták, ezért elég nehéz minden problémára megoldást találni pár soros leírás alapján.
Viszont az elmúlt 1,5 év visszaolvasása alapján típushiba, hogy induláskor pár másodpercig ez az érdekes hang jön. Hideg időben erősödik. Ha más fordulatszámon, melegen is furcsa a hangja, akkor lánccsere kell, ha csak a hidegindításnál van ez, akkor bele kell törődni, ez van. 0W-30 olajat lehet bele tenni, EDGE pl. Nem tom, ettől jobb lesz-e. De sztem ettől a hangtól még sok10ezer km-et lehet menni.

Én visszanéztem 2+évre visszamenően minden hszt aztán korábban is kb mindent keresövel. Az 1.0as 88.000kmes Yarisomban a problémám az "5-6h állás után kerreg inditásnál ~2+másodpercig" egyértelműen nem egyedi pl kammler küzd vele 2éve, ha jól értem egyszer emiatt már komplett vezérlést is cserélt "Cserélték a láncot, láncfeszítőt, láncvezetőt" de 10.000km után a hiba újra jelentkezett. A problémám és az övé is, hogy nincs megoldás a problémánkra. Hiába olvastam vissza, vagy vittem el Toyota márkakereskedésbe, ahol ráadásul 5-6h várás után csak legyintenek, hogy á én vagyok a hülye a kocsi megy ez nem lényeg.....  :censored:
Szóval nem a lustaság a probléma, sött én és kammler se a pénzt sajnáljuk.... egyszerűen nem tudjuk, hogy kéne a hibát elhárítani, olvasok és vinném én szervízbe is csak csinálják meg... ja és tartósan, úgy, hogy 10.000km után ne kelljen újra vezérlést cserélni emiatt az nem normális.

Xanyinak írtam egy privit mindha ő tudna erről vmit, ezt írta 2008.09.15.én: "A lánc csak és kizárólag hidegindításkor az első alkalommal csörög, amíg nincs olajnyomás a feszítőjénél."

Az egy tuti, hogy vhonnan késik az olaj.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.26 03:28:18 írta Fade »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3491 Dátum: 2009.11.26 11:08:42 »
Én visszanéztem 2+évre visszamenően minden hszt aztán korábban is kb mindent keresövel. Az 1.0as 88.000kmes Yarisomban a problémám az "5-6h állás után kerreg inditásnál ~2+másodpercig" egyértelműen nem egyedi pl kammler küzd vele 2éve, ha jól értem egyszer emiatt már komplett vezérlést is cserélt "Cserélték a láncot, láncfeszítőt, láncvezetőt" de 10.000km után a hiba újra jelentkezett. A problémám és az övé is, hogy nincs megoldás a problémánkra. Hiába olvastam vissza, vagy vittem el Toyota márkakereskedésbe, ahol ráadásul 5-6h várás után csak legyintenek, hogy á én vagyok a hülye a kocsi megy ez nem lényeg.....  :censored:
Szóval nem a lustaság a probléma, sött én és kammler se a pénzt sajnáljuk.... egyszerűen nem tudjuk, hogy kéne a hibát elhárítani, olvasok és vinném én szervízbe is csak csinálják meg... ja és tartósan, úgy, hogy 10.000km után ne kelljen újra vezérlést cserélni emiatt az nem normális.

Xanyinak írtam egy privit mindha ő tudna erről vmit, ezt írta 2008.09.15.én: "A lánc csak és kizárólag hidegindításkor az első alkalommal csörög, amíg nincs olajnyomás a feszítőjénél."

Az egy tuti, hogy vhonnan késik az olaj.
Kedves Fade!
Ha visszaolvastál, akkor láthatod, hogy mi se vagyunk mágusok, hogy 1 csapásra megoldjuk a problémádat. Nagyon sajnáljuk, hogy ez van, de mi laikusok már nem tudunk ezek szerint segíteni, mert ha az elmúlt 2 év tudása nem megfejtés a problémádra, akkor más irányban kell keresgélni.
Én csak annyit jegyeztem meg, lehet, hogy kicsit rossz hangsúlyban, hogy sokan nem olvasnak vissza, és 3 havonta előjön ez a téma, de semmi megoldás nem jön elő. Ergó sztem felesleges 3 havonta beírni, hogy léci segíccsetek, mert kerreg.
A megoldást sztem Xanyi segítségével, vagy 1 olyan szerelő segítségével tudnád, tudnátok megoldani, aki ért a Toyotákhoz, és nem akar lehúzni. Lehet, hogy nem a láncnál van a probléma, hanem mélyebben gyökerezik a dolog, csak ott csúcsosodik ki ;)
Aztán megint mondok valamit, és kövezzetek meg. Lehet, hogy ez természetes jelenség? Esett már szét valakinek a Yarisa ennek a problémának köszönhetően? Lehet, hogy olyan problémára keresünk megoldást, ami nem is létezik, csak kitaláljuk? Lehet, hogy konstrukciónál fogva van ez a hang, de ettől még 500ezret elmegy a motor?
Mondok egy egyszerű példát. A dízel kerreg. Minden dízel motor másként, 1ik hangosabb, másik halkabb. Hidegen és melegen is másként. Mégsem megyünk egyből a szervizbe, hogy rossz a motor.
Laco 73 :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3492 Dátum: 2009.11.26 11:15:04 »
Én is ideges lennék, ha az én autóm csinálná ezt. Gondolkodj azok fejével, akik autójával van épp valami.
Anno vinnyogtam, hogy valami van a Kadettal, közölték, hogy dízel, hallgassam hangosabban a rádiót és hogy miért kell kiakadni minden kis szaron, stb... aztán pár napra rá megfőztem a motort szépen.
Nem mondom én sem, hogy nagy a gáz, csak a bizonytalanság a legrosszabb.
         

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3493 Dátum: 2009.11.26 12:13:56 »
Én is ideges lennék, ha az én autóm csinálná ezt. Gondolkodj azok fejével, akik autójával van épp valami.
Anno vinnyogtam, hogy valami van a Kadettal, közölték, hogy dízel, hallgassam hangosabban a rádiót és hogy miért kell kiakadni minden kis szaron, stb... aztán pár napra rá megfőztem a motort szépen.
Nem mondom én sem, hogy nagy a gáz, csak a bizonytalanság a legrosszabb.
Értem én az aggódást ;) Nekem 15 éves Corollám van. Mindig rádióval közlekedek. Aztán 1x 2x kipróbáltam a rádió nélkül. Azt hittem szétesik az autó. Mindenhonnan nyikorog, zörög, csattog. Nade mégse fog attól még szétesni ;) Korral jár, bizonyos dolgokat meg kell szokni.
Én amúgy is hipohonder vagyok, szóval amikor volt gond az autómmal én is figyeltem minden apró rezdülésre, de csak idegbeteg lettem 1 idő után, az autónak meg azóta sincs semmi baja.
Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a 2004-es Yarisunknak kezdet kezdete óta van ez a hangja (mármint nem biztos, hogy pontosan az, amit mások hallanak, ahhoz meg kellene hallgatni személyesen is), amit én konstrukciós dolognak érzek. Azt hiszen sosem nyavajogtam emiatt a fórumon. Tettünk bele másik olajat, 0W-30 Edge, mintha jobb lenne, de megvan, viszont nem lett rosszabb 55ezer km alatt. Emiatt nem érdemes motort cserélni sztem ;) Amiatt is szoktak sokan aggódni, hogy mi a helyzet a kenéssel a hidegindítást követő 1,5 másodpercben, amikor az olajnyomás lámpa nem alszik el. Ez az oka ennek a láncos dolognak is sztem. Mégse rohanok a szervizbe motorcserére. Szóval sztem túl van dimenzionálva a dolog. Hogy 1 csere után kis ideig miért nem adja ezt a hangot a lánc? Sztem. kell neki 1 kis idő, míg bekopik, aztán onnantól már nem változik.
Ettől függetlenül, örülnék, ha megoldódna a gond, és gariba mindenkinek kicserélnék a rossz alkatrészt :)
Laco 73 :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3494 Dátum: 2009.11.26 17:24:47 »
De a Yarisnál ez nem hiba, hanem konstrukciós sajátosság. Hiszen a láncot az olaj feszíti, ahhoz pedig idő kell hogy az olajnyomás felépüljön. Minél többet áll az autó annál több... Minél jobb olajjal és gyári olajszűrővel egy kicsit enyhíthető, de meg nem szüntethető.
Akkor van gond, ha folyamatosan csörög, nem csak hidegindításnál!
Xanyi