Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763605 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3405 Dátum: 2009.09.11 13:52:41 »
HELP,HELP,HELP!

Sziasztok!

1000-es '99-es Yaris boldog tulajdonosa lettem (ill. a feleségem). Az autónak van több kissebb problémája, ennek megoldásában szeretnék segítséget kérni:
- hidegindítás után ha nagyobb gázt adok, az autó befullad, ha csak simoigatom a gázpedált akkor tökéletesen működik, a jelenség elmúlik ha bemelegszik a motor (gyertyák, olaj, szűrő lett cserélve) , üzemmelegen megy mint a golyó, a fogyasztása is jónak tűnik
-alapjárat üzemmeleg motornál 500 f/perc, ami szerintem alacsony
-amit észrevettem, ha befogom a levegőszűrő ház szívónyílását, nem fullad le a motor ( a szívórendszer egyébként tömörnek látszik, nem látok szakadást vagy törést rajta)
-a motor vezérlésoladlán valahonnan csöpög az olaj a hengerfej alatti magasságból, nem vészesen, de illene orvosolni. Van-e valami tipikus szimmering v. tömítés ami elszáll, vagy bármelyik lehet ami azon a részen?

Egyenlőre ennyi lenne a probléma, segítségeteket előre is köszönöm.

Papp Márton

Hali a Yaris fórumban.

Nem választottál rosszul!
Kisebb hibák vannak, ezek nálam is megvannak 2000kiadásu 1.0-és verdában a vezérlésoladlán az olaj nálam már 5 éve ott van letörölgettem, anno hogy megnézzem honnan folyik pontosan, szép lassan megint olajos lett,de olaj fogyi nem volt. Pályán is mentem vele 140-145 között Bp-Nagykanizsa között ott sem ette az olajat. Legyen olyan nem érdekel.
Hidegen rángatás az már jobban idegesített szerelő megtisztította a légtömegmérőt, jobb lett de most is szarakodik, új 55e pénz csere lesz, de nálad is. Alapjárat is alacsony azzal sem foglalkozom, nem fullad le. Induláskor pörgetni kell.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3406 Dátum: 2009.09.11 16:32:14 »
A hidegindítás utáni probléma szerintem is a légtömegmérő hibája. Ha szemben állsz az autóval, ott van a légszűrőház bal oldalán. Azt kell kivenni és jó alaposan megtisztítani féktisztítóval. Valószínüleg jobb lesz utána, de lehet hogy csak a csere segít.
Az alapjárat ilyen alacsony főleg a japán Yarisokon. Nekem is 500 volt, de még annak idején gariban cserélték az ECU-t. Most jó. De amúgy nem kell vele foglalkozni.
Az olajfolyás a vezérlésnél tipikus Yaris hiba. A vezérműlánc fedele tömítőpasztával van feltéve, azzal spóroltak a gyárban. Majdnem minden Yarison megfigyelhető ez, úgyhogy én azt ajánlom mosd le, és ha csak soká lesz újra olyan, akkor ne foglalkozz vele. Ha viszont szó szerint folyik ott az olaj, akkor érdemes levenni és újratömíteni!
Xanyi

pmarci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3407 Dátum: 2009.09.11 20:41:20 »
A hidegindítás utáni probléma szerintem is a légtömegmérő hibája. Ha szemben állsz az autóval, ott van a légszűrőház bal oldalán. Azt kell kivenni és jó alaposan megtisztítani féktisztítóval. Valószínüleg jobb lesz utána, de lehet hogy csak a csere segít.
Az alapjárat ilyen alacsony főleg a japán Yarisokon. Nekem is 500 volt, de még annak idején gariban cserélték az ECU-t. Most jó. De amúgy nem kell vele foglalkozni.
Az olajfolyás a vezérlésnél tipikus Yaris hiba. A vezérműlánc fedele tömítőpasztával van feltéve, azzal spóroltak a gyárban. Majdnem minden Yarison megfigyelhető ez, úgyhogy én azt ajánlom mosd le, és ha csak soká lesz újra olyan, akkor ne foglalkozz vele. Ha viszont szó szerint folyik ott az olaj, akkor érdemes levenni és újratömíteni!

Először is köszönöm szépen a segítséget, az olajfolyás már látható a betonon , bár a szinten még nem látszik, de újra fogom tömíteni ezt a vezérmű fedelet. A légtömegmérőt kitisztítottam, de nincs változás, egyenlőre így marad. Még azon gondolkoztam, hogy az alapjárati motor kúpja nincs-e elkoszolódva és kevés levegőt enged be. Lehet hétvégén kiszedem és megtisztítom, majd írok hogy sikerült-é valamit alkotni.

pmarci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3408 Dátum: 2009.09.11 20:42:32 »

köszi a segítséget

pmarci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3409 Dátum: 2009.09.11 21:04:05 »
Még egy kérdés, a kipufogórendszer középső részén tűhegynyi lyukak vannak lassan cserés lesz (még nem nagyon fúj ki), ezt hogy szokták cserélni? A katalizátor után nincs bontható kötés... Nem kerülhető el a flex meg a hegesztés??? Egyáltalán lehet csak a katalizátor utáni részt venni? A hátsó dob jó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3410 Dátum: 2009.09.12 00:18:49 »
Még egy kérdés, a kipufogórendszer középső részén tűhegynyi lyukak vannak lassan cserés lesz (még nem nagyon fúj ki), ezt hogy szokták cserélni? A katalizátor után nincs bontható kötés... Nem kerülhető el a flex meg a hegesztés??? Egyáltalán lehet csak a katalizátor utáni részt venni? A hátsó dob jó.

Nem kerülhető el a flex és a hegesztés, ugyanis három részt lehet kapni: leömlő, hátsó dob, és a közti rész. Neked ugye a legutóbbi kellene, amiben a katalizátor is van, az pedig 2-300 ezer Ft gyáriba!
Xanyi

pszer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3411 Dátum: 2009.09.14 19:43:03 »
Egy olyan problémám van, hogy a hátsó helyzetjelző lámpa nem ég, pedig az égő OK. Lehet hogy a biztosítékkal van baj?

Kösszönöm,

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3412 Dátum: 2009.09.14 20:22:21 »
Egy olyan problémám van, hogy a hátsó helyzetjelző lámpa nem ég, pedig az égő OK. Lehet hogy a biztosítékkal van baj?

Kösszönöm,

Elöl ég? Mert, ha igen, akkor izzó, vagy fészek, vagy vezeték....  Ha nem, akkor bizti az elsődleges hibalehetőség.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3413 Dátum: 2009.09.18 11:48:49 »
Minap eszrevettem, hogy a sarvedon levo jobb elso index nem mukodik. Jol latom, hogy az izzot nem lehet cserelni, hazzal (buraval) egyutt lehet csak cserelni?
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.18 12:57:42 írta pzs »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3414 Dátum: 2009.09.18 12:33:50 »
Minap eszrevettem, hogy a sarvedon levo jobb elso index nem mukodik. Jol latom, hogy az izzot nem lehet csarelni, hazzal (buraval) egyutt lehet csak cserelni?

Igen jól látod. Márkareskedésben 2-3000 Ft az ára.
Xanyi

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3415 Dátum: 2009.09.19 13:31:54 »
Ma reggel vettem észre, hogy eltünt bal oldalrol mind a két díszátcsám. Valami büdös gennyes ork ellopta  :censored:
Na mingyá körbemegyek a faluba, ha meglátom valakinek a kocsián beleállítom a kisbaltát a motorháztetőjébe  :death: meg a csávóba is.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3416 Dátum: 2009.09.19 20:48:59 »
Minap eszrevettem, hogy a sarvedon levo jobb elso index nem mukodik. Jol latom, hogy az izzot nem lehet csarelni, hazzal (buraval) egyutt lehet csak cserelni?

Igen jól látod. Márkareskedésben 2-3000 Ft az ára.
Jó tudnyi :-)

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3417 Dátum: 2009.09.20 10:30:52 »
Minap eszrevettem, hogy a sarvedon levo jobb elso index nem mukodik. Jol latom, hogy az izzot nem lehet csarelni, hazzal (buraval) egyutt lehet csak cserelni?

Igen jól látod. Márkareskedésben 2-3000 Ft az ára.

Koszi az infot!

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3418 Dátum: 2009.09.21 12:56:35 »
Ma reggel vettem észre, hogy eltünt bal oldalrol mind a két díszátcsám.
:cry:
elég nehéz lesz pótolni :(

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3419 Dátum: 2009.09.25 14:29:11 »
Sziasztok!
Tegnap sikerült hozzájutnom egy 2003-as Yaris D-4D-hez.Biztos hogy sok kérdésem lesz hozzátok,de az első:Gyárilag nem mér fogyasztást,csak átlagsebességet?Anyám 2000-es 1.0-es Yarisa meg igen?Ebből kihagyták?