Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763774 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3375 Dátum: 2009.07.20 21:19:26 »
E15 Corolla-t tutira.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3376 Dátum: 2009.07.25 11:45:51 »
Korábban írtam a váltógondomról, hogy akadozva, a 2-est néha reccsenve veszi. 2x volt már szinkronszerkezet cserén, de nem változott. No előrelépés történt az ügyben. Tegnap voltam Veszprémben, kicserélték a kapcsoló tengelyt (shfit and select lever shaft). Nemrég jött ki egy módosított "update"-elt tengely, akinél problémás, annál gariban kicserélik. Nem egész egy óra kicserélték (a hátsó ajtó teleszkópokkal együtt), korrekt, pontos munkát végeztek, plusz pont ezért nekik. :clap: De lássuk az eredményt: érezhetően jobb lett és nem placebohatás! Akadás, reccsenés nélkül veszi, kb. ilyennek kell lennie. A szervizzel abban maradtunk, hogy használom aztán beszámolok a tapasztalatokról, ugyanis náluk én voltam az első, akinek ezt az új alkatrészt beszerelték.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Gyula72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3377 Dátum: 2009.07.26 14:29:03 »
Üdv
 Pár hónapja van a család tulajdonában egy 2007-es évjáratú 1000 cm-es yaris.Azóta több hiba volt már vele amit gariban cseréltek(vízpumpa, motortartóbak csere). Utobbi időben már kétszer csinált olyat, hogy megállás után a indítókulcsot a gyújtáskapcsolónál csak az ACC állásba kapcsoltuk ki,  és újra indítani szerettünk volna de nem indult, ezután kulcs ki a gyújtáskapcsolóból majd újra probálkozni  de így sem indult, majd többszöri  kulcs ki, be indít, akkor sem , egy kis  várakozás után kb 2 perc amikor a kulcs nem volt bennt a kapcsolóban, újra indítva akkor már elindult.Kérdésem itt a fórumon olvastam, hogy újraindításgátlóval vannak felszerelve, tehát ez az?? és hogy működik mikor tilt le, mikor engedélyez? előre is kösz

amúgy a yariskával teljesen meg vagyunk elégedve amilyen célból vásároltuk arra tökéletes.

carlac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3378 Dátum: 2009.08.02 22:09:08 »
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Van nekem egy 2004-es Yaris Blue Ice-om 1000 ccm 67.000 Km-rel és a Balatonról hazafelé tartva, a klímagáz hirtelen "elfolyt". Úgy vettem észre, hogy valami sistereg és az első lábrészre érkező szellőzőn keresztül folyik be valami. Majd rájöttem, hogy a klíma mondta be az unalmast.
Érdeklődni szeretnék, hogy lehet orvosolni a problémát, mit kell cserélni és milyen költséggel fog ez járni.

Minden információt előre is köszönök!

Üdv: carlac

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3379 Dátum: 2009.08.02 22:46:22 »
Vidd el egy szerelőhöz vagy szaki klímáshoz és akkor kiderül, hogy pontosan mi ment benne tönkre. Lehet, hogy csak egy cső (lévén hogy bekerült a gáz az utastérbe) és ebből meg egy feltöltésből megúszod.
         

BeaB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3380 Dátum: 2009.08.06 10:54:59 »
Sziasztok!

Új vagyok itt, most hozzuk ki a kereskedésből a kocsit.
2000-es kiadású,  1,3as Yaris. Mire figyeljek ennél az autónál? Tudom, hogy egyes márkáknál a váltók gyengék.... de itt mire kell jobban figyelni?
Örülnék pár tanácsnak a kocsival kapcsolatban. Előre is köszönöm! :)

BeaB

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3381 Dátum: 2009.08.07 07:46:20 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, most hozzuk ki a kereskedésből a kocsit.
2000-es kiadású,  1,3as Yaris. Mire figyeljek ennél az autónál? Tudom, hogy egyes márkáknál a váltók gyengék.... de itt mire kell jobban figyelni?
Örülnék pár tanácsnak a kocsival kapcsolatban. Előre is köszönöm! :)
BeaB
Szia!
Nekem tavalyi Yaris-szal volt váltógondom az akadozó kapcsolás miatt, de gariban most cserélték ki egy módosított alkatrészre. Ha a tiéddel nincs ilyen gond akkor semmi gond. Szervizkönyve megvan? Ha le vannak cserélve a folyadékok, akkor nem érhet meglepetés.
Villi
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

BeaB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3382 Dátum: 2009.08.07 08:30:11 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, most hozzuk ki a kereskedésből a kocsit.
2000-es kiadású,  1,3as Yaris. Mire figyeljek ennél az autónál? Tudom, hogy egyes márkáknál a váltók gyengék.... de itt mire kell jobban figyelni?
Örülnék pár tanácsnak a kocsival kapcsolatban. Előre is köszönöm! :)
BeaB
Szia!
Nekem tavalyi Yaris-szal volt váltógondom az akadozó kapcsolás miatt, de gariban most cserélték ki egy módosított alkatrészre. Ha a tiéddel nincs ilyen gond akkor semmi gond. Szervizkönyve megvan? Ha le vannak cserélve a folyadékok, akkor nem érhet meglepetés.
Villi


Szia!
Szervízkönyv megvan, folyadékok cserélve vannak.
Köszi:)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.07 12:17:25 írta Szilvi »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3383 Dátum: 2009.08.07 12:26:36 »
Szia!
Szervízkönyv megvan, folyadékok cserélve vannak.
Köszi:)
Nem tudom mennyit futott, esetleg érdemes volna megnézni elöl a fékbetéteket, tárcsákat, szilentek, gömcsuklók rendben vannak-e.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3384 Dátum: 2009.08.07 21:45:36 »

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3385 Dátum: 2009.08.07 22:02:40 »
Sziasztok!
2000-es kiadású Yarisom van 1,0. A probléma szépen lassan, de biztosan jött elő. Hidegen rángatott és nem akart menni. Légszűrő csere, gyújtógy. csere benzinszűrő csere olajcsere(az mindenképpen esedékes volt). A hiba nem szűnt meg, hidegen vagy melegen mindegy volt rángatott nem ment, légtömegmérőt megtisztították sokkal jobb lett valszeg csere lesz, sajna 50e körüli az ára.

A másik gond ami szerelők szerint nem az, de szerintem az a benzinszűrő csere után sípoló hang  van a benzintartály felől. Az autó megy csak eddig nem volt ez a hang kíváncsi lennék, hogy hasonló autós kollégáknak is van é ilyen hang az autóban. Az új benzinszűrő 8e be került után gyártott.

Javaslatokat előre is köszönöm.

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3386 Dátum: 2009.08.24 17:33:34 »
Kuplung főhengerről rajzot hol találok.
Gond állandóan nyikorog, már cserélték egy darabig jó volt aztán megint elkezdte
Kuplung főhenger csere évente ez vicces.
üdv.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3387 Dátum: 2009.08.24 22:40:04 »
Kuplung főhengerről rajzot hol találok.
Gond állandóan nyikorog, már cserélték egy darabig jó volt aztán megint elkezdte
Kuplung főhenger csere évente ez vicces.
üdv.

mikor kinyomod a kuplungot akkor nyikorog?
nekem anno ez a starletommal volt ilyen,szétfújtam wd40-el és befejezte...  :D
Yaris Ts 05'

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3388 Dátum: 2009.08.25 16:38:15 »
Igen de tegnap befújtam a hengernél illetve a pedálnál mindenhol de nem lett jó.
Ma meghalgattuk és kivül a váltóbol is jön nyikorgó hang, egyszer már a villánál is befújtam de szerintem nem normális, hogy állandóan fujogatni kell.
Igazábol jól müködik csak idegesítő.
Most 48000 van benne váltó olajat mikor kell cserélni egyáltalán kell?
üdv
köszönöm a válaszokat  
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.26 21:05:25 írta kleingy »

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3389 Dátum: 2009.08.26 20:56:41 »
Teflonos sprével fujasd be a válónál (ahol van a gumi porvédő a villánál) meg a kabinban is a munkahengernél. szívtam vele én is sokat...

Ne idézzetek maratonban légyszi.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.26 21:05:48 írta kleingy »