Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763842 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3360 Dátum: 2009.07.03 10:29:36 »
Szűrőből mind a három féle olyan volt amiben benne van a megkerülőszelep is meg a visszacsapó szelep is. Ráadásul olyan szűrő került vissza, ami akkor is volt rajt, amikor még jó volt.
Most nem igazán értem, honnan máshonnan folyhat vissza az olaj, ahogy a rajzot néztem. Olajszivattyú is jó kell legyen, olajnyomás gond sose volt. Hihetetlen, varázslatos. Nem azzal van nekem gondom, hogy a motor mit csinál, ott mindíg van olaj, terhelés nélkül indul el, nem gond. De nehogy már egy szervízbe azt mondják, hogy nem gond. De gond, annak a láncnak nem szabad kerepelni indítás után. Az nem kereplő. Ahhoz drága volt kicseréltetni, hogy kerepeljen.
Azt írtam, ha nézed, hogy azért kellett láncot cserélni, mert a láncfeszítő romlott el. Mivel menni kellett nem lett időben megcsináltatva, ezért megnyúlt a lánc is. Azért cserélték ki. A vezérlésen nem kell karbantartani semmit, a lánc élettartama megegyezik a motor élettartamával. Ahogy azt olvastam róla.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3361 Dátum: 2009.07.03 11:06:40 »
Szűrőből mind a három féle olyan volt amiben benne van a megkerülőszelep is meg a visszacsapó szelep is. Ráadásul olyan szűrő került vissza, ami akkor is volt rajt, amikor még jó volt.
Most nem igazán értem, honnan máshonnan folyhat vissza az olaj, ahogy a rajzot néztem. Olajszivattyú is jó kell legyen, olajnyomás gond sose volt. Hihetetlen, varázslatos. Nem azzal van nekem gondom, hogy a motor mit csinál, ott mindíg van olaj, terhelés nélkül indul el, nem gond. De nehogy már egy szervízbe azt mondják, hogy nem gond. De gond, annak a láncnak nem szabad kerepelni indítás után. Az nem kereplő. Ahhoz drága volt kicseréltetni, hogy kerepeljen.
Azt írtam, ha nézed, hogy azért kellett láncot cserélni, mert a láncfeszítő romlott el. Mivel menni kellett nem lett időben megcsináltatva, ezért megnyúlt a lánc is. Azért cserélték ki. A vezérlésen nem kell karbantartani semmit, a lánc élettartama megegyezik a motor élettartamával. Ahogy azt olvastam róla.
Az a kérdésem lenne, hogy a kerepelő hang most is a vezérlés felöl jön? Ha valaki segítség akadna egy indítózáshoz, akkor nagyjából be lehetne lőne, honnan jön a hang. Amennyiben a vezérlés lesz a ludas, akkor olyan alkatrészre gyanakodnék, ami nem lett kicserélve. A feszítőgörgőn kívül van más, pl. fix. görgő?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3362 Dátum: 2009.07.03 16:44:03 »
Hát ha nincs akkora olajnyomás, hogy feszítse rendesen a láncot akkor persze hogy onnan jön. Onnan jön igen, nincs ott semmi baj. Ki van ott cserélve minden. Csak akkor lenne biztosabb, ha én csináltam volna. Nincs semmi gond a láncfeszítéssel, nem csattog benne a lánc, se hidegen, se melegen. Melegen zörögne már rég, annyit mentem vele ha az volna a baj. Itt most elsősorba a nyomás késésén van nálam a hangsúly. Mert nem normális. Akkor se az, ha alapvetően nem árt. Mostanában nagyon elharapózott a szervizeknél az a dolog, hogy: áá nem árt neki. Na és akkor mi van, ha nem árt neki? Ez nem Zsiguli. Nekem ne késsen se olaj, se víz se benzin, se elektron se mittudoménmi. Ja csak agyalni kéne rajt, az meg idő ugye. Az lesz a vége kib****szom a motort belőle aztán majd szétszedem én. Hogy az ideg szét*** mindjárt. Kellett ez nekem.
Ha elindítod egy indítás után ujra akkor jó, mert akkor még nem folyik vissza az olaj. Olyankor nem is késik persze a nyomás. ahogy azt említettem. Csak idővel jelentkezik a dolog. Csak ha késik az olaj. Amúgy ha szíjas lenne észre se lehetne venni, annak nem volna hangja. De a lánc legalább nem szakad el. Raktak volna bele rugós láncfeszítőt mint a zsiguliba aztá kész.


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3363 Dátum: 2009.07.03 16:52:51 »
Az nem lehet, hogy maga a nyomasmero nem jo?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3364 Dátum: 2009.07.03 16:58:39 »
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_TOYOTA_YARIS_SCP10L-CHMGKW_1302.html

remélem jó a link, tessék, egy íves láncvezető, gorgő nincs, a másik láncvezető a feszítő is. De mégegyszer, az olajnyomáson van a hagsúly, ha az nem késik nem kerreg, és én elsősorban az olajnyomás okát kutatnám. De ott se látok mást ahol visszafolyhat, a szűrőn kívül. Olajszivattyú kopott vagy mi? Ott visszacsuroghatna egy része. Na az egy zsigulinak is szégyen volna. Hát könyörgöm, tömény olajba fut. Még ha nyujtottam volna az olajcseréket.



kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3365 Dátum: 2009.07.03 17:03:42 »
Ja 1szfe a motorkódja.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3366 Dátum: 2009.07.03 17:38:57 »
Ja 1szfe a motorkódja.
Az olajszivattyú ábrája elég elnagyolt, de úgy látszik, hogy egy fogaskerék van a tengelye végén, ezek szerint így kapja a hajtást a főtengelyről. Ha már szivattyú, akkor a szívóoldalon kezdeném a vizsgálódást. Ehhez olyan ötletem van, hogy le kell venni az olajteknőt, egy átlátszó edénybe, pohárba tenni a motorolajból. Aztán valaki odateszi a szívótölcsérhez, hogy beleérjen, egy segítő meg 1-2mp-ig indítózzon. Ha ezalatt sem látszik, hogy a pohárból szívna olajat, akkor tényleg ott lesz a bibi.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3367 Dátum: 2009.07.03 21:22:39 »
Mielött bármit is csinálnál vele, próbálj ki egy másik Yarist. Mindegyikben (1SZ-FE) kerepel hidegindításkor a lánc egy 1-2 másodpercig.
Xanyi

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3368 Dátum: 2009.07.10 23:49:21 »
Üdv! Segítséget szeretnék kérni, le kellene szedni a Yarisom (2003.06. faceliftes SOL) jobb első ajtóról a kárpitot, mert az utólag beszerelt központizár motorja nem működteti rendesen a zárat. Kell-e valamire ügyelni a kárpit leszedésénél, van-e valami furfangja a dolognak? A toyodiy.com-on néztem már a robbantott ábrát, de nem sok mindent lehet kivenni belőle, hogy mik tartják a kárpitot. Válaszokat előre is köszönöm!
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3369 Dátum: 2009.07.11 09:33:15 »
Üdv! Segítséget szeretnék kérni, le kellene szedni a Yarisom (2003.06. faceliftes SOL) jobb első ajtóról a kárpitot, mert az utólag beszerelt központizár motorja nem működteti rendesen a zárat. Kell-e valamire ügyelni a kárpit leszedésénél, van-e valami furfangja a dolognak? A toyodiy.com-on néztem már a robbantott ábrát, de nem sok mindent lehet kivenni belőle, hogy mik tartják a kárpitot. Válaszokat előre is köszönöm!

A Sol felszereltségben biztosan nem utólagos a központizár...
Amúgy kilincsnél csavar kivesz, behúzó mélyedésnél szintén csavar és komplett kivesz, kárpiton körbe 3 db patent kivesz (csillagcsavarhúzóval el kell fordítani a belét, aztán komplett ki lehet húzni) ezek után már csak rántás kell neki hogy a patentok amik körbe fogják oldjanak, aztán le kell emelni felfelé.
Xanyi

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3370 Dátum: 2009.07.17 08:00:39 »
Üdv hagy kérdezzek egy hülyeséget, ha valaki sokat oktat a kocsival, és induláskor gyakran lefullasszák az nem árt a motornak?
Gondolok itt a láncfeszítőre stb.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3371 Dátum: 2009.07.17 13:21:54 »
A 2007-es Yaris II-esem most volt a 45 ezres szervizen.Alánéztünk az olajcserekor és nagy meglepetésemre a hajtómű és a motortest találkozásánál lévő illesztésnél egyhe olajszennyezés látható.A szaga szerint motorolaj és csak annyi,hogy a por megköti mert a garázspadlómon semmi nem látható. :no:
A szervíz diagnózisa:főtengelyszimmering!
Hogy a Besenyő Pistabácsit idézzem:"Nooormális?" :devil:
Eddig két Toyotám volt:Corolla 120000 km,Yaris I 107000 km hiba nélkül,igaz japánok voltak mindketten.Most van egy francia és 45000-nél garanciális főtengelyszimmering?Ez bizony elkeserítő!
Ti mit szóltok mindehhez?(kissé csalódott vagyok Toyota ügyben) :hmmmm:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3372 Dátum: 2009.07.17 13:25:17 »
Maskepp megfogalmazva 252000km utan van az elso problemad a Toyotaval, amit garanciaban kicserelnek. En nem csalodott lennek, hanem orulnek  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.17 13:30:29 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3373 Dátum: 2009.07.17 13:58:48 »
Maskepp megfogalmazva 252000km utan van az elso problemad a Toyotaval, amit garanciaban kicserelnek. En nem csalodott lennek, hanem orulnek  :surrender:

Tulképpen igazad van:az egész csak nézőpont kérdése! :clap:
Hello!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3374 Dátum: 2009.07.20 18:47:00 »
Napjainkban gyártanak még valamilyen tipust japánban :?:
Yaris Ts 05'