Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763993 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3315 Dátum: 2009.06.06 13:16:35 »
Kedves Kollégák!

Új Yarisom van, 1.33-as motorral és start-stop rendszerrel. Ez utóbbi egyik napról a másikra felmondta a szolgálatot (1,5 hónapos autó). Természetesen be van kapcsolva ez az opció, nem megy a klíma, nem működik a rádió stb. (tehát nincs semmi zavaró elektromos erőforrás) és le van zárva a motorháztető, zárva van a vezető oldali ajtó stb. Szóval mindent ellenőriztem, amit a kézikönyv alapján megtehetek.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Természetesen viszem garanciálisan a szervízbe, de akkor is megrendül egy kicsit az ember bizalma ...

Köszönettel

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3316 Dátum: 2009.06.06 18:35:31 »
Sztem te vagy az első start/stop-os Yaris tulaj. Tényleg, gratula hozzá! Igazad van, irány a szerviz.
Gabe 254.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3317 Dátum: 2009.06.06 19:37:22 »
Rengeteg mindennek kell egyszerre teljesülnie ahhoz, hogy leálljon a motor. Bizonyára nem romlott el semmi, csak egyszerűen valamilyen paraméter nem teljesül, és ezért nem állítja le. Pl. ha sokat mentél városban pár napot, és ezért soxor állította le, akkor elképzelhető hogy az akkufeszültség lecsökkent. Egy hosszabb úton kap töltést, és utána már leállítja. De ez csak egy példa.
Xanyi

kocos0

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3318 Dátum: 2009.06.07 17:50:01 »
Sziasztok!! Nem régen vettem egy 1.4-es diesel Yaris-t. A mai napon egyszer csak elkezdte forralni a vizet és a fűtés se ment villogott a a pros víz lámpa, volt már valakinek ilyen jelensége? Ez nem azt jelzi hogy hengerfejes lett a motor? Ja és most hírtelen megjavult bosszant nem tudom mi lehet vele. Válaszokat előre is köszönöm! :helpsmilie: :helpsmilie:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3319 Dátum: 2009.06.07 21:36:09 »
Kedves Kollégák!
Új Yarisom van, 1.33-as motorral és start-stop rendszerrel. Ez utóbbi egyik napról a másikra felmondta a szolgálatot (1,5 hónapos autó). Természetesen be van kapcsolva ez az opció, nem megy a klíma, nem működik a rádió stb. (tehát nincs semmi zavaró elektromos erőforrás) és le van zárva a motorháztető, zárva van a vezető oldali ajtó stb. Szóval mindent ellenőriztem, amit a kézikönyv alapján megtehetek.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?
Természetesen viszem garanciálisan a szervízbe, de akkor is megrendül egy kicsit az ember bizalma ...
Köszönettel
Üdv!
Én tesztkörre elvittem egyet mikor bemutatták, és tök mindegy volt hogy megy a klíma, vagy a rádió, vagy a világítás, minden helyzetben működött. Még a szalonban is csodálkoztak, ők nem így tudták.
Vidd szervizbe, garanciális, kutya kötelességük rendbe hozni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3320 Dátum: 2009.06.07 21:46:04 »
Sziasztok!! Nem régen vettem egy 1.4-es diesel Yaris-t. A mai napon egyszer csak elkezdte forralni a vizet és a fűtés se ment villogott a a pros víz lámpa, volt már valakinek ilyen jelensége? Ez nem azt jelzi hogy hengerfejes lett a motor? Ja és most hírtelen megjavult bosszant nem tudom mi lehet vele. Válaszokat előre is köszönöm! :helpsmilie: :helpsmilie:
Párom 2.0 TD Ave I-nél volt hasonló jelenség, valószínűleg a víz valahogy eltűnt a hűtőrendszeredből neked is. Ellenőrizted már, hogy van-e a hűtőben víz?
Ha nincs folyásnyom, akkor valószínű, hogy hengerfejes. Ellenőrizd az olajat, hogy nem-e habosodott be (víz kerül bele, szintén hengerfejre utal).
Illetve: garis a kocsi? Mikor vetted? Mikori Yaris?
Jótanács: ha hengerfejes, csináltasd meg és add el...
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3321 Dátum: 2009.06.07 22:14:21 »
Sziasztok!! Nem régen vettem egy 1.4-es diesel Yaris-t. A mai napon egyszer csak elkezdte forralni a vizet és a fűtés se ment villogott a a pros víz lámpa, volt már valakinek ilyen jelensége? Ez nem azt jelzi hogy hengerfejes lett a motor? Ja és most hírtelen megjavult bosszant nem tudom mi lehet vele. Válaszokat előre is köszönöm! :helpsmilie: :helpsmilie:
Hirtelen megjavult? A kiegyenlítő tartályban megfelelő a víz szintje, nem kellett utánaönteni??? Tiszta a színe, nem olajos??? Nem feltétlen hengerfejes, kérdés hogy mennyi ideig ment míg a figyelmeztető lámpa világított.
Igen, jó kérdés hogy mikori az autó, azért ritka véletlen hogy vétel után ilyen problémája legyen. Mennyi van benne óra szerint?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

vargaand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3322 Dátum: 2009.06.09 09:51:32 »

Kedves Kollégák!

Köszönöm a start-stop rendszerrel kapcsolatos válaszaitokat! Az történt, hogy egy kicsit megnyomogattam a start-stop funkcióért felelős biztosítékot, és lám, újra működni kezdett. Persze nyilván nem ettől, ez csak amolyan ráolvasás volt, de tény, hogy azóta újra "leáll a pirosnál". Villi-nek üzenem, hogy a kézikönyv szerint is a nagy elektromos fogyasztók (főleg a klíma) visszakapcsolhatják a rendszert. Talán Xanyi-nak volt igaza, hogy egy picit kevesebb volt az akkumulátor töltése: tény, hogy  a 2009-es Yarisba egy direkt a start-stop rendszerhez kifejlesztett (némileg talán erősebb) akkumulátor került. Ha újra jelentkezik a probléma, azért nyilván megnézetem a szervízben.

Köszönettel

KovacsGabor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3323 Dátum: 2009.06.09 15:02:15 »
Valakinek lenne esetleg valami otlete?

Attol, hogy kozel 12V-ot mutat, meg lehet, hogy az akksi rossz. Apam OFF kocsija is hasonlo tuneteket produkalt, a multimeter ott is kozel 12V-ot mutatott, de aztan kiderult, hogy zarlatos az akksi, vagy ilyesmi...

Cellazárlatos aksi nem mutat 12 V-ot. Ha 1 cella zárlatos (általában a pozitív saru melletti szokott) akkor olyan 10 V körül fog mutatni, de ma mértem egy aksit, ami 8,6-ot mutatott.  :eek:

Cellazárlat megállapítására jó lehet még savsűrűségmérő (párszáz forint), vagy terhelővilla. Terhelésnél, amelyik cella először kezd pezsegni, az lesz zárlatos.

De tesztelni mindig csak tökéletesen feltöltött aksit szabad, mert fals értékek születnek.

Egy 4 éves aksi elérte életkorának végét. Amelyik megy utána is, az ajándék.

Arra kell nagyon figyelni, hogy sose merüljön le koppra az aksi, mert akkor beszulfátosodik az alja, és csak azt érzed, hogy gyenge a viszonylag új, feltöltött aksi. Pl. egy fél éves aksi 400 A helyett tud 250-et. És nem cserélik ki garanciában. Hiába írja ki a műszer, hogy kuka.



Én Yarisba biztos nem vennék 20-22 ezer forintos aksit. Kb. 45-55 Ah-ás kell bele. Ez pl. egy bolgár-amerikai aksinál 14 ezer Ft alatt marad, ráadásul az kifjezetten magas indítóáramú. És azok is elmennek 4 évet. Nagyon keveset hoznak vissza garanciális időn belül (2 év) Sokkal több piros osztrák aksi jön vissza. Pedig az drágább (2-3eFt-tal), és jóval kisebb az indítóárama. Csak hát a név ugye.

Akkumulátorban szívesen segítek.

Üdv.: KG

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3324 Dátum: 2009.06.09 15:06:23 »
Érdekes, itt többen beszélnek olyan Toyota akksiról, amelyek nem 4, hanem akár 6-8 éveket is elmennek (Gomba talán ma írta, hogy 10 éves az akksi egy Yarisban és még jó...).
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.09 15:09:53 írta kleingy »
         

KovacsGabor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3325 Dátum: 2009.06.09 15:13:03 »
Érdekes, itt többen beszélnek olyan Toyota akksiról, amelyek nem 4, hanem akár 6-8 éveket is elmennek (Gomba talán ma írta, hogy 10 éves az akksi egy Yarisban és még jó...).

Persze, én is tudnék mesélni. Itt csak arra szerettem volna rámutatni, hogy nem kell haragudni egy 4 éves aksira, ha tönkremegy.  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3326 Dátum: 2009.06.09 15:24:41 »
Ez igaz, én is csak a kivételt emeltem ki.  :flowers:
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3327 Dátum: 2009.06.09 17:42:06 »
4 év? Azt hittem hogy átlagban többet tudnak. Pláne ha azt nézem, hogy az előző autómban 7 éves korában halt meg, pedig elég sokat használtam városban és csak 32Ah-os volt (az amperszámra már nem emlékszem). Lehet hogy akkor mázlim volt.:) Yarisban is bírhatna legalább ennyit.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

samuka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3328 Dátum: 2009.06.09 19:00:47 »
hello

segítséget szeretnék kérni. Van egy másfél éves yarisom és az utóbbi időben fura kattanás hallatszik vagy jobb elölről vagy a vezető ülés alól valahonnan, amikor lendületből nagyot fékezve élesen kanyarodok. Pl garázsba, parkolóban való beforduláskor. Egy nagy határozott kattanás. Mi lehet ez?

előre is köszi!

sam

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3329 Dátum: 2009.06.09 20:41:47 »
hello
segítséget szeretnék kérni. Van egy másfél éves yarisom és az utóbbi időben fura kattanás hallatszik vagy jobb elölről vagy a vezető ülés alól valahonnan, amikor lendületből nagyot fékezve élesen kanyarodok. Pl garázsba, parkolóban való beforduláskor. Egy nagy határozott kattanás. Mi lehet ez?
előre is köszi!
sam
Hi!
Bal- és jobbra menetben is hallható? Teljesen alákormányzott helyzetben jelentkezik, vagy van egy bizony pont ami után igen?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive