Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763942 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3285 Dátum: 2009.04.22 17:40:45 »
A kormányropogás visszatért, toto szervízbe vissza ellenőrizni diagnózis: kormányoszlopcsere!
Yaris II d4d 2006

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3286 Dátum: 2009.04.23 08:43:44 »
A kormányropogás visszatért, toto szervízbe vissza ellenőrizni diagnózis: kormányoszlopcsere!

nálam is ez volt

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3287 Dátum: 2009.04.23 23:59:20 »
nem hiszem,h a francia szerelés miatt lenne...a japán!!! yaris versonkban 0km-es korában a bal oldai ajtószigetelő gumit kellett kicseréltetni(garanciában), m kegyetlenül befújt a szél és beázott :ph34r:
Aha...

Te valamiért késztetést érzel rá, hogy elégedetten nyugtázd az összes hírt arról, hogy a Toyota sem hibátlan? Ez vmi vigaszt jelent neked azért, mert a te Toyotáddal is voltak gondok ;) ? Ja - mutasd már meg, hol állította innen bárki is, hogy hibátlan a Toyota.

Csak mert ez kicsit (?) kezd unalmas lenni  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3288 Dátum: 2009.04.24 11:48:20 »
 [rohog] [rohog]

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3289 Dátum: 2009.04.28 08:57:42 »
valami néha nyikorog, elől... olyankor figyeltem meg, amikor fel/le huppanok egy fekvőrendőrről...
elég halk, csak olyankor hallom, amikor üresben gurulok.
meg néha fékezéskor is hallom, de nem a fékezés teljes időtartama alatt... vagyis lenyomom a féket, lassul a kocsi, némaság... eztán egyszer csak a megállás előtt nyikorog egy picit, de még azelőtt meg is szűnik, hogy végleg megállna az autó.
mi lehet ez?? és miért nem állandó a jelenség?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3290 Dátum: 2009.04.28 20:56:51 »
valami néha nyikorog, elől... olyankor figyeltem meg, amikor fel/le huppanok egy fekvőrendőrről...
elég halk, csak olyankor hallom, amikor üresben gurulok.
meg néha fékezéskor is hallom, de nem a fékezés teljes időtartama alatt... vagyis lenyomom a féket, lassul a kocsi, némaság... eztán egyszer csak a megállás előtt nyikorog egy picit, de még azelőtt meg is szűnik, hogy végleg megállna az autó.
mi lehet ez?? és miért nem állandó a jelenség?
Amikor fékezel, egyenesmenetben hallatszik, vagy kanyarodás közben?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3291 Dátum: 2009.04.28 22:14:06 »
valami néha nyikorog, elől... olyankor figyeltem meg, amikor fel/le huppanok egy fekvőrendőrről...
elég halk, csak olyankor hallom, amikor üresben gurulok.
meg néha fékezéskor is hallom, de nem a fékezés teljes időtartama alatt... vagyis lenyomom a féket, lassul a kocsi, némaság... eztán egyszer csak a megállás előtt nyikorog egy picit, de még azelőtt meg is szűnik, hogy végleg megállna az autó.
mi lehet ez?? és miért nem állandó a jelenség?
Amikor fékezel, egyenesmenetben hallatszik, vagy kanyarodás közben?
egyenes menetben.

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3292 Dátum: 2009.04.28 23:48:01 »
Ti milyen motorolajat tennétek a diesel motorba? Most lesz csere gondoltam az olajat megveszem magam hátha úgy jobban járok.
Az ezelőtti szervízen 12e forintért tettek mobil super s 10w-40 -es olajat. Kicsit drágállom.
Javaslatok?
 
Yaris II d4d 2006

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3293 Dátum: 2009.04.28 23:59:11 »
Szerintem tedd fel ezt a kerdest az Altalanos/Olajok es adalekok topicban :excl:
En Mobil1 ESP Formula 5W-30-at tennek bele, megpedig innen/ezt  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3294 Dátum: 2009.04.29 09:38:42 »
Nekem is hasonlo volt, a szilenteket kellett megkenni wd40-nel, attol elmult. Egy probat neked is meger...

valami néha nyikorog, elől... olyankor figyeltem meg, amikor fel/le huppanok egy fekvőrendőrről...
elég halk, csak olyankor hallom, amikor üresben gurulok.
meg néha fékezéskor is hallom, de nem a fékezés teljes időtartama alatt... vagyis lenyomom a féket, lassul a kocsi, némaság... eztán egyszer csak a megállás előtt nyikorog egy picit, de még azelőtt meg is szűnik, hogy végleg megállna az autó.
mi lehet ez?? és miért nem állandó a jelenség?
Yaris II 1.0

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3295 Dátum: 2009.04.29 19:56:40 »
Ti milyen motorolajat tennétek a diesel motorba? Most lesz csere gondoltam az olajat megveszem magam hátha úgy jobban járok.
Az ezelőtti szervízen 12e forintért tettek mobil super s 10w-40 -es olajat. Kicsit drágállom.
Javaslatok?
 

csakis olyat amit a manual előír, az pedig ACEA B1 5w-30!
ezt javaslom: http://www.ripca.hu/termekek?PID=32586&op=product
és korrekt a cég!

"Az ezelőtti szervízen 12e forintért tettek mobil super s 10w-40 -es olajat. Kicsit drágállom."
abba a szervizbe sem mennék többet ahol ezt elkövették, és pláne ennyiért!

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
gyári tetőcsomagtartó
« Válasz #3296 Dátum: 2009.05.04 15:48:30 »
Sziasztok!

5 ajtós yaris gyári tetőcsomagtartóval kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket, segítségedet. A következővel akadt problémám. A tetőcsomagtartónál a rögzítő mechanizmus erősségének beállítása nem nagyon megy. Nekem úgy tűnik hogy az egyik pár tetősín rögzítéséhez 2 db ember szükséges és lehetőleg egyszerre legyen rögzítve(bekattintva) a két oldal. Ezt abból gondolom hogy felraktam a 2 tetősínre a biciklitartókat és próbáltam az erősséggel játszani,. mert az egyik elég laza volt és igazából 1magam nem nagyon bírtam a dologgal. Az állítás ellenére az egyik oldal meghúzási ereje sokkal nagyobb volt a másiknál. Játszadoztam vele de nem vagyok megelégedve.Jó lenne ha a legközelebbi felrakásnál sikerülne tuttin beállítani.
Tudom hogy nehéz így látatlanban tanácsot adni, de azért nem adtam fel, hátha Valakinek komolyabb tapasztalata van ezzel kapcsolatban.

előre is köszönöm

Thomas

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3297 Dátum: 2009.05.04 18:39:57 »
Elvileg egy emberes a felrakása. Ha egyszer sikerül rendesen beállítani, akkor többet nem lesz vele probléma. Elöször én is elszórakoztam vele egy darabig!
Xanyi

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3298 Dátum: 2009.05.04 21:55:48 »
Elvileg egy emberes a felrakása. Ha egyszer sikerül rendesen beállítani, akkor többet nem lesz vele probléma. Elöször én is elszórakoztam vele egy darabig!

Szia!

Én is úgy érzem hogy 1× kéne jobban beállítani csak olyan érzésem van mintha az egyensúlyt nem találnám meg a két oldal között. Mikor úgy tűnik hogy sikerült az egyik oldalt érzésre belőni akkor tutti a másik bekattanásánál már változik az erő és általában nem a tettsző irányban :hmmmm:
Azért nem adom fel........

Yaris forever

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3299 Dátum: 2009.05.15 13:41:30 »
Megtörtént a kormányoszlop csere remélem több gond nem lesz.
Fater megbütykölte a yaris I tetőcsomiját most felmegy a 2-őre is (állítólag csak hosszabbra cserélte benne a zártszelvényeket és jó is)   :eek:
Még nem próbáltam. Szerintetek szervízben lehet olyan áttetsző matricát kapni amit egyébként adnak a csomagtartóhoz?
Vannak kétségeim  tetőív meg a fémkapocs passzolása, de azt mondja hogy annyi hogy nem vízszintes a zártszelvény teteje.

Na majd meglátjuk legközelebb ha hazamegyek vidékre kipróbálom  ;)
Yaris II d4d 2006