Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764001 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Huntsman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3165 Dátum: 2009.01.04 14:51:14 »
Eddig tök normálisn működött, azt tankoltam és azóta, csak 0-át mutat.
Mindha valaki egyszer azt írta volna, hogy ilyenkor ki kell használni, majd rátankolni,de nem biztos. :?:

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3166 Dátum: 2009.01.04 17:23:20 »
Szerintem mindenképp érdemes a gyárit megvenni, én multkor vettem egy ecsetelőset, 700 Magyar Forintért, szóval nem egy összeg!!
És persze ott színkódra megy a dolog, szóval tuti azt a színt kapod, amire szükséged van.

A gyári ecsetelős színkodós 700HUF???
Mesélnél róla h milyen eredményt értél el?ill,h mire javítottad?
EGyszerüen nem tudom elképzelni hogy egy köfelverődést úgy javítson ki hogy az ne olyan lenne,mint a 2 éves gyerek mikor belehúz a temperás festékkel,ha értitek.Szóval a szín az csak egy dolog...nagyon érdekelne az eredmény!köszi

Hát a hátsó lökös oldalán volt egy pici horzsolás, ahol lejött a festék, azt javítottam, egész jól sikerült, nem lett gázos, szebb, mint ha nem lenne ott színe, utána ment rá a lakk(ami persze jár a javítófestékhez), egészen jó lett.

Sziasztok!

Hátsó lökhárítómon megpattant a festék egy figyelmetlen tolatás után. A kézi mosóban ezt kitágították tenyérnyire. Hol lehet ilyen "javító" készletet venni? Szeretném ezt megjavítani?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3167 Dátum: 2009.01.04 17:25:41 »
Tenyérnyi foltot szépen már nem lehet javítgatni. A javítószettek kavicsfelverődésre és más, hasonló méretű festékhiányok kezelésére vannak kitalálva.
Olyan, mint a körömlakk, ecsetelős. Lehet kevertetni spray-t is, de ekkora felületnél már az is látványos lenne.
Szerintem itt egy teljes fényezés lenne a megoldás.

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3168 Dátum: 2009.01.04 17:45:10 »
Köszi a gyors választ. Akkor ebből matrica lesz.
Ettől függetlenül érdekelne, hogy hol tudok ilyet beszerezni.

Az is érdekelne, hogy hol tudnék olyan rendszámtartót beszerezni, ahol azt általam kért testreszabott grafikával látják azt el... ha valaki tud ilyet.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3169 Dátum: 2009.01.04 17:50:01 »
Javítófestéket bármelyik márkaszervizben vehetsz.
Ha nincs raktáron, pár nap alatt meghozzák.

Egyedi rendszámtábla ügyében keresd meg Mickey-t, megmondja neked hogy a Toyota klubosat hol csinálják.
De nem olcsó. Asszem 10.000 HUF a szita, utána meg legkevesebb 50 párat kell rendelni.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3170 Dátum: 2009.01.06 19:41:21 »
Ma reggel egy apró problémával szembesültem. Autó garázsban, központ zárral bezárva, 2 napja használtam utoljára. Nyomom a távkapcsolót, zár nem nyílik, halk kattanás. Első pillanatban a kulcs elemére gyanakodtam, de autó még egy éves sincs, csak nem merül le ennyi idő alatt egy elem. Mivel a másik kulcs nem távkapcsolós (köszönet a Toyotának hogy ezen spórolnak), így nem tudtam másik kulccsal így kinyitni. Maradt a hagyományos kulcsos nyitás, persze a gyári riasztó egyből bömböl, hiába tettem a kulcsot a gyújtáskapcsolóba, nem hallgatott el. Kulcs kivesz, ajtót bezár kinyit, riasztó elhallgat. A motor simán beindult, vagyis az akkumulátor sem lehet nagyon lemerülve, noha városban használom mostanában. Most akkor hol lehetett a bibi, a kulcs eleme gyengélkedhet, vagy az akksiban nem volt mégsem elegendő feszültség? Az akksit holnap majd megmérem, mennyi nyugalmi feszültség van benne.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3171 Dátum: 2009.01.06 19:44:15 »
Ha a motort megforgatja, akkor a zárat simán kell nyitnia. Saját garázsban volt a kocsi, vagy voltak ott más autók is? Interferencia is lehetett, elég gyakori gond.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3172 Dátum: 2009.01.06 19:50:20 »
Ha a motort megforgatja, akkor a zárat simán kell nyitnia. Saját garázsban volt a kocsi, vagy voltak ott más autók is? Interferencia is lehetett, elég gyakori gond.
Na megmértem, 12,46V van az akksiban. Igaz hogy nem a legtöbb, de nem is kevés. Családi ház garázsa, nincs benne más autó. Az indítómotort rendben megforgatta, nem éreztem rajta semmi gyengeséget.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3173 Dátum: 2009.01.21 08:34:35 »
hello sporttársak!

kisautóm, a Dudu :) egy éven belül immáron a harmadik izzót égeti ki elől, a vezető oldalán. gondolom ez nem normális... minden alkalommal a tompított szál megy ki, a reflektor pedig marad.
mi lehet gond? és hogyan lehet orvosolni??


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3174 Dátum: 2009.01.21 09:53:23 »
Vagy az izzók gyenge minőségűek, vagy ingadozik a feszültség.

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3175 Dátum: 2009.01.21 09:59:59 »
Vagy az izzók gyenge minőségűek, vagy ingadozik a feszültség.

a gyenge minőségű izzók problémája egyszerűen orvosolható...
de mit lehet tenni az ingadozó feszültséggel? hogyan lehet tetten érni? egy mezei autószerviz le tudja ezt ellenőrizni? vagy vmi speckó autóvillamossági szaki kell hozzá? vagy mi van ilyenkor...? (bocs, ha hüleséget kérdezek, de tök läma vagyok autó ügyben)

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3176 Dátum: 2009.01.21 10:50:44 »
Vagy az izzók gyenge minőségűek, vagy ingadozik a feszültség.

a gyenge minőségű izzók problémája egyszerűen orvosolható...
de mit lehet tenni az ingadozó feszültséggel? hogyan lehet tetten érni? egy mezei autószerviz le tudja ezt ellenőrizni? vagy vmi speckó autóvillamossági szaki kell hozzá? vagy mi van ilyenkor...? (bocs, ha hüleséget kérdezek, de tök läma vagyok autó ügyben)
felkapcsolt lámpával ne indítózz, így sokat segítesz az égő élethosszának.

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3177 Dátum: 2009.01.21 11:59:39 »
Idézet
felkapcsolt lámpával ne indítózz, így sokat segítesz az égő élethosszának.


tök igazad van! erről hajlamos vagyok elfeledkezni sajnos... és asszem pont tegnap így indítottam - lehet, akkor purcant ki szegény.

ettől függetlenül leellenőriztetném, hogy van-e fesz. ingadozás.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3178 Dátum: 2009.01.21 19:08:31 »

felkapcsolt lámpával ne indítózz, így sokat segítesz az égő élethosszának.


Meg az akksiénak.


rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3179 Dátum: 2009.01.23 20:37:12 »

felkapcsolt lámpával ne indítózz, így sokat segítesz az égő élethosszának.


Meg az akksiénak.

Az izzók élettartama nagyban függ az izzók mechanikai környezetetétől.Egy izzó wolfraszál-élettartama tizedannyira függ a pár tized-voltos feszültségingadozástól,mint a rázkódástól illetve a hűtési viszonyoktól!Először az izzószál "öregedik és rideggé válik a hőtől"(oxidálódik),majd szétesik a rázkódástól. Tehát :használat és rossz útminőség,meg persze a gyártó technológiai és anyagminőségi színvonala számít igazán!Egy friss (rugalmas) izzó rengeteget kibír! :otlet:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)