Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763627 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3120 Dátum: 2008.12.04 13:46:08 »
Tisztítsd le a felületet, töröld szárazra, és úgy rakd fel.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3121 Dátum: 2008.12.04 15:16:26 »
Szerintem mindenképp érdemes a gyárit megvenni, én multkor vettem egy ecsetelőset, 700 Magyar Forintért, szóval nem egy összeg!!
És persze ott színkódra megy a dolog, szóval tuti azt a színt kapod, amire szükséged van.
ilyen tecsó gazdaságost hol vettél? ::) én azt hittem ez legalább 3-4eft

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3122 Dátum: 2008.12.05 07:56:23 »
Szerintem mindenképp érdemes a gyárit megvenni, én multkor vettem egy ecsetelőset, 700 Magyar Forintért, szóval nem egy összeg!!
És persze ott színkódra megy a dolog, szóval tuti azt a színt kapod, amire szükséged van.

A gyári ecsetelős színkodós 700HUF???
Mesélnél róla h milyen eredményt értél el?ill,h mire javítottad?
EGyszerüen nem tudom elképzelni hogy egy köfelverődést úgy javítson ki hogy az ne olyan lenne,mint a 2 éves gyerek mikor belehúz a temperás festékkel,ha értitek.Szóval a szín az csak egy dolog...nagyon érdekelne az eredmény!köszi
Yaris Ts 05'

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3123 Dátum: 2008.12.05 11:30:41 »
Most kérdeztem meg a Mayernél 1700,- de csak rendelésre van.
Egyébként hol lehet megtalálni a Yaris színkódját az autóban tudja valaki???


Rossz idézetet kiszedtem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.05 11:50:25 írta kleingy »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3124 Dátum: 2008.12.05 11:43:11 »
Nekem van egy fölösleges gyári, bontatlan, TS szürke (fejből nem tudom a színkódot) javítófestékem. Kocsi hiányában viszonylag szükségtelenül tárolom. :)
Ha valaki igényt tart rá 2 gombóc fagyiért odaadom  :flowers:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3125 Dátum: 2008.12.05 12:23:47 »
Az adattáblán rajta van.
c/tr betű után. Az első a színkód, ami mindig 3 karakter, általában szám-betű-betű- pl. 1C0
A tr a kárpit kód, az meg általában 2betű-2szám, pl. LB40

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3126 Dátum: 2008.12.05 13:57:06 »
Nekem van egy fölösleges gyári, bontatlan, TS szürke (fejből nem tudom a színkódot) javítófestékem. Kocsi hiányában viszonylag szükségtelenül tárolom. :)
Ha valaki igényt tart rá 2 gombóc fagyiért odaadom  :flowers:
Lezárom az árverést, benji megnyerte!

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3127 Dátum: 2008.12.05 20:22:53 »
Bocs,hogy csak most reagálok: az I-es és II-es Yaris váltói nem lehetnek teljesen egyformák (szerintem persze),mert az én első I-esemmel szintén  szenvedtem néha,míg a II-es váltója "mint a vajban" dolgozik!(meg tök mindegy,hogy nyár vagy tél)
Az I-es változatnál szinte lehetetlen volt számomra egy "sportos" gyorsítás(néha muszáj :wub:) az első-második-harmadik fokozatok közti kapcsolásgondok miatt.Most ilyen problémám nincsen:pontos,finom,könnyű,szóval igazán Toyotás. :clap:
Szerintem meg lényegében ugyanazok, csak nem egyformára sikeredtek..... Kérhetnénk a vajadból egy kicsikét az enyémbe?  :)

Persze!Gyere el hozzám és kenünk a váltódba váltóolaj helyett finom vajat! ::)
Szia! :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3128 Dátum: 2008.12.06 09:57:12 »
Letöltöttem a netről a komplett javítási utasítást, és megnéztem mit ír a kuplungra. Aszerint a kuplungpedál lenyomásakor 1-5mm holtjátéknak kell lennie, míg a henger dugattyúszárához hozzá nem ér. Megmértem, nálam olyan 6,5mm körül van ez az érték, vagyis kevesebbet fog kiemelni. Okozhatja ez hogy akadozva és néha kicsit reccsenve megy a váltás? Lehet hogy itt van nálam a probléma gyökere és nem magában a váltóban? :helpsmilie:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3129 Dátum: 2008.12.06 15:11:21 »
A gyári ecsetelős színkodós 700HUF???
EGyszerüen nem tudom elképzelni hogy egy köfelverődést úgy javítson ki hogy az ne olyan lenne,mint a 2 éves gyerek mikor belehúz a temperás festékkel,ha értitek.Szóval a szín az csak egy dolog...nagyon érdekelne az eredmény!köszi

Csak és kizárólag gyárit vegyél!

A Holts féle javítóval (általában az kapható a megaközértekbe) soha nem fogsz olyan színárnyalatot kapni, nekem a Pug oldalán van egy csúnya telibekarc, kipróbáltam 3 Holts-félét, de egyik se volt az igazi, aztán kíváncsiságból megkérdeztem a Pugnál, 1200HUF a gyári javító, amihez még adnak színtelen lakkot is, (a Holts ilyen 6-7-800 körül van) azzal lemázoltam, tök jó lett! :yes:

Aki nem tudja hogy ott van észre se veszi, csak egy bizonyos szögből látni, persze ha valaki direktbe rákeres akkor simán megtalálja, de pl. nemrég találkoztam a volt tulajjal, kérdezte hogy megcsináltattam a karcolást??? :clap: Kb. 5lépésre állt a kocsitól...

Úgyhogy sztem a sima, mezei kőfelverődést simán megreggelizi a festék, én pl. biztos nem fújatnék le -ilyen miatt- egy elemet, ezt most nem Neked írom, csak nemrég volt erről szó valamely topikba, akkor többen mondták hogy simán újrafényeztetnének egy-egy elemet karc, apró sérülés miatt...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3130 Dátum: 2008.12.06 21:26:52 »
ti milyen polírt használtok? itt a közelemben lévő Homasitában két minőségibb cuccot látok a Sonaxot, meg a Turtle-t. Melyik a jobb? vagy érdemes még jobbat beszerezni jó drágáért....

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3131 Dátum: 2008.12.07 11:06:10 »
ti milyen polírt használtok? itt a közelemben lévő Homasitában két minőségibb cuccot látok a Sonaxot, meg a Turtle-t. Melyik a jobb? vagy érdemes még jobbat beszerezni jó drágáért....
Szerintem mindkettő megfelelő, elég nagy a választékuk is. Viszont egy autószerelőnél egyszer láttam egy 3M gyártmányú polírozót, arra a szaki azt mondta hogy nagyon príma a karcok eltüntetésére.
3M
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.07 11:29:32 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3132 Dátum: 2008.12.08 09:03:52 »
Sziasztok!

Megbízható, jó árú Toyota alkatrészbolt érdekelne. Olyan is, amely nem csak bontott és utángyártott, hanem gyári alkatrészeket is forgalmaz.

Köszönettel,
Botond

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3133 Dátum: 2008.12.08 09:45:46 »
Szerintem mindenképp érdemes a gyárit megvenni, én multkor vettem egy ecsetelőset, 700 Magyar Forintért, szóval nem egy összeg!!
És persze ott színkódra megy a dolog, szóval tuti azt a színt kapod, amire szükséged van.
ilyen tecsó gazdaságost hol vettél? ::) én azt hittem ez legalább 3-4eft

én nem Tescosat vettem, hanem gyárit, Tecósat értelem szerűen a Tescoban lehet kapni :clap:, egyébiránt az olyan 4-500 Ft.
Nekem még ebből a piros színből volt a régi mérgező fajtából 1 tubus európában, mert az újabbak már ilyen környezetkímélőbbek (és állítólag gagyibbak is), és azt a tubust berendeltettem Kölnből.
Lehet, hogy az enyém azért volt olyan olcsó, mert ugyebár a piros nem metál.

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3134 Dátum: 2008.12.08 09:48:34 »
Szerintem mindenképp érdemes a gyárit megvenni, én multkor vettem egy ecsetelőset, 700 Magyar Forintért, szóval nem egy összeg!!
És persze ott színkódra megy a dolog, szóval tuti azt a színt kapod, amire szükséged van.

A gyári ecsetelős színkodós 700HUF???
Mesélnél róla h milyen eredményt értél el?ill,h mire javítottad?
EGyszerüen nem tudom elképzelni hogy egy köfelverődést úgy javítson ki hogy az ne olyan lenne,mint a 2 éves gyerek mikor belehúz a temperás festékkel,ha értitek.Szóval a szín az csak egy dolog...nagyon érdekelne az eredmény!köszi

Hát a hátsó lökös oldalán volt egy pici horzsolás, ahol lejött a festék, azt javítottam, egész jól sikerült, nem lett gázos, szebb, mint ha nem lenne ott színe, utána ment rá a lakk(ami persze jár a javítófestékhez), egészen jó lett.