Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763787 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3105 Dátum: 2008.12.04 10:11:10 »
már kiokosított valaki itt egy másik topikban, hogy a 2001-2003 körüli dízel corollák "agyonüthetetlenek" és 600000km-t simán visznek :clap:, most egyenlőre vadászok, mivel 2 milla körül megáll a tudomány és a Yaris hozzászoktatott a madártávlathoz kénytelenek vagyok egyterűt venni (ti ezzel hogy vagytok? nem idegesít, ha beültök egy másik autóba, hogy a feneketek szikrázik az aszfalton? ::) engem marhára....igazából vagy egy Verso vagy egy Mazda Premacy jönne számításba, csak az utóbbinak borzalmas a töréstesztje. Tudja valaki, hogy mikortól lettek a Corollák Jumurdzsákéknál gyártva? mert talán abból a szériából nem húznék be, ha lehet :2guns:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3106 Dátum: 2008.12.04 10:14:20 »
mert talán abból a szériából nem húznék be, ha lehet :2guns:
Ezért a beszólásért téged fognak  :2guns:  :whistling:
A Toyotás kollegák állítása szerint nincs különbség a japó vs török gyártás között.  ::)
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3107 Dátum: 2008.12.04 10:19:34 »
Az előző szériát már részben a törököknél csinálták (sedan, kombi), de pl. a Sol felszereltség Japánból jött.
A többi meg az angoloktól.
Amúgy már sokszor leírtam, volt olyan "háziverseny", amit a törökök nyertek, azaz volt olyan év, amikor jobb minőséget értek el, mint a Japánok.
Nem az dönti el a minőséget, hogy hol szerelik össze, hanem az, hogy milyen alkatrészeket raknak bele. Nekem a Sol Japán Corollámban Boisch volt az ABS, német gumik voltak rajta, stb...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3108 Dátum: 2008.12.04 11:43:17 »
nem tudom gyerekek nekem régi mániám ez a japó összeszerelés. Öcsémnek Hondája van, már nem japán és megjárta néhányszor a szervízt, egyik barátomnak Nissanja volt, túladott rajta, apósomék is jobban szerették a régi Corollájukat, mint az újat...stb.
 :offtopic: azt honnan lehet tudni, hogy Sol vagy nem Sol? a hirdetésben csak annyi van (az autón meg nem látom hogy sol), hogy c.verso 2.0 d4d...egyébként szerintetek egy 160ezret futott Corolla...?szal mennyi ez a 160? mert az rendben van, hogy a motor bírgya, dehát azért az is kopik, a többi mechanikus alkatrészről nem is beszélve.


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3109 Dátum: 2008.12.04 11:47:37 »
Mi most COV-ról beszélünk?
Az mind Török. A mostani generáció.
Az előző meg asszem mind Japán.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3110 Dátum: 2008.12.04 11:48:13 »
De ez az alvázszámból hamar kiderül.
Török: NMT
Japán: JT

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3111 Dátum: 2008.12.04 11:59:54 »
De ez az alvázszámból hamar kiderül.
Török: NMT
Japán: JT

átevickéltem a Corollás topikba, hogy ne offoljam szét a topikot.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3112 Dátum: 2008.12.04 12:08:57 »
ja még egy kérdés, ki kéne javítanom a fehér Yarison egy elég csúnya hibát (egyszer betörték az autó egyik üvegét és megsértették a lakkot egészen a lemezig), vegyek e márkakereskedésből eredeti javító festéket vagy jók ezek az x márkájú egyéb fehér festékek is, amiket lehet kapni (pl. a Homasitánál), nem tudom hogy látszik e a színkülönbség? mert abból indulok ki, hogy 10 év alatt a Yaris fehérsége is változott annyit, hogy a festék, amit a márkakereskedésben veszek, az az eredti színt fogja tartalmazni. szerintetek?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3113 Dátum: 2008.12.04 12:15:33 »
A gyári javítófesték is alig pár ezer forint (ecsetelő vagy spray formájában is van).

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3114 Dátum: 2008.12.04 12:56:48 »
Szerintem mindenképp érdemes a gyárit megvenni, én multkor vettem egy ecsetelőset, 700 Magyar Forintért, szóval nem egy összeg!!
És persze ott színkódra megy a dolog, szóval tuti azt a színt kapod, amire szükséged van.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3115 Dátum: 2008.12.04 13:02:15 »
Szerintem mindenképp érdemes a gyárit megvenni, én multkor vettem egy ecsetelőset, 700 Magyar Forintért, szóval nem egy összeg!!
És persze ott színkódra megy a dolog, szóval tuti azt a színt kapod, amire szükséged van.

Es hogy mukodik a dolog? Egyszeru jo eredmenyt elerni? Csak mert nekem van egy par csunya kavicsfelverodesem   :hammer: es gondolkodtam, hogy veszek.
A baj, hogy eleg feltuno helyen vannak.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3116 Dátum: 2008.12.04 13:27:56 »
Kis kőfelverődésre jó a matrica is. Elvileg a kesztyűtartóban szokott lenni gyárilag erre kitalált cucc.
Ha nem, akkor kerítünk, ha kell. Ha az Avatarodon a Te kocsid van, akkor elvileg 1C0 a Te színed.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3117 Dátum: 2008.12.04 13:36:03 »
Kis kőfelverődésre jó a matrica is. Elvileg a kesztyűtartóban szokott lenni gyárilag erre kitalált cucc.
Ha nem, akkor kerítünk, ha kell. Ha az Avatarodon a Te kocsid van, akkor elvileg 1C0 a Te színed.

Igen az en kocsim.  :wub:
Van matricam is a kesztyutartoban. Csak az orran 4-5 matricaval nyomulni...  :wacko:
Az egyik pont a kis "maciorros" kituremkedesen van. Na erted.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3118 Dátum: 2008.12.04 13:39:44 »
A matricák közt elég pici is van. De az ecsetelővel is jól lehet bánni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3119 Dátum: 2008.12.04 13:43:47 »
A matricák közt elég pici is van. De az ecsetelővel is jól lehet bánni.

Ertem koszi. Amig nem dontok az ecsetelo mellet, addig felrakok kis matricat. Az is jobb mint a semmi. Nem lesz olyan mint egy dunsztkotes? Rohadas...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX