Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1764049 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3090 Dátum: 2008.12.02 09:17:34 »
Hm, nalam is ez van. De en betudtam annak, hogy a hideg miatt lecsokkent benne a nyomas... Ezek szerint erdemes lenne megnezetni szervizben?

Ja, még egy kérdés. Az ötödik ajtó nem nyílik fel teljesen, amióta hidegebb idő van. Ez elfogadott ilyenkor, hogy kézzel kell továbbsegíteni?

Ez nekem eszembe sem jutott, pedig nálam is megvan ez a hiba. Bezeg a 14éves offtopic gépem hibátlanul nyitja. :)
Yaris II 1.0

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3091 Dátum: 2008.12.02 09:26:58 »
Hm, nalam is ez van. De en betudtam annak, hogy a hideg miatt lecsokkent benne a nyomas... Ezek szerint erdemes lenne megnezetni szervizben?


Garanciális még? Akkor szerintem érdemes lenne megnézetni. Nekem volt egy A-osztállyal ilyen gondom szintén, kicseréltem a teleszkópokat és hidegben is rendben működött.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3092 Dátum: 2008.12.02 20:21:48 »
Yaris II hidegben kicsit nehezen veszi az 1-2 fokozatokat. Álló helyzetben nincs gond az egyessel, de ha mondjuk lelassulva érek be egy kereszteződésbe, és úgy 5-8km/h-nál vissza akarom rakni egyesbe, nem veszi be, vagy csak nehezen. Pár km megtétele után javul a dolog. Ez mennyire normális? Az előző kiadásnál nem emlékszem ilyenre.

Yaris II-vel nem mentem még, de ha ugyanaz a váltó van, mint az I-be akkor sztem nem normális jelenség, a Yaris váltóját mindig dicsérem, mert tényleg nagyon jó kis szerkezet, nekem nem akadozik se hidegbe -ezáltal értelemszerűen- melegbe se.


Bocs,hogy csak most reagálok: az I-es és II-es Yaris váltói nem lehetnek teljesen egyformák (szerintem persze),mert az én első I-esemmel szintén  szenvedtem néha,míg a II-es váltója "mint a vajban" dolgozik!(meg tök mindegy,hogy nyár vagy tél)
Az I-es változatnál szinte lehetetlen volt számomra egy "sportos" gyorsítás(néha muszáj :wub:) az első-második-harmadik fokozatok közti kapcsolásgondok miatt.Most ilyen problémám nincsen:pontos,finom,könnyű,szóval igazán Toyotás. :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3093 Dátum: 2008.12.02 20:46:56 »
Bocs,hogy csak most reagálok: az I-es és II-es Yaris váltói nem lehetnek teljesen egyformák (szerintem persze),mert az én első I-esemmel szintén  szenvedtem néha,míg a II-es váltója "mint a vajban" dolgozik!(meg tök mindegy,hogy nyár vagy tél)
Az I-es változatnál szinte lehetetlen volt számomra egy "sportos" gyorsítás(néha muszáj :wub:) az első-második-harmadik fokozatok közti kapcsolásgondok miatt.Most ilyen problémám nincsen:pontos,finom,könnyű,szóval igazán Toyotás. :clap:
Szerintem meg lényegében ugyanazok, csak nem egyformára sikeredtek..... Kérhetnénk a vajadból egy kicsikét az enyémbe?  :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3094 Dátum: 2008.12.02 20:53:41 »
rövid előtörténet és kérdés ::) egyszercsak a 9 éves Yarisnl szervízlámpa világít - hibakódkiolvasás - hiba: oxigénszenzor. Namost ugye ebből dupla van és ahogy érdeklődtem általában az első szokott tönkremenni, mert az kapja a nagyobb terhelést. Egy utángyártottra kicseréltük az elsőt és azt mondta a szerelő, hogy nem rögtön alszik el a lámpa, hanem kell neki egy 20-30 beindítás, meg pár kilométer....ez tényleg így van? aztán ha 1 hét után is még pislákol, akkor kiüttetem, aztán ha visszajön, akkor megszívtam :censored:hülye egybarom hiba ez és nem occsó, utángyártottba is 24 rongy volt ez kis vacak, a szakszervízben meg olyan árat mondtak, hogy dobtam egy hátast.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3095 Dátum: 2008.12.02 21:18:29 »
rövid előtörténet és kérdés ::) egyszercsak a 9 éves Yarisnl szervízlámpa világít - hibakódkiolvasás - hiba: oxigénszenzor. Namost ugye ebből dupla van és ahogy érdeklődtem általában az első szokott tönkremenni, mert az kapja a nagyobb terhelést. Egy utángyártottra kicseréltük az elsőt és azt mondta a szerelő, hogy nem rögtön alszik el a lámpa, hanem kell neki egy 20-30 beindítás, meg pár kilométer....ez tényleg így van? aztán ha 1 hét után is még pislákol, akkor kiüttetem, aztán ha visszajön, akkor megszívtam :censored:hülye egybarom hiba ez és nem occsó, utángyártottba is 24 rongy volt ez kis vacak, a szakszervízben meg olyan árat mondtak, hogy dobtam egy hátast.
Ilyet még nem hallottam, hogy majd egy szenzor betanulja magát aztán egyszer csak jó lesz. Szerintem vagy jó lesz azonnal vagy nem. Gyáriban mennyit kóstált volna? Dupla annyit?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3096 Dátum: 2008.12.02 21:25:51 »
Csere után ki kell ütni a hibakódot. Ha jó az új alkatrész, akkor nem szabad világítania. Gondolhatod, hogy ha a hibát rögtön észreveszi az ECU, akkor azt is, ha nincs hiba.

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3097 Dátum: 2008.12.02 23:20:57 »
Ilyet még nem hallottam, hogy majd egy szenzor betanulja magát aztán egyszer csak jó lesz. Szerintem vagy jó lesz azonnal vagy nem.

Pedig van ilyen.
Én egyszer egyik ex-autómnál motorpucolás közbe lehúztam egy csatit, amit aztán úgy hagytam :whistling: ki is gyulladt a motorkontroll, majd visszadugtam, de ugyanúgy világított, felhívtam a szervizt és mondták hogy kb. 10indítás után majd magától "eltűnik" ha a comp nem észlel hibát, úgy is lett :yes:

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3098 Dátum: 2008.12.03 08:23:13 »
Igen, meg garis. Valamikor megprobalok beugrani a szervizbe...

Garanciális még? Akkor szerintem érdemes lenne megnézetni. Nekem volt egy A-osztállyal ilyen gondom szintén, kicseréltem a teleszkópokat és hidegben is rendben működött.
Yaris II 1.0

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3099 Dátum: 2008.12.03 08:52:49 »
Pedig van ilyen.
Én egyszer egyik ex-autómnál motorpucolás közbe lehúztam egy csatit, amit aztán úgy hagytam :whistling: ki is gyulladt a motorkontroll, majd visszadugtam, de ugyanúgy világított, felhívtam a szervizt és mondták hogy kb. 10indítás után majd magától "eltűnik" ha a comp nem észlel hibát, úgy is lett :yes:
Nahát, mindig tanul valami újat az ember  :):yes:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.03 08:56:50 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3100 Dátum: 2008.12.03 09:43:23 »
megbízok a szerelőmben, de azért nem árott leellenőrizni, amit mondott.... ::) úgyhogy, akkor nem mondott hülyeséget és most bízok Szűz Máriában, hátha...a szakszervíz mondott egy 55 ezres árat....na azt azért ne. ez a modern autók átka, egyébkéntegy mihaszna (?) hülyeség, a füstgáz cuccost intézi, ha nem lenne benne akkor sem történne semmi. ráadásul azt mondták a szervízben, lehet hogy emelkedni fog a fogyasztás, nem emelkedett, csak világít az a fránya lámpa. várok egy hetet, aztán ha mégse javul meg, akkor kiüttetem.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3101 Dátum: 2008.12.03 09:51:59 »
ja még annyit, hogy el fogom adni szegénykét, de így hogy világít a lámpa ugye nem lehet. nagyon sajnálom, de kinőttük. tudom, hogy soha a büdös életben nem lesz mégegyszer olyan autóm, amihez nem kell egy újjal se hozzányúlni 10 évig (egy vízpumpa csere, ennyi).

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3102 Dátum: 2008.12.03 10:03:25 »
Esetleg egy másik Toyotával érne hasonló élmény...
 :1eye:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3103 Dátum: 2008.12.03 14:15:37 »
Esetleg egy másik Toyotával érne hasonló élmény...
 :1eye:


Igaz!  :yes:
Toyota Yaris T SPORT
153



benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3104 Dátum: 2008.12.03 15:25:56 »
Esetleg egy másik Toyotával érne hasonló élmény...
 :1eye:


Igaz!  :yes:

Sajnos nem hiszem,bár hát a remény hal meg útoljára....
Yaris Ts 05'