Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763713 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3015 Dátum: 2008.10.16 12:00:37 »
Nekem is kb. 0.5 liter elteres szokott lenni. En viszont gyanakszom arra, hogy a kutnal csalnak. :)


Idáig nem is nagyon figyeltem, egyszer írtam csak fel, akkor 0,2 liter volt a különbség, most a két utolsónál viszont 0,4-0,6 liter. Gondolkodtam én is a csaláson, de a legutóbbi tankolásom 576km-re volt 37,8 liter, ami 6,56 liternek felelne meg. Viszont ha jól számolna a fed. comp. akkor a 6 literes átlagfogyasztáshoz 34,6 litert szabadott volna csak tankolnom, amikor még a szintjelző utolsó kockája nem villog. De már villogott, úgy mentem városban vagy 30km-t. Ezek alapján gondoltam, hogy a kút nem csalnak, vagy nem annyit ami számottevő.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3016 Dátum: 2008.10.17 20:13:10 »
Nekem is kb. 0.5 liter elteres szokott lenni. En viszont gyanakszom arra, hogy a kutnal csalnak. :)


Idáig nem is nagyon figyeltem, egyszer írtam csak fel, akkor 0,2 liter volt a különbség, most a két utolsónál viszont 0,4-0,6 liter. Gondolkodtam én is a csaláson, de a legutóbbi tankolásom 576km-re volt 37,8 liter, ami 6,56 liternek felelne meg. Viszont ha jól számolna a fed. comp. akkor a 6 literes átlagfogyasztáshoz 34,6 litert szabadott volna csak tankolnom, amikor még a szintjelző utolsó kockája nem villog. De már villogott, úgy mentem városban vagy 30km-t. Ezek alapján gondoltam, hogy a kút nem csalnak, vagy nem annyit ami számottevő.

Bár már múltkor kicsit túlmagyarázva írtam a kijelző "lelki világáról",de megismétlem: a II-es Yarisnál nagyon pontosan 36 liternél kezd az utolsó jelzőnégyzet villogni!Van tehát kb. 100 km még,feltéve ,hogy nem fogyasztunk 6,0 liternél többet. A fed-comp-ot pedig nem szabad túlbecsülni mert csak annál pontosbb minél hosszabb távokon mérünk.A legpontosabb akkor,ha egy teljes tankolási ciklusban egyszer sem nullázunk!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3017 Dátum: 2008.10.17 21:24:32 »

Bár már múltkor kicsit túlmagyarázva írtam a kijelző "lelki világáról",de megismétlem: a II-es Yarisnál nagyon pontosan 36 liternél kezd az utolsó jelzőnégyzet villogni!Van tehát kb. 100 km még,feltéve ,hogy nem fogyasztunk 6,0 liternél többet. A fed-comp-ot pedig nem szabad túlbecsülni mert csak annál pontosbb minél hosszabb távokon mérünk.A legpontosabb akkor,ha egy teljes tankolási ciklusban egyszer sem nullázunk!

A 36-os érték az nálam is stimmel, a fed compot sohasem nullázom, megteszi az magától mikor tankolok. :)
Jobban zavar a váltó, amely másodszori javítás után sem az igazi, hidegen továbbra is akadozva, nehezen kapcsolható.... :wacko:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3018 Dátum: 2008.10.19 08:47:37 »

Bár már múltkor kicsit túlmagyarázva írtam a kijelző "lelki világáról",de megismétlem: a II-es Yarisnál nagyon pontosan 36 liternél kezd az utolsó jelzőnégyzet villogni!Van tehát kb. 100 km még,feltéve ,hogy nem fogyasztunk 6,0 liternél többet. A fed-comp-ot pedig nem szabad túlbecsülni mert csak annál pontosbb minél hosszabb távokon mérünk.A legpontosabb akkor,ha egy teljes tankolási ciklusban egyszer sem nullázunk!

A 36-os érték az nálam is stimmel, a fed compot sohasem nullázom, megteszi az magától mikor tankolok. :)
Jobban zavar a váltó, amely másodszori javítás után sem az igazi, hidegen továbbra is akadozva, nehezen kapcsolható.... :wacko:

Én is csak "hagyom" nullázni.+/- 0,1-0,2 l eltéréssel mindig "bejön" a fogyi.
A váltógond meglep,mert a II-es Yaris váltója ráadásul javított változat éppen az I-es hasonló problémái miatt!(Ha igaz amit valahol erről írtak.)

Üdv!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3019 Dátum: 2008.10.19 20:02:31 »

Én is csak "hagyom" nullázni.+/- 0,1-0,2 l eltéréssel mindig "bejön" a fogyi.
A váltógond meglep,mert a II-es Yaris váltója ráadásul javított változat éppen az I-es hasonló problémái miatt!(Ha igaz amit valahol erről írtak.)

Üdv!
Két új autót is próbáltam kereskedésben, az egyik hasonló jelenséget produkált, a másik viszont mint a doxa óra. Őszintén szólva már kezdek csalódni benne, nagyon el tudja rontani a vezetési élményt.....

Üdv
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3020 Dátum: 2008.10.19 21:40:17 »
Üdv
Van egy kis problémám. Reggel az első indításnál inditás után zörgő hangot hallok,2-3 másodpercig.Du hazainduláskor ugyanez ált reggel 7 órától, töbször indította,3-4szer a4.-nél már nem csinálta.
Én a bendixre gondolok.Telefonon a szervíz azt mondta lánc nem szokott lenni.
Valami tapasztalat?  1.3 as 3 éves 38000km.
üdv

A lánc csak és kizárólag hidegindításkor az első alkalommal csörög, amíg nincs olajnyomás a feszítőjénél. Úgyhogy ha 3-4x is csinálta, akkor lehet önindító, de így távolról ezt nem lehet megmondani. Hallani kellene. Told be egy szervízbe a vasat!

Megjegyzem, nekem cseréltek láncot láncfeszítőt, mert kerregett, aztán minden indítánál jó volt utána. Aztán nem sokkal később cseréltem olajat, azóta nekem is úgy van, hogy első indításnál kerreg. Nem tetszik, elvileg nem szabadna. De hogy hogy lehet, hogy jó volt aztán meg egyszercsak nem én nem értem. De már vagy 10 ezer km van benn azóta. Yaris l 2001-es 78 ezer km.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3021 Dátum: 2008.10.19 21:46:17 »
Üdv
Van egy kis problémám. Reggel az első indításnál inditás után zörgő hangot hallok,2-3 másodpercig.Du hazainduláskor ugyanez ált reggel 7 órától, töbször indította,3-4szer a4.-nél már nem csinálta.
Én a bendixre gondolok.Telefonon a szervíz azt mondta lánc nem szokott lenni.
Valami tapasztalat?  1.3 as 3 éves 38000km.
üdv

A lánc csak és kizárólag hidegindításkor az első alkalommal csörög, amíg nincs olajnyomás a feszítőjénél. Úgyhogy ha 3-4x is csinálta, akkor lehet önindító, de így távolról ezt nem lehet megmondani. Hallani kellene. Told be egy szervízbe a vasat!

Megjegyzem, nekem cseréltek láncot láncfeszítőt, mert kerregett, aztán minden indítánál jó volt utána. Aztán nem sokkal később cseréltem olajat, azóta nekem is úgy van, hogy első indításnál kerreg. Nem tetszik, elvileg nem szabadna. De hogy hogy lehet, hogy jó volt aztán meg egyszercsak nem én nem értem. De már vagy 10 ezer km van benn azóta. Yaris l 2001-es 78 ezer km.

Ja azt elfelejtettem, hogy mikor NEM csinálta, akkor indítózás közben már pislogott az olajnyomás jelző, mióta CSINÁLJA azóta indítás után kb fél másodperccel alszik ki a lámpa. Szóval van egy gyanúm, hogy visszafolyik az olaj. Szervízbe azt mondták, ne foglalkozzak vele. Sohasem megy szárazon a motor. Hát tényleg nem, de az amikor ez van az vegyes surlódás, szóval nem tetszik. Meg hogy gyári szűrőt rakjak, mert abban pont akkor nyit a megkerülő szelep amikor kell. ugye a hideg olaj azon közlekedik. Hát mikor még jó volt lánccsere után, akkor se gyári volt, mégis jó volt. Minden egyik napról a másikra történt. Volt ebbe már castrol 10w-40 5w-40 többféle szűrő ugy se ok. Indításnál késik az olajnyomás, nem feszíti a láncot, kerreg.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3022 Dátum: 2008.10.19 21:54:38 »
Meg most van egy másik gond, amit korábban írtam. Nem első tulaj vagyok, igencsak a legtetején fog a kupplung már. Felül az utolsó két-három centin. Pedig még csak 78 ezer van benne. Egyest régen simán vette, szinte behuppant sebességbe, mostanság erősebben kell nyomni. Recsegés nincs. Megvárjam még megcsúszik a kupplung, vagy mi a fenét csináljak. Ilyenkor érdemes már kuplungoztatni? Meg észrevettem, hogy kopog az eleje, de érdekes, esküszöm reggel a hidegbe jobban... Mikor járok ki füvön, ott hallani nagyon. Mi lehet az?

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3023 Dátum: 2008.10.19 23:41:45 »
Recsegés nincs. Megvárjam még megcsúszik a kupplung, vagy mi a fenét csináljak. Ilyenkor érdemes már kuplungoztatni?

A kuplung cseréje inkább használat, mint km függő, erről nálunk a család hölgytagjai tudnának mesélni :whistling: pl. hogy miért kellett 40en 1-2ezernél kuplungot cserélni a Yariszban :alien:

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3024 Dátum: 2008.10.20 06:55:01 »
Recsegés nincs. Megvárjam még megcsúszik a kupplung, vagy mi a fenét csináljak. Ilyenkor érdemes már kuplungoztatni?

A kuplung cseréje inkább használat, mint km függő, erről nálunk a család hölgytagjai tudnának mesélni :whistling: pl. hogy miért kellett 40en 1-2ezernél kuplungot cserélni a Yariszban :alien:

És mennyibe került a kuplungozás?

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3025 Dátum: 2008.10.20 08:02:01 »
Sziasztok. A hűvös beálltával elkezdtek zörögni a műanyagok. :online2long: Tudtok tippet adni mit lehet vele kezdeni? Y2-őm van, a középső oszlopok hangoskodnak nagyon. Borzasztó zavaró tud lenne.
Szeretettel várom a tippeket és a rutinosabbaktól a megoldást is ha létezik  :helpsmilie:
Yaris II d4d 2006

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3026 Dátum: 2008.10.20 09:10:43 »
És mennyibe került a kuplungozás?

Aszem 90en1-2ezerbe, mondjuk jó minőségű kuplung lett belerakva, az maga olyan 70K körül volt...

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3027 Dátum: 2008.10.20 10:53:34 »
Meg hogy gyári szűrőt rakjak, mert abban pont akkor nyit a megkerülő szelep amikor kell. ugye a hideg olaj azon közlekedik. Hát mikor még jó volt lánccsere után, akkor se gyári volt, mégis jó volt. Minden egyik napról a másikra történt. Volt ebbe már castrol 10w-40 5w-40 többféle szűrő ugy se ok. Indításnál késik az olajnyomás, nem feszíti a láncot, kerreg.

Két nem gyári szűrő között azért lehet különbség. De most egy utángyártott szűrő ha normális "fajta" 1200-1500 ft. Egy sorjás noname kínai tecsos minőségben 500-800. Egy gyári meg 2000. Most nem ér meg annyit, hogy az biztos jó?


kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3028 Dátum: 2008.10.20 12:12:15 »
Meg hogy gyári szűrőt rakjak, mert abban pont akkor nyit a megkerülő szelep amikor kell. ugye a hideg olaj azon közlekedik. Hát mikor még jó volt lánccsere után, akkor se gyári volt, mégis jó volt. Minden egyik napról a másikra történt. Volt ebbe már castrol 10w-40 5w-40 többféle szűrő ugy se ok. Indításnál késik az olajnyomás, nem feszíti a láncot, kerreg.

Két nem gyári szűrő között azért lehet különbség. De most egy utángyártott szűrő ha normális "fajta" 1200-1500 ft. Egy sorjás noname kínai tecsos minőségben 500-800. Egy gyári meg 2000. Most nem ér meg annyit, hogy az biztos jó?

De megér, de azzal is olyan.

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3029 Dátum: 2008.10.23 17:24:05 »
A Yarisommal van egy kis probléma: néha, nem mindig az elindulásnál mikor gyújtást adok rá, van egy sivitó, nyikorgó hangja. aztán amikor "bejáratodik"akkor ez megszünik. csak amikor korán reggel elindulok, az egész környék az én kicsi yarisom sívitásátol hangos   :clap:
szerintetek ez mi lehet?