Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763723 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2970 Dátum: 2008.09.11 18:56:29 »
Ma munkába menet észrevettem hogy nem ég a jobb első lámpám. Kicsit megkocogtattam a búrát, és megjavult. Aztán hiába kezdem el mozgatni a csatlakozókat, nem akart újbol elmenni.  :hammer:

Mert nem a csatlakozóknál van a hiba. Egész egyszerűen az izzószál elszakadt (magyarul kiégett az izzó), amikor pedig megkocogtattad akkor épp úgy esett hogy összeért. Ideig óráig fog csak működni... Ki kell cserélni!
Jó hogy mondod, erre nem is gondoltam, akkor csere, és gondolom akkor érdemes párba.  :cool2:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2971 Dátum: 2008.09.11 20:33:28 »
alapossan megvizsgáltam ezt a kalaptartó dolgot.Most úgy látom hogy a kalaptartó hátsó alsó részén ha megnézitek van egy kis posztodarab ráragasztva az aljára,ami egy kis müanyag "sinre" ül rá mikor le van csukva.Na ez a posztó nálam elkopott és így a két müanyag találkozik,és az adhatja a hangot.De igazából reggel tudom majd megnézni,amikor hidegek az anyagok,mert akkor csinálja igazán :hammer: :hammer:

nem volt senkinek gondja ezzel?
Yaris Ts 05'

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2972 Dátum: 2008.09.12 08:56:01 »
Ma munkába menet észrevettem hogy nem ég a jobb első lámpám. Kicsit megkocogtattam a búrát, és megjavult. Aztán hiába kezdem el mozgatni a csatlakozókat, nem akart újbol elmenni.  :hammer:

Mert nem a csatlakozóknál van a hiba. Egész egyszerűen az izzószál elszakadt (magyarul kiégett az izzó), amikor pedig megkocogtattad akkor épp úgy esett hogy összeért. Ideig óráig fog csak működni... Ki kell cserélni!
Jó hogy mondod, erre nem is gondoltam, akkor csere, és gondolom akkor érdemes párba.  :cool2:
Na kicserélve, a baloldalt nehezen hozzáférhető, de még jó hogy nőgyógyász kezeim vannak, így pillanatok alat ki cseréltem  :clap:
Viszont észrevettem, hogy nem világít a bal helyzetjelzőm. Azt hogy tudom kiszedni ?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2973 Dátum: 2008.09.12 17:20:37 »
El kell fordítani a foglalatát, és úgy ki lehet húzni.
Xanyi

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2974 Dátum: 2008.09.15 17:25:21 »
Üdv
Van egy kis problémám. Reggel az első indításnál inditás után zörgő hangot hallok,2-3 másodpercig.Du hazainduláskor ugyanez ált reggel 7 órától, töbször indította,3-4szer a4.-nél már nem csinálta.
Én a bendixre gondolok.Telefonon a szervíz azt mondta lánc nem szokott lenni.
Valami tapasztalat?  1.3 as 3 éves 38000km.
üdv

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2975 Dátum: 2008.09.15 21:56:37 »
Üdv
Van egy kis problémám. Reggel az első indításnál inditás után zörgő hangot hallok,2-3 másodpercig.Du hazainduláskor ugyanez ált reggel 7 órától, töbször indította,3-4szer a4.-nél már nem csinálta.
Én a bendixre gondolok.Telefonon a szervíz azt mondta lánc nem szokott lenni.
Valami tapasztalat?  1.3 as 3 éves 38000km.
üdv

Hali!

Nem tudsz valakit hívni segítséget egy ilyen indításhoz? Mégha füllel is, de ha be lenne határolva honnan jön ez a zörgő hang, könnyebb lenne megtalálni a hibát. Ha az önindító lenne a ludas, akkor úgyis ki kell szerelni. Nincs már garancia az autódon?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2976 Dátum: 2008.09.15 22:54:09 »
Üdv
Van egy kis problémám. Reggel az első indításnál inditás után zörgő hangot hallok,2-3 másodpercig.Du hazainduláskor ugyanez ált reggel 7 órától, töbször indította,3-4szer a4.-nél már nem csinálta.
Én a bendixre gondolok.Telefonon a szervíz azt mondta lánc nem szokott lenni.
Valami tapasztalat?  1.3 as 3 éves 38000km.
üdv

A lánc csak és kizárólag hidegindításkor az első alkalommal csörög, amíg nincs olajnyomás a feszítőjénél. Úgyhogy ha 3-4x is csinálta, akkor lehet önindító, de így távolról ezt nem lehet megmondani. Hallani kellene. Told be egy szervízbe a vasat!
Xanyi

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2977 Dátum: 2008.09.16 16:52:08 »
Kösz!

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2978 Dátum: 2008.09.19 17:51:23 »
A gari 6.-án járt le,szerviz mondta köszi oldjam meg.
Úgynézki öninditó valszeg zsírzás kell, de most hogy enyhült nem csinálta
üdv.

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2979 Dátum: 2008.09.19 19:22:10 »
A gari 6.-án járt le,szerviz mondta köszi oldjam meg.
Úgynézki öninditó valszeg zsírzás kell, de most hogy enyhült nem csinálta
üdv.

Nekünk ugyanezt csinálta a Yaris, még gariba cseréltek önindítót, ugyanúgy elkezdett az is köszörülni ::) viszont mostanában (jó 1éve) már nem csinálja, de ne kérdezd miért :eek:

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2980 Dátum: 2008.09.20 13:20:58 »
Sziasztok!

A Yaris I-emben (140.000 km) ki van lötyögősödve a váltó!
Ma reggel mentem vele,és elkezdett zavarni a dolog! Sokat pihentetem a váltón a kezem,tudom,nem kéne!
Ettől van? Mit lehet csinálni?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2981 Dátum: 2008.09.20 13:25:51 »
Mokus,az enyém is csinálja!
Bevittem annak idején a szervízbe,azt mondták ne izguljak,semmi baja!
Hideg indításkor (lehet,h baromságot írok,de vmi ilyet mondtak) nem egyforma a motor meg az önindító fordulatszáma,és ezért hallom azt a köszörű hangot!
Nekem melegen nem csinálja!!!Én már teljesen megszoktam.

Viszont,most,h megint hideg van, vmi összehúzódott a motortérben,és alacsonyfordulaton váltáskor,vagy kuplung-csúsztatáskor "köszörű" hangot ad ki vmi!
Erről tudtok vmit?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2982 Dátum: 2008.09.20 15:25:53 »
Hideg indításkor (lehet,h baromságot írok,de vmi ilyet mondtak) nem egyforma a motor meg az önindító fordulatszáma,és ezért hallom azt a köszörű hangot!

Baromságot mondtak, nem szabadna csinálnia, mondjuk nekünk is azt mondták hogy nem lesz semmi baja :flowers:
Mondjuk nem is lett, bár mostanába nem is csinálja :ph34r:

gidoati

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2983 Dátum: 2008.09.20 21:00:52 »
Sziasztok!

Ma reggel úgy döntött a check engine lámpácskám hogy megmutatja tud ő menet közben is világítani:)

Kérdésem az lenne így látatlanban (mivel nincs itthon kéznél hibakód olvasó) jó lehet az a tippem hogy valami oxigénszerzor vagy légtömegmérő vagy esetleg lambda szonda lehet a ludas???

Az autó:
Yaris Verso 2002 1.3
Menet közben, váratlanul felgyulladt. Nem vettem észre más jelenséget, fogyasztás nem nőtt, az autó rendesen ment, nem rángat nem fulladt le.
Tehát igazából semmi "nem történt" csak világít.

Ha valaki meg tud erősíteni vagy cáfolni, hát ne fogja vissza magát
Köszi
Attila

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2984 Dátum: 2008.09.21 21:44:23 »
gidoati,lambda szonda kettes érzékelő volt nálam a ludas,egy erdélyi út után! Hazafelé jövet tankolás után 15 km-mel kb gyulladt a check engine. Szervízben kiütötték,azt mondták,h kicsit hajtsam meg,égjen ki belőle a mocsok!
De inkább vidd el te is,az a biztos!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!