Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763814 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2895 Dátum: 2008.07.10 08:04:36 »
Még annyit, hogy a Yarisomra mindenképp veszek majd téli gumit, szerinted ezt a márkát kerüljem el, vagy bátran megvehetem?
szvsz.
maradj a gyári méretnél, azaz a 185/60R15, ne rakjál rá télire se keskenyebbet, se ballonosabbat. jó az a gyári méret.

ha alufelni van az autódon, akkor érdemes beruházni egy garnitúra 15" vasfelnire. így a só/kátyú stb nem fogja megenni a szép felnidet, megspórolhatod a sokszori átszerelgetés díját, nomeg a tél szezonkezdéskor a sorban állást a gumisnál.

Xanyi jól leírta,h milyen márkákat érdemes preferálni.

én a következő típust használom:
http://www.abaqua.hu/vredestein/snowtrac_2/
és a (yaris1)gyári méretében, azaz 175/65r14
nálam bizonyított 2005telén, mikor a mecsekben, durva nagy hóban is megállta a helyét :clap:

öcsém autóján (szintén yaris1) ez a gumi van
http://www.abaqua.hu/dunlop/sp_winter_sport_m3/
nagyon elégedett vele :)

amivel tapasztalatom van/volt az a barum polaris2(céges autókon)...hááát, van ám különbség a minőségibb gumi javára :yes:
szerk.: nokian téligumikat is szoktak rakni a céges kocsikra...az is vállalható.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.10 08:07:01 írta leszilaci »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2896 Dátum: 2008.07.10 10:40:57 »
Még annyit, hogy a Yarisomra mindenképp veszek majd téli gumit, szerinted ezt a márkát kerüljem el, vagy bátran megvehetem?
szvsz.
maradj a gyári méretnél, azaz a 185/60R15, ne rakjál rá télire se keskenyebbet, se ballonosabbat. jó az a gyári méret.

ha alufelni van az autódon, akkor érdemes beruházni egy garnitúra 15" vasfelnire. így a só/kátyú stb nem fogja megenni a szép felnidet, megspórolhatod a sokszori átszerelgetés díját, nomeg a tél szezonkezdéskor a sorban állást a gumisnál.

Xanyi jól leírta,h milyen márkákat érdemes preferálni.

én a következő típust használom:
http://www.abaqua.hu/vredestein/snowtrac_2/
és a (yaris1)gyári méretében, azaz 175/65r14
nálam bizonyított 2005telén, mikor a mecsekben, durva nagy hóban is megállta a helyét :clap:

öcsém autóján (szintén yaris1) ez a gumi van
http://www.abaqua.hu/dunlop/sp_winter_sport_m3/
nagyon elégedett vele :)

amivel tapasztalatom van/volt az a barum polaris2(céges autókon)...hááát, van ám különbség a minőségibb gumi javára :yes:
szerk.: nokian téligumikat is szoktak rakni a céges kocsikra...az is vállalható.

Az a legkézenfekvőbb, ha ugyanazt a méretet használom. A gyári gumi acélfelnin van, így kéz dolgot tehetek. Vagy veszek egy garnitúra alufelnit a nyárihoz, a télihez meg megvan akkor a lemezfelni. vagy az olcsóbb megoldás, hogy még egy garnitúra lemezfelnit szerzek be, majd meglátom mennyibe kerülnek. Egy biztos, hogy plusz felni mindenképp lesz, nem szeretem ha szerelgetni kell a gumit, nem is tesz jót nekik.
A mintázatuk ezeknek is jól néznek ki, lassan már annyi félét látok, hogy neház lesz majd dönteni, melyiket vegyem meg.:):):)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2897 Dátum: 2008.07.11 12:25:54 »
más közvetlen a témába vágó topik híjján itt kérdezek:

nem tudja valaki mennyi szokott lenni Toyodáéknál hibajavító festék (mondjuk a legkisebb kiszerelés)?
hogyan kell ezt felvinni az adott helyre? előtt le kell e kezelni? ha felvittem, akkor meg ottmarad egy pötty? azzal mit kell csinálni, hogy belesimuljon a fényezésbe? szóval ilyen ámátőr kérdéseim lennének...köszi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2898 Dátum: 2008.07.11 13:09:38 »
más közvetlen a témába vágó topik híjján itt kérdezek:

nem tudja valaki mennyi szokott lenni Toyodáéknál hibajavító festék (mondjuk a legkisebb kiszerelés)?
hogyan kell ezt felvinni az adott helyre? előtt le kell e kezelni? ha felvittem, akkor meg ottmarad egy pötty? azzal mit kell csinálni, hogy belesimuljon a fényezésbe? szóval ilyen ámátőr kérdéseim lennének...köszi.
Az Általános/ automosás-polírozás  topicban most volt szó róla, asszem épp tegnap. Érdemes olvasgatni, ez nem típusfüggő kérdés, hanem általános. Szerintem keress rá, és részletes tanácsot kapsz. Ha nem találod, természetesen leírom, hogy honnan, mit és hogyan.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.11 15:51:48 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lala7272

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • yaris 1.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2899 Dátum: 2008.07.12 10:28:08 »
 :helpsmilie:

Hy!


A yarisom 9 éves, nálam 3,5 éve van.Semmi baja nincs. Az inditókulcs háza eltöröt. Ideinglenesen egy kis ragasztószalag és pillanatragasztóval összeragasztotam. Felhívtam a szervízt hogy lehet a próblémát megoldani???
Rendelnek egy másik kulcsot potom 54 ezer forintba kerül :hammer: :2guns: :2guns:
 :helpsmilie:Nincs más megoldás?????????

Üdv
99" yaris  1.0 " kamerás"

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2900 Dátum: 2008.07.12 13:07:21 »
Ma leégett a Yarisz a kuplungja, egyszer csak nagy füst, döcögés és ohne kuplung :(

A dolog pikantériája, hogy a család gyengébbik felénél volt az autó :whistling: ráadásul emelkedős részen felfelé+dugó :whistling: :whistling: de nem akarok rosszmájú lenni, kíváncsi leszek mi lesz hétfőn, ha szét lesz bontva... :turned:


Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2901 Dátum: 2008.07.12 13:09:55 »

Rendelnek egy másik kulcsot potom 54 ezer forintba kerül :hammer: :2guns: :2guns:
 :helpsmilie:Nincs más megoldás?????????

Üdv

Maszek kulcsmásolónál kérdezd meg, (persze nem a Teszkós kulcsmásolóra gondolok) manapság mindenféle-fajta kulcsot lemásolnak ::)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2902 Dátum: 2008.07.12 15:23:40 »
Ja, de a benne lévő immobilisert kissé nehéz lemásolni.
 :ph34r:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2903 Dátum: 2008.07.12 15:31:58 »
Nem tudom miért spórol a Toyota, nekem ugyanis egy távirányítós, meg egy sima kulcsom van. Mivel gyári riasztó van benne (VSS 1), így csak egy kulccsal lehet a riasztót ki-be kapcsolni, így ha elromlik, vagy két ember akarja az autót használni, akkor elég macerás tud a helyzet lenni. A szalonban megkérdeztem mennyiért adnának még egy távirányítós kulcsot, kb 25e forintot mondtak.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2904 Dátum: 2008.07.12 16:57:14 »
Ja, de a benne lévő immobilisert kissé nehéz lemásolni.
 :ph34r:

Biztos nehezebb, mint egy postaláda kulcsát lemásolni, de abba is biztos vagyok hogy megtudják csinálni, ezt a gugli dobta ki így gyorsba ::)

Nheo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2905 Dátum: 2008.07.12 19:34:31 »
Hello.

Tudja valaki hogy kell leszedni 1 Yaris hátsó ajtó kárpitját? Az ablak letekerőnél megakadtam.

lala7272

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • yaris 1.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2906 Dátum: 2008.07.12 20:31:52 »
ja de jó a kulcs és a távirányitó része is, csak a háza töröt el. Igy nehéz inditani :sweatdrop:
99" yaris  1.0 " kamerás"

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2907 Dátum: 2008.07.12 20:50:21 »
Én a napokban vettem javítófestéket, Anyum zöld(6R4), és saját piros(3P0) Yarisunkhoz, mivel a piros nem metál, 700Ft volt, a zöldből még európába egyetlen darab volt raktáron még a régi környezetszennyező fajtából, amit ma már nem gyárthatnak, pedig jobb minőségű volt, szóval ezt rendeln kellett 1400Ft.
Egy 9ml-es festék, és egy szintén9-es lakk, a festékes tubus tetején kihúzható pici drótkefével :)
A távirányítóval kapcsolatban én is érdeklődtem, mert szintén Anyum távirányítójában a záró gomb kontaktots lett, és csak nyitni lehet az autót a távirányítóval...
Nekem is azt az 50 valahány ezres összeget mondták, meg hogy lehet rendelni csak a az elektronikát 20336+Áfa, ha megvan az utánrendelő kód, meg akkor a kulcs is olcsóbb valamivel

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2908 Dátum: 2008.07.12 21:20:25 »
Hello.

Tudja valaki hogy kell leszedni 1 Yaris hátsó ajtó kárpitját? Az ablak letekerőnél megakadtam.

Hamar feladtad:P
Ha profi vagy, akkor fogj egy kis csavarhúzót, de ha biztosra akarsz menni, akkor egy lapos lemezt, spaknit.
ha kicsit benyomod a tekerőkarnál a kárpitot akkor láthatod, hoggy egy tulipán alaku kis rugó . ez fogja a tekerő kart.
ezt kell a csavarhúzóval a kar irányából hátra felé tolni. rá fogsz érezni.
Nem 2 perc lesz, de le fogod tudni venni. utána már csak határozott mozdulatokkal le kell tépni a kárpitot.
ha feszegeted eltörik a patent, ezért mondom a határozott mozdulatot.

jó szórakozást,!
Friss Toyotás vagyok

Nheo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2909 Dátum: 2008.07.12 21:45:05 »
Hello.

Tudja valaki hogy kell leszedni 1 Yaris hátsó ajtó kárpitját? Az ablak letekerőnél megakadtam.

Hamar feladtad:P
Ha profi vagy, akkor fogj egy kis csavarhúzót, de ha biztosra akarsz menni, akkor egy lapos lemezt, spaknit.
ha kicsit benyomod a tekerőkarnál a kárpitot akkor láthatod, hoggy egy tulipán alaku kis rugó . ez fogja a tekerő kart.
ezt kell a csavarhúzóval a kar irányából hátra felé tolni. rá fogsz érezni.
Nem 2 perc lesz, de le fogod tudni venni. utána már csak határozott mozdulatokkal le kell tépni a kárpitot.
ha feszegeted eltörik a patent, ezért mondom a határozott mozdulatot.

jó szórakozást,!

Nem hamar adtam fel, az istennek se jöttem rá hogy kell levenni. Kb 3-4 napja nem tudom kinyitni a hátsó ajtót. De mostmár kátha. Köszi.