Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763699 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2880 Dátum: 2008.07.08 09:48:15 »
Sziasztok,

Az egyik gumimon van egy kis repedes az oldalan, valoszinuleg megsertettem valamikor, amikor padkara alltam fel. Lehet ebbol problema, erdemes (es lehet) megcsinaltatni?
szia

2 dolgot tehetsz:

1. lecseréled
2. elviszed gumis műhelybe, ahol foglalkoznak vulkanizálással.

sokan nem ajánlják az utóbbit.
nekem személyes tapasztalatom azt mutatja,h vállalható.
az egyik téliguminak szakadt el az oldalfala(valószínűleg egy nagy kátyú volt a tettes :( )

a xv. ker-ben, a bánkút utcánál csináltattam meg (közel a póluscenterhez, szentmihályi-bánkút utca kereszteződésénél)

igaz, csak hátulra rakatom fel. 2 telet már kibírt így, javítva.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2881 Dátum: 2008.07.09 14:34:35 »
Sziasztok,

Az egyik gumimon van egy kis repedes az oldalan, valoszinuleg megsertettem valamikor, amikor padkara alltam fel. Lehet ebbol problema, erdemes (es lehet) megcsinaltatni?
szia

2 dolgot tehetsz:

1. lecseréled
2. elviszed gumis műhelybe, ahol foglalkoznak vulkanizálással.

sokan nem ajánlják az utóbbit.
nekem személyes tapasztalatom azt mutatja,h vállalható.
az egyik téliguminak szakadt el az oldalfala(valószínűleg egy nagy kátyú volt a tettes :( )

a xv. ker-ben, a bánkút utcánál csináltattam meg (közel a póluscenterhez, szentmihályi-bánkút utca kereszteződésénél)

igaz, csak hátulra rakatom fel. 2 telet már kibírt így, javítva.

Szia!

Igaz, hogy nem Yaris-on, de olyan történt két téligumimmal, hogy néztem és nem értettem miért ment tönkre.
A belső oldala teljesen körberepedt, az egyik egy éjjel alatt le is eresztett. A guminyomásokra mindig figyelek, kátyúba se mentem olyanba bele, ami ezt okozta volna. Ráadásul, az egyik első, a másik hátsó gumi volt, aminek Matador MP58 a márkája. Az életkora 5 éves, nem hinném, hogy elöregdett volna ennyi idő alatt, a mintázat mélysége is bőven 5mm felett volt.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2882 Dátum: 2008.07.09 14:35:39 »
Még annyit, hogy a Yarisomra mindenképp veszek majd téli gumit, szerinted ezt a márkát kerüljem el, vagy bátran megvehetem?

Felesleges saját magad idézned újra, szerkesztheted a saját hozzászólásodat. :) Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.09 14:46:35 írta kleingy »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2883 Dátum: 2008.07.09 14:57:39 »
Még annyit, hogy a Yarisomra mindenképp veszek majd téli gumit, szerinted ezt a márkát kerüljem el, vagy bátran megvehetem?
Szerintem megadtad magadnak a választ.  ::) Vagyis én nem venném a fent említett márkát. :whistling: Vannak sokkal jobb nevű gyártóktól, nagyon jó minőségű abroncsok, nem is olyan nagyon drágán. (persze ez az én véleményem) Nálam a gumi kérdés sosem egy-két ezer forinton dőlt el, hanem inkább az ADAC gumi tesztje volt meghatározó. Ha megnézed, az első három-öt helyezettből már tudsz a pénztárcádnak is megfelelőt választni. Amúgy öt év már szerintem lehet az a kor, amikor elkezd az abroncs szétesni. (legalábbis nekem rémlik valami ilyes korhatár, mikor is cserés a gumi akkor is, ha a profilmélység még meg van) Azonban erre nem teszem le a nagy esküt. ;)
ADAC teszt
(amúgy az Általános/Gumik és felnik topicban nyugodtan kérdezhetsz ebben a témakörben ill. lehet, már a válasz is ott van ;)  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.09 15:06:38 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2884 Dátum: 2008.07.09 15:07:16 »
Még annyit, hogy a Yarisomra mindenképp veszek majd téli gumit, szerinted ezt a márkát kerüljem el, vagy bátran megvehetem?
Szerintem megadtad magadnak a választ.  ::) Vagyis én nem venném a fent említett márkát. :whistling: Vannak sokkal jobb nevű gyártóktól, nagyon jó minőségű abroncsok, nem is olyan nagyon drágán. (persze ez az én véleményem) Nálam a gumi kérdés sosem egy-két ezer forinton dőlt el, hanem inkább az ADAC gumi tesztje volt meghatározó. Ha megnézed, az első három-öt helyezettből már tudsz a pénztárcádnak is megfelelőt választni. Amúgy öt év már szerintem lehet az a kor, amikor elkezd az abroncs szétesni. (legalábbis nekem rémlik valami ilyes korhatár, mikor is cserés a gumi akkor is, ha a profilmélység még meg van) Azonban erre nem teszem le a nagy esküt. ;)

A legolcsóbbat amúgy sem venném meg, hosszabb távon úgyis többe kerülne. Nekem az arany középút felel meg, amely még sem nem túl drága, és még a minősége, tartóssága, tulajdonságai is megfelelőek. Nekem a gumis, ahol átcseréltetni szoktam a garnitúrákat, átlag 6 évet mondott, hogy afelett ők már nem rakják fel, nem vállalnak érte felelősséget. A tél ugyan még messze van, nem sürgős a dolog.:) A kezelési nem ír eltérő méretet, de nem úgy szokott lenni, hogy a téli gumi keskenyebb a nyárinál egy mérettel?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2885 Dátum: 2008.07.09 15:13:06 »
A tél ugyan még messze van, nem sürgős a dolog.:) A kezelési nem ír eltérő méretet, de nem úgy szokott lenni, hogy a téli gumi keskenyebb a nyárinál egy mérettel?
Én télinek, nyárinak a normál méretet használom. Azonban sokan télinek a normál méretet (pl.:14"os gyári, acél felni), nyárinak, meg az egyel nagyobb váltó méretet használják. (pl.: 15"os és alufelni). Nem tudom pontosan az autód milyen papucsokon áll, ennek neked kell utánna nézni.  :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2886 Dátum: 2008.07.09 15:22:35 »
A tél ugyan még messze van, nem sürgős a dolog.:) A kezelési nem ír eltérő méretet, de nem úgy szokott lenni, hogy a téli gumi keskenyebb a nyárinál egy mérettel?
Én télinek, nyárinak a normál méretet használom. Azonban sokan télinek a normál méretet (pl.:14"os gyári, acél felni), nyárinak, meg az egyel nagyobb váltó méretet használják. (pl.: 15"os és alufelni). Nem tudom pontosan az autód milyen papucsokon áll, ennek neked kell utánna nézni.  :flowers:
185/60R15 van rajta gyárilag, biztos megvan a megfelelő méretű 14-esben is hozzá, majd utána nézek. Köszi az infókat. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2887 Dátum: 2008.07.09 15:26:08 »
A tél ugyan még messze van, nem sürgős a dolog.:) A kezelési nem ír eltérő méretet, de nem úgy szokott lenni, hogy a téli gumi keskenyebb a nyárinál egy mérettel?
Én télinek, nyárinak a normál méretet használom. Azonban sokan télinek a normál méretet (pl.:14"os gyári, acél felni), nyárinak, meg az egyel nagyobb váltó méretet használják. (pl.: 15"os és alufelni). Nem tudom pontosan az autód milyen papucsokon áll, ennek neked kell utánna nézni.  :flowers:
185/60R15 van rajta gyárilag, biztos megvan a megfelelő méretű 14-esben is hozzá, majd utána nézek. Köszi az infókat. :)
Szerintem ne tegyél rá 14-est, ez a méret teljesen jó télire is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2888 Dátum: 2008.07.09 15:37:18 »
Ma már elavult a keskenyebb téligumi vélemény. A mi telünk, egyrész szárazabb, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, vagyis a latyakos idő, melyben a keskenyebb téligumi esetleg előnyös lehet, nagyon kevés napot számlál. Viszont a tapadás - és így a fékút is - a gyári szélességű nyári gumiméret megtartása mellett jobb, mint a keskenyebben.  Talán amiben látok lehetőséget a méretbeli játszásra az a kerékméret egy collal történő csökkentése mellett a gumi magasságának (ballonosságának) növelése a futófelület nyárigumi méretével azonosságának megőrzése mellett. (egy collal kiseb váltóméret)
Így a ballosabb gumi a kialakuló kátyúkat jobbal elviseli, a felnit és a felfüggesztés elemeit jobban védi. Igaz az oldalgyorsulás értékei értelemszerűen csökkennek, csöppet "imbolygósabbá" válhat a kocsi útfekvése, elsősorban kanyarban. Nem kell megijedni, ezt egy átlag user átlag igénybevétel melett észre sem veszi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2889 Dátum: 2008.07.09 16:03:24 »
Ma már elavult a keskenyebb téligumi vélemény. A mi telünk, egyrész szárazabb, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, vagyis a latyakos idő, melyben a keskenyebb téligumi esetleg előnyös lehet, nagyon kevés napot számlál. Viszont a tapadás - és így a fékút is - a gyári szélességű nyári gumiméret megtartása mellett jobb, mint a keskenyebben.  Talán amiben látok lehetőséget a méretbeli játszásra az a kerékméret egy collal történő csökkentése mellett a gumi magasságának (ballonosságának) növelése a futófelület nyárigumi méretével azonosságának megőrzése mellett. (egy collal kiseb váltóméret)
Így a ballosabb gumi a kialakuló kátyúkat jobbal elviseli, a felnit és a felfüggesztés elemeit jobban védi. Igaz az oldalgyorsulás értékei értelemszerűen csökkennek, csöppet "imbolygósabbá" válhat a kocsi útfekvése, elsősorban kanyarban. Nem kell megijedni, ezt egy átlag user átlag igénybevétel melett észre sem veszi.
Nem öregurasan közlekedem, de a sportosságtól nagyon messze vagyok, úgyhogy az oldalgyorsulás mértéke nálam nem számottevő. Abban én is egyetértek, hogy az utóbbi években a havas, latyakos időszakok száma nagyon lecsökkent (hol vannak a régi szép kispolákos idők nyári gumival a 20 centis hóban). A ballonosság hatása is egyértelmű, meggondolom ebből a szempontból, nomeg persze az ár is számít majd. Egy biztos, választék van.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2890 Dátum: 2008.07.09 17:10:36 »
Maradj mindenképpen a 185/60R15-nél télire is. A Matador, Barum, Ceat, Debica, Kormoran, Sava alsókategóriás gumik. Olcsónak olcsó, viszont minőségük is gyengébb. Ha mindenképpen ez a kategória a cél, akkor Barum vagy Sava. Ha nem akarsz sok pénzt kiadni prémium gumira (Bridgestone, Continental, Dunlop, Good Year, Michelin, Pirelli), akkor szerintem célozd meg a középkategóriát: BF Goodrich, Fulda, Kleber, Kumho, Uniroyal, Yokohama. Ezek közül én főként a Klebert emelném ki. Nagyon jó téligumja van, és jó az ára is.
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2891 Dátum: 2008.07.09 17:29:20 »
Maradj mindenképpen a 185/60R15-nél télire is. A Matador, Barum, Ceat, Debica, Kormoran, Sava alsókategóriás gumik. Olcsónak olcsó, viszont minőségük is gyengébb. Ha mindenképpen ez a kategória a cél, akkor Barum vagy Sava. Ha nem akarsz sok pénzt kiadni prémium gumira (Bridgestone, Continental, Dunlop, Good Year, Michelin, Pirelli), akkor szerintem célozd meg a középkategóriát: BF Goodrich, Fulda, Kleber, Kumho, Uniroyal, Yokohama. Ezek közül én főként a Klebert emelném ki. Nagyon jó téligumja van, és jó az ára is.

Ezek aztán a konkrétumok, köszi.:) Mindenképp középkategória lesz, a Kléber-rel van tapasztalatom is, a Clio-mon azok voltak, ha jól emlékszem a Krisalp 3-as. Érdekes mintázata van, de meg voltam vele elégedve, nem volt zajos sem, az ára is elfogadható volt. A felninek kell majd a pontos mérete még, lyukkör, ET. Abból érdemes használtat venni, vagy jobb ha az is új?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2892 Dátum: 2008.07.09 19:51:48 »
Maradj mindenképpen a 185/60R15-nél télire is. A Matador, Barum, Ceat, Debica, Kormoran, Sava alsókategóriás gumik. Olcsónak olcsó, viszont minőségük is gyengébb. Ha mindenképpen ez a kategória a cél, akkor Barum vagy Sava. Ha nem akarsz sok pénzt kiadni prémium gumira (Bridgestone, Continental, Dunlop, Good Year, Michelin, Pirelli), akkor szerintem célozd meg a középkategóriát: BF Goodrich, Fulda, Kleber, Kumho, Uniroyal, Yokohama. Ezek közül én főként a Klebert emelném ki. Nagyon jó téligumja van, és jó az ára is.

Ezek aztán a konkrétumok, köszi.:) Mindenképp középkategória lesz, a Kléber-rel van tapasztalatom is, a Clio-mon azok voltak, ha jól emlékszem a Krisalp 3-as. Érdekes mintázata van, de meg voltam vele elégedve, nem volt zajos sem, az ára is elfogadható volt. A felninek kell majd a pontos mérete még, lyukkör, ET. Abból érdemes használtat venni, vagy jobb ha az is új?

Legyen inkább Krisalp HP  :yes:
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2893 Dátum: 2008.07.09 21:50:26 »
Legyen inkább Krisalp HP  :yes:
[/quote]

Megnéztem, elég jó mintázatnak tűnik. gondolom a keveréke is jó. Találtam árat is, elfogadható.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2894 Dátum: 2008.07.09 22:03:02 »
Nekem Krisalp HP van fent. Teljesen korrekt, hóban is jól tapadó, csendes gumi.
Gabe 254.