Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1763871 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2835 Dátum: 2008.06.24 06:59:33 »
Lehet páran még emlékeztek rá, hogy írtam a Yaris II-esem váltóproblémájáról, hogy 2-esbe rakva hajlamos hidegen reccsenni.... Kíváncsi leszek, hogy végül is megtalálják-e a hiba forrását, mert nem biztos hogy elég csak alkatrészt cserélni, lehet mástól ered a meghibásodás.
szia

isten hozott a váltócserések között...bár nekem nem recsegett, "csak" nehezen volt kapcsolható a 2. seb.fok.
enyémet is szétszedték, majd úgy állapították meg,h nem éri meg cserélgetni a belsejét, hanem komplett csere.

kiváncsian várom,h miképpen alakulnak a dolgok...

üdv

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2836 Dátum: 2008.06.24 07:22:50 »
Lehet páran még emlékeztek rá, hogy írtam a Yaris II-esem váltóproblémájáról, hogy 2-esbe rakva hajlamos hidegen reccsenni.... Kíváncsi leszek, hogy végül is megtalálják-e a hiba forrását, mert nem biztos hogy elég csak alkatrészt cserélni, lehet mástól ered a meghibásodás.
szia

isten hozott a váltócserések között...bár nekem nem recsegett, "csak" nehezen volt kapcsolható a 2. seb.fok.
enyémet is szétszedték, majd úgy állapították meg,h nem éri meg cserélgetni a belsejét, hanem komplett csere.

kiváncsian várom,h miképpen alakulnak a dolgok...

üdv


Szia!

Váltócserések között?? Hűha, akkor ezek szerint mégsem egyedi esetről van szó..... A nehéz kapcsolás nálam is fent tud állni szintén hideg állapotában, bár a jelen hőmérsékleti viszonyok között ezt nehezen lehet annak nevezni.....

Kíváncsian várom én is hogy mi lesz, elvileg a héten neki is állnak, a hibás alkatrészeket meg akarom majd nézni.

Üdv:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2837 Dátum: 2008.06.25 17:55:50 »
Olyat csinált a kisótóm, hogy megálltam kb 5 percre, és mikor indultam, a fedcomp 1:00-át mutatott, 40fokot, és ahol az átlag fogyit írja, ott üresség volt. Azaz nyomott egy resetet  :wacko:
Bosszúból leszilaci sztájlban jöttem haza, és 3,8l/100 lett a fogyi  ::)  (kb 50km)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2838 Dátum: 2008.06.25 19:06:36 »
Lehet páran még emlékeztek rá, hogy írtam a Yaris II-esem váltóproblémájáról, hogy 2-esbe rakva hajlamos hidegen reccsenni.... Kíváncsi leszek, hogy végül is megtalálják-e a hiba forrását, mert nem biztos hogy elég csak alkatrészt cserélni, lehet mástól ered a meghibásodás.
szia

isten hozott a váltócserések között...bár nekem nem recsegett, "csak" nehezen volt kapcsolható a 2. seb.fok.
enyémet is szétszedték, majd úgy állapították meg,h nem éri meg cserélgetni a belsejét, hanem komplett csere.

kiváncsian várom,h miképpen alakulnak a dolgok...

üdv


Nekem is néha nehezen veszi a kettest...

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2839 Dátum: 2008.06.25 23:07:31 »
Üdv

Kb egy hete dadogva jár a motor alapjáraton de ma ki is gyúladt a motorkontrollámpa :eek: lehet hogy nem szereti a metrós benzint??
pont nyaralás elött vazze :pinch:

Xanyi esetleg van ötleted? Pénteken szervíz az már tuti
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.25 23:37:19 írta Attis »

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2840 Dátum: 2008.06.26 08:27:10 »
Nekem is néha nehezen veszi a kettest...
duplakuplungolj visszakapcsoláskor ha akad. az segít.

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2841 Dátum: 2008.06.26 08:28:22 »
Olyat csinált a kisótóm, hogy megálltam kb 5 percre, és mikor indultam, a fedcomp 1:00-át mutatott, 40fokot, és ahol az átlag fogyit írja, ott üresség volt. Azaz nyomott egy resetet  :wacko:
Bosszúból leszilaci sztájlban jöttem haza, és 3,8l/100 lett a fogyi  ::)  (kb 50km)
aggyyyáááá' neki  :clap: :yes:
(lehet,h az aksid haldoklik? :surrender:)

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2842 Dátum: 2008.06.26 08:35:19 »
Olyat csinált a kisótóm, hogy megálltam kb 5 percre, és mikor indultam, a fedcomp 1:00-át mutatott, 40fokot, és ahol az átlag fogyit írja, ott üresség volt. Azaz nyomott egy resetet  :wacko:
Bosszúból leszilaci sztájlban jöttem haza, és 3,8l/100 lett a fogyi  ::)  (kb 50km)
aggyyyáááá' neki  :clap: :yes:
(lehet,h az aksid haldoklik? :surrender:)
Önindítót rendesen tekeri, de már nem mai darab, egyidős az autóval :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2843 Dátum: 2008.06.26 08:55:26 »
Lehet páran még emlékeztek rá, hogy írtam a Yaris II-esem váltóproblémájáról, hogy 2-esbe rakva hajlamos hidegen reccsenni.... Kíváncsi leszek, hogy végül is megtalálják-e a hiba forrását, mert nem biztos hogy elég csak alkatrészt cserélni, lehet mástól ered a meghibásodás.
szia

isten hozott a váltócserések között...bár nekem nem recsegett, "csak" nehezen volt kapcsolható a 2. seb.fok.
enyémet is szétszedték, majd úgy állapították meg,h nem éri meg cserélgetni a belsejét, hanem komplett csere.

kiváncsian várom,h miképpen alakulnak a dolgok...

üdv


Nekem is néha nehezen veszi a kettest...

Fel- vagy visszakapcsolásnál?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2844 Dátum: 2008.06.26 18:47:05 »
Üdv

Kb egy hete dadogva jár a motor alapjáraton de ma ki is gyúladt a motorkontrollámpa :eek: lehet hogy nem szereti a metrós benzint??
pont nyaralás elött vazze :pinch:

Xanyi esetleg van ötleted? Pénteken szervíz az már tuti

Ötletem van, de találgatás lenne. Gyere be, hibakódot olvasunk, aztán utána lehet továbblépni...
Xanyi

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2845 Dátum: 2008.06.27 10:12:40 »
sziasztok!
mikor fújatom a levegőt a kis autómba,akkor néha olyan hangokat ad ki...nyikorog,nyekereg, mintha vmi madarak költöztek volna bele...
hosszú távon megőrít a hang :eek:...elhihetitek.
sejtem hogy ki kéne takarítani a renccccert,de azt hogy?házilag tudok ezen vhogy segíteni?
üdv.:zsuzsi
szneki

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2846 Dátum: 2008.06.27 10:41:29 »
Szerintem ezen nem a takarítás fog segíteni. Inkább valami motor gondnak néz ki. Gondolom a szellőzőmotor csapágya száradt ki.

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2847 Dátum: 2008.06.27 11:15:36 »
Szerintem ezen nem a takarítás fog segíteni. Inkább valami motor gondnak néz ki. Gondolom a szellőzőmotor csapágya száradt ki.

ooóóó :eek:
és azt ki tudja megszerelni,egy sima autószerelő?
szneki

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2848 Dátum: 2008.06.27 15:34:22 »
Üdv

Kb egy hete dadogva jár a motor alapjáraton de ma ki is gyúladt a motorkontrollámpa :eek: lehet hogy nem szereti a metrós benzint??
pont nyaralás elött vazze :pinch:

Xanyi esetleg van ötleted? Pénteken szervíz az már tuti

Ötletem van, de találgatás lenne. Gyere be, hibakódot olvasunk, aztán utána lehet továbblépni...

Hála a jó égnek hogy csak enyiből megúsztam, De mikor meghallottam menyi a gyújtó trafó darabja akkor tátva maradt a szám :yawn:
A másik, hogy mosatástól vízes legyen azon ti is vakartátok a buksitokat hát még én

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2849 Dátum: 2008.06.27 17:27:45 »
Egy gumikarik tömít a gyujtótrafó körül. Ezekszerint a tiéd sajna nem tökéletesen...  :no:
Következtetés: ha legközelebb szükséges a motormosás, akkor azt a részt le kell takarni, vagy rögtön mosás után kivenni őket és kifújatni levegővel.

A többieknek: Attis Yariszába az egyes henger gyújtórafója alatt a gyertyánál állt a víz. Motormosáskor befolyt elég csúnyán. Ettől jött bele a hibakód... Most ki lett tisztítva, és próbálgatja. Ha rendbejött okés a dolog, ha nem akkor sajna gyujtótrafó csere, ami 30 ezer Ft.
Xanyi