Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6641615 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26745 Dátum: 2013.07.14 21:12:52 »
Idézem b.c. egyik nekem küldött levelét!


A fő jel a főtengely szögjeladó. Ez csak a BOSCH-nál van a főtengelyen, a DENSO-nál mind a szögjeladó, mind a 1-es hengerek refferencia jelét az elosztóból veszi, ergo a DENSO nál 2 jeladó kerék, két érzékelő van. Azt hiszem mindkettő hall jeladó, de erre már nem vennék mérget. Az NE szögjelet adó az szokott lenni, a 4 pólusú kerék sima indukciós.

Egyébként ezt azért tudja megtenni, mert a hagyományos 4A-FE un. szimultán befecskendezéssel dolgozik, az az minden fordulatnál fecskendez a szívócsőbe, de csak fél adagot. Ezzel szemben a szegénykeverékes már intelligensebb ebből a szempontból és henger szelektíven fecskendez be. A szintén 4A-FE-s AVE I-es is ilyen illetve ott már elosztó nélküli un parazitaszikrás gyújtás van. Azaz 2 db gyújtótekercs van és a szekunder tekercsek mindkét vége kivezetett, egy-egy gyertyához. Itt a gyújtás működik szimultán módon 2 hegerenként, az egyik munkaütemre a másik kipufogásra gyújt. Így tud működni a parazitaszikrás gyújtórendszer.

Köszi, elvileg a kiemelt rész a válasz a kérdésemre. Nem? A második részt így nem is teljesen értem. Neked a Bosch-nál egy trafó van és egy elosztó, aztán mégsem lehet alapelőgyújtást állítani, szóval  :?:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #26746 Dátum: 2013.07.14 21:13:27 »
Az enyémbe jelenleg BKR6EP 13 van.
Lehet ennek is jelentősége?

Az iridiumos, elvileg az kell a lean burn motorba, nekem is az van a sima 4A-FE-ben  :cool2:!

Köszi, elvileg a kiemelt rész a válasz a kérdésemre. Nem? A második részt így nem is teljesen értem. Neked a Bosch-nál egy trafó van és egy elosztó, aztán mégsem lehet alapelőgyújtást állítani, szóval  :?:

+ koppszenzor, az elosztó fix, nem állitható!

« Utoljára szerkesztve: 2013.07.14 21:15:57 írta kamikaze »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26747 Dátum: 2013.07.14 21:15:03 »
+ koppszenzor, az elosztó fix, nem állitható!
De koppszenzor az enyémben is van...Na mindegy, rejtély  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.14 21:43:44 írta vd1234 »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26748 Dátum: 2013.07.14 21:19:34 »
Nagyon ügyesen kikerestem miről beszélek.A leömlő utáni "gömb"
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199508_TOYOTA_CARINA+E_AT191L-BLMNKW_1702.html

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26749 Dátum: 2013.07.14 21:22:36 »
Nagyon ügyesen kikerestem miről beszélek.A leömlő utáni "gömb"
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199508_TOYOTA_CARINA+E_AT191L-BLMNKW_1702.html
Az nem a rugalmas csatlakozás, kvázi flexicső? Abban nincs tengely, két csavar rugóval fogja össze, vagy mégsem arra gondolsz? Nekem az zörög 2000-es fordulatnál, de tömít  :whistling:

FUBA, látom itt vagy, jobban vagy?

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #26750 Dátum: 2013.07.14 21:26:09 »
Az nem a rugalmas csatlakozás, kvázi flexicső? Abban nincs tengely, két csavar rugóval fogja össze, vagy mégsem arra gondolsz? Nekem az zörög 2000-es fordulatnál, de tömít  :whistling:

FUBA, látom itt vagy, jobban vagy?
Fogalmam sincs.Majd jobban "megszakértem" valamikor. :D

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26751 Dátum: 2013.07.14 21:32:48 »
Az iridiumos, elvileg az kell a lean burn motorba, nekem is az van a sima 4A-FE-ben  :cool2:!

+ koppszenzor, az elosztó fix, nem állitható!
Hanyas hézaggal?
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26752 Dátum: 2013.07.14 21:35:40 »
FUBA, látom itt vagy, jobban vagy?
Szia vd1234!
Köszönöm kérdésed, pihentem egész hétvégén, nem mentem sehova és még holnap sem megyek dolgozni, de megvagyok.
Sajnálom, hogy nem jutottam el a nyári Toyota talira, Offday-nek meg akartam mutatni a Carinám kasztniját, mit szól hozzá...
Rendbe szeretném rakatni öreg Carinámat.  :wub:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26753 Dátum: 2013.07.14 21:36:30 »
Kedves Kollégák!

Ha nekem is van a motoron koppszenzor (és van ugye), de tudom is állítani az alapelőgyújtást, akkor mi van a Bosch rendszernél (ahol ezt nem lehet állítani), ami az enyémben nincsen? Főtengelyállás-jeladó?? Nem értem ezt a dolgot.
Valami különbség lehet a kopp szenzor mérésére történő beavatkozás, meg az alapelőgyújtás értékének felvétele között. Én csak érzésre mondom, hogy a kettő két különböző dolog.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26754 Dátum: 2013.07.14 21:44:55 »
Szia vd1234!
Köszönöm kérdésed, pihentem egész hétvégén, nem mentem sehova és még holnap sem megyek dolgozni, de megvagyok.
Sajnálom, hogy nem jutottam el a nyári Toyota talira, Offday-nek meg akartam mutatni a Carinám kasztniját, mit szól hozzá...
Rendbe szeretném rakatni öreg Carinámat.  :wub:
Ennek örülök  :yes:
Motort is meg akarod nézni, vagy csak a karosszériát?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26755 Dátum: 2013.07.14 21:48:20 »
Ennek örülök  :yes:
Motort is meg akarod nézni, vagy csak a karosszériát?
Először a karosszériát, az a sürgetőbb, aztán a motort is majd, mert nem tetszik, hogy néha kék füsttel indul!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #26756 Dátum: 2013.07.14 22:25:29 »
Kár, hogy nem jöttél, FUBA!
Kevesen voltunk (Carinasok közül pedig pláne: Danee90, Offday, Szabolcs és én); viszont emiatt gyakorlatilag várakozás nékül lehetett menni a pályára.

Más:
Ma volt egy srác nálam Szegedről; alkatrészért jött.
Én tényleg sok Carina-t láttam már, de ez mindent visz!
Ádám meg akarja csinálni a kocsit. Jelenleg gyakorlatilag nincsen rajta ép elem; önindító nem működik, a motor hűtése az utastérfűtés bekapcsolásával oldható meg (?); és úgy összességében, nem sok erőssége van a kocsinak, de mégis látszik, hogy élni akar a verda!  :D
Szóval, hajrá Ádám, hajrá Carina!!!
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #26757 Dátum: 2013.07.14 22:32:26 »
Hát ez tényleg  varázslatos  :eek: 
A motorháztető Carinának tűnik  ;)
A lámpák meg az index nagyon kreatív, a ködlámpa meg főleg  :otlet:
Vajon mennyiért vehette?  :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26758 Dátum: 2013.07.14 23:33:36 »
Kár, hogy nem jöttél, FUBA!
Kevesen voltunk (Carinasok közül pedig pláne: Danee90, Offday, Szabolcs és én); viszont emiatt gyakorlatilag várakozás nékül lehetett menni a pályára.

Más:
Ma volt egy srác nálam Szegedről; alkatrészért jött.
Én tényleg sok Carina-t láttam már, de ez mindent visz!
Ádám meg akarja csinálni a kocsit. Jelenleg gyakorlatilag nincsen rajta ép elem; önindító nem működik, a motor hűtése az utastérfűtés bekapcsolásával oldható meg (?); és úgy összességében, nem sok erőssége van a kocsinak, de mégis látszik, hogy élni akar a verda!  :D
Szóval, hajrá Ádám, hajrá Carina!!!
Ez szuper zsír verda lesz még!  :clap: Ádám gyere a fórumra de ízibe!  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #26759 Dátum: 2013.07.15 00:01:19 »

Ádám meg akarja csinálni a kocsit. Jelenleg gyakorlatilag nincsen rajta ép elem; önindító nem működik, a motor hűtése az utastérfűtés bekapcsolásával oldható meg (?); és úgy összességében, nem sok erőssége van a kocsinak, de mégis látszik, hogy élni akar a verda!  :D
Szóval, hajrá Ádám, hajrá Carina!!!
Ehhez kell megszállottság!!! Tiszteletem!
Prius 2 - a mosolygós autó.