Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1629409 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #6615 Dátum: 2011.05.17 17:41:35 »
Azt meg égen-földön nem kapni - és főleg nem ennyiért.  :innocent:

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6616 Dátum: 2011.05.18 07:56:49 »
Azt meg égen-földön nem kapni - és főleg nem ennyiért.  :innocent:

Egyelore csak elmeleti szinten kerdezem. Tobb embertol is hallottam, hogy Yaris TS ulest rakna sima Yarisba. Realisan kb. mennyit erhet ket elso valamint a hatso ulessor?

Masik dolog ami megfordult a fejemben: sokan szerettek volna mar 1000es alap Yaris-ba klimat illetve elektromos ablakemelot szerelni. A klima mindig el lett vetve az ara miatt. Vajon a TS-bol kiszerelt klima belemenne a kisebb Yaris-okba mindenfele nagyobb atalakitas nelkul  :?:

Ha lenne ezekre jelentkezo akkor elofordulhat, hogy 1-2 honapon belul nekem lesz elado...

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Yaris általában
« Válasz #6617 Dátum: 2011.05.18 08:29:53 »
Engem érdekel a két első ülés reális áron!!! a reális alatt kb olyan árat értek, hogy egy ÚJ sport ülés (jobb, bal) sínnel együtt 48 ezerbe jön ki.......
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.18 08:39:20 írta kleingy »
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6618 Dátum: 2011.05.18 09:10:29 »
Engem érdekel a két első ülés reális áron!!! a reális alatt kb olyan árat értek, hogy egy ÚJ sport ülés (jobb, bal) sínnel együtt 48 ezerbe jön ki.......

Ezzel nem vok bentebb. Egy uj valoban sportules 50-100 ezertol kezdodik darabja (Recaro Speed ami az Integrakban van 200ezer/db ujonnan). Szoval kerdes, hogy mit hivunk sportulesnek. Nem ketlem, hogy lehet viszonylag jo aron sportulest venni, de az altalad felvazolt mindenre jo csak sportolasra nem...   :ph34r: Szoval az en ertekrendemben a sportules az kicsit mashol kezdodik es ha ilyenre kellene cserelnem akkor inkabb ezt tartanam meg.

Ez nem sportules csupan a Yaris egy sportosabb valtozataba gyarilag beszerelt darab. Aki ilyenre vagyik az nem azert akar ilyet mert negyed annyiba kerul mint egy "sportules", hanem azert mert egyreszt alapbol ebbe az autoba terveztek, igy meretekkel nem lesz gond, masreszt esztetikusabb mint a sportules, harmadreszt kenyelmesebb mindennapi hasznalatra. Sztem vedd meg az ujat 48ezerert, mert ennek a toredekeert senki nem fog neked ilyet ulest eladni ;).

Szoval realis ar alatt realis arat ertek, mert 20 ezerert inkabb megtartom magamnak...  :flowers: Masreszt meg ha valaki csereli akkor valszeg a hatsot is cserelne, mindenkinek igy erne meg...


ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Yaris általában
« Válasz #6619 Dátum: 2011.05.18 09:24:03 »
jajaj de most nekem nem azért kell az ülés mert annyira lövetem neki.. :D és ezért felesleges márkásat vegyek (a Recaro meg nem Ts Yaris ülés valószínűleg azéért olyan drága :D ), hanem mert az enyémnek SEMMI oldal tartása sincs és gondoltam  olcsóbban vagy olyasmi áron mint ez.
tudok bele alkotni
a hátsó üléseket meg szerintem felesleges lenne (nekem) le cserélni mivel ott úgy se viszek senki max néha oda keveredik 1ember :D :lol: de nagyon ritka ...

én nem 20-ra gondoltam (bár jó lenne :D) de szerintem olyan eget verő áron adni valamit csak azért mert ritka, hülyeség főleg, hogy lehet helyettesíteni mással lsd. link
te mennyire gondoltál? akkor
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.18 09:25:26 írta kleingy »
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #6620 Dátum: 2011.05.18 09:35:25 »
Mint mondtam egyelore csak elmeleti sikon erdeklodok es igazabol nem felek attol, hogy ulesre ne lenne erdeklodo, mert rajtad kivul meg 2-3 embert tudok aki regebben ilyet keresett.

Ami sokkal erdekesebb szamomra az a klima kerdese, hogy mennyire beszerelheto mas gyarilag klima nelkuli Yarisokba...  :hmmmm:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #6621 Dátum: 2011.05.18 12:18:45 »
Mint mondtam egyelore csak elmeleti sikon erdeklodok es igazabol nem felek attol, hogy ulesre ne lenne erdeklodo, mert rajtad kivul meg 2-3 embert tudok aki regebben ilyet keresett.

Ami sokkal erdekesebb szamomra az a klima kerdese, hogy mennyire beszerelheto mas gyarilag klima nelkuli Yarisokba...  :hmmmm:

Sziasztok

En elektromos ablakemelot es kozponti zarat szereztem bontobol az 1.0 as 99-es 3 ajtos Yarisomba, ami alap felszereltsegu volt. Siman belement minden. Klimat is ajanlottak hozza amit gond nelkul bele lehet tenni allitolag. Erosen godolkoztam rajta, de mivel nem vagoyk klimaorult es csak akkor hasznalnam ha nagyon faj a fejem ami mostansag szerencsere ritkan van, vagy masik eset ha nagy melegben allok 1 dugoban. Akkor viszont sajnalnam bekpcsolni mert kimelnem , igy ezek utan ugy dontottem hogy megsem kell. Meg terveztem kormanyszervot is beszerelni amit eleg olcson is adtka volna, de vegul arrol is lemondtam. Inkabb erosodjek :D a kormanytol.
Mazda 323-ba anno gond nelkul beletettem klimat gondolom itt sme lehet mashogy. Minden ki van alakitva, mert ha jol tudom alapbol nem is jottek klimaval, mindet itt szereltek fel utolag az orszagban. 

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


andrapeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Yaris általában
« Válasz #6622 Dátum: 2011.05.18 17:58:48 »
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy találkoztam többször olyan I. gen első szériás yarissal, amiben van elől ködfényszóró... A köv. linken is pont egy ilyen van..
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_linea_sol_abs-4774701

Ez gyári? Mert a neten nem sikerült elég konkrét infókat túrnom ezzel kapcsolatban...  :hmmmm:

Üdv

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6623 Dátum: 2011.05.18 18:04:25 »
Idézet
gyelore csak elmeleti szinten kerdezem. Tobb embertol is hallottam, hogy Yaris TS ulest rakna sima Yarisba. Realisan kb. mennyit erhet ket elso valamint a hatso ulessor?

Masik dolog ami megfordult a fejemben: sokan szerettek volna mar 1000es alap Yaris-ba klimat illetve elektromos ablakemelot szerelni. A klima mindig el lett vetve az ara miatt. Vajon a TS-bol kiszerelt klima belemenne a kisebb Yaris-okba mindenfele nagyobb atalakitas nelkul

Japán gyártású autóból csak japánba, franciából csak franciába tehető át a klíma. A kompresszor lehet hogy ugyanaz, de rajta az ékszíjtárcsak biztosan más. A többi lehet ugyanaz, de azért pontosan össze kellene hasonlítani pl. Toyodiy-en. A másik probléma hogy a japánokba alapból nincs kábelköteg a klímának, azt meg ugye Te nem tudod kivenni a Tiédből  ;)
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6624 Dátum: 2011.05.18 18:05:43 »
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy találkoztam többször olyan I. gen első szériás yarissal, amiben van elől ködfényszóró... A köv. linken is pont egy ilyen van..
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_linea_sol_abs-4774701

Ez gyári? Mert a neten nem sikerült elég konkrét infókat túrnom ezzel kapcsolatban...  :hmmmm:

Üdv


Gyári, nekem is ilyen van.
Gyári tartozékként lehetett megrendelni a komplett szettet márkakereskedésben, kb 50 ezer HUF... Gondolom még most is rendelhető.
Xanyi

andrapeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Yaris általában
« Válasz #6625 Dátum: 2011.05.18 18:13:34 »
Köszönöm!
Szerinted van reális esély bontóból keríteni ilyesmit?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #6626 Dátum: 2011.05.18 20:34:45 »
Köszönöm!
Szerinted van reális esély bontóból keríteni ilyesmit?

Elég ritka, de azért közbe biztosan akad...  ;)
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6627 Dátum: 2011.05.25 15:44:07 »
Nagy örömmel jelentem, hogy a Yarisom töréskárának márkaszervízes javítása, ami január 3.-án kezdődött, ma (a pontosság kedvéért: május 25.-én) lezárult  :clap: ...

Helyére került végre a jobb hátsó sárvédő műanyag dobbetétje is. Csak emiatt most voltam bent másodszor; először ugyanis sikerült a jobbos helyett balost rendeljenek (vagy küldjenek, tökmindegy). Másodszor is balost rendeltek/küldtek amúgy a jobbos helyett, csak itt már előrelátó voltam, rákérdeztem telefonon. Na, harmadszorra megjött a jobbos  :yes: ... Ez a legutolsó intermezzo két hetet vett amúgy igénybe.

Ja, máshogy rakták föl, mint ahogy gyárilag van: a gyári bal hátsót csavar tartja, ezt a jobbost meg most műanyag patenttel rögzítették - de apróságokra már végképp nem adunk, a gyári konfignak úgyis rég lőttek, a facelift előtti lökhárítóval, rosszul felragasztott védőfóliákkal, nem megfelelő helyre tett típusjelzésekkel stb  :lol: ... Végül is, nem azért viszi az ember márkaszervízbe javíttatni az autóját, hogy a gyárinak megfelelő állapotban kapja vissza  :flowers: :flowers: :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #6628 Dátum: 2011.05.25 15:47:30 »
Azért az eltelt 5 hónap arra is jó volt hogy kellően lazán tudjad már kezelni ezeket az "apróságokat".  :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #6629 Dátum: 2011.05.25 16:51:20 »
Igen, ebben teljesen igazad van  :yes: ... Meg arra is, hogy ezáltal is megtanuljam: mekkorát szívhat az ember egy pillanatnyi hülyeség, oda nem figyelés miatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )