Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883177 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13530 Dátum: 2017.03.21 15:20:25 »
apa kezdődik  [rohog]
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13531 Dátum: 2017.03.21 15:46:22 »
Szívosor azért dízeleken is van, itt nem a benzinüzeműség az ok ;)
...

Ahogy benzinesen is van kettős tömegű, a legtöbbön pedig már turbó, és nagynyomású közvetlen befecskendezéses rendszer.

Csak ha már egyesek ezt a specifikus dolgot mindig kiemelik, gondoltam én se hagyom ki...  ::) :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13532 Dátum: 2017.03.21 16:26:46 »
Igen. De aki olyat vesz, az kalkulál vele. Én nem veszek, és nem kell kalkulálnom vele. De ügyesen elterelted az irányt, én csak a szívósorra reagáltam, Te kiabáltad, hogy ez benzinspecifikus. Nem, ez éppen nem az. Ennyi.
Szerk.:
Persze ha poénnak szántad, akkor bocsánat.

TtkRN2
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.21 16:49:04 írta vd1234 »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13533 Dátum: 2017.03.22 00:27:00 »
Természetesen poénnak, kicsit görbe tükörnek szántam...  ;)

Amúgy nem érzem terelésnek, hiszen nem tudok olyan Toyota dízelmotorról, aminek szívósor hibája lenne. Benzineseknél pedig széria hiba, tehát ez egy benzinspecifikus hiba (ezen motorcsaládon belül).  ::)

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13534 Dátum: 2017.03.22 11:26:33 »
Sziasztok!

Az a gondom az autóval, hogy ha hátulra beül valaki, akkor a kocsi alja nagyon lent van és az összes fekvőrendőrön fennakad. Szeretném kicserélni a lengéscsillapítót, de kétféle változatot lehet kapni és
nem tudom, hogy melyik lenne a megfelelő...

Kapható rossz úti kivitelhez és rossz uti kivitel nélküli járművekhez...  (E11-es sedan Corolláról van szó) Szerintetek melyik lenne jobb?
Az autó városban van használva és igazából az uton nincs is gond, mert szépen veszi az akadályokat, de a legkisebb padkán és fekvőrendőrön is fennakad...

Ránézésre elég öregnek tűnik. A gumiharang is szét van már rohadva, szóval le szeretném cserélni a lengéscsillapítókat/rugót/toronycsapágy stb.     Komoka márkában gondolkodtam...

torrtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13535 Dátum: 2017.04.03 17:36:31 »
Sziasztok!

Két problémával fordulnék hozzátok.

1. A vezetőoldali- és a csomagtér ajtó nyitható a slusszkulccsal? Sajnos mindkettőbe csak kb. félig tudom benyomni. Előfordulhat, hogy azért nem működik, mert nem voltak használva?
(Mindhárom kulcs megvan, feltételezem hogy gyáriak.)

2. ~1200-as fordulaton hirtelen gázadásra zörej hallatszik egy pillanatra. Talán a motortér felől, nem tudom eldönteni.
Nem hallható:
- ha lassabban gyorsítok (nincs hirtelen gázadás)
- meleg motornál (legutóbb próbáltam 50km után)
- ha nincs terhelés alatt (ha felnyitom a motorháztetőt, üresben pörgetve semmi zörej), csak menetközben

Lehet ennek köze a korábban említett szívósor problémájához? Néztem pár videót róla, azoknál már felnyitott motorháztetőnél is jelentkezett. Mi adhatja ki ezt a hangot az én esetemben?

Típus: E12 Corolla, 1.6 3ZZ

Köszönöm szépen előre is! :)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13536 Dátum: 2017.04.04 10:31:02 »
1. A vezetőoldali- és a csomagtér ajtó nyitható a slusszkulccsal? Sajnos mindkettőbe csak kb. félig tudom benyomni. Előfordulhat, hogy azért nem működik, mert nem voltak használva?
(Mindhárom kulcs megvan, feltételezem hogy gyáriak.)
Nem megy bele teljesen a kulcs, de elfordítani el kellene tudni. Ha nem megy, akkor nyomjál neki wd40-et és utána jó lesz.

2. ~1200-as fordulaton hirtelen gázadásra zörej hallatszik egy pillanatra. Talán a motortér felől, nem tudom eldönteni.
Nem hallható:
- ha lassabban gyorsítok (nincs hirtelen gázadás)
- meleg motornál (legutóbb próbáltam 50km után)
- ha nincs terhelés alatt (ha felnyitom a motorháztetőt, üresben pörgetve semmi zörej), csak menetközben

Lehet ennek köze a korábban említett szívósor problémájához? Néztem pár videót róla, azoknál már felnyitott motorháztetőnél is jelentkezett. Mi adhatja ki ezt a hangot az én esetemben?
A hangot körbe tudnád jobban írni? 
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13537 Dátum: 2017.04.04 18:46:01 »
Sziasztok!

Az a gondom az autóval, hogy ha hátulra beül valaki, akkor a kocsi alja nagyon lent van és az összes fekvőrendőrön fennakad. Szeretném kicserélni a lengéscsillapítót, de kétféle változatot lehet kapni és
nem tudom, hogy melyik lenne a megfelelő...

Kapható rossz úti kivitelhez és rossz uti kivitel nélküli járművekhez...  (E11-es sedan Corolláról van szó) Szerintetek melyik lenne jobb?
Az autó városban van használva és igazából az uton nincs is gond, mert szépen veszi az akadályokat, de a legkisebb padkán és fekvőrendőrön is fennakad...

ÉN KYB-et vennék mindenből.(Kayaba)-gyári beszállító

Ránézésre elég öregnek tűnik. A gumiharang is szét van már rohadva, szóval le szeretném cserélni a lengéscsillapítókat/rugót/toronycsapágy stb.     Komoka márkában gondolkodtam...
Konrád

dakar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13538 Dátum: 2017.04.04 22:02:04 »
szevasztok ! 95' E100 XLI HATCHBACK  1.3 benzin gyártmányú corollámba keresek , azt a gumi csövet ami a légszűrőre megy rá ! sajna az enyémnek annyi , de a gyári meg horror összeg ... előre is köszi .

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13539 Dátum: 2017.04.05 10:28:03 »
szevasztok ! 95' E100 XLI HATCHBACK  1.3 benzin gyártmányú corollámba keresek , azt a gumi csövet ami a légszűrőre megy rá ! sajna az enyémnek annyi , de a gyári meg horror összeg ... előre is köszi .
Mit jelent a horror összeg?
Lehet bontóban körülnézni, de semmi nem garantálja, hogy hosszútávon jó megoldás lesz. Bárdi Unix és egyéb helyeket kérdezted? Illetve van itt egy alkatrészek fórumrész ott kérdezd meg.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

torrtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13540 Dátum: 2017.04.05 12:50:55 »
Nem megy bele teljesen a kulcs, de elfordítani el kellene tudni. Ha nem megy, akkor nyomjál neki wd40-et és utána jó lesz.
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni. :)

A hangot körbe tudnád jobban írni?

Megpróbálom felvenni. Olyan mintha valami berezdülne, de sajnos nem igazán tudom mihez hasonlítani. Nagyon rövid ideig hallható, 1200-ról 1300/1400-as fordulatra.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13541 Dátum: 2017.04.05 13:05:27 »
Megpróbálom felvenni. Olyan mintha valami berezdülne, de sajnos nem igazán tudom mihez hasonlítani. Nagyon rövid ideig hallható, 1200-ról 1300/1400-as fordulatra.

Biztosan hülyeségre gondolok, de erről a "berezdülésről" az ABS ellenőrzés jutott eszembe, ami picivel elindulás után hallatszik.
Nem olyan?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13542 Dátum: 2017.04.05 13:30:50 »
Mit jelent a horror összeg?
Lehet bontóban körülnézni, de semmi nem garantálja, hogy hosszútávon jó megoldás lesz. Bárdi Unix és egyéb helyeket kérdezted? Illetve van itt egy alkatrészek fórumrész ott kérdezd meg.
Ha a szűrőházat a fojtószelepházzal összekötő gumicsőre gondol, az gyáriban tényleg horror összeg (utángyártott akkoriban tuti nem volt)... Amikor nekem kellett cserélni ugyanilyen Corollában, bontóban sem volt (ami bekerült autó, mindben ugyanolyan szakadt volt, mint az enyém), így (ha jól emlékszem) 50e Ft-ért meg kellett venni a gyárit :(

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13543 Dátum: 2017.04.05 14:18:03 »
Ha a szűrőházat a fojtószelepházzal összekötő gumicsőre gondol, az gyáriban tényleg horror összeg (utángyártott akkoriban tuti nem volt)... Amikor nekem kellett cserélni ugyanilyen Corollában, bontóban sem volt (ami bekerült autó, mindben ugyanolyan szakadt volt, mint az enyém), így (ha jól emlékszem) 50e Ft-ért meg kellett venni a gyárit :(
Az tényleg durva. De ha ez ennyire gyakori, akkor nem létezik, hogy nincs rá megoldás.
Esetleg legyártatni egyediben? Az is olcsóbban jönne ki.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13544 Dátum: 2017.04.06 09:01:11 »
Biztosan hülyeségre gondolok, de erről a "berezdülésről" az ABS ellenőrzés jutott eszembe, ami picivel elindulás után hallatszik.
Nem olyan?

Nekem az utólag berakott magassugárzóhoz tartozó frekiváltó ért egy fém elemhez, és 1300-as fordulatnál berezonált. Kb 1 hónapig szivatott, aztán kb 2-3 hete, egy kellemesen langyos vasárnap délelőtt végigkopogtattam a lehetséges helyeket. Így találtam meg.
Arra próbálok csak utalni, hogy akárhonnan is véled hallani, nem kell a legrosszabbra gondolni. Próbálj meg segítséget kérni, hallgassátok meg többen, kopogtasd végig a műanyag elemeket. Simán előfordulhat, főleg ha szabad ég alatt parkolsz, hogy a téli hidegben megvetemedett műanyagok egy melegebb tavaszi nap után egyszerűen elpattannak. És máris nem rögzül egy elem, rezonál, ilyesmi.