Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883078 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9615 Dátum: 2013.01.30 08:05:25 »
Sziasztok Toyotások! Kis segítséget szeretnék kérni, hogy ne kelljen szétbontanom a kocsimat, aztán össze, és úgy a szerelőhöz.
(plusz műhelybe vinni, ami benzinpénz, stb.)
Azt szeretném ily módon kideríteni, hogy a Corollámba hátulra pontosan milyen fékbetét /vagy dobot, tárcsát/ kell vennem, mert "fémen fogós hangja van" jobb hátul. (persze párban cserélem)
Nem értem a gondot. Ez egy angol gyártmányú Corolla. Bármelyik autósboltban a motor- és alvázszám után a jó fékpofákat (ha dobfékes) vagy fékbetétet (ha tárcsafékes) kell kapd...
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9616 Dátum: 2013.01.30 08:54:21 »
Nekem is volt, hogy nagyon fent fogott és TZoli topiktárs szerelte meg. Ha jól tudom nemcsak a bowdenen állított, hanem szétszedte és hátul a kis dobféknél is szépen beállította.
Nagyon jó lett utána. A legtöbb helyen azonban csak a bowdenen állítanak, az nem hoz ennyire jó eredményt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Csaszi4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9617 Dátum: 2013.01.30 09:06:42 »
Nekem is volt, hogy nagyon fent fogott és TZoli topiktárs szerelte meg. Ha jól tudom nemcsak a bowdenen állított, hanem szétszedte és hátul a kis dobféknél is szépen beállította.
Nagyon jó lett utána. A legtöbb helyen azonban csak a bowdenen állítanak, az nem hoz ennyire jó eredményt.
Szupi, köszi! Tehát mind a 2 helyen lehet állítani. Na ha nem lesz ilyen hideg a föld, akkor alámászok a kocsinak, és megkuksizom!  :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9618 Dátum: 2013.01.30 11:11:25 »
Mit tegyek?
Pár napja vettünk egy jó állapotú családi E12es corollát, és a rögzítő fék eléggé fent fog. Állítólag még sosem lett rajta állítva, ezért még reménykedem, hogy elég lenne neki egy szimpla után állítás. Hol kezdjem? Hol keressem az állító csava(oka)t? Köszi

A kerék levétele után, a kombi tárcsán(tárcs és dob egyben) találsz egy sliccelt gumidugót. Alatta van egy kis kerék ami a fékpofák állítására szolgál. Azzal állíthatod be tutira a kéziféket.
Külgy személyes üzit,ott bővebben.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Csaszi4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9619 Dátum: 2013.01.30 13:33:02 »
Amikor elviszed szakihoz első olajcserére, futóműbeállítás, stb-re, megmondod hogy nézzen rá. Nekem pl a betét is kopott volt.
Az első szaki az a márkaszerviz lesz tuti, mert 120000es "nagy szerviz"most jön, és végig vezetett a szervizkönyve a csemetének, szóval legyen folytatólagos ha már ilyen szép, de nem szeretném, ha találnának fogást a kocsin, és legombolnának 2 csavar meghúzásáért 5000Ft-ot, vagy a szélvédőmosó feltöltéséért 1000-et, meg a jobb első helyzetjelző izzó cseréjéért 2000et. Szóval legyen patika állapotú a kocsi mikor a szervizbe megy. Ezt a kézifék átnézés - beállítás műveletet magam is el tudom végezni, ha van róla egy kis infom. Szóval kocsi felemel, megnézem a betétek, tárcsák állapotát, cserélek ha kell, beállítom a 2 oldalt "egyszerre" - szimmetrikusra, oszt kész!  :)

Csaszi4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9620 Dátum: 2013.01.30 13:34:19 »
A kerék levétele után, a kombi tárcsán(tárcs és dob egyben) találsz egy sliccelt gumidugót. Alatta van egy kis kerék ami a fékpofák állítására szolgál. Azzal állíthatod be tutira a kéziféket.
Külgy személyes üzit,ott bővebben.
Köszi megkaptam, és sokat segítettél vele!!!  :hug:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9621 Dátum: 2013.01.30 14:28:32 »
Az első szaki az a márkaszerviz lesz tuti, mert 120000es "nagy szerviz"most jön, és végig vezetett a szervizkönyve a csemetének, szóval legyen folytatólagos ha már ilyen szép, de nem szeretném, ha találnának fogást a kocsin, és legombolnának 2 csavar meghúzásáért 5000Ft-ot, vagy a szélvédőmosó feltöltéséért 1000-et, meg a jobb első helyzetjelző izzó cseréjéért 2000et. Szóval legyen patika állapotú a kocsi mikor a szervizbe megy. Ezt a kézifék átnézés - beállítás műveletet magam is el tudom végezni, ha van róla egy kis infom. Szóval kocsi felemel, megnézem a betétek, tárcsák állapotát, cserélek ha kell, beállítom a 2 oldalt "egyszerre" - szimmetrikusra, oszt kész!  :)
Kezdem magam elavultnak érezni, nyáron vásároltam meg az első dugókulcs készletem, mert már ciki volt hogy egy kiégett izzó miatt is fel kellett kutatni az ismerősi kört :D
Akkor a következő befektetés egy komplett emelőállvány lesz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9622 Dátum: 2013.01.30 14:34:13 »
Akkor a következő befektetés egy komplett emelőállvány lesz :D
Fűtött garázs, emelővel, spéci szerszámokkal, komplett diagnosztikai rendszerrel. Ennek ma már alapnak kell lennie minden autósnál. Szóval jól érzed  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Csaszi4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9623 Dátum: 2013.01.30 14:43:02 »
Hát ja! A kocsi másfél volt, de a garázs tele szerszámokkal már tíz!  :eek:
Öregem udvara, van pár tégla, meg gyári emelő, és kész. Az én dugókulcs készletem 5 éves!  ;)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9624 Dátum: 2013.01.30 15:39:25 »
Akkor a következő befektetés egy komplett emelőállvány lesz :D

Nem kell az nekem, majd odaadom a flexet :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9625 Dátum: 2013.01.30 18:13:12 »
Az első szaki az a márkaszerviz lesz tuti, mert 120000es "nagy szerviz"most jön, és végig vezetett a szervizkönyve a csemetének, szóval legyen folytatólagos ha már ilyen szép, de nem szeretném, ha találnának fogást a kocsin, és legombolnának 2 csavar meghúzásáért 5000Ft-ot, vagy a szélvédőmosó feltöltéséért 1000-et, meg a jobb első helyzetjelző izzó cseréjéért 2000et. Szóval legyen patika állapotú a kocsi mikor a szervizbe megy. Ezt a kézifék átnézés - beállítás műveletet magam is el tudom végezni, ha van róla egy kis infom. Szóval kocsi felemel, megnézem a betétek, tárcsák állapotát, cserélek ha kell, beállítom a 2 oldalt "egyszerre" - szimmetrikusra, oszt kész!  :)

Előítéletek a márkaszervízzel...
Nálunk pl. izzó cseréért se így se úgy sem kell fizetni, a kézifék beállításért pedig külön lehet hogy számlázandó egy kis munkadíj, de ha szervízkor szólsz hogy magason fog akkor beállítjuk a szervíz keretében (tehát nem kerül +pénzbe).
Szélvédőmosóban ha kevés van kérdezünk hogy szabad-e tölteni, ha legalább félig van nem nyúlunk hozzá.

De mivel sokat olvasom a fórumot így tudom, hogy sajnos sok helyen nem korrektek, de hidd el, a márkaszervízek többsége korrekt!

120 ezres szervízen valószínüleg sokmindent kell cserélni, így arra készülj hogy az egy viszonylag nagyobb összeg lesz. Legalábbis egy olajcseréhez képest biztosan...
Xanyi

szasza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9626 Dátum: 2013.01.31 20:03:27 »
Nem értem a gondot. Ez egy angol gyártmányú Corolla. Bármelyik autósboltban a motor- és alvázszám után a jó fékpofákat (ha dobfékes) vagy fékbetétet (ha tárcsafékes) kell kapd...

Pont azt szerettem volna tudni, hogy dob, vagy tárcsafékes. Még kezdő vagyok, de szeretnék tanulni alap dolgokat is.  Illetve a márkaboltban azt nem tudták megmondani, hogy kopásjelzős, vagy sem, tárcsa, vagy dobfékes.
Vannak az autók, és van a Toyota...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9627 Dátum: 2013.01.31 20:06:24 »
Azért nem tudják, mert mindkettővel árulták (lehetett kérni felárért hátsó tárcsafékkel, illetve bizonyos felszereltséghez gyárilag járt). De ha hátramész, te is megláthatod, hogy milyen.  ::) Ha úgy néz ki a kerék mögött mint az első, akkor tárcsafékes. Ha csak egy nagy dobot látsz, akkor dobfékes.
         

szasza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9628 Dátum: 2013.02.01 08:25:16 »
Köszi szépen a segítséget, így érthető!  :clap:
Vannak az autók, és van a Toyota...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.02 19:40:07 írta Agyarka »