Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883182 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8505 Dátum: 2012.06.20 13:54:38 »
Hàt nem kevés pénz, az biztos... Azt a linkelt eredeti gyàri akkut, pedig nagyon sajnàlom, mert azt nagyon szerettem volna...

Csak az a helyzet, hogy meg sem "nyikkant" màr az auto... Hogy ez mi okbol történt ilyen hirtelen, azt még most sem értem, mert reggel szépen beindult a garàzsban, utàna meg rà két oràra màr egyaltalàn nem csinàlt semmit: gyùjtàsnàl csak furàn kerregett és bepislàkolt a légzsàklàmpa; de ha csak a kontaktot forditottam rà, akkor még a ventillàtor elindult, a müszerfal is vilàgitott...

A szaki jött segiteni és ràkapcsolt egy kompresszort az akkura, akkor egyböl beindult, de mikor beàlltam hozzà az udvarra és leàllitottam a motort, gyùjtàsnàl megint csak berregett... Allitolag tölteni tölt az auto, de az akkunak vége volt...

Egy kicsit gondolkoztam, hogy legyen, de mikor làttam hogy be sem indul, és arànylag messze vagyok otthontol, muszàj volt megvennem az elsö akksit amit talàltam...

Pedig az interneten több nagyon jo ajànlatot làttam, köztük azt az eredeti gyàrit is, de most màr ez van... sajnàlom én is meg a zsebem is, hogy igy történt...
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.20 14:06:09 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8506 Dátum: 2012.06.20 14:05:32 »
És a régi akkut elhoztad remélem?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8507 Dátum: 2012.06.20 14:10:10 »
Nem hoztam el... Gondoltam rà, de még ha foglalkozok is vele, bármikor megismétlődhetett volna és az ùton maradok... Azért csak 7 éves volt màr...
Lehetett volna kezdeni még valamit vele szerintetek?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8508 Dátum: 2012.06.20 14:13:11 »
Simán. Ha más nem,visszadni méhbe.
De tény,h xerintem jól lehuztak téged!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8509 Dátum: 2012.06.20 14:22:12 »
Hàt nem kevés pénz, az biztos... Azt a linkelt eredeti gyàri akkut, pedig nagyon sajnàlom, mert azt nagyon szerettem volna...

Csak az a helyzet, hogy meg sem "nyikkant" màr az auto... Hogy ez mi okbol történt ilyen hirtelen, azt még most sem értem, mert reggel szépen beindult a garàzsban, utàna meg rà két oràra màr egyaltalàn nem csinàlt semmit: gyùjtàsnàl csak furàn kerregett és bepislàkolt a légzsàklàmpa; de ha csak a kontaktot forditottam rà, akkor még a ventillàtor elindult, a müszerfal is vilàgitott...

A szaki jött segiteni és ràkapcsolt egy kompresszort az akkura, akkor egyböl beindult, de mikor beàlltam hozzà az udvarra és leàllitottam a motort, gyùjtàsnàl megint csak berregett... Allitolag tölteni tölt az auto, de az akkunak vége volt...

Egy kicsit gondolkoztam, hogy legyen, de mikor làttam hogy be sem indul, és arànylag messze vagyok otthontol, muszàj volt megvennem az elsö akksit amit talàltam...

Pedig az interneten több nagyon jo ajànlatot làttam, köztük azt az eredeti gyàrit is, de most màr ez van... sajnàlom én is meg a zsebem is, hogy igy történt...

Nagy meleg és nagy hideg öli az akkumulátorokat. A régi akksiért kaptál volna egy kis pénzt.
Amit rátettek, az egy hordozható bika volt, de kerékfújásra is használható, mert van benne kompresszor is (nem mindegyikben).
Nem biztos, hogy átvertek, a legtöbb helyen már óvatosan bánnak az árakkal, hogy máskor is visszatérjen az ember. Milyen márka került bele?
Akku árak meg az ólom miatt magasak, mert fel van verve az ára, a kínai kereslet miatt...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8510 Dátum: 2012.06.20 14:36:36 »
Simán. Ha más nem,visszadni méhbe.
De tény,h xerintem jól lehuztak téged!
Ha már "elkezdtek" segiteni rajta nem sok választása volt. Én hivtam a feleségemet és elvontatott a Toyotával. Valami hasonló megolodásért nem keveset kellett volna fizetni, hogy otthon piackutassak, esetleg megkérjek valakit, hogy aksiért elmenjünk...
Szoval az se olcsobb.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8511 Dátum: 2012.06.20 14:51:38 »
Nem értek veled egyet!
Ne mondd,h nincs egy barátod,aki elvontatna haza és majd ráérsz aksit keresni.
Nekem is volt már aksigondom a seattal. Hazavontattak,majd kerestem neten aksit. És kijöttem 10ezerből Lesti aksinál,a régit 2600ért számolta be.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8512 Dátum: 2012.06.20 15:07:04 »
Nem értek veled egyet!
Ne mondd,h nincs egy barátod,aki elvontatna haza és majd ráérsz aksit keresni.
Nekem is volt már aksigondom a seattal. Hazavontattak,majd kerestem neten aksit. És kijöttem 10ezerből Lesti aksinál,a régit 2600ért számolta be.
Az autót nem hagyhattam a Moszkvatéren (a volt Posta elött :no:)
Én saját berkeimben megoldottam (a nyugis aksivásárlást is), de kora délelött nem lett volna könnyű egy vontató barátot előkeritenem.
És ugye történhetett volna 200km-re is.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8513 Dátum: 2012.06.20 15:18:42 »
@akibor000
Beszereléssel együtt 36 ezer volt.

Leirom ide a pontos adatokat, méreteket stb., mert ez belefér az E12-es Corollàba:

Bosch S4-005
60 Ah (akkumulátor kapacitás); 540 A (hidegindító áram EN szerint); 242 mm x 175 mm x 190 mm (hossz x szélesség x magassàg); jobb oldali plusz

kb 20 E volt a munkadij, nem rossz egy kettő perces melóért..

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8514 Dátum: 2012.06.20 15:37:47 »
36 ropi egy akksiért..ez még egy márkás akksi a madarasban megvéve is a duplája..egy kisebb jófajta szerviz kijön belőle.. :cry:
magam tolnám el az autót a körgyűrűn a madarasba ennyiből... [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8515 Dátum: 2012.06.20 15:48:18 »
@Yautja
Bosch S4-005 akku került most bele.

Amùgy a neten ràkerestem és talàltam is az enyémmel megegyezö modellt:
http://www.autosboltgesztely.hu/termekek/elektronika-gyujtas/akkumulatorok-saruk-akkusav-akkuviz/akkumulator-bosch-s4-12v-60ah-s4005

Nem vonom kétségbe azt, hogy tùlfizettem ezt az akkut, de nekem tényleg kényszerhelyzet volt. Nem voltam olyan tùl messzire otthonrol, de most nem tudtam volna senkit  sem megkérni, hogy vontasson haza... utàna meg buszozva kellett volna szaladgàlnom a kinézett akksiért, vagy kivàrni amig megérkezik a postàn, vagy egy màsik havert megkérni stb. ...
Természetesen ezt vàlasztottam volna, ha még ùgy ahogy de müködik, beindul, de ebben az idöszakban nem csak, hogy sokat kell jàrkàlnom, de még idöm sincs rendes "piackutatàst" folytatni...
Szoval, most màr ez van... ha két év jotàllàsi idö van rà, akkor elvileg meddig hùzhatja ez az akku (3-4 évig, vagy akàr többet is)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8516 Dátum: 2012.06.20 16:39:11 »
Akku ilyen műfaj. Sokszor váratlanul hal meg, és akkor lehet bármilyen jó ajánlat a neten, ott helyben kell lépni. Szóval ne mondjuk hogy rossz üzletet csinált. Nyilván meg lehetett volna olcsóbban oldani, de neki akkor és ott kellett, ahhoz képest pedig járhatott volna rosszabbul is. Ha nekem így lesz vele gond, én is be fogok menni az első szembejövő helyre és veszek egyet, nem fog érdekelni mennyibe kerül.  :hug:
Használt akkuért pedig mennyit adtak volna a méhben, 20 forintot? Nem hiszem, hogy megéri.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8517 Dátum: 2012.06.20 17:00:18 »
Mondi! egyetértek.
Könnyű nyugodtan otthon a fotelból átgondolni és a legolcsobb megoldást megkeresni. De egy adott helyzetben elfogadja az ember az első segitséget, megoldást.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8518 Dátum: 2012.06.20 17:09:01 »
Szoval, most màr ez van... ha két év jotàllàsi idö van rà, akkor elvileg meddig hùzhatja ez az akku (3-4 évig, vagy akàr többet is)?
Annyit azért kéne neki, de nekem pl. már az első télen sem volt tökéletes, viszont mivel nem is volt hibásnak minősíthető, ezért nem cserélték ki (kétszer vittem garanciális bevizsgálásra). Én nem vártam meg a két évet sem, vettem helyette egy Vartát, ez meg ment a cserepadra (de ezt már sokszor leírtam).
De remélhetőleg a te példányod kifogástalan lesz, vagy nem áll az autód annyit kint télen, mint a miénk.
Szerintem az nem baj, hogy nem hoztad el a régit, az viszont fontos, hogy veszélyes hulladékként kezeljék.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8519 Dátum: 2012.06.20 17:18:08 »
A hátsó kipufogó dobból... :lol: Bocs, nem bírtam kihagyni. Gondolom a légkondicionálóval kapcsolatban kérdezed...
....., igen a légkondira gondoltam :devil:  :D

Az anyósülés előtt a középkonzolnál a kárpitot kibillented, és látni fogod a gumicsövet, ahol ki van vezetve.
Én a klímahabot ott szoktam beleadagolni. :gun_bandana:  /eredményesen/
középkonzol műanyag részét is ki kell pattintani az anyós oldalon ehhez?

Ha ez a kondenzcső(klíma) esetleg el van dugulva annak milyen tünetei vannak ami alapján észrevehetném? Azon kívül hogy nem csöpög belőle víz, mert ahogy nézegettem egyik oldalon se láttam volna hogy nyoma lenne. (egész nap ment 2 órás autópálya menet után benzinkútnál megálltunk kávézni leállítás előtt is járattam még 1,5-2 percig és közbe nézegettem alá és indulás előtt is alánéztem bár sok reményt nem fűztem hozzá hogy bármit láthatnék mert ugye forró volt a beton is hamar eltudott párologni. Igazából csak azért foglalkoztat illetve aggaszt a dolog mert tavaly nyáron ilyen habos-babos csodaszerekkel kitisztítottam ami a többi ismerősömnek működött és használt aztán akkor jó is volt talán 1-2 hétig (pont akkor volt ilyen esős meg hol jó idő volt hol nem időszak) és azóta minden indításnál van egy kis szaga, pedig mikor megyek haza akkor érkezés előtt kb 10 perccel már lekapcsolom és a szellőztetést járatom 1-esen hogy kiszáradjon....