Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2895132 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

nym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4965 Dátum: 2010.02.04 09:24:06 »
Sziasztok!

Most vettem egy 2006-os Corolla Wagon-t és a felhasználói kézikönyvében nem igazán találtam arra utalást, hogy be lehet-e állítani úgy a központi zárat, hogy elinduláskor után automatikusan bezáródjanak az ajtók.

Kérem ha valaki tud erről valamit, ossza meg velem...

Köszi,

Misi

A TVSS V tudja ezt, a kézikönyvben ez van leírva. Valszeg Mo.nál magasabb GDP-vel rendelkező országokban széria lehetett!

Sajnálattal olvasom a kommenteket, mert ez egy olyan kényelmi és biztonsági funkció, amihez eléggé hozzászoktam, és most eléggé hiányzik.

Utólag be lehet építeni az autóba a gyári TVSS rendszert? Vagy esetleg valami más riasztóval van-e valakinek tapasztalata, ami tudja ezt, és kompatibilis az autóval...

Bármilyen információt és tippet szívesen fogadok.

Misi
Misi - Corolla Wagon 2006

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4966 Dátum: 2010.02.04 09:44:56 »
Méta riasztós is tudja. És olcsóbb is.
De az is megoldás lehet, hogy megszokod, hogy kézzel bezárod indulás után a benti gombbal. ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4967 Dátum: 2010.02.04 10:25:32 »
De az is megoldás lehet, hogy megszokod, hogy kézzel bezárod indulás után a benti gombbal. ;)
Nálam ez alap lett egy jó ideje (bár tény, hogy egyszerűbb lenne, ha automatikusan zárná a kocsi).  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4968 Dátum: 2010.02.04 10:44:22 »
De az is megoldás lehet, hogy megszokod, hogy kézzel bezárod indulás után a benti gombbal. ;)
Nálam ez alap lett egy jó ideje (bár tény, hogy egyszerűbb lenne, ha automatikusan zárná a kocsi).  :)
Én is hamar rászoktam erre a Carinában. Aztán az Avensisben kénytelen voltam leszokni róla, mert úgy van bekötve, hogy felhúzza az ablakokat is, ez meg tavasztól őszig gyakran bosszantó tud lenni  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4969 Dátum: 2010.02.04 11:54:55 »
De az is megoldás lehet, hogy megszokod, hogy kézzel bezárod indulás után a benti gombbal. ;)
Nálam ez alap lett egy jó ideje (bár tény, hogy egyszerűbb lenne, ha automatikusan zárná a kocsi).  :)

Úgy néz ki, meg kell szoknom ezt a dolgot, valószínűleg nálam is rutinná fog válni.

Viszont ezzel kapcsolatban van még egy apró zavaró dolog. Ha a belső gombbal bezárom az ajtókat, akkor a zár - a vezetőoldali ajtó kivételéve - nem oldódik ki automatikusan, tehát vagy nekem - vagy az utasnak ki kell először nyitnia a zárat, majd azután tudja nyitni kilinccsel az ajtót. Gondolom ez sem konfigurálható úgy át, hogy ha be is van zárva az ajtó, akkor az a kilincs meghúzására oldódjon ki a zár.
Misi - Corolla Wagon 2006

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4970 Dátum: 2010.02.04 12:06:02 »
Ez nálam is pont így működik. Engem nem zavar, úgyis leverem az utas kezét, ha hozzá mer nyúlni a pöcökhöz (külön utálom, ha az ablakemelőt piszkálják, pl fel van húzva, de csak úgy poénból még ráhúz úgy 2 másodpercenként). :D Mindig én nyitom-zárom a kocsit a gombbal.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4971 Dátum: 2010.02.04 14:44:48 »
Huhh, akkor szerencsésnek mondhatom magam mert testi fenyítés nélkül megúsztam a kocsidban megtett km-eket? :)  :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4972 Dátum: 2010.02.04 14:49:05 »
Ha jól emlékszem, nem is piszkáltál semmit, amiért haragudtam volna.  :winkiss:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4973 Dátum: 2010.02.04 19:52:17 »
Idézet
Én is hamar rászoktam erre a Carinában. Aztán az Avensisben kénytelen voltam leszokni róla, mert úgy van bekötve, hogy felhúzza az ablakokat is, ez meg tavasztól őszig gyakran bosszantó tud lenni

Pedig csak az ablakemelő modul tápellátását kellene megszakítani egy relével, ami gyújtás ráadására nyitja az áramkört. Így gyújtás alatt hatástalan lenne az ablakemelő modul, és meg is oldódna a gond!
Xanyi

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4974 Dátum: 2010.02.04 22:31:29 »
Ha jól emlékszem, nem is piszkáltál semmit, amiért haragudtam volna.  :winkiss:
És olyat se piszkált, amiért nem haragudtál?  :whistling:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4975 Dátum: 2010.02.04 22:34:47 »
Már vártam... :D :tt2:
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4976 Dátum: 2010.02.04 22:38:02 »
Alig bírtad ezt a pár órát kivárni, míg válaszoltam? :devil:
Gabe 254.

Mano79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4977 Dátum: 2010.02.05 12:48:29 »
Sziasztok!

Adott egy Corolla Sedan '94 1.3 16V-es gép. Egyik napról a másikra az alapjárat átment rángatósba. A fogyasztás visszajelző lámpák közül, már alapjáraton és utána is csak a sárga világít. A kipufogógáz büdös, tehát nem a megszokott, a füstöt nem tom, mert hidegben nem volt mérvadó. A teljesítménye is gyenge, vmikor kettesből vissza kell tenni egyesbe, hogy menjen is.
Javaslatokat szívesen fogadom, illetve ha vki tudna egy jó mesterembert Bp budai oldalán, vagy az erre lévő Pest-megyei településeken, megköszönném.
Tudom, hogy sok minden állhat a háttérben, akár gyertya, elosztó, lambda szonda.....de hátha vmi közelebbit tudtok.

nym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4978 Dátum: 2010.02.08 15:38:42 »
Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy milyen méretű ablaktörlőkkel szerelték gyárilag a 2006-os Corollákat? Jelenleg egy 600/400-as pár van fent de elég hülyén néz ki. Ahogyan néztem talán a 550/450 méret lenne a gyári, de nem vagyok biztos benne.

Köszi,

Misi
Misi - Corolla Wagon 2006

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4979 Dátum: 2010.02.08 15:50:31 »
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy milyen méretű ablaktörlőkkel szerelték gyárilag a 2006-os Corollákat? Jelenleg egy 600/400-as pár van fent de elég hülyén néz ki. Ahogyan néztem talán a 550/450 méret lenne a gyári, de nem vagyok biztos benne.
ezt nem értem....mi néz ki hülyén?  :helpsmilie: