Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883038 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4140 Dátum: 2009.09.01 12:34:13 »
Kerdes: veggig egy helyen (markaszervizben (Toyota Mayer Budakeszi) szervizelt kocsim van, de lama modon nem talalom a szervizkonyvet.. :) Lehet vajon toluk masolatot kerni?

Köszi,
Bulesz

Igen, a füzetért magáért kell némi pénzt csengetni, de beírják neked utólag is a szervizeket. Keresd meg őket.

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4141 Dátum: 2009.09.01 12:34:51 »
...ennyi kockázatot meg úgy gondoltam, be lehet vállalni, mivel olyan vehemensen kardoskodtál hogy biz egy Toyotának semmi baja nem lehet, hülye aki bármi problémára gondol, ami volt is, az hibahatáron belül van, elenyésző..

:D

Fogd rám nyugodtan a hanyag autóvásárlásod. A pofám leszakad.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4142 Dátum: 2009.09.01 12:36:45 »
...azaz 3 év van csak dokumentált szervíz nélkül...

Csak 3 év? 
[rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
Ilyen csekély időszak miatt valóban felesleges lett volna márkaszervizbe vinni.
Nyilvánvalóan igen körültekintően vásároltál, úgy, ahogy ennyi pénz elköltésénél azt kell...

Na, mert 3 év alatt van 1 nagyszervíz, hű de nagy probléma.. Meg 3 db olajcserés. AZt meg lássuk be, olajcserére azért nem mindenki hordja be márkaszervízbe.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4143 Dátum: 2009.09.01 12:37:45 »
...ennyi kockázatot meg úgy gondoltam, be lehet vállalni, mivel olyan vehemensen kardoskodtál hogy biz egy Toyotának semmi baja nem lehet, hülye aki bármi problémára gondol, ami volt is, az hibahatáron belül van, elenyésző..

:D

Fogd rám nyugodtan a hanyag autóvásárlásod. A pofám leszakad.

Dehogy fogom, csak maradj csendben  ;)
MAjd viszem a számlát a motorcseréről :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4144 Dátum: 2009.09.01 12:40:27 »
...ennyi kockázatot meg úgy gondoltam, be lehet vállalni, mivel olyan vehemensen kardoskodtál hogy biz egy Toyotának semmi baja nem lehet, hülye aki bármi problémára gondol, ami volt is, az hibahatáron belül van, elenyésző..

:D

Fogd rám nyugodtan a hanyag autóvásárlásod. A pofám leszakad.

Egyébként azért maradj bölcsen csendben, mert neked volt a legnagyobb arcod ebben a kérdésben. Akkor legalább most legyél szerény, de legalábbis ha már hozzászólsz, az építő jellegű legyen, ne ***ogatás..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4145 Dátum: 2009.09.01 12:40:35 »
A garis motorcserét kezdd el intézni és a TMH fizeti.  :tt2:
         

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4146 Dátum: 2009.09.01 12:43:01 »
Dehogy fogom, csak maradj csendben  ;)

Neked tényleg nagyon vastag a képeden a bőr. :shit: Leszarod a tanácsokat, beleugrasz egy megfontolatlan, átgondolatlan vételbe, csúsztatsz, majd csöndre inted az embert. Inkább csöndbe kéne maradni, ha már ekkora láma voltál.

Senki nem mondta, hogy egy Toyotának nem lehet baja. Azt állítottam, és azt tartom is, hogy egy rendszeresen márkaszervizben karbantartott autó alapvetően sokkal kockázatmentesebb, mint a kategória nagy része.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4147 Dátum: 2009.09.01 12:43:42 »
...ennyi kockázatot meg úgy gondoltam, be lehet vállalni, mivel olyan vehemensen kardoskodtál hogy biz egy Toyotának semmi baja nem lehet, hülye aki bármi problémára gondol, ami volt is, az hibahatáron belül van, elenyésző..

:D

Fogd rám nyugodtan a hanyag autóvásárlásod. A pofám leszakad.

Egyébként azért maradj bölcsen csendben, mert neked volt a legnagyobb arcod ebben a kérdésben. Akkor legalább most legyél szerény, de legalábbis ha már hozzászólsz, az építő jellegű legyen, ne ***ogatás..

Ja, meg azért, mert ez típushiba úgy tudom. Tehát nem annyira egyedi. Itt is olvastam nem egy sztorit. HA nem az lenne, akkor még talán igazad is lenne..
De bizony szerinted minden típushiba városi legenda..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4148 Dátum: 2009.09.01 12:46:53 »
Dehogy fogom, csak maradj csendben  ;)

Neked tényleg nagyon vastag a képeden a bőr. :shit: Leszarod a tanácsokat, beleugrasz egy megfontolatlan, átgondolatlan vételbe, csúsztatsz, majd csöndre inted az embert. Inkább csöndbe kéne maradni, ha már ekkora láma voltál.

Senki nem mondta, hogy egy Toyotának nem lehet baja. Azt állítottam, és azt tartom is, hogy egy rendszeresen márkaszervizben karbantartott autó alapvetően sokkal kockázatmentesebb, mint a kategória nagy része.

Ugyan már, bármilyen típushibát pedzegettem, te lehülyéztél, nagy arcon leszóltál..
Egyébként meg nem is láttad magát az autót, akkor meg mit pampogsz itt átgondolatlan vételről? Sztem ha a jó vételeket rangsoroljuk, akkor ez mondjuk egy második(első pedig Ákos full számlás szk-es első tulajos kevés km-es verdája, de ilyen nagyon kevés van..)

bulesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4149 Dátum: 2009.09.01 12:47:20 »
Kerdes: veggig egy helyen (markaszervizben (Toyota Mayer Budakeszi) szervizelt kocsim van, de lama modon nem talalom a szervizkonyvet.. :) Lehet vajon toluk masolatot kerni?

Köszi,
Bulesz

Igen, a füzetért magáért kell némi pénzt csengetni, de beírják neked utólag is a szervizeket. Keresd meg őket.

Szuper köszi!

B.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4150 Dátum: 2009.09.01 12:48:34 »
Dehogy fogom, csak maradj csendben  ;)

Neked tényleg nagyon vastag a képeden a bőr. :shit: Leszarod a tanácsokat, beleugrasz egy megfontolatlan, átgondolatlan vételbe, csúsztatsz, majd csöndre inted az embert. Inkább csöndbe kéne maradni, ha már ekkora láma voltál.

Senki nem mondta, hogy egy Toyotának nem lehet baja. Azt állítottam, és azt tartom is, hogy egy rendszeresen márkaszervizben karbantartott autó alapvetően sokkal kockázatmentesebb, mint a kategória nagy része.

Te kb. azt állítottad, hogy hülye aki típushibákon aggodalmaskodik(ami szvsz előjöhet szk-es kocsin is..)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4151 Dátum: 2009.09.01 12:48:46 »
Na, mert 3 év alatt van 1 nagyszervíz, hű de nagy probléma.. Meg 3 db olajcserés. AZt meg lássuk be, olajcserére azért nem mindenki hordja be márkaszervízbe.

Igen, hű de nagy probléma, ha nem is csinálták meg. Vagy nem alaposan. 3 szerviz meg akkor van, ha 15ezer/év a futásteljesítmény. És mivel nem igazolható, hogy valóban annyi, simán lehet, hogy nem 3, hanem 4-5-6 szerviz hiányzik. Arról nem beszélve, hogy ha kimaradt a háromból 2, akkor simán tönkretehette a motort a rossz olaj annyira, hogy most meg eszi az olajat.
Szóval valóban nem nagy probléma...

Azt meg senki sem állította neked, hogy a Toyota a tönkretehetetlen szó szinonimája. A Toyota valóban tartós, ha VALÓBAN rendesen karbantartották. És ez utóbbiról kell vásárlás előtt hitelt érdemlően meggyőződni.
Ez az ami nálad elmaradt...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4152 Dátum: 2009.09.01 12:57:53 »
Nézd, én nem neheztelek senkire emiatt. De akkor legalább ne ***ogasson, ha előtte nagy arccal osztott, amikor ezen típushibákon aggodalmaskodtam..
A másik meg: ne hülyézzen senki, ha nem is látta az autót, milyen állapotban van. Megjegyzem, volt itt a fórumon, akinek 130e körül jött elő a probléma ugyanilyen autónál, ő még 7 éven belül volt, így simán kicserélték neki. És az sem sok km.
Olyan elég kevés van, aki benyeli a szervizek olajcsere díjait, sokan maguk viszik az olajat, vagy eleve el sem viszik egy sima olajcserére.
De egyébként ezen túl kell lépni, az autót megvettem, mert pozitívak voltak a benyomások, vissza már nem fogom vinni.

« Utoljára szerkesztve: 2009.09.01 13:06:03 írta kleingy »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4153 Dátum: 2009.09.01 12:59:42 »
Ismétlés a tudás anyja: katt


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4154 Dátum: 2009.09.01 13:13:59 »
Kisfiatal kevesebb vételárat fizetett, cserébe nagyobb kockázatot vállalt. Ugyan ez van az üzleti életben, vagyis már az ablakzsiráfban is megírva vagyon, kis kockázat kis pénz, nagy kockázat nagy pénz.
Amennyiben hibátlan a kocsija, nyilván 10X leírta volna magát dicsőítve, milyen jól vásárolt. Amennyiben szívás a kocsi, satriani a hibás :D
Kisfiatal védelmében: tényleg nehéz kiszűrni az olajfogyasztást, vagy éppen a túlfogyasztást is. Az meg az ő döntése volt, hogy vesz egy nem 100%-ban leinfózható autót óra szerint 85ezer km-el 1,5M-ért, vagy vesz egy 100%-ban leinfózhatót 125ezerrel 1,7M ért.