Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883043 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3450 Dátum: 2009.05.26 23:43:39 »
^^^ Ugy nezem a kis hangszoro a muszergyseg hatara van forrasztva, tehat annak kiszedesehez szet kell bontani a muszerfalat, ami nem eri meg. A letobben beraknak egy kapcsolot az ajtonyitas erzekelobe leutanozva ezzel, mintha zarva lenne az ajto.
http://www.yotatech.com/f116/temporary-door-buzzer-disable-switch-95-toyota-truck-89574/

Köszi az infót  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3451 Dátum: 2009.05.27 08:23:44 »
Egy ideje keresem már én is a váltógombot.Minden héten hívogatom a bontókat,ahol 5-7 és 8-10 közötti összegért adnák.Mindig a jövő héten.Új 20 körül(tavaly 17).
üdv

Hy!
Valaki meg tudja mondani h ez minek a csatlakozója? (alapból nincs bekötve)

Ja, E12 fészlift Corolla

Ha már itt vagyunk egy SOL-os/krómozott váltógomb kb mennyibe kerülne?
2004 Corolla 1.4 HB

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3452 Dátum: 2009.05.27 12:34:01 »
Megkérdeztem a márkakereskedést...most 30-at mondtak :(
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.27 12:41:53 írta kleingy »
2004 Corolla 1.4 HB

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3453 Dátum: 2009.05.27 12:36:41 »
Megkérdeztem a márkakereskedést...most 30-at mondtak :(
Annyiért dugják fel maguknak! :censored:

Amúgy ennyi pénzből már lehet szervízelni egyet. Vagy venni egy jó hangszórószettet is... Vagy lefóliáztatni a kocsit... Én nekem még ezek visszavannak...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3454 Dátum: 2009.05.27 14:58:40 »
Egy ideje keresem már én is a váltógombot.Minden héten hívogatom a bontókat,ahol 5-7 és 8-10 közötti összegért adnák.Mindig a jövő héten.Új 20 körül(tavaly 17).
üdv

Hy!
Valaki meg tudja mondani h ez minek a csatlakozója? (alapból nincs bekötve)

Ja, E12 fészlift Corolla

Ha már itt vagyunk egy SOL-os/krómozott váltógomb kb mennyibe kerülne?

Nem akarlak elszomorítani,de ami a TS-ben van az nem krómozott hanem egy olyan színű matrica van rajta.Nekem van egy használt,de kicsit le van jőve róla ez az anyag...3eft-ért odaadom bárkinek...

Tutinet a szpoilerezést inkább többszázezer forintra írd mint 60.80ezerre.Már egy sima toyota szárny is többe kerül mint 60ezer ha jól tudom...és akkor még se oldalszoknya se hátsótoldat,se fényezés,se felrakás...
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.27 15:00:43 írta Szuti »

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3455 Dátum: 2009.05.27 15:32:10 »
Nem akarlak elszomorítani,de ami a TS-ben van az nem krómozott hanem egy olyan színű matrica van rajta.
Csak matrica??? (még nem láttam közelről) hát akkor 30 ezerért elmehetnek oda ahova gondolom...
Akkor ez ugrott.

Csatlakozóra valaki?
A könyv szerint vagy ülésfűtés, vagy fényszórómosó, vagy központi fűtés kapcsolója lehet a környéken.
A gépben egyik sincs gyárilag a felsoroltak közül. Ezzel a csatival tudok valamit kezdeni? Bár egyik funkció sem létszükségletem...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3456 Dátum: 2009.05.27 16:02:05 »
Csatlakozóra valaki?
A könyv szerint vagy ülésfűtés, vagy fényszórómosó, vagy központi fűtés kapcsolója lehet a környéken.
A gépben egyik sincs gyárilag a felsoroltak közül. Ezzel a csatival tudok valamit kezdeni? Bár egyik funkció sem létszükségletem...
Valoszinu az ulesfutes van elore bekabelezve, es annak a kapcsolojanak a csatlakozoja. Nezd meg az ules alatt van-e bekotetlen kabel. Ha vann akkor elo van kabelezve az ulesfutes, es szinte biztos hogy a kek csati a kapcsoloe.

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3457 Dátum: 2009.05.27 17:03:46 »

Tutinet a szpoilerezést inkább többszázezer forintra írd mint 60.80ezerre.Már egy sima toyota szárny is többe kerül mint 60ezer ha jól tudom...és akkor még se oldalszoknya se hátsótoldat,se fényezés,se felrakás...

Igaz, igaz, én meg főleg bontós árképzésben gondolkodok. :D

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3458 Dátum: 2009.05.27 18:21:05 »
Akkor azt mondod h ami a magasabb felszereltségű corollákban van gomb az mind csak parasztvakítás?Vagyis csak matricázottak?

Nem akarlak elszomorítani,de ami a TS-ben van az nem krómozott hanem egy olyan színű matrica van rajta.Nekem van egy használt,de kicsit le van jőve róla ez az anyag...3eft-ért odaadom bárkinek...

« Utoljára szerkesztve: 2009.05.27 18:57:09 írta Palaczk »
2004 Corolla 1.4 HB

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3459 Dátum: 2009.05.27 18:57:39 »
Csatlakozóra valaki?
A könyv szerint vagy ülésfűtés, vagy fényszórómosó, vagy központi fűtés kapcsolója lehet a környéken.
A gépben egyik sincs gyárilag a felsoroltak közül. Ezzel a csatival tudok valamit kezdeni? Bár egyik funkció sem létszükségletem...

Látom téged se hagynak nyugodni az apróságok.

Konkrétan milyen csatlakozóra gondoltál ????

Metr ha nincs beípítve lámpamosód meg ülésfűtésed az te magad se fogod beépítettni. Viszont ködlámpaszettet utólag beépíthetsz ált. a vak csatlakozókat a műszerfalon erre szokták kicserélni.Mármint utólagos ködlámpa kapcsira.

Egy ilyen szett 80 ezer HUF ujonnan dobozolva szervizben. Bontóban ebayel vegyítve vegyesen kijön 40 ezer HUF-ból de úgy, hogy bontóba meg kell venni a SOL- Corolla bal oldali kormánybajuszkart, amin gyárilag van első ködlámpa kapcsi. ( Ez esetben nem kell külön kapcsi a műszerfalba, ez evidens......) Viszont ködlámpát csak akkor tudsz kapcsolni, ha tompitottat is kapcsolsz, külön nem.

Ez a kar 10 ezer HUF,  20 ezer HUF kb a 2 db ködlámpa ebayen meg még 10 ezer HUF, a többi cucc. Erre rájön a beépítés ára.

Én lemondtam erről, ennyit nekem nem ér. Akkor inkább XENON a tompítottba oszt hadd szóljon.  :yes: :yes:

Én vettem egy jó Hella ködlámpa szettet (FF75), majd szépen befaragtam a ködlámpa helyét eltakaró műanyagba. A vak kapcsoló helyére tettem egy piktorgrammos ködlámpakapcsolót.

A ködlámpa szett akcióban újonnan 12.000 volt. Kb a segédanyagokkal és a kapcsolóval együtt 15.000. Teljesen jól néz ki és jobban világít, mint az átlag gyári.

Úgy van nálam bekötve, hogy a helyzetjelzőről van leszedve a vezérlő áram, amit az utastérben megszakoítok vagy sem. Ez megy tovább  az utastérből a relébe, ez vezéri a nagyáramú kört. Így csak akkor ég a ködlámpa, ha bent be van kapcsolva, illetve, ha ezzel egyidőben ég a helyzetjelző. Így nem merítheti le az akkut, mert sípol, ha fent marad a helyzetjelző. Továbbá ez teljesen megfelel az előírásoknak...

Itt szintén hasonló a véleményem a 80.000 Ft-os gyári szettről, mint a 30.000 Ft-os váltógombról.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3460 Dátum: 2009.05.27 19:18:13 »
Akkor azt mondod h ami a magasabb felszereltségű corollákban van gomb az mind csak parasztvakítás?Vagyis csak matricázottak?
Az enyém ráncfelvarrás előtti SOL, és abban a váltógomb krómrésze nem matricázott, hanem egy kemény (szerintem) műanyag lap van megfuttatva krómmal. Azt nem hiszem, hogy fémből van, viszont nem matrica.

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3461 Dátum: 2009.05.27 20:10:55 »
Akkor azt mondod h ami a magasabb felszereltségű corollákban van gomb az mind csak parasztvakítás?Vagyis csak matricázottak?
Az enyém ráncfelvarrás előtti SOL, és abban a váltógomb krómrésze nem matricázott, hanem egy kemény (szerintem) műanyag lap van megfuttatva krómmal. Azt nem hiszem, hogy fémből van, viszont nem matrica.

Ja, ja, ja, és ha gyűrűje volt a tulajnak, bizony megkopik. :cry: Egyébként, ha jól láttam ki is lehet szedni a gombból és valami minőségi festékkel fel lehet újítani. :hmmmm:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3462 Dátum: 2009.05.27 21:21:55 »
Nem fém, hanem műanyag a váltógomb króm betétje.
Konrád

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3463 Dátum: 2009.05.27 21:37:12 »
Sohasem gondoltam volna, hogy valtogombokrol fogunk dumalni itt ilyen melysegben. Nekem is megkopott a kromozott gyari, azt hiszem raallok a temara es lehet lepasszolnam a regi hasznaltat (67.000km, de sokat valtok bizonyos okok miatt :-) )

Vkrysz erdekes neked hasznalt kromozott is? Ugy tunik pentek este megyek a talira ott, megnezheted.

www.toyodiy.com szerint 75EUR a kromozott valtogomb. + haszon + haszon + extra haszon + afa
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.27 21:41:20 írta mozso »
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3464 Dátum: 2009.05.28 09:49:06 »
2003-as Corolla Sedanhoz szeretnék venni gyári szövet szőnyeget. Van vkinek vmi jó beszerzési forrása? Mennyibe fáj 1 ilyen szett?  :hmmmm: Vagy esetleg van vmi jó utángyártott fajtáról tapasztalata vkinek? Ill. üléshuzat tipp (meg szeretném óvni a szép hibátlan gyári plüsst...)? Előre is köszi!  ;)