Szerző Téma: Karbantartás  (Megtekintve 264524 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Karbantartás
« Válasz #270 Dátum: 2007.05.07 21:53:09 »
Idézetet írta: "murray"
jó. az hogy végignyomorogták az utat az rendben van.
az is OK ha a lada többet zabál.
de az hogy egy skoda kevésbé lerobbanos mint egy lada avval nem értek egyet.
kb egy totálisan napi szinten karbantartott skoda egy szakértõ vezetõvel + személyzettel megbizhatobb közepesen karbantartott/elhanyagolt  2105 lada
mondom nekem olyan ladám volt h a hengerek már tölcsér alakulak voltak, 1 tank benzin/ 1 liter tesco olaj kellett neki és ment

Ezt nem mondtam rohadás=korrodálódás vagyis rozsdásodás
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #271 Dátum: 2007.05.09 14:05:24 »
jó ok, rozsdál a lada mint a dög.  de a véleményem továbbra is fennáll! :turelmetlen:
de ezen nem veszünk össze, igazából szar mindkettõ, na.  :figyellek:
 :mrgreen:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Karbantartás
« Válasz #272 Dátum: 2007.05.10 21:35:47 »
Most mit veszekedtek már ezen a badarságon? Lada Ruszki hidegben a legjobb, Skoda csehszlovák ha jól tom nyálkás lerobbant helyen kell használni! DE egyszóval keleti az összes! Toyota MEg japán mégjobban keleti vagy már az annyira keleti hogy nyugatnak számit? :D Az a lényeg hogy a 22 éves Starletemet összeteszem 22 éves Ladával meg Zsigulival! Érdekesnek találnám a különbségeket! És itt lezárok mindent igy is a toyota a legmegbihatóbb. Példa! Ladám nekem is volt, átszakadt a gyorsítókám(membrán) Beindult de ahogy ráléptem a gázpedálra nem ment leállt! Toyota példa! Elhagytam a levegõ és benzin keverést biztosító csavart egyszerûen kieset a karbiból valamilyen úton módon! És hazahozott igaz a lábam 6szor bedurrant mert játszani kellett a gázpedállal de hazahozott 20km-rõl!

Másik példa! Elmentem kocsikázni öregecske 21011-esemel hát mit ad isten megjelent a sártócsa elõttem! Nah de már késõn! Bentragadtam lefulladt az istennek nem indult be!
Toyota nagy szárazság megyünk le haverommal meg a csajával a Nyéki tóra de nagy pocsolya! mondom átmegyünk simán rajta! Persze kis pocsolya mikor átemntem a toyotával rajta isteni csoda segitségével :D begyalogoltam! Annyira kis pocsija volt hogy a combomig ért a viz! Szal szárithattam a toyota szönyegét kint a napon :D De kihoztt. Bár ezek sem a megbizhatóságot mutatják hanem hogy melyik milyen! De azt tudom hogy fateromnak is volt ezekecskéje! Sosem hagyta ott, Nekem volt ezekecském mégis ott hagyott! Toyota egyik sem amit vettem! GYÛLÖLÖM a bigulikat!
gy Toyota sosem hagy cserben...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Karbantartás
« Válasz #273 Dátum: 2007.05.10 21:48:22 »
Kissé OFF a téma. Ezt inkább az egyéb autók topicban folytassátok légyszi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #274 Dátum: 2007.05.16 19:39:43 »
Tényleg OFF, viszont én még írnék róla, úgyhogy most meg is teszem az Egyéb autók-ban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Denso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Karbantartás
« Válasz #275 Dátum: 2007.07.13 22:24:21 »
Sziasztok!Van egy olyan kérdésem 6-éve van meg a corollám és még soha nem volt olyan hogy az ECONOMY felirat ne zölden világitana most ha odalépek neki piros lesz ilyen még nem volt!!!!!van ugy is hogy ha gyujtásra teszem is piros van amikor zöld!Miért van ?????????????segitsetek légyszi!!Köszi :szomoru:
ne Air Toyota!!!!!!!

toytib

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Karbantartás
« Válasz #276 Dátum: 2007.07.14 09:15:00 »
A jobb oldali doblemezre van felrögzítve egy vákumkapcsoló.
Ez egy kis henger alakú alkatrész, amira rámegy 1db vákumcsõ és 1szál vezeték csúszúsaruval.
Ennek a hibája okozza ezt a jelenséget.
dv...tibcsi

Denso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Karbantartás
« Válasz #277 Dátum: 2007.07.14 11:22:55 »
Szia Tibcsi köszi hogy írtal meg van lehuztam a sarut róla ugy jó volt zölden világitot ha vissza dugtam piros volt már gyujtáson is!Mit csináljak  vele ????segits kérlek!
ne Air Toyota!!!!!!!

toytib

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Karbantartás
« Válasz #278 Dátum: 2007.07.14 12:50:53 »
Sajnos a szenzort ki kell cserélni.
Ha rám hallgatsz akkor nem ilyen fémházast veszel, hanem kb. 90 után már mûanyagházasok voltak.
Annyi a különbség hogy mivel mûanyag a háza, két vezetéke van és az eggyiket le kell testelni.
Ha gondolod, nekem van mindkét fajta, tudok neked küldeni.
dv...tibcsi

Denso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Karbantartás
« Válasz #279 Dátum: 2007.07.14 13:34:08 »
:nagymosoly: Ok rád halgatok!mennyibe kerul egy ilyen ketyere?használhatom addig igy is mig kuldesz eggyet!???Nagyon rendes vagy hogy segitesz!Várom a válaszod!Szia :toy:
ne Air Toyota!!!!!!!

Denso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Szia
« Válasz #280 Dátum: 2007.07.15 16:33:28 »
Ha nem kaptad meg a teló szám akkor  kuldel az e-mail cimedet!köszi
ne Air Toyota!!!!!!!

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #281 Dátum: 2007.07.21 10:19:58 »
Na murray koma a következõ volt ujpesten:

Hétfõn vittem fel az öreget karbipucolásra. Maga a mûhely elsõ ránézésre nem volt valami hû de bizalomgerjesztõ de az legalább látszott, hogy ehhez a tipushoz konyítanak kicsit. Pont egy ugyanolyan mellett parkoltam le a kocsit mint az enyim csak az háromajtós volt. Ott teszteltem õket mit csinálnak azon.  :)
A kocsit másnapra igérték de még haza sem értem már jött a telefon, hogy a kipufogó flexibilis része lukas a kati meg halott. Így azt anyagilag meg idõben is eltérések voltak.
Szerdán mentem a kocsiért azt mondták minden hiper szuper. A karbi kipucolva . Azt mondták ez egy nagyon strapabíró tipus egy nagy gondja van ha a hidegindító beszarik mert az 50e-forint. Kati és flexibilis csõ kicserélve. Némi kipufogó igazítást még kellett csinálni de most már hiper szuper. Jó fizetek majd elindulok. Eljutottam a Görgei meg az Árpád út keresztezõdésig ott azt olyan hangokat hallottam mintha építkezéshez vernék fel a betont mellettem. De ez sajnos a kipufogótól jött. Vissza a bázisra ott azt mondták, hogy egy gumitartó tropa de azt hitték így is elmegy.  :(  Mindenesetre egy plusz órámba meg még némi pénzembe került de megcsinálták. Jó jövök haza félúton meg ugyanaz a hang. Hát vissza már nem mentem hanem itthon elvittem kipushoz. Aki megállapította, hogy ha bemelegszik a kipufogórendszer akkor az meg is nyúlik és ver hátul egy lemezt. Na majd ezt még megcsináltatom azt remélem több gond nem lesz.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Karbantartás
« Válasz #282 Dátum: 2007.07.21 14:47:44 »
Valaki leírná nekem a gyertya csere menetét, mit kell megbontani, mi kell hozzá, mire érdemes figyelni, stb.?
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Karbantartás
« Válasz #283 Dátum: 2007.07.21 15:37:00 »
Idézetet írta: "Machado"
Valaki leírná nekem a gyertya csere menetét, mit kell megbontani, mi kell hozzá, mire érdemes figyelni, stb.?


Lehúzod a gyertyapipákat, egy gyertyakulccsal kitekered a gyertyákat, az új gyertyákat ÓVATOSAN (nehogy megszakadjon a menet) behajtod és meghúzod.
A gyertyakulcson és a 4 gyertyán kívül nem kell hozzá semmi.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #284 Dátum: 2007.07.21 15:38:38 »
ja és nehogy eccere vedd ki az összes gyertyát meg le a pipát mert összekevered a kábelt amikor visszarakod :rohog:
egy gyertya kivesz uj berak és igy tovább!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002