Szerző Téma: AYGO Beszélgessünk  (Megtekintve 359224 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #540 Dátum: 2007.01.18 00:36:38 »
Hengerûrtartalom:   998 cm³
Teljesítmény:   50 kW
69 LE

 :szemez:

útvonal: árpád híd pesti oldal - budafoki út
többnyire
forgalomban
kiskörút, vagy hungária hazafelé, ha éjszaka jövök ...
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #541 Dátum: 2007.01.18 10:15:16 »
ezen az útvonalon -sajnos- 6 liter alatt soha nem tudsz autózni :torsziv: hacsak nem hajnalban-éjszaka közlekedsz  :hmm:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #542 Dátum: 2007.01.18 11:23:04 »
az éjszaka még néha belefér, de akkor odafele tuti nem..
jóvan, ha ez így van, abból a szempontból megnyugtató, hogy jobb esetben nem velem / az autóval van valami probléma...
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #543 Dátum: 2007.01.18 11:28:07 »
Idézetet írta: "Tide"
az éjszaka még néha belefér, de akkor odafele tuti nem..
jóvan, ha ez így van, abból a szempontból megnyugtató, hogy jobb esetben nem velem / az autóval van valami probléma...

mikor celldömölkre kirándultatok, akkor mennyit fogyasztott? :hmm:
tuti,h nem 6 fölötti értéket :kacsint: sõõõõõt

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #544 Dátum: 2007.01.18 11:32:52 »
Na igen, akkor legalább egy literrel volt kevesebb az átlagfogyi, úgy, hogy a fele még úgy is a belvárosra maradt.
Amúgy most 7végén is megyünk, Budapest - Zirc - Celldömölk - Budapest körútra, karácsonyi nagyszülõlátogatás bepótlás miatt, meglesem majd (bár négy emberrel határozottan "nehezebb" az autó, nem tudom, ez mennyiben befolyásolja a fogyasztást, hiszen máshogy kell váltani, máshogy gyorsul az autó stb)
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #545 Dátum: 2007.01.18 11:42:43 »
Idézetet írta: "Tide"
Na igen, akkor legalább egy literrel volt kevesebb az átlagfogyi, úgy, hogy a fele még úgy is a belvárosra maradt.
Amúgy most 7végén is megyünk, Budapest - Zirc - Celldömölk - Budapest körútra, karácsonyi nagyszülõlátogatás bepótlás miatt, meglesem majd (bár négy emberrel határozottan "nehezebb" az autó, nem tudom, ez mennyiben befolyásolja a fogyasztást, hiszen máshogy kell váltani, máshogy gyorsul az autó stb)

tankold fullra indulás elõtt, majd mikor visszaértek pöstre, megint tunkoljá'
nyakam rá,h még így agyonterhelve-4személlyel sem lesz 6liter :nana:  :pofa:
5,7-re tippelem a téli gumi miatt :kacsint:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #546 Dátum: 2007.01.18 11:45:33 »
az 5,7 az reális, arra volt már példa
de miért nem 4,9?  :szemez:
jó, mondjuk a 3-4 irreális szerintem, noha láttam már így hírdetni aygot, de azért örülnék annak is  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #547 Dátum: 2007.01.18 12:03:45 »
Idézetet írta: "Tide"
az 5,7 az reális, arra volt már példa
de miért nem 4,9?  :szemez:
jó, mondjuk a 3-4 irreális szerintem, noha láttam már így hírdetni aygot, de azért örülnék annak is  :pofa:

téligumi és hideg miatt 4,5-4,7-et simán ki lehetne autózni, HA
-egyedül mennél
-autópályát kihagynád
mondjuk a régi 7esen
érd, martinvásár,baracska, velencei tó mellett (ezek szinte végig 40-es táblás lakott terület :pofa: ) aztán székesfehérvárt kikerülni az autópályán (mert ott nem fizetõs,de ott is szigorúan max100) rákanyarodni az új2*2-sávos 8-as elkerülõre(lassan, mert a végén mindig mérnek a körifori elõtt :nana: ), majd a 8-ason végigbattyogni, de szigorúan max 90 :nagymosoly:
és ha nyár lenne, vagy tavasz, és jó idõ és szélcsend és nem esik az esõ és nyári gumi van a kisótódon, amit picikét nagyobb nyomásra fújsz az elõírtnál (olyan 0,2barral)és max 80 a tempó :nagymosoly:  :nagymosoly:
akkor 4 alá is simán lehetne menni :vag2:  :vag1:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #548 Dátum: 2007.01.18 12:09:26 »
ja, hugicámék meg jöjjenek utánam vonattal  :nagymosoly:
hát, majd ezt is kipróbálom, ha úgy alakul, de most inkább bevállalom a költségeket (autópályamatrica, tankolás, fogyasztás).. egy 37ezres gázszámla után (amit ráadásul nem is magam után fizetek, hanem a kistarcsai lakásra) :banging:  :banging:  :banging: már meg se kottyan  :evil:
ezt a keveset fogyasztós dolgot majd teszteljük máshogy  :szemez:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

leszilaci

  • Vendég
Beszélgessünk...
« Válasz #549 Dátum: 2007.01.18 12:29:09 »
Idézetet írta: "Tide"
ja, hugicámék meg jöjjenek utánam vonattal  :nagymosoly:
hát, majd ezt is kipróbálom, ha úgy alakul, de most inkább bevállalom a költségeket (autópályamatrica, tankolás, fogyasztás).. egy 37ezres gázszámla után (amit ráadásul nem is magam után fizetek, hanem a kistarcsai lakásra) :banging:  :banging:  :banging: már meg se kottyan  :evil:
ezt a keveset fogyasztós dolgot majd teszteljük máshogy  :szemez:

ilyen enyhe idõben is 37?...hmmm akkor az sem egy új építésû ház, és ráférne arra is egy nyílászáró-csere, meg vmi drájvit szigetelés (mint nálunk :szemforgat: )

a kevés fogyasztást pedig teszteljük mindenképpen :vag1:  :szemez:

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #550 Dátum: 2007.01.19 10:24:26 »
Hát nem tudom, lehet én pörgetem sokat a motort, hogy hamarabb legyen meleg, de nekem most télen 8 litert fogyaszt az autó.
Nyáron autópályán 4.6 L volt a legkisebb fogyasztás.
Szóval most irigykedem a 6.7 L-es téli fogyasztásra :(
Az én autómban 6000km van, téli gumival, néha légkondival megyek - jó kis pára mentesítõ :)
Ja és mindennap dugóban araszolok vele kb. a 25km-es út 1/3-án.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #551 Dátum: 2007.01.19 19:04:35 »
8?  :mivan: Nincs több kérdésem  :nagymosoly:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk...
« Válasz #552 Dátum: 2007.01.19 22:51:40 »
8 azért az kicsit sok. Én mikor megyek a városba, mondjuk az tõlünk 20 km, de a Yarissal nem tudok megetetni 6 liternél többet, még hidegben se. Persze én kifinomult vezetési stílust gyakorlok, 45 felett már 5.ben,  nem tapadok az elöttem levõre, mocifék, meg gurulás, 2500nál váltás. Anyunak itt "vidéken" is sikerül 6,5-re felvinnie, dehát ahogy õ megy, nem csoda. Mondjuk nekünk még nincs klíma  :kacsint:
Laco 73 :D

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Beszélgessünk...
« Válasz #553 Dátum: 2007.01.20 20:23:54 »
Most jöttünk meg a szokásos családi körútról, 400km, autópálya + autóút, négy fõ.. nem tudom, mennyire fog kijönni, mert 120km-t még kihúzott az elõzõ telitank, aminek az elsõ 430km-e Budapest körútjai kb, és ez az egész 5.9literre jött ki.  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Beszélgessünk...
« Válasz #554 Dátum: 2007.01.22 12:35:07 »
No hát 8 lehet hogy sok, de ez van. Sokat nem tudok tenni ellene, max. annyit hogy próbálok figyelni hogy minnél hamarabb váltsak és ilyesmik.

Más téma, de hétvégén vettem egy Champion ablaktörlõt, mert a gyári Valeo, már kb. 3 hónap után nyikorgott és maradandó csikot húzott, akárhogy tisztogattam végig a gumicsikot. Na aztán ért a meglepetés, hogy a Champion-nak a csatlakozója, nem kattan úgy be a helyére, mint a Valeo-é. Na akkor szerelés, és az új ablaktörlõ gumicsikját átszereltük a régi Valeo "tartóba". No ez tök jó, de lehetséges hogy az Aygo-ra csak Valeo ablaktörlõt lehet rakni hivatalosan? Vagy csak én nem vagyok elég tájékozott ablaktörlõ kínálatban  :hmm:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu