Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 704088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #480 Dátum: 2008.11.24 00:16:37 »
jó az! még mindig nincs övcsattod?  :eek:
 :2guns: :wacko:

Nincs. A srácot már elég rendesen nyüstölöm érte. De még nem vitte rá a lélek. Én meg még azóta sem jártam pesti bontó közelében.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #481 Dátum: 2008.11.24 00:38:24 »
A nagyon olcsókat nem érdemes megvenni, összevissza világítanak.

Na most az ebben a szép, hogy én még nem hallottam, hogy a KLockerhorn gyártana lámpákat. És amit árul arra zárójelben ott van, hogy TYC vagyis az a gyanúm, hogy megvették egy másik gyártó lámpáját és azt adják 20e-ért. Akkor meg már miért ne venne inkább az ember TYC-et 10e ért. Elvégre ugyanazt kapja csak olcsóbban.

Depot nem érdemes megvenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #482 Dátum: 2008.11.24 08:54:07 »
jó az! még mindig nincs övcsattod?  :eek:
 :2guns: :wacko:

Nincs. A srácot már elég rendesen nyüstölöm érte. De még nem vitte rá a lélek. Én meg még azóta sem jártam pesti bontó közelében.

Koma! hivd fel a szentedrei bontot és ha van bemegyek érte.
vagy ott adtak volna komplett övet sokért? bár igazábol ez érthető  :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #483 Dátum: 2008.11.24 09:41:22 »
Hát az meglehet, de miért forró a hűtő, holott még a... szóval lehet, hogy a hőérzékelőnél nincs víz?

Nem tudom, de a hűtőnyilásnál felöntöttem teljesen, de holnap megnézem, hátha tudok ott utántölteni még.
Köszi.

Neked is meleg a hűtőd indulás után nem sokkal... nem értem ilyen formán a működését.

Nos én nem is értem az egészet. Ez egy túlnyomással működő önlégtelenítős rendszer. Alapból a termosztát zárja a hűtő körét. Ami azért van, hogy hamarabb melegedjen a motor. Maga a hőérzékelő is a motoron van. Vagyis, ha figyelembe veszem amit mondasz, hogy zárt termosztátnál mégis valami nyomja a meleget a hűtő felé. A motor meg nem tud felmelegedni. Akkor azt kéne hinnem, hogy a motor körében dugulásod van. De ez most csak egy kósza gondolat volt. Hiszen akkor meg a motornak nagyon kéne melegednie.  Fűtésed, hogy áll? Az ugyanis a motor körére van kötve. Tehát ha nincs fűtésed akkor biztos lehetsz benne, hogy gond van a keringéssel. Ha viszont a fűtés nagyon erős hideg motornál is akkor is biztos lehetsz, hogy baj van. Alapvetően a levegős rendszerben nem hiszek. Mert akkor meg hirtelen felszippantotta volna a vizet a kiegyenlítő tartályból,  mert önlégtelenítős a rendszer.

Nekem is büdös ez a történet... Ez nem áll össze, hogy a hűtő melegszik, a motor meg nem. Az odáig rendben van, hogy amíg a motor el nem éri az üzemi hőmérsékletét, addig csak a hűtő fölső része meleg. Ez éppenséggel a termosztát rendes működésére utal. Viszont a motor melegedésének a hiánya meg pont az ellenkezőjére  :wacko: ...

Ha valamiért nem kóser a keringés, akkor is melegednie kéne a motornak. Nagyon is melegednie kéne!

Ha csak annyi lenne a hiba, hogy nincs fűtés, akkor lehetne dugulás, fűtőcsap-hiba, vagy ilyesmi. De a hőmérőnek attól még föl kéne mennie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #484 Dátum: 2008.11.24 10:54:56 »
Nos, tegnap este már jobban melegedett a vízhőfok, de nem mentem vele annyit, hogy teljesen átmelegedjen, mert csak munkába mentem ami 5 km (fele országút).

Reggel megnéztem a hűtősapka alatt szinte teljesen csurig volt a hűtő, talán ha egy kupicával  ::) fél decinyit tudtam utántölteni.

Most a fűtést nem izgattam, mert mi az az 5 km, hogy még a fűtést is rátoljam, hát akkor mikorra melegedne fel (kb 7 perc az összes menetidő a munkaheyig kiállással együtt).

Ma viszont hazafele már jobban melegedett, egészen normális volt a vízhőfok mire hazaértem. Néztem, az alulsó cső, ami a termosztáthoz visz, az először tök hideg volt, majd kb a vízhőfok mutató egy harmad állásánál nyithatott ki teljesen.

Szóval alakul már, csak hamallom a rányitását. A másik meg, hogy mi a csudának fűti fel a hűtő tetejét, meg még azért az alját is? Felülső csőnél is jó volna egy termosztát, vagy valami olyasfajta szelep.

Olyan nincsen akkor benne? Azok csak különböző hőézékelők volnának?
Mert sokkal hamarabb tudna melegedni a motor, ha nem adná át a hőt a hűtőnek, még mielőtt a termosztát valóban kinyitna.

A fűtés jó mostmár. ... Szóval kezd alakulni a dolog. A fűtés csak addig nem volt jó - arányosan- míg nem melegedett rendesen a víz. Összerakás után kb 70 km megtétele után sem ment fel rendesen félállásba a mutató, úgy ahogy eddig szokott. Majd egy nap pihenés után meg 5 km megtételével már alakul...

Szóval ki tudja? Lehet, hogy ennyi idő kellett neki hogy kilégtelenítse magát a rendszer? ..
Bár a kiegyenlítő tartályból nem hiányzott semmi víz..
No, majd meglátjuk.

Köszönöm válaszaitokat.
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #485 Dátum: 2008.11.24 11:51:33 »
A másik meg, hogy mi a csudának fűti fel a hűtő tetejét, meg még azért az alját is? Felülső csőnél is jó volna egy termosztát, vagy valami olyasfajta szelep.

Olyan nincsen akkor benne? Azok csak különböző hőézékelők volnának?
Mert sokkal hamarabb tudna melegedni a motor, ha nem adná át a hőt a hűtőnek, még mielőtt a termosztát valóban kinyitna.

Ennek így kell működnie, hogy először csak a hűtő teteje melegszik, mert oda eljut a víz, de alul már nem jut ki belőle. Ez így normális, minden autónál így van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #486 Dátum: 2008.11.24 12:55:00 »
A másik meg, hogy mi a csudának fűti fel a hűtő tetejét, meg még azért az alját is? Felülső csőnél is jó volna egy termosztát, vagy valami olyasfajta szelep.

Olyan nincsen akkor benne? Azok csak különböző hőézékelők volnának?
Mert sokkal hamarabb tudna melegedni a motor, ha nem adná át a hőt a hűtőnek, még mielőtt a termosztát valóban kinyitna.

Ennek így kell működnie, hogy először csak a hűtő teteje melegszik, mert oda eljut a víz, de alul már nem jut ki belőle. Ez így normális, minden autónál így van.

Köszönöm, akkor megnyugodhatok.

De, ha jól belegondolunk, akkor ... lehetne kopást megelőzni, ha egyáltalán nem engednénk először, hogy a hűtő felé átmelegedjen.. Bár lehet, hogy hülyeséget beszélek. .. Mert akkor a termosztát miatt nincs a hűtőbe keringés ugye? (mármint ha zárva van).

Hanem pusztán a folyadék (álló) adja át a hőt?

Érdekes minden esetre.
Te mit szólsz ehhez?
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #487 Dátum: 2008.11.24 13:47:03 »
A másik meg, hogy mi a csudának fűti fel a hűtő tetejét, meg még azért az alját is? Felülső csőnél is jó volna egy termosztát, vagy valami olyasfajta szelep.

Olyan nincsen akkor benne? Azok csak különböző hőézékelők volnának?
Mert sokkal hamarabb tudna melegedni a motor, ha nem adná át a hőt a hűtőnek, még mielőtt a termosztát valóban kinyitna.

Ennek így kell működnie, hogy először csak a hűtő teteje melegszik, mert oda eljut a víz, de alul már nem jut ki belőle. Ez így normális, minden autónál így van.

Köszönöm, akkor megnyugodhatok.

De, ha jól belegondolunk, akkor ... lehetne kopást megelőzni, ha egyáltalán nem engednénk először, hogy a hűtő felé átmelegedjen.. Bár lehet, hogy hülyeséget beszélek. .. Mert akkor a termosztát miatt nincs a hűtőbe keringés ugye? (mármint ha zárva van).

Hanem pusztán a folyadék (álló) adja át a hőt?

Érdekes minden esetre.
Te mit szólsz ehhez?

Mit szóljak? Ez a normális működés. Ahogy már írtam, ilyenkor -a zárt termosztát miatt- a folyadék nem áramlik át a hűtőn, vagyis nem hűl. Csak, ahogy írod, a folyadékon át odaterjed a hő. De a hűtőközeg ilyenkor csak a kis körben (motor és a fűtőradiátor) áramlik, míg a termosztát ki nem nyit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #488 Dátum: 2008.11.24 14:39:42 »
Oké, vettem. Köszi.

Ezt is megéltük. :happybday: :wheelchair: :shifty:
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #489 Dátum: 2008.11.25 20:34:47 »
jó az! még mindig nincs övcsattod?  :eek:
 :2guns: :wacko:

Nincs. A srácot már elég rendesen nyüstölöm érte. De még nem vitte rá a lélek. Én meg még azóta sem jártam pesti bontó közelében.

Koma! hivd fel a szentedrei bontot és ha van bemegyek érte.
vagy ott adtak volna komplett övet sokért? bár igazábol ez érthető  :wacko:

Igen ha jól emlékszem ők akartak valami 15 ért rám sózni egy komplett övet. A vicc az egyébként, hogy ötezret még meg is adtam volna egy komplettért.(Valamelyik bontó adna is annyiért de most már nem emlékszem melyik.) De 15 az sok. Főleg, hogy tényleg csak az övcsat kell. Semmi más.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #490 Dátum: 2008.11.25 21:03:33 »
én 15ért két db fullos új övet vettem hátra a homasitában. náluk nézted már?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #491 Dátum: 2008.11.25 22:07:08 »
én 15ért két db fullos új övet vettem hátra a homasitában. náluk nézted már?

Nem. Most, hogy mondtad próbáltam, de a Webkatalógus oldaltöltési hibával leáll.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #492 Dátum: 2008.11.26 08:16:06 »
én 15ért két db fullos új övet vettem hátra a homasitában. náluk nézted már?

Nem. Most, hogy mondtad próbáltam, de a Webkatalógus oldaltöltési hibával leáll.

pedig nagyon jó az új webboltjuk
nézd meg
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

galagonya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #493 Dátum: 2008.12.01 16:57:36 »
Sziasztok.
Nagyzo! Végre tudok nyilatkozni a fogyasztásról. [Az igazság az, hogy feleségemé a gép és keveset megy] Eddig 35 literből olyan 300-310km-t ment (tisztán városi fogyasztás; reggel 5 km, este  5 km ). Most karbi beállítás után 390-km-t ment vele. Hát erre se lehetek büszke, de ez már jobb egy picit.
Apropó. Ma volt zöldkártyán, ahol közölték hogy ilyen rossz értékekkel nem megy át és a karbin állítani kell, de mivel mondta az asszony nekik, hogy ez esetben sajnos le kell törnöm a kezüket és inkább odébb áll, megcsinálták végül is:).
Ez volt egyyébként a karbis guru utolsó mondata(legalább is a feleségemhez): "Ződkártyán ne nyújjanak hozzá" na meg "tessék vigyázni kérem, nagyon fog harapni most". :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #494 Dátum: 2008.12.01 17:02:39 »
Sziasztok.
Nagyzo! Végre tudok nyilatkozni a fogyasztásról. [Az igazság az, hogy feleségemé a gép és keveset megy] Eddig 35 literből olyan 300-310km-t ment (tisztán városi fogyasztás; reggel 5 km, este  5 km ). Most karbi beállítás után 390-km-t ment vele. Hát erre se lehetek büszke, de ez már jobb egy picit.
Apropó. Ma volt zöldkártyán, ahol közölték hogy ilyen rossz értékekkel nem megy át és a karbin állítani kell, de mivel mondta az asszony nekik, hogy ez esetben sajnos le kell törnöm a kezüket és inkább odébb áll, megcsinálták végül is:).
Ez volt egyyébként a karbis guru utolsó mondata(legalább is a feleségemhez): "Ződkártyán ne nyújjanak hozzá" na meg "tessék vigyázni kérem, nagyon fog harapni most". :)

A 35 literrel 300 km nagyon kevés volt, 390 km viszont már normálisnak nevezhető, figyelemmel a leírt körülményekre (rövid utak, hideg motor stb.).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )