Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 550758 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1755 Dátum: 2014.05.27 22:44:42 »
... Kormanykapcsolot nem veszem meg hozza 25-ert ...

Nem kerül 25 -be a kormánykapcsoló adapter. Én valami tizen egy-két ezerért vettem szintén a PiciPeti által linkelt TME -től. Connects márkájút. Már évek óta megbízhatóan, hib nélkül szolgál. És ha már van gyárilag kormánykapcsoló, akkor hagy működjön. Konrádnak is igazat kell adjak a 2 DIN miatt, mert a kezelhetőséget hihetetlenül megkönnyíti a nagy képernyő és kezelőfelület, főleg ha telefonnal használod.  :szemez:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1756 Dátum: 2014.05.27 22:58:25 »
Szerintem egy típus(márka)specifikus távirányító, jól elhelyezve többet ér bármilyen érintőképernyőnél... Sőt talán a kormánytávirányítónál is.  ::)

Kézre áll, nem kell odanézni, nem vonja el a figyelmet.
Pl:

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Audio kérdések
« Válasz #1757 Dátum: 2014.05.28 17:59:33 »
Sziasztok!

Nem tudom beállítani a rádiót..van úgy hogy a Bartók van mindenhol máskor Petőfi..össze vissza de mind a hét lehetőségnél az 1-7 csatornáig ..nem tudom beállítani a rádiót már 2.napja..

ha valakinek lenne türelme leírni..esetleg képpel megerősíteni hogy mit hogyan kell ..Corolla..E12..tipus

Hálás köszönet érte!  :no:
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Audio kérdések
« Válasz #1758 Dátum: 2014.05.28 19:02:43 »
Sziasztok!

Nem tudom beállítani a rádiót..van úgy hogy a Bartók van mindenhol máskor Petőfi..össze vissza de mind a hét lehetőségnél az 1-7 csatornáig ..nem tudom beállítani a rádiót már 2.napja..

ha valakinek lenne türelme leírni..esetleg képpel megerősíteni hogy mit hogyan kell ..Corolla..E12..tipus  Talán ez segít..http://kepfeltoltes.hu/140528/139851356 ... es.hu_.png

Hálás köszönet érte!  :no:
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Audio kérdések
« Válasz #1759 Dátum: 2014.05.28 19:05:19 »

Sziasztok!

Nem tudom beállítani a rádiót..van úgy hogy a Bartók van mindenhol máskor Petőfi..össze vissza de mind a hét lehetőségnél az 1-7 csatornáig ..nem tudom beállítani a rádiót már 2.napja..

ha valakinek lenne türelme leírni..esetleg képpel megerősíteni hogy mit hogyan kell ..Corolla..E12..tipus

Hálás köszönet érte! 
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re:Audio kérdések
« Válasz #1760 Dátum: 2014.05.29 09:04:24 »
Sziasztok!

Nem tudom beállítani a rádiót..van úgy hogy a Bartók van mindenhol máskor Petőfi..össze vissza de mind a hét lehetőségnél az 1-7 csatornáig ..nem tudom beállítani a rádiót már 2.napja..

ha valakinek lenne türelme leírni..esetleg képpel megerősíteni hogy mit hogyan kell ..Corolla..E12..tipus

Hálás köszönet érte!  :no:

Üdv!
Bekapcsolt készülék mellett elindítod az automata hangolás (seek/track) fel, vagy
lefele, azaz alsó MHz tartományból felfele, vagy visszafele. A hangolás megáll, amint
talál egy állomást. Ha adott állomás megfelel számodra, megnyomod az 1-6 gombok
közül a neked szimpatikust,-addig tartsd nyomva, míg hallasz egy hangos sípszót.
Akkor rögzült az állomás az általad kiválasztott programhelyre. Majd ismételten a
hangolás gomb, és a korábbiak. :)
Remélem, tudtam segíteni.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
gyenge radio vetel
« Válasz #1761 Dátum: 2014.05.29 12:18:38 »
Valakinek van otlete,tapasztalata miert lehet nagyon gyenge a radiojel vetel a kocsiban?Eddig minden kocsimban tudtam hallgatni a helyi radiokat,sot meg a szomszedos varos/megye allomasok is jottek.Az orszagosokrol nem is beszelve.
Most van 1 orszagos,ami jon,eleg erosen mindenhol.A tobbi meg tobb-kevesebb,de inkabb kevesebb sikerrel.
Egy gyari navis fejegysegrol beszelunk egy Corolla Versoban.
Koszi.

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Audio kérdések
« Válasz #1762 Dátum: 2014.05.29 17:22:33 »
Üdv!
Bekapcsolt készülék mellett elindítod az automata hangolás (seek/track) fel, vagy
lefele, azaz alsó MHz tartományból felfele, vagy visszafele. A hangolás megáll, amint
talál egy állomást. Ha adott állomás megfelel számodra, megnyomod az 1-6 gombok
közül a neked szimpatikust,-addig tartsd nyomva, míg hallasz egy hangos sípszót.
Akkor rögzült az állomás az általad kiválasztott programhelyre. Majd ismételten a
hangolás gomb, és a korábbiak. :)
Remélem, tudtam segíteni.
czoki

Köszi a válaszod! Csak nálam nem áll meg mert a jobb oldali gomb amin be lehet állítani az órát..no az mellett van két gomb a felső PTY menű alatta pedig AST back..no én ezt az ast backot nyomtam meg és így elment az összes rádió beállításom.  Ha most keresek csatornát akkor vagy Kossuth ,Bartók..de mind 1 mi jön be..az 1-6 gombig csak az az 1 jön be mindenhol..pl..Kossuth akkor mind az 1-6 ig csak az jön be..már számomra tébolyda..

Vagy csak nem értek hozzá  ::)
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Audio kérdések
« Válasz #1763 Dátum: 2014.05.29 19:55:03 »
FM hullámhosszon van a rádió?  :hmmmm:

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Audio kérdések
« Válasz #1764 Dátum: 2014.05.29 19:58:07 »
FM hullámhosszon van a rádió?  :hmmmm:

Nem urh hullámon szenvedek.. ::)
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re:Audio kérdések
« Válasz #1765 Dátum: 2014.05.30 07:41:35 »
Köszi a válaszod! Csak nálam nem áll meg mert a jobb oldali gomb amin be lehet állítani az órát..no az mellett van két gomb a felső PTY menű alatta pedig AST back..no én ezt az ast backot nyomtam meg és így elment az összes rádió beállításom.  Ha most keresek csatornát akkor vagy Kossuth ,Bartók..de mind 1 mi jön be..az 1-6 gombig csak az az 1 jön be mindenhol..pl..Kossuth akkor mind az 1-6 ig csak az jön be..már számomra tébolyda..

Vagy csak nem értek hozzá  ::)

Üdv.
Adjál egy privát e-mail címet, beszkennelem a kezelési könyv ide vonatkozó oldalát, és átküldöm. Ha a nick nevedhez írod be, akkor ott megtalálom., vagy Te megtalálod
az enyémet.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1766 Dátum: 2014.06.03 23:07:13 »
Szerintem egy típus(márka)specifikus távirányító, jól elhelyezve többet ér bármilyen érintőképernyőnél... Sőt talán a kormánytávirányítónál is.  ::)

Kézre áll, nem kell odanézni, nem vonja el a figyelmet.
Pl:


Egyetértek PiciPetivel ami a vezetékes távot illeti: sokkal praktikusabb és kényelmesebb, mint egy dupladines. Én magam amikor nagyritkán céges kocsiban vetemedek rádióhallgatásra, és elfeledkezek magamról, általában azon a tájon kapargatom meg a levegőt/kárpitot, ahol a távom szokott lenni, úgy hozzá lehet szokni.

Ami pedig a "funkciók sokaságát" illeti: egy funkcióban egy dupladines az esetek 99,5%-ában alul marad azonos árkategórián belül, ez pedig a hangminőség. És ez éppen elég ahhoz, hogy elvérezzen egy hifi összehasonlításban.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1767 Dátum: 2014.06.03 23:09:26 »
Ugyebár... :sorcerer:

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Audio kérdések
« Válasz #1768 Dátum: 2014.06.07 15:59:21 »
Hello! Beszereztem egy Yatour cdtar-emulatort, es nagyon kellemes. 26k, megmarad minden ficsor, persze a gyari hangminoseg is, a szamcimeket kiirja, ha van id3tag. Szoval orom, bodotta :)

gergohun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Audio kérdések
« Válasz #1769 Dátum: 2014.06.15 22:48:22 »
Üdv!

Gondolom már volt ilyen kérdés a topicban de olyan hosszú hogy nincs türelmem kibogarászni  ::) 
e12es corollámba szeretnék mp3 lejátszást a fed computer megtartásával.Youtube-on láttam néhány videót ahogy megoldották de nem tudom milyen kábel kellene hozzá,szivargyújtó feletti kis "ablakba" vezették ki a jack kabelt.Akinek van tapasztalata kérem segítsen :helpsmilie:

Köszi előre is a válaszokat