Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 549870 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kisbalazs83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • 2003 Corolla 1.4HB
Re: Audio kérdések
« Válasz #1260 Dátum: 2010.05.23 21:55:54 »
Sziasztok!

2003-as Corolla 1.4HB autómba hosszú keresgélés után találtam a fedcomp helyére beillő után gyártott "kínai" dvd, gps, 6" HD LCD szóval minden egybe... és azt írják Corolla 2004, de ahogy keresgéltem a neten  2000-2006-ig ugyanaz a kinézetű fejegység került a Corolla-kba (kazis vagy CD-s).
Szóval a kérdésem az lenne hogy ez jó lesz-e bele és hogy van-e valakinek hasonlóval tapasztalata.

http://www.lightinthebox.com/6-inch-Touch-Digital-Screen-Car-DVD-Player-GPS-TV-FM-Bluetooth-For-Toyota-Corolla-2004---BYD-F3-2004-to-2009--SZC2162-_p65315.html?currency=EUR

Válaszokat előre is köszi!
üdv: Balázs

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1261 Dátum: 2010.05.24 00:11:03 »
Szia!
Hát mostanában elég sok mintájú, kialakítású corollás kereteket nézegettem végig mivel én meg beépítőkeretet nemtalálok a 2002es versomba....és azt mondom hogy ez szerintem tuti jó lesz a corolládba mivel jól látható a kis lekerekített sugarú fölső oldala a keretnek! De ne vedd kp-nek! Szia!

Sziasztok!

2003-as Corolla 1.4HB autómba hosszú keresgélés után találtam a fedcomp helyére beillő után gyártott "kínai" dvd, gps, 6" HD LCD szóval minden egybe... és azt írják Corolla 2004, de ahogy keresgéltem a neten  2000-2006-ig ugyanaz a kinézetű fejegység került a Corolla-kba (kazis vagy CD-s).
Szóval a kérdésem az lenne hogy ez jó lesz-e bele és hogy van-e valakinek hasonlóval tapasztalata.

http://www.lightinthebox.com/6-inch-Touch-Digital-Screen-Car-DVD-Player-GPS-TV-FM-Bluetooth-For-Toyota-Corolla-2004---BYD-F3-2004-to-2009--SZC2162-_p65315.html?currency=EUR

Válaszokat előre is köszi!
üdv: Balázs
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1262 Dátum: 2010.05.24 00:34:03 »
Szóval a kérdésem az lenne hogy ez jó lesz-e bele és hogy van-e valakinek hasonlóval tapasztalata.

Üdv a fórumon!

Előrebocsátom, nem ismerem behatóan ezeket a kínai kütyüket. Hallottam már ismerős autójában ilyet szólni, de Corollában még nem láttam ilyet. Ezzel együtt biztos vagyok benne, hogy nem az a kérdés, fizikailag be lehet-e tenni a 2003-as Corollába ezt a fejet (nyilván igen), hanem az, hogy milyen csatlakozók vannak a hátulján. Feltételezem, a gyári hangszórókat bent szeretnéd hagyni az autóban, és azon hallgatni a zenét. A kínai fej fenekében vagy Toyota csatlakozó van, vagy ISO csati. Utóbbi egyszerű eset: kell neked egy 2003-as Toyotához való Toyota-ISO csatlakozó. Ezt tartom valószínűbbnek; a kínaiaknak olcsóbb lehet a gyártás, ha a szabványos csatlakozókat használják a fejeken. Ha viszont a fejegységben Toyota-specifikus csati van, akkor két eset van: "régi" vagy "új" 12 tűs aljzat lehet benne. Ha "régi", akkor nem kell semmit beszerezned, ha "új" (ami a 2004 utáni évjáratokra lenne jellemző), akkor kell egy, a topikban már tucatnyi alkalommal emlegetett, minimális visszaolvasással meglelhető típusú, 12 tűs "régi-új" átalakító.

Azt azért gondold át, hogy sok funkciót akarsz-e, vagy zenét is szeretnél hallgatni. Szűk 100 rongyért azért sokféle, zenehallgatásban erősebb rádió beleférhet.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1263 Dátum: 2010.05.24 00:34:58 »
beépítőkeretet nemtalálok a 2002es versomba....

Nem gyártattál még? Úgyis az lesz a végső megoldás...

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1264 Dátum: 2010.05.24 00:45:57 »
Nem...nyomom a sulit vizsgaidőszak azt no időm meg aztán money se sok..vagy is 40-50ezer nincs egyedire...sztem házigyárás lesz...vagy!!! veszek egy tök szűz gyári előlapot ha van a toyotától és azt kivágom.....mást nemtok elképzelni!



beépítőkeretet nemtalálok a 2002es versomba....

Nem gyártattál még? Úgyis az lesz a végső megoldás...
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Audio kérdések
« Válasz #1265 Dátum: 2010.05.24 00:47:55 »
http://kepfeltoltes.hu/100515/DSCI6197_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ehhez a gyári rádiós csatihoz egy ilyen átalakító megfelene?: http://www.c-sale.hu/images/webshop_termek/35375.jpg

köszi a segítséget!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kisbalazs83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • 2003 Corolla 1.4HB
Re: Audio kérdések
« Válasz #1266 Dátum: 2010.05.25 20:22:07 »
Köszi a válaszokat!

Igazából zenét is szeretnék hallgatni rajta... :) , de nincs  2-3százezer pénzem Pioneer vagy Clarion fejegységre amibe van gps is. Azért döntöttem ilyen kínai utángyártmány mellett, mert végre kidobhatom az adapter kazit és hallgathatok mp3-at sd vagy usb-ről kényelmesen meg lesz gps-em is :) Már 4 éve tervezgetem csak elment másra a pénz.

Szóval nagy átalakítást tervezek. A gyári hangszórók is repülnek és talán egy jobb minőségű (közép kategóriás) hangszóróval is jól fog szólni a kis kínai mindentudó.
Ehhez is szeretnék tanácsot kérni mert előlre kb 30e körül gondoltam, hátulra meg 20 körül.
Eddig ezek közül nem tudok választani, de nagyon szívesen fogadom hozzáértők tanácsát ilyen árkategóriába.

Elölre:  Audio System Radion 165 komponens szett 31 500 Ft    Vagy:    Elölre:   MacAudio Super Audio 2.16 Komponens szett 29.990 Ft         
Hátulra: Audio System CO 165 koax 16 800 Ft                                      Hátulra:  MacAudio Super Audio 16.2 koax 19.990 Ft   

Aztán a későbbi tervbe egy erősítő amivel talán javítanék a hangminőségen mert úgy gondolom ha a fejegység line out kivezetéseitől jönne a hang akkor ugye kimarad a fejegységbe épített rossz minőségű erősítő rész és egy jó erősítővel a hangminőség is javulna, de ehhez se értek igazán... :)
Meg persze majd a rezgéscsillapító anyag az ajtókra, de ott se akarok elszállni. Mert néztem Dynamat termékeket, de az horribilis összeg. Talán csak a hangszóró alá Dynamat, de az ajtókra találtam ezt a MANIAC SOUND SYSTEM MNC Autóhifi hangszigetelő anyagot 300ft-ért...valamit az is ér ha azzal burkolom be az ajtót? és elég olcsó. Valakinek van tapasztalata vele.

Előre is köszi a segítséget és a szakmai tanácsadást és ha végre meg lesz a "felújítás" persze teszek fel képet meg beszámolok róla.
                                                                                                       


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Audio kérdések
« Válasz #1267 Dátum: 2010.05.25 20:29:52 »
Én azért megkérdezem, hogy vajon milyen hangminőséget képviselhet egy ilyen amúgy olcsónak számító kínai izé?  :hmmmm:
És milyen navigáció van rajta? Van márkája?
Támogatja a hazánkban is elérhető térképfrissítéseket vagy hackelni kell? Nem lenne jobb egy külön navigáció? (én mondjuk ritkán használom, de a Nokiámé teljesen megfelel az igényeimnek egyelőre, az autós töltő meg volt vagy 2000 forint hozzá)

Amúgy több átalakítást olvashatsz az Autóhifi topicban! ;) Itt kinyúvasztanak majd, ha hátra akarsz tenni hangszórót, az fix.  :D
         

ricochet

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
    • dldshop
Re: Audio kérdések
« Válasz #1268 Dátum: 2010.05.25 21:01:52 »
E12 install

Nájsz! Látom, hol készítették. Ha jól sejtem a kasztni színéből, nem saját autó. Azt nem tudod, maga a beszerelés mennyibe került?

Szia! Nem az enyém valóban! Gondoltam nem fedem fel a többieknek, de ezek szerint sas szemed van...

Németországban készült. Szerintem nyugodtan fel lehet hívni a srácot a mobile.de-n fennt van Ts Corolla Compressor.

Nem vagyok a hifi híve, mert botfülem van, zenei hallásom meg nincs:(, de egyszer valami ilyenre befizetek az biztos.
Nagyon ízlésesen van megcsinálva és nem foglal túl sok helyet. A csipogói is gyönyörűek.






Valóban szép, és Az audio system prémium kategóriás x-ion erősítőiből és Hx hangszóróiból ítélve biztosan a hangminőség is első osztályú.
A pótkerék sajna áldozatúl esett hiszen a mélynyomó átvette a helyét, És ahogy nézem az ülés döntést is el lehet felejteni.

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: Audio kérdések
« Válasz #1269 Dátum: 2010.05.25 21:05:31 »
szia, én sony x-plod-ot ajánlanék... kb ilyen árban lehet kapni abból is egész jót komponenset vagy 2/3 utasat. én azt tettem egy két ismerős autójába és nagyon jók
(hátul nekem is x-plod 16cm van 2 utas.

ricochet

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
    • dldshop
Re: Audio kérdések
« Válasz #1270 Dátum: 2010.05.25 21:12:31 »
Köszi a válaszokat!

Igazából zenét is szeretnék hallgatni rajta... :) , de nincs  2-3százezer pénzem Pioneer vagy Clarion fejegységre amibe van gps is. Azért döntöttem ilyen kínai utángyártmány mellett, mert végre kidobhatom az adapter kazit és hallgathatok mp3-at sd vagy usb-ről kényelmesen meg lesz gps-em is :) Már 4 éve tervezgetem csak elment másra a pénz.

Szóval nagy átalakítást tervezek. A gyári hangszórók is repülnek és talán egy jobb minőségű (közép kategóriás) hangszóróval is jól fog szólni a kis kínai mindentudó.
Ehhez is szeretnék tanácsot kérni mert előlre kb 30e körül gondoltam, hátulra meg 20 körül.
Eddig ezek közül nem tudok választani, de nagyon szívesen fogadom hozzáértők tanácsát ilyen árkategóriába.

Elölre:  Audio System Radion 165 komponens szett 31 500 Ft    Vagy:    Elölre:   MacAudio Super Audio 2.16 Komponens szett 29.990 Ft         
Hátulra: Audio System CO 165 koax 16 800 Ft                                      Hátulra:  MacAudio Super Audio 16.2 koax 19.990 Ft   

Aztán a későbbi tervbe egy erősítő amivel talán javítanék a hangminőségen mert úgy gondolom ha a fejegység line out kivezetéseitől jönne a hang akkor ugye kimarad a fejegységbe épített rossz minőségű erősítő rész és egy jó erősítővel a hangminőség is javulna, de ehhez se értek igazán... :)
Meg persze majd a rezgéscsillapító anyag az ajtókra, de ott se akarok elszállni. Mert néztem Dynamat termékeket, de az horribilis összeg. Talán csak a hangszóró alá Dynamat, de az ajtókra találtam ezt a MANIAC SOUND SYSTEM MNC Autóhifi hangszigetelő anyagot 300ft-ért...valamit az is ér ha azzal burkolom be az ajtót? és elég olcsó. Valakinek van tapasztalata vele.

Előre is köszi a segítséget és a szakmai tanácsadást és ha végre meg lesz a "felújítás" persze teszek fel képet meg beszámolok róla.
                                                                                                       




Mindenképpen az Audio systemet javasolom! A mac inkább csak a marketing miatt népszerű, de a tartalma alig jobb a gyári műanyag hangszórókénál.
A csillapító anyag valóban sokat számit. Nem kell a méregdrága dynamat de egy jó minőségű dld rezgés és hangszigetelő anyaggal jól járnál.
Ha szükséged van rá tudok segíteni beszerzésben is. Hangszórókat és csillapító anyagot is. Meg is tudom mutatni hogy hogy szólnak a jól összeválogatott dolgok.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1271 Dátum: 2010.05.26 08:38:05 »
Igazából zenét is szeretnék hallgatni rajta... :) , de nincs  2-3százezer pénzem Pioneer vagy Clarion fejegységre amibe van gps is.

A gyári hangszórók is repülnek és talán egy jobb minőségű (közép kategóriás) hangszóróval is jól fog szólni a kis kínai mindentudó.
Ehhez is szeretnék tanácsot kérni mert előlre kb 30e körül gondoltam, hátulra meg 20 körül.

Namost hátra teljesen fölösleges bármit is betenni, csak ront a hangon. Saját tapasztalat, hogy a hátsó hangszórók csak összezavarják az első hangszórók által kialakított hangképet. Így spórolsz 20 rongyot, ami mehet egy jobb fejre. ;) Még szűk 10-et meg tudsz takarítani, ha előre uDimension Element COMP6 szettet veszel.  Nálam sokkal tapasztaltabbak véleménye szerint messze túlmutat az árán, én is ilyet vettem (22e volt), és nem bántam meg.

Ne kapkodd el a kínai fej megvételét, keresünk neked hasonló árban olyan fejegységet, amin lehet zenét is hallgatni, navigál is, és meg is szólal rendesen. A kínai elsősorban navigálni jó, zenélni nem annyira; ha azt veszed, ne is költs hangszórókra, annyit a gyáriak is tudnak, ami neki megfelel.

Egyébként milyen zenét hallgatsz?
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.26 08:41:31 írta Satriani »

raczbalazs83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Audio kérdések
« Válasz #1272 Dátum: 2010.05.26 12:47:12 »
Köszi a válaszokat!

Az audio system-ről olvastam hogy jó ár/érték aránya van és azért gondoltam arra.
A kínai fejegység még persze nem eldöntött azért is kértem tanácsot. Az mp3 és a gps amit szeretnék a kazis fedkomp helyére és persze szívesen fogadom ha tud valaki ajánlani ilyen ár kategóriába ilyesmit.
Zene téren minden evő vagyok. A slágert is meghallgatom, néha valami trance mix, mikor mihez van kedvem.
Ha megy egy jó szám jó lenne felhangosítani és a pénztárcámhoz mérten szépen is szóljon, meg legyen gps néha már jó lett volna ha van. Mindennel együtt hangszórók, gps fejegység, szerelési kellék max170-et szánok rá. Mélyláda nem kell.



raczbalazs83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Audio kérdések
« Válasz #1273 Dátum: 2010.05.26 13:41:30 »
Én azért megkérdezem, hogy vajon milyen hangminőséget képviselhet egy ilyen amúgy olcsónak számító kínai izé?  :hmmmm:
És milyen navigáció van rajta? Van márkája?

Szia!
Hát hangminőség terén biztos nem túl jó. A gps ami benne van Sirf III 400MHz 64MB ugyanez van a Pionner, Clarion stb gps-es készülékekbe is és minden navigációs szoftver futtatható rajta, IGO, Route66, TOMTOM stb. Van már Sirf IV-es gps is de az még elég ritka.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1274 Dátum: 2010.05.26 13:46:29 »
Ha megy egy jó szám jó lenne felhangosítani és a pénztárcámhoz mérten szépen is szóljon, meg legyen gps néha már jó lett volna ha van. Mindennel együtt hangszórók, gps fejegység, szerelési kellék max170-et szánok rá.

Ha a GPS nagyon fontos, akkor itt egy hirdetés:
"Pioneer Avic F900Bt
Autós multimédia - Dupla DIN autórádió - GPS / DVD | Pioneer AVIC-F900BT| | GPS Navigációs AV fejegység: | | Magyar nyelvű menü és beszédhang| Párhuzamos navigáció elől és AV szórakoztatás a hátsó képernyő(kö)n| 5,8-os WGA érintőképernyős kezelés| 2 DIN-es teljes Legfrisebb terkepekkel es uj sw. + ajandek Iphone, Ipod adapterrel!! Dobozaban, minden csatlakozoval."

Ez 135e. Gyári hangszórókat első körben bent hagynám, ha erősítőt, mélyládát úgysem szeretnél, ez már eleget fog dobni a hangzáson ahhoz, hogy jobban érezd magad. Ehhez egyelőre csak egy 2 DIN-es beépítőkeretet és egy ISO csatlakozót vennék.

Ha a GPS-es fejegység nem olyan fontos, akkor 170-ből tuti hangzású kis rendszert lehet építeni. Ennyiből kábeleket, hangszórókat, hangszigetelést, erősítőt, szerelést, beépítőkeretet is meg lehet oldani, és még egy szélvédőre tapasztható GPS is kijön a keretből.