Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962252 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5160 Dátum: 2017.08.18 15:02:07 »
Ezekkel a kattanós kanapékkal csak az a baj, hogy valakinek a falnál kell aludnia, ahonnan nehéz kimászni. Vagy kirakjátok a szoba közepére? :hmmmm:
Nálunk ez csak nappali-kanapé, kinyítva csak akkor van amikor vendégek alszanak nálunk. Az ő bajuk hogy másznak ki, kellett nekik vendégeskedni...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5161 Dátum: 2017.08.18 15:04:34 »
Nálunk IKEA konyhabútor van, 5-6 éves, én raktam össze, meg vagyok vele elégedve.
Úgy, hogy én raktam össze anyagilag is előnyős.
Nálunk külön vett Whirlpool 6sense mosogatógép van, az előlap teljesen passzol rá, bár ahogy valaki írta ha valóban a Whirlpool az IKEA gyári beszállítója, akkor nem véletlen. Amúgy szerintem más márkáknál sem lehet gond, maximum az előlap magasságából kell levágni, de valószínüleg erre sincs szükség. A Whirlpoolhoz is adtak egy olyan elemet amivel több fokozatban ki lehetne tölteni a kezelőpult és az előlap közötti esetleges rést. Ha olyan mosogatógépet választ az ember, ahol az ajtó élében vannak a kezelőgombok (nekem nem tetszik), akkor pedig a telefrontnak passzolnia kell rá, mivel gondolom az mindegyiknél szabvány méret. 6 éve még 2 fajta IKEA előlap volt, a teli(kezelőszervek az ajtó élén) és az alacsonyabb (kezelőszervek az ajtó felső front részén).
2-3 éve módosítottak a konyhabútorokon (pl. lábrészen), a mostani megoldásokat nem ismerem.
És amúgy mennyire vált be a Whirlpool?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5162 Dátum: 2017.08.18 17:37:55 »
maximum az előlap magasságából kell levágni [...] A Whirlpoolhoz is adtak egy olyan elemet amivel több fokozatban ki lehetne tölteni a kezelőpult és az előlap közötti esetleges rést. Ha olyan mosogatógépet választ az ember, ahol az ajtó élében vannak a kezelőgombok (nekem nem tetszik), akkor pedig a telefrontnak passzolnia kell rá, mivel gondolom az mindegyiknél szabvány méret. 6 éve még 2 fajta IKEA előlap volt, a teli(kezelőszervek az ajtó élén) és az alacsonyabb (kezelőszervek az ajtó felső front részén).
Levágás nem játszik, mert akkor a minta csúnya lesz:


De feltételezem van olyan előlap ami engedi előbújni a kezelőpanelt... utánanézek.
Ettől függetlenül minden más szabványos? Szélesség, magasság, mélység, alsó lábazati rész beljebb van, stb.?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5163 Dátum: 2017.08.18 17:40:03 »
És amúgy mennyire vált be a Whirlpool?
Nekünk Whirlpool mosogatógépünk és elektromos főzőlap+sütőnk van. Hozzáteszem, nem saját elhatározásból, két évvel ideköltözésünk előtt az előző lakó csontig felújította a lakást, így a két éves beépített konyhagépeket nyilván átvettük. A mosogatógépet tk. jó ideig nem használtuk, rendszeresen azóta megy, amióta gyerekek vannak, azaz kb. 9 éve. Nem ismerem a 14 évvel ezelőtti választékot, de nem hiszem, hogy csúcsgép lehetett akkor sem, három programja van, a referencia programon 1,25 kWh a fogyasztása, ami mai szemmel sok, de a masina sokáig hibamentesen tette a dolgát. Másfél évvel ezelőtt elkezdett fura hangokat kiadni, volt egy pont, ahol elakadt a program, ilyenkor ki kellett nyitni az ajtót, majd visszacsukni, és attól túllendült. Pár hétig csinálta, aztán "megemberelte" magát, és azóta nem. Szerelőt még nem látott.
A főzőlapot használjuk folyamatosan, és ott a négy platniból egy már egy éve nem működik. A sütővel viszonylag ritkán sütünk, havonta pár alkalommal, és persze ünnepekkor többet. Annak is van hibája, kettő is: két éve lett sütőhőmérőnk, azóta mindig nézem a hőfokot, és bizony az nem annyi, mint amennyire beállítom. Általában (180-200 fokot használva) 10-15 fokkal kevesebb, de a 200-at nehezen éri el. Lehet, hogy ez minden sütővel így van - mint az autók kmórájával... - de ennél biztosan. A másik baja, de ez, mintha újabb keletű lenne, hogy nem egyenletesen süt a légkeverés ellenére sem. Van, ahol gyorsabban megsül az étel, miközben a másik részén még kellene 10-15 perc. Persze lehet ezt kezelni: félidőben megfordítod a tepsit, de akkor is. Szóval  nagyjából rendben vannak, (nekem rossz véleményem van a Whirlpool márkáról, így mondom ezt), de mivel az embernek egyszerre nem lehet két ugyanolyan funkciójú eszköze, nehéz megmondani, hogy lehetne-e jobb, vagy sem. Lehet, hogy más gép se lenne jobb, és lehet, hogy boldog tudatlanságban élek, azt hívén, hogy jó masináim vannak... Mindenesetre ha eljön a csere ideje, nem Whirlpool lesz az utód. Mosogatógépben nekem a belső elrendezésre az AEG-Electrolux vonal jön be, és valszeg a tűzhely is az lesz, mert a főzőlapot keretesre szeretném, azt meg már csak az AEG-nél látok, a sütő lehetne más is, de akkor már legyen az is AEG, van rá szettkedvezmény.
music     

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5164 Dátum: 2017.08.18 18:24:55 »
És amúgy mennyire vált be a Whirlpool?
Szerintem közepes minőséget képvisel. Extra funkció (gőzös fertőtlenítés) talán kétszer volt használva. Előszőr porral használtuk, de sokszor bennmaradt a por fele, nem mosta ki rendesen. Azóta tablettával használjuk.
Hibája most volt előszőr 5 évesen, nem idult el hibakódot írt, az alapján a szűrő melleti optoérzékelőt kellett cserélni, 9e Ft volt az érzékelő.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5165 Dátum: 2017.08.18 18:40:14 »
Levágás nem játszik, mert akkor a minta csúnya lesz:


De feltételezem van olyan előlap ami engedi előbújni a kezelőpanelt... utánanézek.
Ettől függetlenül minden más szabványos? Szélesség, magasság, mélység, alsó lábazati rész beljebb van, stb.?
Nálunk sima fényes a front, abból indultam ki. Az egyik szekrényt át is alakítottam, alacsonyabbra vágtam.
Szerintem minden beépíthető mosogatógép hasonló ebből a szempontból. Egyyedül az kérdéses, hogy amelyiknél első kezelőpult van, ott milyen magas a kezelőfelület, szélesség, magasság gondolom ugyanaz.
A lábazatból (ha van) ki kellett vágni, hogy a kinyitott ajtónak legyen hely, de ez független a gép típusától.  Mint írtam nekünk még fa lábazatos van, de mintha azóta váltottak volna műanyag lábazatra, ami alacsonyabb is (a fa 16cm magas) . Az nem is baj, hogy műanyag, mert a fa lábazat alja a felmosásoktól egyes helyeken felszívta a vizet, nemsokára szabászatban fogok vágatni újat. (igazából ez a macskánk hibálya, mert a lábazat alatti gumi csíkot kiszakította, így megszűnt a víz elleni védelem)
A frontot csak simán 6-8 facsavarral kellett az ajtóhoz rögzíteni.
Szóval meg kell nézni, hogy milyen méretű mosogatógép frontok vannak.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5166 Dátum: 2017.08.18 18:48:27 »
jó az ikea. mi sokat vásároltunk és vásárolunk is ott. az elmúlt tíz-tizenöt év alatt hatalmasat fejlődött a bútorok minősége, de az is igaz, hogy 4-5 éves időszakon túl nem feltétlenül fognak működni. de manapság ezt nem is várja el a nép.

elmentünk kb hat éve brüsszelben egy top bútorboltba. beleültünk abba a fotelbe és kanapéba, ami a legjobban tetszett. lélegzetelállító volt a minősége. 5 mm vastag volt a bőr, amiből a kárpit készült, tiszta színbőr az egész, magával ragadó olasz dizájn, minden. az eladó azzal kezdte, hogy két generáció a minimum, amit az ilyen kategóriás bútorok bírnak.

ja, 15ezer euró volt. nem vettünk...

egyébként meg a világ is megváltozott, az emberek nem kötődnek tárgyakhoz annyira, mint rég. kit érdekel egy fotel vagy egy szekrény? erre ad remek választ az ikea.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5167 Dátum: 2017.08.18 19:24:37 »
Kösz a tippeket. Akkor valszeg jó lesz nekünk az Ikeás mosogatógép, legalább 5 év full-garit adnak hozzá.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5168 Dátum: 2017.08.18 19:52:42 »
Mosogatógépben nekem a belső elrendezésre az AEG-Electrolux vonal jön be, és valszeg a tűzhely is az lesz, mert a főzőlapot keretesre szeretném, azt meg már csak az AEG-nél látok, a sütő lehetne más is, de akkor már legyen az is AEG, van rá szettkedvezmény.
Belső elrendezésre gőzöm sincs mi a jó, mert eddig sosem volt mosogatógépünk, ez lesz az első.
Miért csak keretes főzőlapot keresel? Nekünk pont, hogy olyan kéne, aminek nincs kerete.
AEG/Zanussi már írtam, gagyi lett - messziről kerülöm...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5169 Dátum: 2017.08.18 21:57:34 »
Aláírom, hogy nem egy prémium minőség, de gagyinak azért nem nevezném, mert ennél sokkal gyengébb minőségű bútoraink voltak és vannak is még (amiket az RS bútor, Mőbelix, különféle outletek és áruházak árulnak), ezekhez képest az Ikea messzemenően jobb nem sokkal drágábban, és gyakran praktikusabb is és jobban is néz ki.
Ok ebben igazad van.
Az említett kanapékat 2003-2006 között vettük, akkor azóta már kijavították ezt a hibát.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5170 Dátum: 2017.08.18 22:02:26 »
AEG/Zanussi már írtam, gagyi lett - messziről kerülöm...
Nálunk a hűtő kivételével minden bosch (mosógép, mosogatógép, fözőlap és sütő), és a következő lakásunkban is minden bosch lesz.
Valószínűleg a whirpool-lal nem lősz mellé, egy jó erős középkategóriát képvisel, mint az anyacég a philips.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5171 Dátum: 2017.08.18 22:44:47 »
ott van még a gorenje!! azok is jók!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5172 Dátum: 2017.08.19 18:25:30 »
Annak is van hibája, kettő is: két éve lett sütőhőmérőnk, azóta mindig nézem a hőfokot, és bizony az nem annyi, mint amennyire beállítom. Általában (180-200 fokot használva) 10-15 fokkal kevesebb, de a 200-at nehezen éri el. Lehet, hogy ez minden sütővel így van - mint az autók kmórájával... - de ennél biztosan. A másik baja, de ez, mintha újabb keletű lenne, hogy nem egyenletesen süt a légkeverés ellenére sem. Van, ahol gyorsabban megsül az étel, miközben a másik részén még kellene 10-15 perc. Persze lehet ezt kezelni: félidőben megfordítod a tepsit, de akkor is.
Music! Ezek a hibák egyértelműen arra utalnak, hogy az egyik fűtőszál kiégett a sutőben (hőfok és féloldalasság hiba). Viszonylag egyszerűen javítható fűtőszál cserével, de házilag nem érdemes nekiesni laikusan, mert kétszer kell szétszedni. Egy szaki valszeg bemondva a típust, kapásból tudná milyen fajta fűtőbetét illik bele és akkor csak egyszer kell szétszednie. Biztos hogy olcsóbb javíttatni ezt a hibát, mint újat venni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #5173 Dátum: 2017.08.21 12:43:59 »
Miért csak keretes főzőlapot keresel? Nekünk pont, hogy olyan kéne, aminek nincsen kerete
mert a keret nélkülit sokkal könnyebb megrepeszteni. Mellesleg a keretes szebb is, de ez lenne az utolsó szempont.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520