Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962307 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4500 Dátum: 2016.07.09 20:39:36 »
Jaja, én a nulláson járok, ha 30 km-el több is. Nem állok be a dugóba, habár a P3-al szinte mindegy, a fogyasztáson nem dob, max az időt lehet számolni, merre rövidebb. Nem kímélve jelenleg 4,4 l/100km a BC szerint.  Ha meg dugóba kényszerülök, mosolygok és villannyal átaraszolok nulla fogyasztással.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4501 Dátum: 2016.07.09 20:41:39 »
most jöttünk vissza révfülöpről, béreltünk egy házat egy hétre. frankó volt.  jól lebarnultam :)

én is ellenzem a nyaralót, szerintem tipikus halott tőke. egy hétre elmegyek a balatonra százezerből, négy hét az legyen négyszáz, ha hosszú a nyár ;) egy rendes házikó nem áll meg tizenöt-húszmillió alatt. évi félmilliót ha elnyaralok, akkor harminc év egy viskó ára.

persze ha az emberfia örököl egyet ,az más :)

a tesóm vivarójával mentünk, arról az egyebekben beszámolok, érdekes volt az is :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4502 Dátum: 2016.07.09 21:52:06 »
Koma , az is kerülő.. :cry:

Na, Komám ezért van Neked 10 literes fogyasztásod, mert a dugóban állsz, mert az nem kerülő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4503 Dátum: 2016.07.09 22:01:04 »
Na, Komám ezért van Neked 10 literes fogyasztásod, mert a dugóban állsz, mert az nem kerülő.
itt a pont!!![emoji13] [emoji13] [emoji14] [emoji106]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4504 Dátum: 2016.07.09 23:02:40 »
De miért a Kolossy téren keresztül, amikor az Europark mellett is fel lehet menni a hegyre és keresztül a Szépvölgyiig, utána már a szokott útvonal...  Egyszer már leírtam, hogy milyen utcákon át. A legnagyobb dugóban is haladós tempóban abszolválható É-Budáról az M7-M1.  Talán csak a Hűvösvölgyinél kell állni vagy két lámpát...
Így bizony. Onnan Kuruclesi út, és már rajt is vagy a Budakeszi úton.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4505 Dátum: 2016.07.09 23:12:24 »
én is ellenzem a nyaralót, szerintem tipikus halott tőke. egy hétre elmegyek a balatonra százezerből, négy hét az legyen négyszáz, ha hosszú a nyár ;) egy rendes házikó nem áll meg tizenöt-húszmillió alatt. évi félmilliót ha elnyaralok, akkor harminc év egy viskó ára.

persze ha az emberfia örököl egyet ,az más
és akkor még a fenntartásról nem beszéltünk...
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4506 Dátum: 2016.07.10 08:34:45 »
és akkor még a fenntartásról nem beszéltünk...

Fenntartás, plusz a gigantikus munka, hogy mindig olyan körülmények legyenek, hogy jó érzés legyen ott lenni. Házat tisztán tartani, kertet rendben tartani, közbe piszkál a hivatal, hogy vágd le az utcán a füvet, aztán jön a levél, hogy megszavazták a csatornázást, aztán a félsvédek észreveszik, hogy elhagyatott a ház, betörnek, rosszabb esetbe beköltöznek......


És arról, hogy nem kell örökre ugyanazt a kis világvégi unalmas falut nézegetni, ami 20-30éve még tetszett, hanem teljesen szabadon mehetsz ugyanabból a heti százasból dél felé bő ezer km-es körzetbe, keletre bármeddig, nyugatra meg kicsit jobban szét kell nézni, hogy gazdaságos(abb) legyen.
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4507 Dátum: 2016.07.10 11:39:20 »
Na, Komám ezért van Neked 10 literes fogyasztásod, mert a dugóban állsz, mert az nem kerülő.

 ::)
lehet.  de átvágni a hegyen, emelkedő fel-le, lejönni a rózsadombról az se semmi.  meg lusta is vagyok tekergetni a kormányt, küzdeni a sok idiótával.  szívtam már meg ott is.   . holnap megyek le a balcsira ..majd meglátom ..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4508 Dátum: 2016.07.10 14:38:30 »
és akkor még a fenntartásról nem beszéltünk...
Azért az ingatlan hosszú távon még mindig a legjobb befektetés.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4509 Dátum: 2016.07.10 20:11:49 »
Azért az ingatlan hosszú távon még mindig a legjobb befektetés.
mondjuk inkább azt, hogy az egyik legbiztonságosabb...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4510 Dátum: 2016.07.10 21:05:14 »
mondjuk inkább azt, hogy az egyik legbiztonságosabb...
Az is igaz :yes:
Nyilván van jobb és kevésbé jó ingatlanbefektetés, de általában jól lehet járni .
Viszont bankbetét, államkötvény,részvények többsége még  a költségeket se fedezik a kamatjaik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4511 Dátum: 2016.07.10 22:03:59 »
Az is igaz :yes:
Nyilván van jobb és kevésbé jó ingatlanbefektetés, de általában jól lehet járni .
Viszont bankbetét, államkötvény,részvények többsége még  a költségeket se fedezik a kamatjaik.

Egy ingatlan kiadva (Budapesten) és tisztességesen leadózva még mindig messzi többet hoz mint a pénzpicaci befektetések. Ezt már több elemző is kimutatta. Nem véletlenül pörög az AirBnB...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4512 Dátum: 2016.07.10 22:10:14 »
Egy ingatlan kiadva (Budapesten) és tisztességesen leadózva még mindig messzi többet hoz mint a pénzpicaci befektetések. Ezt már több elemző is kimutatta. Nem véletlenül pörög az AirBnB...
Na jó , de ahhoz szinte "szállodásnak" kell lenni, elfoglaltságban is.
De ha nem is sikerül mindig kiadni, akkor is nő az értéke egy olyan lakásnak :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4513 Dátum: 2016.07.11 13:32:27 »
Na jó , de ahhoz szinte "szállodásnak" kell lenni, elfoglaltságban is.
De ha nem is sikerül mindig kiadni, akkor is nő az értéke egy olyan lakásnak :yes:

Dehogy! Ismerősöm van, abból él, hogy 3 lakását (amit örökölt), kiadta bérbe (hosszú távon, nem AirBnB-vel). Konkrétan semmit nem csinál, havonta 1 alkalommal megy beszedni a pénzt a bérlőktől és kész. Úgy félmila bezuhan minden hónapban és a világon semmit nem kell csináljon érte. Jön-megy egész nap és a csatládját rendezi (Toyotával). Adót fizet, TB-t, és félre is tesz belőle. Más meg ennyi pénzért kiköpi a tüdejét.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4514 Dátum: 2016.07.11 13:58:23 »
Dehogy! Ismerősöm van, abból él, hogy 3 lakását (amit örökölt), kiadta bérbe (hosszú távon, nem AirBnB-vel). Konkrétan semmit nem csinál, havonta 1 alkalommal megy beszedni a pénzt a bérlőktől és kész. Úgy félmila bezuhan minden hónapban és a világon semmit nem kell csináljon érte. Jön-megy egész nap és a csatládját rendezi (Toyotával). Adót fizet, TB-t, és félre is tesz belőle. Más meg ennyi pénzért kiköpi a tüdejét.
Sima kiadásnál amíg simán megy minden OK :yes:
Régen kiadtam üzlethelységet, sokáig jól ment, aztán mindig több zür volt, lakás meg sokkal rosszabb (nem fizetik a költségeket, a bérleti díjat, nem tudod kirakni ha nem fizetnek...)
Talán ha cég fizeti cafeteriában a dolgozónak az biztonságos ;)