Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962257 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4470 Dátum: 2016.07.06 15:04:20 »
:hmmmm:

A gyermekszobából kiindulva, van gyermek... Majd Ő csinál még alkualapot, leveri a sarkokat, összemaszatolja a festést, megfaragja az ajtót, leszaggatja a kilincset, felmatricáz bármit, felszedi a parkettaszegőt, belevési a nevét az ablakkönyöklőbe, illetve sok olyan dolgot tud csinálni amire még csak gondolni sem gondolsz
Nem baj ha "él, barkácsol" azért gyerek.Majd ha lelakja, majd felújítják, átalakítják (pl ha jön a suli)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4471 Dátum: 2016.07.06 20:49:36 »
A suli a határidő arra, hogy találjunk egy nagyobb lakást. Ez azért nehéz, mert most nagyon jó lakásunk van, kiváló helyen, és hasonlóak az elvárásaink, csak legyen egy szobával nagyobb. De itt a környéken nincsenek nagyobb lakások (vámtiszt szolgálati lakótelepnek épült), vagy ami van pár utcányira az megfizethetetlen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4472 Dátum: 2016.07.06 21:09:07 »
pedig nehéz lesz ez Mondi mert nálam is úgy indult hogy a két  gyerek csak  nő mint a gomba , vegyünk  egy szobával nagyobb lakást aztán olyan árak voltak hogy ihaj, meg az asszony is elkezdte a fülem rágni hogy kertet meg virágokat akar úgyhogy így lett ház a nagyobb lakásból.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4473 Dátum: 2016.07.06 21:12:43 »
pedig nehéz lesz ez Mondi mert nálam is úgy indult hogy a két  gyerek csak  nő mint a gomba , vegyünk  egy szobával nagyobb lakást aztán olyan árak voltak hogy ihaj, meg az asszony is elkezdte a fülem rágni hogy kertet meg virágokat akar úgyhogy így lett ház a nagyobb lakásból.
Nálunk nem lesz ház, mert elég a balatoni nyaraló nagy kertjében a füvet nyírni, és az asszony nem akar kertet, mert a Balcsin van neki :-) . Nálunk én akartam házat, de látom, hogy a nyaralóval is mennyi meló van, és már nem akarok házat. Egyedül a garázst szeretném belőle.

Télen imádjuk a meleg lakást, és hogy nem kell havat lapátolni, nyáron meg amint lehet megyünk a balcsira (én pl a jövő héten cuccolok le, a család már a hétvége óta ott van).
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.06 21:19:35 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4474 Dátum: 2016.07.06 21:38:20 »
Télen imádjuk a meleg lakást, és hogy nem kell havat lapátolni, nyáron meg amint lehet megyünk a balcsira (én pl a jövő héten cuccolok le, a család már a hétvége óta ott van).
Nekem a minden 7végén 2x bumlizás a tömeggel nem hiányozna. A Balaton áhítata nálam nincs meg, tehát helyben kell a ház  :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4475 Dátum: 2016.07.06 21:51:13 »
Nálunk nem lesz ház, mert elég a balatoni nyaraló nagy kertjében a füvet nyírni, és az asszony nem akar kertet, mert a Balcsin van neki :-) . Nálunk én akartam házat, de látom, hogy a nyaralóval is mennyi meló van, és már nem akarok házat. Egyedül a garázst szeretném belőle.

Télen imádjuk a meleg lakást, és hogy nem kell havat lapátolni, nyáron meg amint lehet megyünk a balcsira (én pl a jövő héten cuccolok le, a család már a hétvége óta ott van).

Szerintem ami neked kell az ház+hippolit! :D :lol: :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4476 Dátum: 2016.07.06 23:39:11 »
hát igen, ha van nyaraló úgy minden más.  nekem meg már pontosan azért nem kéne nyaraló mert én már mégegy kertet nem gondozok, bőven elég ez is a ház körül.  :censored:

én is gondolkodtam nyaralón de nekem már max egy panel kéne siófokon én szerszámot a kezembe a balatonon kezembe nem veszek max a panelerkélyen iszom a koktélokat... lakás-vízpart. ennyi.

viszont a leugrálást is utálom. nálunk hétvégén nyáron szigorúan tilos Balatonra , strandra járni utálom a tömeget az M7-est, mindent.  :censored:
nálunk hétvégén semmi, otthon a medence és helló.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4477 Dátum: 2016.07.07 08:38:16 »
hát igen, ha van nyaraló úgy minden más.  nekem meg már pontosan azért nem kéne nyaraló mert én már mégegy kertet nem gondozok, bőven elég ez is a ház körül.  :censored:

én is gondolkodtam nyaralón de nekem már max egy panel kéne siófokon én szerszámot a kezembe a balatonon kezembe nem veszek max a panelerkélyen iszom a koktélokat... lakás-vízpart. ennyi.

viszont a leugrálást is utálom. nálunk hétvégén nyáron szigorúan tilos Balatonra , strandra járni utálom a tömeget az M7-est, mindent.  :censored:
nálunk hétvégén semmi, otthon a medence és helló.
Az is unalmas mindig otthon lenni még nyaralni is :szemez:
Ilyen alapon nem kell sehová menni, mert Hawaion  meg Malorkán is csak víz meg napsütés van :lol:
Mondjuk én a másik végletbe estem 5 helyen nyírhatom a fűvet :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4478 Dátum: 2016.07.07 08:39:25 »
Nekem a minden 7végén 2x bumlizás a tömeggel nem hiányozna. A Balaton áhítata nálam nincs meg, tehát helyben kell a ház  :yes:
Ha elég szokatlan időpontokban utazol, akkor üres a pálya: este 10-s indulás péntek este, és szintén este 10 vasárnap vissza - és őszinte a mosolyom.
Mi imádjuk a Balaton  ::) .
Sőt van, hogy hétfő hajnalban jövök vissza, akkor sincs para.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4479 Dátum: 2016.07.07 09:14:18 »
Ha elég szokatlan időpontokban utazol, akkor üres a pálya: este 10-s indulás péntek este, és szintén este 10 vasárnap vissza - és őszinte a mosolyom.
Mi imádjuk a Balaton  ::) .
Sőt van, hogy hétfő hajnalban jövök vissza, akkor sincs para.

Lenni kúfódi? ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4480 Dátum: 2016.07.07 09:14:39 »
Ha elég szokatlan időpontokban utazol, akkor üres a pálya: este 10-s indulás péntek este, és szintén este 10 vasárnap vissza - és őszinte a mosolyom.
Tisztára, mintha zénókát olvasnám...  :D :D :D
Csak azt nem tetted hozzá, hogy leszereled a visszapillantókat és az ablakörlőlapátokat, valamint, 4,0 baros guminyomással sem léped át az 55-60km/h-t.  [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4481 Dátum: 2016.07.07 09:54:40 »
Tisztára, mintha zénókát olvasnám...  :D :D :D
Csak azt nem tetted hozzá, hogy leszereled a visszapillantókat és az ablakörlőlapátokat, valamint, 4,0 baros guminyomással sem léped át az 55-60km/h-t.  [rohog]
Nem értelek: számomra is egyértelmű hogy nem szombat reggel indulok a Balatonra és nem jövök vasárnap délután vissza :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4482 Dátum: 2016.07.07 09:58:33 »
Tisztára, mintha zénókát olvasnám...  :D :D :D
Csak azt nem tetted hozzá, hogy leszereled a visszapillantókat és az ablakörlőlapátokat, valamint, 4,0 baros guminyomással sem léped át az 55-60km/h-t.  [rohog]
Szó sincs róla. Pályán stabil 140, a 71-es úton pedig amennyivel lehet plusz még egy kicsit. A fillérba fogyasztásbajnokokat pedig igyekszem megelőzni, ha nem lehetséges, akkor pedig nagyobb sebességre ösztönözni...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4483 Dátum: 2016.07.07 10:09:22 »
Szó sincs róla. Pályán stabil 140, a 71-es úton pedig amennyivel lehet plusz még egy kicsit. A fillérba fogyasztásbajnokokat pedig igyekszem megelőzni, ha nem lehetséges, akkor pedig nagyobb sebességre ösztönözni...
OFF Oké, csak teljesen hasonló dolgot írtál az övéhez képest.  ;) ON
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4484 Dátum: 2016.07.07 14:15:20 »
itt nem a fogyasztásról van szó hanem a szombat reggeli és a vasárnap esti diliházról ami az M7en megy.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002