Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962209 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4350 Dátum: 2016.04.12 09:19:13 »
no, jóvan. tegnap kivettem a kést (nem veszek másikat 5 rugó újban az egész fűnyiró nem ér annyit)  aztán satuban flexxel valamit csiszolgattam.  :hug:
akkor ha önjáró egy fűnyiró van rásegités a kerekekre? ez kikapcsolható?  mert a kertem vége totál lejtős és pont ott a legnehezebb nyírni mert ilyen zsíros vastag parasztfű van nem fűmagos fű.
Tudtommal nem lehet kikapcsolni a kerékmeghajtást, illetve elengedve a kart , akkor nem hajt (viszont nem is fut szabadon -nincs üres ;)-, de lefelé se fog gyorsabban futni, ahogy az autó sem ha sebességben van. Ezzel lehet játszani. Ha túl nagy a fű, akkor állitsd magasabbra a gépet a kerekeknél. Max. utánna mégegyszer átmész alacsonyabb állásban. (Nekem sehol nincs vetett fűmag, ill egy helyen elhatalmasadott a lucerna, na azt se szereti a gép ha nagy, egyébként meg mindenütt a sok gaz meg a tarack. De ezeket is szépen leviszi, rajta is hagyom, annyival is lassabban nől ki újra :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4351 Dátum: 2016.04.12 10:17:50 »
Új perverzióm lett pár napja: a tökéletesen céljaimra bevált Tesco ütvefúrót (két lyuk kifúrására vettem, ha leégett volna, gariba vettem volna egy rekesz sört, nem így lett) szeretném upgradelni olyan készülékre, amivel csavart is tudok hajtani, két irányba forog (az sem baj, ha tudok rajta fordulatszámot állítani, pl: polírozáshoz). Akkumulátorosok nem tetszenek, nem használnám olyan sűrűn, csak tönkremenne.
Kiszemeltem egy Skil 6220AA-as masina, 13e Ft.
Jöhetnek a lebeszélések.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4352 Dátum: 2016.04.12 10:20:36 »
Tudtommal nem lehet kikapcsolni a kerékmeghajtást,

ok, kösz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4353 Dátum: 2016.04.12 10:24:13 »
Új perverzióm lett pár napja: a tökéletesen céljaimra bevált Tesco ütvefúrót (két lyuk kifúrására vettem, ha leégett volna, gariba vettem volna egy rekesz sört, nem így lett) szeretném upgradelni olyan készülékre, amivel csavart is tudok hajtani, két irányba forog (az sem baj, ha tudok rajta fordulatszámot állítani, pl: polírozáshoz). Akkumulátorosok nem tetszenek, nem használnám olyan sűrűn, csak tönkremenne.
Kiszemeltem egy Skil 6220AA-as masina, 13e Ft.
Jöhetnek a lebeszélések.

ha kimondottan csavarbehajtó kell akkor oda akksis kell. tuti lesz olyan ahol nincs áram és kell vagy 50M madzag kell.
eleve fúróval nem jó behajtani nincs lassú fordulata megtépi a csavarhornyot, bukó az egész. 
én a legolcsobb bauhaus behajtót vettem Alpha tools full kínai 7e ft volt , alap dolgokra jó de amikor a gipszkarton lapok fémprofiljait kellett átlukasztani még ezzel is ment de após makitája már megváltás volt.. :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4354 Dátum: 2016.04.12 10:30:38 »
A madzagos fúróknak súlya van, főleg ha az ütvefúró, szar vele csavart behajtani (csinálom, tudom  :D ).

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4355 Dátum: 2016.04.12 10:32:02 »
ha kimondottan csavarbehajtó kell akkor oda akksis kell. tuti lesz olyan ahol nincs áram és kell vagy 50M madzag kell.
eleve fúróval nem jó behajtani nincs lassú fordulata megtépi a csavarhornyot, bukó az egész. 
én a legolcsobb bauhaus behajtót vettem Alpha tools full kínai 7e ft volt , alap dolgokra jó de amikor a gipszkarton lapok fémprofiljait kellett átlukasztani még ezzel is ment de após makitája már megváltás volt.. :flowers:
Nem kopmlett lakásfelújításhoz kell, pár léc csavarozása, autóban szétnyalt fej kiszedése stb. Inkább teljesítmény és a folyamatos használat lenne a fontos.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4356 Dátum: 2016.04.12 10:38:02 »
A madzagos fúróknak súlya van, főleg ha az ütvefúró, szar vele csavart behajtani (csinálom, tudom  :D ).
Na akkor visszamegyek patikus kerbe mégegyszer, nem rémlik hogy olyan nehéz lett volna.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4357 Dátum: 2016.04.12 10:51:33 »
ha kimondottan csavarbehajtó kell akkor oda akksis kell. tuti lesz olyan ahol nincs áram és kell vagy 50M madzag kell.
eleve fúróval nem jó behajtani nincs lassú fordulata megtépi a csavarhornyot, bukó az egész. 
én a legolcsobb bauhaus behajtót vettem Alpha tools full kínai 7e ft volt , alap dolgokra jó de amikor a gipszkarton lapok fémprofiljait kellett átlukasztani még ezzel is ment de após makitája már megváltás volt.. :flowers:

Van kifejezetten madzagos csavarbehajtó, vettem egyet a Metró áruhátban (Skil aszem), ugyanazt tudja mint az akksis (állítható nyomaték, kétirányú forgás, kétsebesség stb), csak nincs benne ütőfunkció. Magyarán jó fúrógépnek annyira, mint az akksis gépek, de csavarbehajtónak mégjobb, mert nagyobb ereje van, mint az akksisoknak.
Vettem, merthogy én sem használom túl gyakran, amim volt szerettem, de tönkrement az akksija. Előnye, hogy könnyebb mint szerszám, mert az akksi súlya nincs rajta, hátránya, hogy madzagos. Emiatt még hátránya (amit nem tudhadtam, amikor megvettem), hogy lusta vagyok elővenni, mert a madzaggal tényleg bajlódni kell (kiteker, konnektort keres, elbotlik, visszateker, eltesz). Kényelmetlenebb így...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4358 Dátum: 2016.04.12 11:23:01 »
Van kifejezetten madzagos csavarbehajtó, vettem egyet a Metró áruhátban (Skil aszem), ugyanazt tudja mint az akksis (állítható nyomaték, kétirányú forgás, kétsebesség stb), csak nincs benne ütőfunkció. Magyarán jó fúrógépnek annyira, mint az akksis gépek, de csavarbehajtónak mégjobb, mert nagyobb ereje van, mint az akksisoknak.
Vettem, merthogy én sem használom túl gyakran, amim volt szerettem, de tönkrement az akksija. Előnye, hogy könnyebb mint szerszám, mert az akksi súlya nincs rajta, hátránya, hogy madzagos. Emiatt még hátránya (amit nem tudhadtam, amikor megvettem), hogy lusta vagyok elővenni, mert a madzaggal tényleg bajlódni kell (kiteker, konnektort keres, elbotlik, visszateker, eltesz). Kényelmetlenebb így...
Na az akust is elő kell venni, meg akkor is feltölteni ha nem használod, sőt ha elfelejted feltölteni, akkor még várhatsz is, nem keveset ;)
De csavarozni tutti , hogy az akus a nyerő.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4359 Dátum: 2016.04.12 11:39:52 »
Na akkor visszamegyek patikus kerbe mégegyszer, nem rémlik hogy olyan nehéz lett volna.

szeirntem is akkus csavarozót vegyél. végtére is fúrod van már, nemde? így lesz rendes fúród is, és rendes csavarozód is.

mi a családban húsz éven át szerelgettünk polcokat, szekrényeket, milliószor használtam rendes fúrót is csavarozásra. a verdiktem az, hogy az akkus csavarozó sokkal jobb bármilyen madzagos fúrónál.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4360 Dátum: 2016.04.12 11:46:50 »
Na az akust is elő kell venni, meg akkor is feltölteni ha nem használod, sőt ha elfelejted feltölteni, akkor még várhatsz is, nem keveset ;)
Öööö igen, csak mondjuk én úgy szoktam munkára előkészülni, hogy előtte való nap (vagy valamennyi idővel) mindent előkészítek (anyag, szerszám stb.) szóval főleg ha ritkán használt akkusról volt szó, mindig előtte való napon fel volt töltve. Kényelmes kis hordtáskája volt, benne a bitfejekkel, gyakorlatilag elővenni bárhol tudtam és 30 másodperc alatt már munkába volt fogva. Ez nem megy a kábeles verzióval, mert egy konnentor aljzat pont sosincs abban a távban ami kell, ki kell húzni/átdugni. Nem az van, hogy leszólok a létra tetejéről "drágám, hozd már ide a csavarbehajtót, kint hagytam a konyhában", hanem még menet közben le kell szállni és odavarázsolni egy hosszabbítót is stb. Tapasztalatból mondom, a kábeles így (hiába 6 méter hosszú) nem kényelmes.
Oda jó a kábeles, ahol fix helyen zajlik a munka, pl. mindig ugyanannál a munkaasztalnál kell valami szét/összeszerelni. Nem véletlen nem adnak hozzá hordtáskát sem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.12 11:56:18 írta robi (Robi) »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4361 Dátum: 2016.04.12 12:32:34 »
Beton erkélyt mivel érdemes időjárásállóan leburkolni? Csúnya és hideg. A fakockás megoldás tetszik, de kb 8000ft/0.9nm áron nem nagyon éri meg, olcsóbb megoldásban gondolkozok. Albérlet, nem tudjuk meddig lakunk itt, tulaj nem száll bele.
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4362 Dátum: 2016.04.12 13:07:03 »
Beton erkélyt mivel érdemes időjárásállóan leburkolni? Csúnya és hideg. A fakockás megoldás tetszik, de kb 8000ft/0.9nm áron nem nagyon éri meg, olcsóbb megoldásban gondolkozok. Albérlet, nem tudjuk meddig lakunk itt, tulaj nem száll bele.
Zöld műfű? ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4363 Dátum: 2016.04.12 14:43:12 »
Gyerekeknél az oviban egy betonrészt az udvaron ilyen zöld (meg mindenféle gyerekmintás) gumi-szerű műfűvel borítottak. Kb. 1-2cm vastag. Baromi jól néz ki, és nagyon kellemes lépkedni rajta. Nem csúszik, és ha elesik rajta a gyerek nem sérül meg.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4364 Dátum: 2016.04.12 15:13:32 »
Eső mennyi idő alatt szárad ki belőle? Mennyibe kerül négyzetmétere?
kisa
born to ride