Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962139 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4170 Dátum: 2016.01.10 14:48:01 »
hát nemtom én a kert miatt full vidékinek érzem magam, a BP táblán belül.
a kert mögött lovarda (hála égnek megfúrták a helyiek a lakóparkot) majd hegy és helló.

  :surrender:
Én meg 5km-re vagyok a kőruttól, erdő szélén, természetvédelmi terület mellett, ló nincs , csak vaddisznó :devil: :devil:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4171 Dátum: 2016.01.10 15:54:39 »
A legnagyobb baj, hogy a bérlőnek méltatlanul sok joga van, a tulajdonost nem védik a szabályok.
Mire a tulaj észreveszi, hogy nem fizet a bérlő, már 100 ezrek halmozónak fel rezsidijban, bérleti díjból és aztán évek mire ténylegesen ki tudja rakni. Azt, hogy leamortizálják a lakást már nem is számítom.

Ezért jobb, ha a tulajdonos fizeti továbbra is a rezsit és havonta behajtja a bérlőn. Így nem akkor szembesülsz a hátralékkal, amikor már kikacsolnák.
De egyébként igazad van, a tulajt szinte semmi törvény nem védi, ellentétben a bérlővel, akit több is.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4172 Dátum: 2016.01.10 17:23:09 »
A Lidlis, Aldis, nem csak fül, hamem homlok/halánték mérési lehetőséggel is rendelkeztek. Sajna az még pontatlanabb volt, mint a fülben mérés.
Emlékszem dühömben keresgéltem sokat a neten azokat a típusokat, hátha írnak róluk valamit, és közben megtaláltam más néven ugyanazt az Aliexpress-en, fillérekért...
1000-2000 Ft közötti szegmensben vannak olyan digitális lázmérők, amiknek +/- 0.1 fok a pontossága és 10 mp-en belül mér.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4173 Dátum: 2016.01.10 18:29:44 »
Ezért jobb, ha a tulajdonos fizeti továbbra is a rezsit és havonta behajtja a bérlőn. Így nem akkor szembesülsz a hátralékkal, amikor már kikacsolnák.
De egyébként igazad van, a tulajt szinte semmi törvény nem védi, ellentétben a bérlővel, akit több is.
ez azért túlzás. egy megfelelően megszövegezett bérleti szerződés, pláne ha közjegyzői végrehajtási záradékkal van ellátva, meg tudja védeni a tulajdonost. az már régen nincs úgy, hogy egy bérlő nem fizet, ellenben kitenni sem lehet

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4174 Dátum: 2016.01.10 18:40:37 »
ez azért túlzás. egy megfelelően megszövegezett bérleti szerződés, pláne ha közjegyzői végrehajtási záradékkal van ellátva, meg tudja védeni a tulajdonost. az már régen nincs úgy, hogy egy bérlő nem fizet, ellenben kitenni sem lehet
Ennek én csak örülök  :D

Nem vagyok aktív részese az albérlet biznisznek úgy kb 25 éve  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4175 Dátum: 2016.01.10 20:31:43 »
1000-2000 Ft közötti szegmensben vannak olyan digitális lázmérők, amiknek +/- 0.1 fok a pontossága és 10 mp-en belül mér.
Papíron, tudom hogy vannak. Csak a gyakorlati tapasztalat egészen más, sajna.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4176 Dátum: 2016.01.10 23:27:38 »
Számolgattam sokat, mert 20 misi azért segít kicsit röptetni a fantáziát. Aztán kiderült, hogy a 20 valójában 10, de számolgattam, ha már nekikezdtem. A legolcsóbb könnyűszerkezetes ház is 20 millió mire kulcsrakész, de ebben a szegmensben iszonyatosan sok a kókler. Hagyományossal talán nehezebb mellényúlni, bár az drágább. Olyanokra sokszor nem is gondolnak, hogy dokumentáció, bürokratikus költségek, kerítés, füvesített kert, kiépített járdák, garázs, berendezett konyha, minőségibb gépészet, szürkevízhasznosítás, napelemek, kertes házzal járó extra dolgok, stb. Igényektől függően simán elröppent még jópár millió. A végén jó esetben rájön az építkező, hogy egy zsepkendő méretű telekre tesz 40-50 millióért házat, ami lehet, hogy ér a piacon 25-öt, ha sürgősen el kell adni. Vagy egy frekventáltabb nagyobb telekre építkezik, de 10-15 millióval drágábban. Viszont a frekventáltabb telek érni is fog valamit a piacon. Akárhogyan is, de a 10 milliós támogatás max. a cseresznye a tortán lévő hab tetején. Szóval teljesen igazad van, kell a -nagyon masszív- önerő.
Építkezésre gondolva intő jel számomra továbbá az is, hogy túl sok házasságot láttam a környezetemben ami építkezés közben tönkrement.
A személyes véleményem az, hogy nagyon meg kell fontolni, hogy valójában akarunk-e házat. Kezdő párként, majd utána egy gyerekes családként tök más volt az igényünk, mint most 3 gyerekkel. Ha elkezdenek kamaszodni, akkor megint más lesz a helyigény. Persze lehetne építeni rögtön az elején egy palotát csilliárdokért, de: először is miből, másodsorban meg minek? Fizessem a rezsijét 30 évig, mert egy 4 éves ciklusban végre optimálisan ki lesz használva?
Úgyhogy mi inkább bérlünk. Amikor kell, akkor váltunk nagyobbra. Tökéletesen működik. Tapasztalatból mondom, hogy egy budapesti frekventált lakás kiadásából kijön két hónap bérleti díj az agglomerációban. A frekventált egyetem melletti lakás mindig kapós lesz, akár kiadásra, akár eladásra. A bérlet felét meg el lehet tenni későbbre amikor a gyerekek már kiröppentek és legalább távlatilag látjuk, hogy ki hol fog élni. A belvárosi lakás remek bázis, pont.
Másik megfontolandó dolog: simán lehetséges, hogy a kölykök a mostaninál sokkal nyugatabbra fognak lakhelyet választani. Mi a magyar kereteink közt nőttünk fel, sokunkat iskolában ért a rendszerváltás, nekünk a határ olyasmi amin nem lehet átmenni. A gyerekeink már úgy nőnek fel, hogy oda mennek ahova akarnak. A határt nem is érti, az egy nem létező valami ami nem akadályozza semmiben. Akkor minek betonozzam hozzá magunkat 30 évre egy olyan házhoz, amit 5 főre kell megtervezni, felépíteni, aztán fenntartani? Ennyit 10 millió forint támogatás meg 10 millió forint hitel egyszerűen nem ér meg. Azoknak persze tökéletes lehet, akiknek van 50 milliójuk rá, nagycsaládosak(vagy azok szeretnének lenni hamarosan) és most vágnak bele az építkezésbe. Úgy hülyék lennének nem lehívni. Bár az is tény, hogy a kikötés alapján aktuálisan nem lehet lakásuk. Olyat meg nem sokat láttam eddig aki albérletből építkezik 50 misiért.
Minden szavaddal egyetértek, és a kiemelt részben van a kutya elásva.
Egy ház építési költsége úgy néz ki, hogy szorozd meg a tervben szereplő számot kettővel, ekkor kész van az üres lakás. Majd igényeidtől függően hozzáadhatod még a tervben szereplő szám 50-100%-t attól függően, hogy mennyit szánsz az elcs.szett munkák helyrehozására, mennyi van meg a berendezésből, és mennyire/mikor akarod a telket szépnek látni.
És akkor jön a fenntartás.
Ha új építésű lakást vásárolsz, akkor ezekből elég sokat megúszol, akkor csak az utólagos szívás van, - hogy ti. nem olyan a lakás beosztása, amit szeretnél, meg az elcs.szett dolgok helyrehozása.
Ha használtat vásárolsz, akkor meg nincs 10 millka...
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.10 23:32:53 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4177 Dátum: 2016.01.10 23:36:56 »
Lehet én értelmeztem rosszul, de támogatásról volt szó, nem ingyen lakáshoz juttatásról, és nem luxus igények finanszírozásáról. 
Persze, hogy erről. De amikor az átlagember először olvassa, az jut eszébe, hogy kap ingyen 10 millkát, csak lakásra kell költenie. Aztán kiderül, hogy igen, csak nem úgy, nem akkor, és a legtöbbjének ez nem segítség, csak annak, akinek már amúgy is van tőkéje.
Kicsit olyan, mint a lakáskassza volt pár éve, hogy hiába adott hozzá az állam 30%-ot a befizetése, annyira meg volt kötve, mire használod fel, hogy tk. nem érte meg. Azóta kicsit lazult a szabályozás.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4178 Dátum: 2016.01.10 23:47:18 »
Geratherm Non Contact a miénk.
Lenyűgöző, de ennek az árából még a legolcsóbb helyen is 15 db hagyományos "lerázós" hőmérőt lehet venni, de van, ahol 25-öt...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4179 Dátum: 2016.01.11 18:21:13 »
Hát nem érdemes, hiába volna 15 darab szinte használhatatlan, törékeny mérőnk... Ennek az összegnek a sokszorosát költi el az ember mindenféle hülyeségre hónapok, évek során.
Mi 3 évvel ezelőtt vettük, és még mindig hibátlan, és az eredeti hozzá adott alkáli elemmel működig - az erős gyanúm, hogy ennél sokkal több évig fogja még tenni a dolgát  :yes:  Innentől kezdve az ár-érték arányát tekintve kiválónak tartom, és örülök, hogy tényleg megbíható és jó.

Amikor kerestem (jófajtát, a Lidlis kudarcos pédlányok után), akkor figyeltem a kórházban a nővéreket, hasonló műszerrel rohangáltak a kismamákhoz sorban a napi lázmérést végezni. Nagyon tetszett, hogy semmi extra mozdulat nem kellett, jött a nővér, homlokra irányította (annak speciel vörös színű volt a homlokra vetített fénye), csippantott egyet, és már ment is tovább nyugtázva hogy nem lázas a páciens. Mindez néhány másodperc alatt, nem kellett a kismamának bíbelődni a lázmérő behelyezésével, szoptatást abbahagyni, felülni, stb. Pikk-pakk mindenkit úgy mért ahogyan volt.
Ez nagyon megtetszett, hihetetlenül jó otthon is, hogy a gyermek lázát alvás közben is meg tudom mérni, és nem kell hozzá se nyúljak, az eredmény pár másodperc alatt megvan, nem kell fegyelmezni akkor sem amikor fent van, hogy "tartsd ott és ne mozogj" mert biza a hagyományos lerázós is hülyeséget bír mérni ha izgága a gyerek vagy az atléta odacsúszik közben stb.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.11 18:26:59 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4180 Dátum: 2016.01.11 20:15:09 »
Hát nem érdemes, hiába volna 15 darab szinte használhatatlan, törékeny mérőnk... Ennek az összegnek a sokszorosát költi el az ember mindenféle hülyeségre hónapok, évek során.
Mi 3 évvel ezelőtt vettük, és még mindig hibátlan, és az eredeti hozzá adott alkáli elemmel működig - az erős gyanúm, hogy ennél sokkal több évig fogja még tenni a dolgát  :yes:  Innentől kezdve az ár-érték arányát tekintve kiválónak tartom, és örülök, hogy tényleg megbíható és jó.
Amikor kerestem (jófajtát, a Lidlis kudarcos pédlányok után), akkor figyeltem a kórházban a nővéreket, hasonló műszerrel rohangáltak a kismamákhoz sorban a napi lázmérést végezni. Nagyon tetszett, hogy semmi extra mozdulat nem kellett, jött a nővér, homlokra irányította (annak speciel vörös színű volt a homlokra vetített fénye), csippantott egyet, és már ment is tovább nyugtázva hogy nem lázas a páciens. Mindez néhány másodperc alatt, nem kellett a kismamának bíbelődni a lázmérő behelyezésével, szoptatást abbahagyni, felülni, stb. Pikk-pakk mindenkit úgy mért ahogyan volt.
Ez nagyon megtetszett, hihetetlenül jó otthon is, hogy a gyermek lázát alvás közben is meg tudom mérni, és nem kell hozzá se nyúljak, az eredmény pár másodperc alatt megvan, nem kell fegyelmezni akkor sem amikor fent van, hogy "tartsd ott és ne mozogj" mert biza a hagyományos lerázós is hülyeséget bír mérni ha izgága a gyerek vagy az atléta odacsúszik közben stb.
egyetértek, velünk pontosan ugyanez volt. úgy döntöttünk, hogy a harmadik gyerekkel nem nyűglődünk többet...bárcsak hamarabb vettük volna meg...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4181 Dátum: 2016.01.11 21:15:50 »
jaja , ez hogy is van? a normális agglomeráció az max 20 km a belvárostól. nem BP tábla!   
Hát... Én 50km-nél messzebb vagyok, de azért még Pest megye és agglomerációnak tekintem. Lehet tévesen. Én még azt a definíciót ismerem, hogy agglomeráció az, ahonnan jelentős nagyságú munkaerő áramlik a nagyvárosba. Ha ez még érvényes, akkor agglomerációban lakom. Ha nem, akkor sem dől össze a világ.[/quote]

én 12 km re lakom a körúttól kertes házban és full bejárós vagyok.  havi egy tank benzin minimum az isibe hordás, babataxi. .
látom hogy esnek be a kollégák akik messzebről járnak be. reggel 9ig csak az aznapi bejárást heverik ki.
errefelé egy alap ház bérlete kb egy egyforma szintű belvárosi kecó bérelti díja
Van olyan kolléga a cégnél aki Pusztaszabolcsból, Velencéről, Esztergomból jár be és senki nem vizihulla. Velencéből az irodába beérni 38 perc a kollégának. Nálunk aki megengedheti magának az mind Budapesten kívül lakik egy csendes, vidéki helyen, az autópályától 5-10 perc távolságra olyan helyen, ahol van kórház/óvoda/iskola. A bérleti díjat meg példaként írtam, a budapesti kiadás tényleg lefedi 2,5 hónap bérletünket ugyanakkora lakásméretre. Igaz, hogy BP egy óra kocsival ha nincs dugó, ill. nem autópálya mellett vagyunk. Viszont Budaörsre a 16-17. kerületi/Kistarcsai kollégák háromnegyed óra alatt érnek be jó esetben a kertes házaikból és nem tudnak sokkal jobb fogyasztást felmutatni városban autózva a pályázós kollégákhoz képest. :)

BP +/- 30-40 km után halott minden.
 
Egyébként meg nem, egyáltalán nem halott minden BP után 3 lépéssel. Sőt. Amíg budapesti voltam és a vidéki kiruccanás a városszéli Auchan volt, addig én is azt hittem, hogy vidéken nincs semmi. Ez egy sima nagyvárosi kényszerképzet. Van hiper, van barkácsbolttól a villanyszerelési szaküzleten át a horgászboltig minden. Van szervíz, gumis, kupleráj, lapszabászat, korcsolyapálya, sportcsarnok, óvoda, iskola, állatkórház, fonalbolt, giftshop, szamos marcipánbolt és tiszta erdő 5 percre innen. Ha kocogni akarok, akkor a szántóföldek 3 percre vannak tiszta levegővel, utánuk meg bégető birkafarm jön. A GLS ugyanúgy házhoz hoz mindent mint pesti koromban. Budapestről nézve ugyan világvége, de innen meg Budapest a világvége. Csend van, nyugi van, olcsóbb sok minden, a netről ide is kihoznak mindent, szóval ami van az nem száműzetés, hanem hawaii-holliday, és sok-sok home office. :)

UI: Viszont építkezni itt sem olcsóbb...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4182 Dátum: 2016.01.11 21:23:13 »
egyetértek, velünk pontosan ugyanez volt. úgy döntöttünk, hogy a harmadik gyerekkel nem nyűglődünk többet...bárcsak hamarabb vettük volna meg...

Nem tudom, sosem éreztem, hogy gond lenne a lázméréssel, és valami extrafajtát kéne keresni. Egy ideig popsi hőmérő volt (digitális), illetve a kicsinek még most is úgy mérjük, ha kell, a két nagyobb (6 és 8 évesek) már elvan a lerázóssal is.
De nem kövezek meg senki, aki ilyet birtokol...  ;) :flowers:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4183 Dátum: 2016.01.11 21:26:43 »
Viszont Budaörsre a 16-17. kerületi/Kistarcsai kollégák háromnegyed óra alatt érnek be jó esetben a kertes házaikból és nem tudnak sokkal jobb fogyasztást felmutatni városban autózva a pályázós kollégákhoz képest. :)
Hát igen, az nem mindegy, hogy honnan hova mész. Ha meg a velencei kollegáknak kéne 16/17. kerületbe vagy Kistarcsára menniük, akkor nem 38 perc lenne a menetidő. Ügyesen kell megválasztani a lakást/munkahelyet, már aki egyáltalán válogathat... :devil:
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #4184 Dátum: 2016.01.11 21:37:29 »
Minden szavaddal egyetértek, és a kiemelt részben van a kutya elásva.
Egy ház építési költsége úgy néz ki, hogy szorozd meg a tervben szereplő számot kettővel, ekkor kész van az üres lakás. Majd igényeidtől függően hozzáadhatod még a tervben szereplő szám 50-100%-t attól függően, hogy mennyit szánsz az elcs.szett munkák helyrehozására, mennyi van meg a berendezésből, és mennyire/mikor akarod a telket szépnek látni.
És akkor jön a fenntartás.
Ha új építésű lakást vásárolsz, akkor ezekből elég sokat megúszol, akkor csak az utólagos szívás van, - hogy ti. nem olyan a lakás beosztása, amit szeretnél, meg az elcs.szett dolgok helyrehozása.
Ha használtat vásárolsz, akkor meg nincs 10 millka...
Látom te is beleástad már magad. Az új ház, de még a teljes renoválás is ugyanez a témakör. Rengetegminden van ami magában százezres nagyságrend: preventíven rakatsz-e elegendő konektort/kapcsolót már jó előre, hogy ne hosszabbítókból meg T dugókból álljon a lakás? Egy elem átlag 1000 ft, az helységenként simán 10-15.000 ft. Riasztó becsövezés, LAN becsövezés, smarthome előkészítés, napelem előkészítés, csupa olyasmi ami jó lehet ha bent van és nem kell miatta szétvésni a kecót. Szellőzésautomatizálás minden helyiségre, hogy ne penészedj... Ezeknek az egyes eseteknek az előkészítése is százas nagyságrend lehet, de megóv a jövőbeli szívásoktól. Aztán jön az, hogy nem biztos, hogy az aktuális bútoraid megfelelnek a házadba. Vagy hogy olyan minőség, hogy vinni akarod. Egy alapos bútorcsere milliós nagyságrend. A garázs az megint egy durva költség, mert vagy beéred egy beállóval, vagy benyeled, hogy egy szóló garázskapu közel félmillió, az építési költslge meg a házét közelíti négyzetméterárban. Egy átlagkert füvesítéssel és öntözőrendszerrel félmillió, de akkor még nem lett belőle kiganézva a sitt, nem jött minőségi termőföld és szó sincs semmilyen virágágyásos parkosított állapotról. Kerítés&kertkapu: asszony kolléganőjéék csináltatnak kerítést, háromnegyed milliójukba került a második legolcsóbb ajánlattal, de ebben kapu még nincs. Egyszóval durva dolog az építkezés, gyakorlatilag egy lista hogy mi kéne és mi az az ~50-60% amiről lemondasz. Ebbe se gondolnak bele sokan mikor belekezdenek.


szerk.
Persze, hogy erről. De amikor az átlagember először olvassa, az jut eszébe, hogy kap ingyen 10 millkát, csak lakásra kell költenie. Aztán kiderül, hogy igen, csak nem úgy, nem akkor, és a legtöbbjének ez nem segítség, csak annak, akinek már amúgy is van tőkéje.
Kicsit olyan, mint a lakáskassza volt pár éve, hogy hiába adott hozzá az állam 30%-ot a befizetése, annyira meg volt kötve, mire használod fel, hogy tk. nem érte meg. Azóta kicsit lazult a szabályozás.
Igen, pont ugyanerre gondoltam. Először én is vigyorogtam mint a vadalma, de aztán számoltam, meg nézegettem, hogy mi az elköltés módja és a szumma fényében közel sem olyan fényes. Persze, szép dolog a támogatás, de legyünk tényszerűek:
- a gyerekeink a jövő adózói
- ha van ami itt tartsa akkor marad adót termelni
- ha nincs ami itt tartsa, mert máshol jobbak az életkörülményei, akkor nem itt fog adót termelni

Én nem keveslem ezt a juttatást, sőt. Pozitív, hogy történt valami a gyerekekért. De őszintén: egyszerre három leendő adózót felnevelni emberes férfimunka, úgyhogy hagy ne boruljak térdre amiért megkönnyítik. Szerintem egy gyerek magában néha olyan mint egy 8 órás műszak a szénbányában... Három gyerek meg... :whistling:.

Hát igen, az nem mindegy, hogy honnan hova mész. Ha meg a velencei kollegáknak kéne 16/17. kerületbe vagy Kistarcsára menniük, akkor nem 38 perc lenne a menetidő. Ügyesen kell megválasztani a lakást/munkahelyet, már aki egyáltalán válogathat... :devil:
Igen, ez így van, de a többség azután költözött városon kívülre, amikor szakmailag már stabil volt és főleg annak tudatában, hogy a szakmának(IT) otthont adó cégek a délbudai szektorban erősen koncentráltak.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.11 21:48:33 írta Silent »