Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962214 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3855 Dátum: 2015.11.22 21:07:19 »
Úgy a pékbe, hogy v. elnézted v. elírták a nettó fagyasztótér kubatúráját!!
Biztos, hogy nem néztem el. Ugyanaz a típus, az összes forgalmazónál ugyanazzal az adattal szerepel. Gondolom mindenki eszetlenül copy/paste-ol, senki se csekkolja le, legalább egyszer, hogy az adat amit kiír annak van-e köze a valósághoz vagy sem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3856 Dátum: 2015.11.22 21:07:41 »
Ha jól emlékezem a dologra, akkor az a lényeg, hogy az egyik bruttót ír, a másik meg nettót. Csak elfelejtik egyérteműsíteni.
Jah... kösz.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3857 Dátum: 2015.11.22 21:13:11 »
A gép pontos típusa: AEG T86581 IH3.
Jaj most látom, ez csak egy szárítógép? Valamiért azt vettem ki, hogy ez is egy mosó-szárító ól-in-ván.
Előző hozzászólásaim ennek fényében íródtak.

« Utoljára szerkesztve: 2015.11.22 21:14:43 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3858 Dátum: 2015.11.22 21:25:09 »
Biztos, hogy nem néztem el. Ugyanaz a típus, az összes forgalmazónál ugyanazzal az adattal szerepel. Gondolom mindenki eszetlenül copy/paste-ol, senki se csekkolja le, legalább egyszer, hogy az adat amit kiír annak van-e köze a valósághoz vagy sem.

Azért annak elég nyomós magyarázatának kell lenni, hogy a brutto méretek alapján számított elméleti űrtartalom (0.89635 m3) ellenére azokat a netto értékeket szerepeltessék, mint amelyeket leírtak.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3859 Dátum: 2015.11.22 21:29:10 »

:no: :no: :no: Nem mindegyik.
Amelyik zárt rendszerben működik, abból biztos nem jön ki semmi pára. Rendesen a csövön távozik folyékony halmazállapotban a lefolyóba.
Tök igazad van, csak az be van kötve a rendszerbe. Az enyém nincs.
Igen, ez csak száritógép, nem allinone.[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3860 Dátum: 2015.11.22 21:32:19 »

No! Nekem egy Siemens- az elmúlt dekádban gyártott - kondenzációs szárítógépem van. Még nem mértem meg a helyiség (fürdőszoba 15 m2) h értékét a gép működése során, de ha megszárítja a 6.5 kg ruhát amit az alatta döngető mosógép kimosott, akkor a fürdőszobában már nem fűt a radiátor. Ez pedig már hőnyereség!! A ruha száraz, a helyégben lehet pancsolni, a kondi tartályt meg üríteni.
Ezzel nincsen gond, hiszen, ideális esetben a száritógépnek is a fürdőben van a helye a mosógép közelében. Az adott helységnek célszerű jól szellőztethetőnek lennie. De egy kond. gép a nappaliban bizony a hőn kívül okozhat egyéb problémát is.[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3861 Dátum: 2015.11.22 21:34:24 »
Azért annak elég nyomós magyarázatának kell lenni, hogy a brutto méretek alapján számított elméleti űrtartalom (0.89635 m3) ellenére azokat a netto értékeket szerepeltessék, mint amelyeket leírtak.
Mi a gond, az egyiknél az össztérfagatból több a fagyasztó, a másiknál kevesebb. A difi sima hűtő :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3862 Dátum: 2015.11.22 22:32:33 »
Hűtő:
Robi, a kérdésedre nem tudom a választ, de amikor vettük a miénket, akkor is volt egy hasonló érdekesség: egyes hűtők eseteben a fagyasztó rész térfogata papíron nagyobb volt más, teljesen hasonló méretű hűtőkénél. Nézegettük a boltba őket egymás mellett, mire az eladó rámutatott a lényegre: a nagyobb kapacitás abból jön, hogy a fagyasztó rész ajtajában a rövid italoknak van külön kialakított hely. Tehát, az ajtó szigetelése vékonyabb volt és az ajtó belseje nem domború volt, hanem homorú. Ennek az elméleti térfogatát hozzácsapták a fagyasztó alap térfogatához és innen a diffi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3863 Dátum: 2015.11.23 08:29:33 »
azért 2 kiló egy ilyen játékszerért..pont tegnap voltam egy lakóparki lakásban ott láttam egy ilyet .+  ezt etetni árammal stb.
egyenlőre maradok az analóg fregolinál.. ::)
Ha a szigetelés miatt nagy eséllyel penészedne a lakásod a benti teregetés és hosszas szárítás miatt, és/vagy apukád a benti párától fuldokló rohamot kapna és a mentő vinné el, te se sajnálnál akár 2x ennyit sem...  :nonono:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3864 Dátum: 2015.11.23 09:22:03 »
Tegnap meghoztuk a - nem könnyű - döntést és vettünk egy AEG hőszivattyús szárítógépet 5 év teljes körű garival (ebből 1 év jár alapból, mi vettünk hozzá még 4 évet 18999Ft-ért).
Nagyon ment az agyalás, milyen és főleg, mennyiért legyen. Esetünkben a kondenzációs gépek gyakorlatilag kiestek, mivel a házunkban nincs külön helység a gépnek, erős kompromisszummal jelenleg a nappalit "színesíti". Tervezzük beépíteni a tetőteret és ott készülünk majd kialakítani egy olyan méretű fürdőszobát, ahová a mosógéppel együtt a szárítógép is elhelyezhető. Jelenleg, tehát, ideiglenes helyén van, éppen ezért fontos volt, hogy se víz elvezető cső ne kelljen hozzá, se ne növelje a párát a nappaliban, illetve, a hőmérsékletet se befolyásolja érezhetően. Adott volt így az egyetlen választási lehetőségként a hőszivattyús technológia.
Néztük sorban a szóba kerülő gépeket, több márkát is. A Bosch-t helyből kilőttük, mert, vagy drága és kínai, vagy jóval drágább és német gyártmány van belőle.
A mosógépünk egyelőre nem nőtt párom szívéhez (Gorenje), így ez a márka is kiesett, pedig, szerintem igen jó ajánlat lett volna az is.
Maradt a Whirpool Electrolux és annak prémium terméke, az AEG. A Media Marktban hívtuk segítségül az eladót, aki nagyon részletesen, de nem részlehajlóan ecsetelte a műszaki különbségeket (Whirpool Electrolux vs AEG).
Előbbi egyszerűbb tartalommal rendelkezik olcsóbb kivitelben (ez is 150k minimum), másik komolyabb jellemzőkkel bír pár tízezressel drágábban. Igyekeztünk hosszú távra tervezni, két kicsi gyerekkel számolva, így, fontosnak találtuk, hogy az AEG-ben már rozsdamentes acél dob forog és 3db szenzor figyeli a tartalmát, méri súlyt, nedvességet, stb, ezek alapján "intelligensen" végzi a dolgát. Energiahatékonyságban A+ és A++-ról lévén szó, éves szinten kb 2000-2500Ft-nyi a különbség, tehát 0. Kondenzációs hatékonyságban B kontra A, akármit is jelentsen ez valójában, hiszen, mindkettő jól elvégzi a dolgát.
Végül, én javasoltam, hogy a komolyabbat vegyük, biztosan sokat fog menni (kb 2 naponta tutira), nagyobb a töltete is (8kg), kevésbé fog erőlködni, mint egy kisebb kapacitású gép.
Megvettük. A tegnap délutáni próba alkalmával, 2x1,5 órát működött a szárítógép. A művelet előtt és után is ellenőriztem a szoba páratartalmát és hőmérsékletét, gyakorlatilag nem volt mérhető különbség 0,5 Celsius-os, illetve, tized % kijelzésű eszközzel mérve. Működés közben a gép oldala éppen csak langyos lesz, ez a hő a 20 m2-es helységet képtelen fűteni. Tehát, egyelőre, úgy tűnik, jól választottunk, noha a fogamat most is szívom az ára miatt. Az 5 év garanciával együtt 200k Ft -ba került a MM Red Friday akciójában (11%-os, félÁFÁval csökkentett vételáron). A gép pontos típusa: AEG T86581 IH3.

Kis üröm az örömben, hogy a számomra ideális típus gyakorlatilag nem létezik AEG-ből. Nekünk nem szempont a szálhúzott alu hatású dekor, az üvegajtó, a 8kg-os kapacitás és az A++ energiahatékonyság sem. Elég lenne egy 7kg-os kapacitású, A+-os, teliajtós, csicsa nélküli változat, ami pontosan ugyanolyan programokkal rendelkezik, mint EZ a választott típus. Olcsóbb lehetne legalább 20k-val és tökéletesen megfelelne... ez van...
Kijavítottam a tévedésemet a márkákkal kapcsolatban.

Szóval, az első két használat után az alábbi érdekességeket figyeltem meg a szárítógéppel kapcsolatban:

1. számomra nem teljesen világos, hogy a "gyerekzár" miért NEM terjed ki a ki-bekapcsoló gombra is? A kisebbik fiam naná, hogy kikapcsolta a gépet 30 perccel a szárítási program vége előtt...  :wacko:
2. Mikor visszakapcsoltuk, a program ideje visszaugrott 1.50 jelzésre (1 óra 50 perc), amiért anya a haját tépte... mondtam neki, hogy figyi, azért van ebben a típusban 4db szenzor a dob körül, mert intelligensen érzékeli többek között a töltet nedvességtartalmát. Elvileg egy "kalibrálást" követően vissza kell állnia kb a kikapcsoláskori időértékre. Elindítottuk a programot újra, majd egy rövid fűtési idő után valóban korrigálta magát a gép és nagyjából 20 perc szárítást követően jelezte, hogy elkészült. A ruhák valóban szárazon kerültek ki a dobból, a "túlszárítás" veszélye nem állt fenn.
Ennek a fordítottja is igaz: amennyiben az alap program lejárt, de a szenzorok érzékelik, hogy a kívántnál továbbra is több nedvességtartalma van a töltetnek, akkor kinyújtja a program idejét egészen addig, amíg megfelelő paratartalmat el nem érik a ruhák a dobban. Okos dolog.  :yes:
3. Biztos mindnyájan találkoztatok már azzal, hogy amikor egy frottír törölközőt kimostok és hagyjátok magától megszáradni, olyan durva, kissé kemény lesz az anyag a mosás utáni első használatig. Nos, a szárítógépből úgy kerültek ki a törölközők, konyharuhák, hogy ez a durvaság nem volt észrevehető. Teljesen puha volt mind.
4. Tesóméknak egy egyszerűbb Whirpool kondenzációs szárítógépük van. Mutatta, hogy működés közben milyen zajos. Valóban, meglepően hangos volt, holott gyakorlatilag az összes szárítógép 64-66dB működési zajjal bír. Még a Miele is (460k a csúcs belőle!!!). Ennél az AEG-nél, viszont, az tűnt fel, hogy nem zavaró működési zaja. Van hangja, de olyan frekvencián "szól", hogy az valahogy nem zavaró még a nappaliban sem. Ha a fürdőszobában lenne elhelyezve - ami nálunk közvetlenül a nappali mellett van, csukott ajtó esetén nem is hallatszana, hogy dolgozik.
5. A szárítógépek esetében jelentős különbségek vannak a szűrőik tekintetében is. Az olcsóbb gépekben egyszerűbb, durvább szűrő(k) vannak. Az AEG-ben az is tetszett, hogy abszolút igényesen kialakított 2-ős szűrője van az ajtón belül, a küszöbbe süllyesztve. Ebben van egy 2 részes durva (hálós) szűrő és benne van még egy további, szintén 2 részes finomszűrő is. Ezek egybe hajlanak. Egy-egy szárítási ciklus után kötelező jelleggel ki kell mosni, mert meglepő, mennyi szöszt gyűjt össze: egy komplett maréknyit! Minden egyes szárítási ciklusban...!
Amennyiben ezek a szöszök nincsenek megfelelő hatékonysággal kiszűrve és bejutnak a szivattyúhoz, az eltömődéshez, majd a szivattyú halálához vezethet. Cseréje nem olcsó, kb 50-60k Ft kategória. A szűrőt egyben kell cserélni megadott időnként, ami az általunk pluszban vásárolt garanciának szintén a részét képezi.
6. Párom alig várja, hogy mosson következő adagot, csak, hogy használja a szárítógépet is...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3865 Dátum: 2015.11.23 09:26:04 »
A pára áteresztést töredékéből lehet megoldani, még szigetelt panel lakás esetén is. ( teljes fal és hőszigetelés vastagságban pára áteresztő szelep, vagy a nyílás pára áteresztő  szigetelőanyaggal történő kitöltése)
A pára szintje a helyiségek anyagaival, bútoraival, illetve elhelyezésükkel is befolyásolható.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3866 Dátum: 2015.11.23 09:31:24 »
A pára áteresztést töredékéből lehet megoldani, még szigetelt panel lakás esetén is. ( teljes fal és hőszigetelés vastagságban pára áteresztő szelep, vagy a nyílás pára áteresztő  szigetelőanyaggal történő kitöltése)
A pára szintje a helyiségek anyagaival, bútoraival, illetve elhelyezésükkel is befolyásolható.
Így van. Pl. hideg sarokba nem rakok szekrényt, ami mögött a fal nem tud lélegezni.  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3867 Dátum: 2015.11.23 09:44:14 »
A pára áteresztést töredékéből lehet megoldani, még szigetelt panel lakás esetén is.
Egy haverom most ezzel szív, tudsz részleteket adni?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3868 Dátum: 2015.11.23 09:54:24 »
Hűtő:
Robi, a kérdésedre nem tudom a választ, de amikor vettük a miénket, akkor is volt egy hasonló érdekesség: egyes hűtők eseteben a fagyasztó rész térfogata papíron nagyobb volt más, teljesen hasonló méretű hűtőkénél. Nézegettük a boltba őket egymás mellett, mire az eladó rámutatott a lényegre: a nagyobb kapacitás abból jön, hogy a fagyasztó rész ajtajában a rövid italoknak van külön kialakított hely. Tehát, az ajtó szigetelése vékonyabb volt és az ajtó belseje nem domború volt, hanem homorú. Ennek az elméleti térfogatát hozzácsapták a fagyasztó alap térfogatához és innen a diffi.
Ezt csak akkor hinném el, ha olyan 10-15%-nyi lenne az eltérés. De nem, konkrétan a duplája az érték egyiknél vs másiknál, ami szerintem még a nettó bruttójához képest is sok. Szerintem a bruttó is csak max 30-40%-al lehetne több a nettónál...
Mindegyis. Mérgünkben úgy döntöttünk, külön elhelyezett kis fagyasztószekrény lesz, és marad a jelenlegi hűtőnk is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3869 Dátum: 2015.11.23 10:43:56 »
Ezt csak akkor hinném el, ha olyan 10-15%-nyi lenne az eltérés. De nem, konkrétan a duplája az érték egyiknél vs másiknál, ami szerintem még a nettó bruttójához képest is sok. Szerintem a bruttó is csak max 30-40%-al lehetne több a nettónál...
Mindegyis. Mérgünkben úgy döntöttünk, külön elhelyezett kis fagyasztószekrény lesz, és marad a jelenlegi hűtőnk is.
Nekünk is kis fagyasztószekrény van , jó régi, szerintem sokat is fogyaszt. Állítólag a fagyasztóláda a legtakarékosabb , de számszerűen nem tanulmányoztam.
Van egy új hűtő fagyasztó nélkül az meg  folyik rendszeresen, tócsa van körülötte.