Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962176 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3450 Dátum: 2014.10.29 06:47:03 »
Panelház legalsó szintje. Én is arra gondoltam, hogy valami madártetem lehet a szellőző tövében. Kérdés továbbra is, hogy ki foglalkozhat vajon ilyesmivel?
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3451 Dátum: 2014.10.29 07:58:36 »
Panelház legalsó szintje. Én is arra gondoltam, hogy valami madártetem lehet a szellőző tövében. Kérdés továbbra is, hogy ki foglalkozhat vajon ilyesmivel?
Ilyen esetre van úgy tudom a társasházaknak saját biztosítása, így a közös képviselővel kell beszélni, neki kell intéznie.
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3452 Dátum: 2014.10.29 10:22:45 »
Ilyen esetre van úgy tudom a társasházaknak saját biztosítása, így a közös képviselővel kell beszélni, neki kell intéznie.
Így van.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3453 Dátum: 2014.10.29 19:57:25 »
Panelház legalsó szintje. Én is arra gondoltam, hogy valami madártetem lehet a szellőző tövében. Kérdés továbbra is, hogy ki foglalkozhat vajon ilyesmivel?

11 évig laktam a panelban végig képtelenek voltak a szennyvizlefolyó búdös csővét megcsinálni. ha már dögszag eccer dumáltam a társasházi vizszerelővel és a drága zemberek a wc-n húzták le a levágott nyúl , csirke stb maradékait!  nyami!  :wub: :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Lakás, háztartás
« Válasz #3454 Dátum: 2014.10.30 00:46:59 »
Szerintem az ilyen fajta szemetelés neveltetés és iskolázottság kérdése. Láttam már én is embereket, akik a banánhéjat is lazán kidobták az ablakon.
Illetve dolgoztam olyan 4*-os wellness szállodában, ahol a "kultúr-család" a kakis pelenkákat hagyta szanaszét a szobában - gondolom így cselekednek otthon is...  :no:  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3455 Dátum: 2014.11.01 19:24:03 »
Van valakinek tapasztalata "csillár-ventillátorral?
Adott kettő szoba, mindkettőben található egy, elméletileg (tulaj elmondása alapján) úgy lettek kiválasztva, hogy megfelelnek a szoba légköbméterének, de az egyik tökéletesen "hűt" nyáron, a másik viszont nem. A két szerkezet nem egyforma, (számomra) furcsa módon az működik jól, aminek "tekebábu" alakú a födém és a forgó rész közti része, a másik "kúpos" a födémhez, bármelyik irányban forog, nem érezhető a hatása.
Mi lehet a gond?
Köszi a segítséget előre is! :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3456 Dátum: 2014.11.02 12:22:34 »
Van valakinek tapasztalata "csillár-ventillátorral?
Adott kettő szoba, mindkettőben található egy, elméletileg (tulaj elmondása alapján) úgy lettek kiválasztva, hogy megfelelnek a szoba légköbméterének, de az egyik tökéletesen "hűt" nyáron, a másik viszont nem. A két szerkezet nem egyforma, (számomra) furcsa módon az működik jól, aminek "tekebábu" alakú a födém és a forgó rész közti része, a másik "kúpos" a födémhez, bármelyik irányban forog, nem érezhető a hatása.
Mi lehet a gond?
Köszi a segítséget előre is! :)

Szervusz Feri!

1, Az épületgépészet jelentős hányadát öleli fel az épületfizika és komfortelmélet.
2, A légsebesség növelésével arányos a hőérzeti változás és huzathatás.
3, A jelzett helyiségekkel kapcsolatban kérdezem, hogy azonos térszinten helyezkednek e el, és azonos soláris hőterhelési hatások érik e őket?
4, A 2, jelzett axiális, 90 fokban elfordított helyzetben üzemeltetett ventilátorok lapátjai azonos dőlésszögűek és (lapátok azonos nyilazottságúak) és szögsebességük is azonos?
5, A jelzett helyiségek belső levegő minőség jellemzői közül, a hőmérsékleti rétegződés azonos?
6, A 2 jelzett helyiség V(lev=Xm3) olumetrikusan azonos?
7,Mindkét helyiség aljzata azonos rétegrenden alapszik, és működés közben zártnak volt tekinthető?  P.V.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.02 12:48:01 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3457 Dátum: 2014.11.02 14:30:35 »
Szervusz Feri!

1, Az épületgépészet jelentős hányadát öleli fel az épületfizika és komfortelmélet.
2, A légsebesség növelésével arányos a hőérzeti változás és huzathatás.
3, A jelzett helyiségekkel kapcsolatban kérdezem, hogy azonos térszinten helyezkednek e el, és azonos soláris hőterhelési hatások érik e őket?
4, A 2, jelzett axiális, 90 fokban elfordított helyzetben üzemeltetett ventilátorok lapátjai azonos dőlésszögűek és (lapátok azonos nyilazottságúak) és szögsebességük is azonos?
5, A jelzett helyiségek belső levegő minőség jellemzői közül, a hőmérsékleti rétegződés azonos?
6, A 2 jelzett helyiség V(lev=Xm3) olumetrikusan azonos?
7,Mindkét helyiség aljzata azonos rétegrenden alapszik, és működés közben zártnak volt tekinthető?  P.V.

Kis akarással még (köz)érthető is.  :D  Hiába, no: a szakmász az szakmász.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3458 Dátum: 2014.11.02 15:08:46 »
Kis akarással még (köz)érthető is.  :D  Hiába, no: a szakmász az szakmász.

Jó' van na! :)
De Feró nem írt többet, (részletesebben) a helyiségekről, valamint a ventilátorok lényegi  jellemzőiről sem. :surrender:
Egyébként biztosan nem használnék illen eszközt, ha nem tudom kézben tartani a vonatkozó helyiségek porterhelését. Az pedig kikerülhetetlen, hogy a hőmérsékleti rétegződés miá a fenti melegebb levegőt kényszerítem vele lejjebb a komfortzónába. Tényleg ezt akarnám??? :eek: :no: :no:
 

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3459 Dátum: 2014.11.02 15:48:38 »
Az pedig kikerülhetetlen, hogy a hőmérsékleti rétegződés miá a fenti melegebb levegőt kényszerítem vele lejjebb a komfortzónába. Tényleg ezt akarnám??? :eek: :no: :no:

Télen? Simán!  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3460 Dátum: 2014.11.02 16:15:04 »
Szervusz Feri!

1, Az épületgépészet jelentős hányadát öleli fel az épületfizika és komfortelmélet.
2, A légsebesség növelésével arányos a hőérzeti változás és huzathatás.
3, A jelzett helyiségekkel kapcsolatban kérdezem, hogy azonos térszinten helyezkednek e el, és azonos soláris hőterhelési hatások érik e őket?
4, A 2, jelzett axiális, 90 fokban elfordított helyzetben üzemeltetett ventilátorok lapátjai azonos dőlésszögűek és (lapátok azonos nyilazottságúak) és szögsebességük is azonos?
5, A jelzett helyiségek belső levegő minőség jellemzői közül, a hőmérsékleti rétegződés azonos?
6, A 2 jelzett helyiség V(lev=Xm3) olumetrikusan azonos?
7,Mindkét helyiség aljzata azonos rétegrenden alapszik, és működés közben zártnak volt tekinthető?  P.V.
Ááá, hagyjuk, nem fontos :D
 :clap:
Tulajdonképpen, hasonló kimerítő (és egyben részemről megválaszolhatatlan) kérdéssort vártam válaszul, leginkább Tőled, micila :D Ha ezekre tudnék válaszolni, nem is kellett volna kérdeznem...
Megpróbálok kicsit jobban utánajárni a kérdezett paramétereknek, aztán visszatérünk rá, jó?

Nagyon szépen köszönöm!!!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3461 Dátum: 2014.11.02 16:55:27 »
Télen? Simán!  :yes:

Csocsi Főni!

Frenki hűteni akar a cuccal. Ahhoz meg elég ha tovább szellőztet télen mint 2-3min/alkalom.
De írá, hogy hűteni és nyáron.
Télen valóban hasznos lehet, ha fokozat mentessé tehető a fordszám szabályzás, és a helyiség por és aerosol, valamint pára terhelése is kézben tartható. A bútorok által szegdelt beltér is erősen befolyásolhatja a berendezés hatásosságát, v. annak komfort érzetét.
Ezért a rendszer (beltér-eszköz+ fűtési rendszer) kölcsönhatása telepítés előtt átgondolást igényel.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3462 Dátum: 2014.11.02 17:01:03 »
Ááá, hagyjuk, nem fontos :D
 :clap:
Tulajdonképpen, hasonló kimerítő (és egyben részemről megválaszolhatatlan) kérdéssort vártam válaszul, leginkább Tőled, micila :D Ha ezekre tudnék válaszolni, nem is kellett volna kérdeznem...
Megpróbálok kicsit jobban utánajárni a kérdezett paramétereknek, aztán visszatérünk rá, jó?

Nagyon szépen köszönöm!!!

Bocs Frenk!
Mivel nem lakunk együtt(még jó!! :D :D) ezért bociszáj kérdésekből tájékozódni a válasz előtt.
Szerinted? ;) :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3463 Dátum: 2014.11.02 19:57:35 »
Persze, sejtettem, hogy kevés az info, csak vicceltem :) kicsit több részletet megpróbálok kideríteni, mivel nem nálunk van a venti...
Tényleg köszönöm a segítséget!  :yes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3464 Dátum: 2014.11.02 21:05:06 »
Van valakinek tapasztalata "csillár-ventillátorral?
Nekem van-volt egy ilyen. Két irányba lehet forgatni (elvileg téli-nyári).
Tulajdonképpen az áramló levegő hűtőhatását lehet vele kihasználni, de én nem szerettem, mert a legalacsonyabb fokozata is túl gyors volt, így nekem nagyon "huzatos" érzést keltett.
Ha a tiédnek van olyan fokozata, ami éppen csak forog, akkor az még jó is lehet  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety