Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962265 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3270 Dátum: 2014.09.01 21:27:34 »
És legyen mindig főszezon, igaz [rohog]
Szilikon Völgy? Annyira szeretsz forrasztgatni :wacko:
Nem kell, hogy mindig főszezon legyen, télen is imádom Balatonfüredet.

Nem, forrasztani nem is tudok  :D . De valami jó kis menedzseri állást imádnék ott  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3271 Dátum: 2014.09.01 21:28:53 »
B.füreden is lehet szilikonvölgyben élni... Csak egy jól plasztikázott asszony kell hozzá...  :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3272 Dátum: 2014.09.01 21:32:13 »
Jó neked Koma. nekem az aszony közölte hogy vagy Buda, vagy semmi.  egy öreg házat vettem Budán ebből a pénzből Maglódon már újépítésű palotám lenne medencével mindennel.
A mama ilyen szorosan tartja a gyeplőt?  ;)
Engem sosem vonzott Buda, az agglomerációval járó "kényelmetlenséget" nem akartuk, így maradt a XVI, új építésű kertes. Távol a nyüzsitől, de mégis közel van minden, ami kellhet.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3273 Dátum: 2014.09.01 21:36:01 »
én a havanna lakótelepen jártam bölcsibe meg oviba, kőbányán nőttem fel, későbbi feleségemhez a ferencvárosba költöztem,
Akkor gyerekként kaptál ízelítőt az életből  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3274 Dátum: 2014.09.01 21:37:21 »
arpadfoldon is vannak csodalatos regi villak bazi nagy telkeken amik valahogy tuleltek a komenistakat...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3275 Dátum: 2014.09.01 21:40:40 »
Akkor gyerekként kaptál ízelítőt az életből  :)
a havanna akkor epult. a legjobb lakotelep volt a nyolcvanas evek elejen. nagyon szerettuk. oroklakas volt es volt garazsunk es telefonunk is!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3276 Dátum: 2014.09.01 21:44:36 »
arpadfoldon is vannak csodalatos regi villak bazi nagy telkeken amik valahogy tuleltek a komenistakat...
Én nem akartam murray sorsára jutni, hogy egy soha véget nem érő felújításba kezdjek azután, hogy minden pénzt kifizettem egy jópár évtizeddel ezelőtt házért. Nem vagyok barkácsolós alkat (csak ha nagyon muszáj).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3277 Dátum: 2014.09.01 21:52:26 »
Van itt zöld. A Baranyai utcában lakunk, és itt illetve a Hamzsabégi úton végig park van.
De nekem is van pár szerelem, ahol szeretnék lakni: MOM park felett -- nem tudom a városrész nevét, Városmajor, Krisztinaváros.
Az más, hogy vannak parkok, meg hogy a telked zöld. Én a Fehérvári - Ulászló sarkán laktam, de nyáron olyan forróság volt, a kövek csak úgy f.sták magukból a meleget. Hiába aludtunk nyitott ablaknál - 3 villamos jár a Fehérvári úton igen sűrűn... - nem használt semmit a meleg ellen.
De nagyon beletrafáltál, mert a MOM park felett a hegy lábánál nőttem fel kertes házban, ezért vágyom vissza a zöldbe. Asszem most az utcanév táblákra Németvölgyöt írnak a városrész neveként.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3278 Dátum: 2014.09.01 22:06:05 »
Mi leginkább egy frankó sorházra vágyunk, garázzsal és kis kerttel. Nem kell nagy kert, mert ott a balatoni nyaraló, és nincs kedvem kettőt gondozni. Tavaly meg is találtuk álmaink házát, egy újépítésű sorházat, egy baj volt vele, hogy Érden található...  :wacko:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3279 Dátum: 2014.09.01 22:13:43 »
Mi leginkább egy frankó sorházra vágyunk, garázzsal és kis kerttel. Nem kell nagy kert, mert ott a balatoni nyaraló, és nincs kedvem kettőt gondozni. Tavaly meg is találtuk álmaink házát, egy újépítésű sorházat, egy baj volt vele, hogy Érden található...  :wacko:
Én 5 helyen nyírhatom a fűvet  :cry:
Sorház nekem is mindig nagyon tetszett, amilyenek Hollandiában vannak  :szemez:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Lakás, háztartás
« Válasz #3280 Dátum: 2014.09.01 23:38:13 »
Nem is gondoltam hogy Szigetszentmiklóst elkerüli a parlagfű :hmmmm:
Nem inkább a panelra alergiás :hmmmm:?

Gondolom nem kerüli el, de nem tüsszög, nincsenek rohamok, sőt, még füvet is tud nyírni a kertben tüsszögés nélkül. Azért ez nagy előrelépés! És nem az allergia múlt el, mert amikor túrázni voltunk "néptelen" helyeken, máris rájött a tüsszögés, és fordultunk is vissza.

Igazából az asszony erőltette nagyon a költözést, volt 1-2 idióta ember a lakóközösségben, akikkel nem lehetett mit kezdeni. Rendőrségi feljelentések zajongások miatt, stb, stb, de ugye a papírmunkán kívül soha semmi érdemleges nem történt. Ezt unták meg, sajnos mindig benne van a pakliban, pláne egy 10 emeletes esetében, hogy 1-2 család "kilóg a sorból". Mondjuk lehet valaki ilyen szerencsés családi házak esetében is.  :hmmmm:
De kertes háznál max 2-3 szomszédod van, ha pedig netán gond lenne, a magasított kerítés bambusznáddal máris csodákra képes.  :devil:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3281 Dátum: 2014.09.02 06:36:13 »
Gondolom nem kerüli el, de nem tüsszög, nincsenek rohamok, sőt, még füvet is tud nyírni a kertben tüsszögés nélkül. Azért ez nagy előrelépés! És nem az allergia múlt el, mert amikor túrázni voltunk "néptelen" helyeken, máris rájött a tüsszögés, és fordultunk is vissza.

Igazából az asszony erőltette nagyon a költözést, volt 1-2 idióta ember a lakóközösségben, akikkel nem lehetett mit kezdeni. Rendőrségi feljelentések zajongások miatt, stb, stb, de ugye a papírmunkán kívül soha semmi érdemleges nem történt. Ezt unták meg, sajnos mindig benne van a pakliban, pláne egy 10 emeletes esetében, hogy 1-2 család "kilóg a sorból". Mondjuk lehet valaki ilyen szerencsés családi házak esetében is.  :hmmmm:
De kertes háznál max 2-3 szomszédod van, ha pedig netán gond lenne, a magasított kerítés bambusznáddal máris csodákra képes.  :devil:

A hangnak (tuc-tuc  121 dB) is elmondták, hogy hol van a kerítés?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3282 Dátum: 2014.09.02 07:58:00 »
Mi leginkább egy frankó sorházra vágyunk, garázzsal és kis kerttel. Nem kell nagy kert, mert ott a balatoni nyaraló, és nincs kedvem kettőt gondozni. Tavaly meg is találtuk álmaink házát, egy újépítésű sorházat, egy baj volt vele, hogy Érden található...  :wacko:

gondold át a sorházat szuperül néz ki a képeken de több falad is közös lehet a szomszéddal ami halál lehet plusz kicsi a kert és egymás nyakán vagytok. asszonyt évekig tartott míg lebeszéltem a sorházról.  sógornőmék is ürömön (király hely csak min  2 autó nélkül halott vagy)  vettek sorházat 1 közös faluk van és hallja éjjel ha hazajön a szomszéd +balhék. 42m volt a kecó és utálja.
Érd meg 40kmre van pesttől.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3283 Dátum: 2014.09.02 08:03:22 »
Én nem akartam murray sorsára jutni, hogy egy soha véget nem érő felújításba kezdjek azután, hogy minden pénzt kifizettem egy jópár évtizeddel ezelőtt házért. Nem vagyok barkácsolós alkat (csak ha nagyon muszáj).

hát én 41 is évesen tanultam meg betont keverni, vakolni, festeni, burkolni, vizet-áramot szerelni, láncfűrésszel fát kidönteni, ablakot-ajtót berakni, csatornát ásni, csempét vágni, laminált padlót lerakni, stb.  ::)

ez van. a munkahelyre csak pihenni meg fórumozni járok.  :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3284 Dátum: 2014.09.02 08:04:33 »
Idézetet írta: murray
Érd meg 40kmre van pesttől.  :hug:
20. :winkiss:
35-45 perc péntek este az Örs.