Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962176 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2670 Dátum: 2013.10.11 12:41:16 »
Valaki nyugtasson meg hogy a sólámpának (azon kívül hogy az ülve pisilő embertársaink placebó-jólétét kifejtse) az a lényege, hogy az izzó melege párologtatja a sót és én az évszázad üzletét csináltam azzal, hogy 0,8W-os LED fényforrást vettem bele :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2671 Dátum: 2013.10.11 12:44:17 »
Valaki nyugtasson meg hogy a sólámpának (azon kívül hogy az ülve pisilő embertársaink placebó-jólétét kifejtse) az a lényege, hogy az izzó melege párologtatja a sót és én az évszázad üzletét csináltam azzal, hogy 0,8W-os LED fényforrást vettem bele :D
[rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2672 Dátum: 2013.10.11 13:56:47 »
Valaki nyugtasson meg hogy a sólámpának (azon kívül hogy az ülve pisilő embertársaink placebó-jólétét kifejtse) az a lényege, hogy az izzó melege párologtatja a sót és én az évszázad üzletét csináltam azzal, hogy 0,8W-os LED fényforrást vettem bele :D
;)
igazi szakember vagy waze.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2673 Dátum: 2013.10.11 18:00:53 »
Valaki nyugtasson meg hogy a sólámpának (azon kívül hogy az ülve pisilő embertársaink placebó-jólétét kifejtse) az a lényege, hogy az izzó melege párologtatja a sót és én az évszázad üzletét csináltam azzal, hogy 0,8W-os LED fényforrást vettem bele :D
De legalább jól mutat és "green-eco"  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2674 Dátum: 2013.10.11 18:11:41 »
Nem mintha az eredeti 15W-os hűtő izzó egy tűzhányó lenne :D
"A himalájai sólámpa falát alkotó kristálysón áthaladó fény negatív ionokat hoz létre. ezek a negatív ionok semlegesítik a levegőben lévő baktériumokat, polleneket, port és füstöt. A levegő megtelik egészséges energiával, tisztább lesz, ami elősegíti a sebek gyorsabb gyógyulását, valamint csillapítja a köhögéssel járó megbetegedések (asztma, allergia, hurut, stb.) kellemetlen tüneteit is."
Megnyugodtam hogy jó lesz a LED :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.11 18:14:49 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2675 Dátum: 2013.10.11 18:18:38 »
;)))))))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2676 Dátum: 2013.10.13 12:02:30 »
Van valaki aki vízvezetékekhez ért? A kavitáció okoz nálam problémát, ebben kellene egy kis help. Esetleg micila cartárs?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2677 Dátum: 2013.10.13 14:55:33 »
Van valaki aki vízvezetékekhez ért? A kavitáció okoz nálam problémát, ebben kellene egy kis help. Esetleg micila cartárs?

Jelen, kérek engedélyt jelenteni! :D :D Az úgy vót, hogy a collega elfelejtette méretezni a rendszert  a diametrikus változásokra, a csapolókra, tömegáramra, egyidejűségre meg savanyúerikára!(ecetera!). Az irányváltásoknál könyökök (nem a tolakodó szervre gondolok) helyett íveket alkalmazva és menetes kötések helyett forrasztott csőrögzítést kialakítva, még néhány lehetőség kizárható. Vagy mindez megtörtént a kivitelezés előtt és alatt, csak az eltelt idő alatt történtek változások a rendszerben. :?: : :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2678 Dátum: 2013.10.13 15:19:42 »
Van valaki aki vízvezetékekhez ért? A kavitáció okoz nálam problémát, ebben kellene egy kis help. Esetleg micila cartárs?

Azért vannak lehetőségek a kezedben, néhány könnyen és elfogadhatóan olcsón megvalósítható lehetséges megoldással . Pl.: a csapolóknak a kifolyóin a perlátorok vízkőmentesítése és - ha nem lenne olyan, akkor - térfogatáram korlátozó és víztakarékosra cserélendő. A "zajos" csőhálózati szakaszon a kifolyóknál a kifolyási sebesség csökkentése. :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2679 Dátum: 2013.10.13 17:21:43 »
Azért vannak lehetőségek a kezedben, néhány könnyen és elfogadhatóan olcsón megvalósítható lehetséges megoldással . Pl.: a csapolóknak a kifolyóin a perlátorok vízkőmentesítése és - ha nem lenne olyan, akkor - térfogatáram korlátozó és víztakarékosra cserélendő. A "zajos" csőhálózati szakaszon a kifolyóknál a kifolyási sebesség csökkentése. :yes:

Lacikám!

A rendszer a falban van már kb. 20-50 éve. Tudod, hogy hogyan méreteztek? AS szabvány szerint.
Akkor megpróbálom röviden:

Adva van egy 16 m2-es fürdőszoba, WC, melyben van egy Ariston típusú fél éves mosógép.

A hosszanti egyik falon van egy felsőöblítésű WC, hagyományos magasépítésű Dömötör ejtőtartállyal.  A Dömötör melletti 1/2-1/2 "-os elzárószelepet (sakorszelep) cserélni kellett, mert a '60-as évekbeli rózsakerekes labirintos réz elzárószelep több sebből vérzett, felújítószett meg nem nagyon volt hozzá. Ez volt az utolsó régi szaniterelem a házban.

Vettem odavaló sarokszelepet, installáltam. (flexicsővel van bekötve a tartály)

A mosógép előtt egy gyolyóscsap szolgálta a betápot.  Ez kb 16 éve a helyén van.  A másik hosszanti oldalon kádtöltő, mosdókagylónál szintén egykaros töltő van. (Kludi)  Ezen kívül cirkónál van még hálózati vízbetáp.


A jelenség akkor van, amikor viszonylag hirtelen van elzárva a hálózati víz, vagy a mosógép vételez vizet. Ekkor hallatszik a kavitáció a Dömötör szelepe "kattog".   Kicseréltem a Döme szelepét újra, ekkor a jelenség szinte elmúlt, azonban egy hét elteltével lassan, de biztosan előjött, ahogy a Döme szelepének csillapítórugója lágyul.

Ezt megelőzően soha nem tapasztaltunk ehhez hasonló kavitációt.  A logikám szerint vagy a Döme betápjánál lévő sima, egyszerű sarokszelep a hibás, (ebből van pár darab a lakásban), vagy a mosógép betápcsapja döglődik, a mosógépre nem merek gondolni, mármint, hogy hirtelen zárja el a vizet. Nem szedtem még szét mosógépet, de gyanítom, hogy egy elektromágneses elzárószeleppel operál, ami nyomásálló, lévén a betáp mindig nyitva van a mosógép OFF állásában is.

Nos, Mester, mit csináljak?  (az a megoldás nem játszik, hogy a budit iktassam ki, habár van másik, vagy a mosógépet tegyem arrébb)





 





Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2680 Dátum: 2013.10.13 17:23:48 »
Jelen, kérek engedélyt jelenteni! :D :D Az úgy vót, hogy a collega elfelejtette méretezni a rendszert  a diametrikus változásokra, a csapolókra, tömegáramra, egyidejűségre meg savanyúerikára!(ecetera!). Az irányváltásoknál könyökök (nem a tolakodó szervre gondolok) helyett íveket alkalmazva és menetes kötések helyett forrasztott csőrögzítést kialakítva, még néhány lehetőség kizárható. Vagy mindez megtörtént a kivitelezés előtt és alatt, csak az eltelt idő alatt történtek változások a rendszerben. :?: : :)

savanyúerika= ecetera  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]  :clap: :clap:

 :yes: :yes: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2681 Dátum: 2013.10.13 19:42:40 »
Valaki nyugtasson meg hogy a sólámpának (azon kívül hogy az ülve pisilő embertársaink placebó-jólétét kifejtse) az a lényege, hogy az izzó melege párologtatja a sót és én az évszázad üzletét csináltam azzal, hogy 0,8W-os LED fényforrást vettem bele :D
ROFL :) :-D :-)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2682 Dátum: 2013.10.14 08:01:49 »
Nem mintha az eredeti 15W-os hűtő izzó egy tűzhányó lenne :D
"A himalájai sólámpa falát alkotó kristálysón áthaladó fény negatív ionokat hoz létre. ezek a negatív ionok semlegesítik a levegőben lévő baktériumokat, polleneket, port és füstöt. A levegő megtelik egészséges energiával, tisztább lesz, ami elősegíti a sebek gyorsabb gyógyulását, valamint csillapítja a köhögéssel járó megbetegedések (asztma, allergia, hurut, stb.) kellemetlen tüneteit is."
Megnyugodtam hogy jó lesz a LED :D
Végül is, ártani nem használ  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2683 Dátum: 2013.10.14 10:28:30 »
Lacikám!

A rendszer a falban van már kb. 20-50 éve. Tudod, hogy hogyan méreteztek? AS szabvány szerint.
Akkor megpróbálom röviden:

Adva van egy 16 m2-es fürdőszoba, WC, melyben van egy Ariston típusú fél éves mosógép.

A hosszanti egyik falon van egy felsőöblítésű WC, hagyományos magasépítésű Dömötör ejtőtartállyal.  A Dömötör melletti 1/2-1/2 "-os elzárószelepet (sakorszelep) cserélni kellett, mert a '60-as évekbeli rózsakerekes labirintos réz elzárószelep több sebből vérzett, felújítószett meg nem nagyon volt hozzá. Ez volt az utolsó régi szaniterelem a házban.

Vettem odavaló sarokszelepet, installáltam. (flexicsővel van bekötve a tartály)

A mosógép előtt egy gyolyóscsap szolgálta a betápot.  Ez kb 16 éve a helyén van.  A másik hosszanti oldalon kádtöltő, mosdókagylónál szintén egykaros töltő van. (Kludi)  Ezen kívül cirkónál van még hálózati vízbetáp.


A jelenség akkor van, amikor viszonylag hirtelen van elzárva a hálózati víz, vagy a mosógép vételez vizet. Ekkor hallatszik a kavitáció a Dömötör szelepe "kattog".   Kicseréltem a Döme szelepét újra, ekkor a jelenség szinte elmúlt, azonban egy hét elteltével lassan, de biztosan előjött, ahogy a Döme szelepének csillapítórugója lágyul.

Ezt megelőzően soha nem tapasztaltunk ehhez hasonló kavitációt.  A logikám szerint vagy a Döme betápjánál lévő sima, egyszerű sarokszelep a hibás, (ebből van pár darab a lakásban), vagy a mosógép betápcsapja döglődik, a mosógépre nem merek gondolni, mármint, hogy hirtelen zárja el a vizet. Nem szedtem még szét mosógépet, de gyanítom, hogy egy elektromágneses elzárószeleppel operál, ami nyomásálló, lévén a betáp mindig nyitva van a mosógép OFF állásában is.

Nos, Mester, mit csináljak?  (az a megoldás nem játszik, hogy a budit iktassam ki, habár van másik, vagy a mosógépet tegyem arrébb)



Pü ment!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Lakás, háztartás
« Válasz #2684 Dátum: 2013.10.14 11:48:55 »
Van valakinek Bp és környékén megbízható gázszerelő ismerőse/kontaktja, aki nem úgy kezdi, hogy 15e Ft-ért száll ki, és még meg se nézte a cirkót?  :innocent:
Át kellene nézni az egész rendszert, illetve lehet 1-2 radiátort is le kellene már cserélni...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61