Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962287 alkalommal)

1 tag és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2325 Dátum: 2013.05.25 18:46:07 »
Ki nem zárható, de azért nem valószínűsíteném, mert más helyiség is beázott, és ott nincs penész. A beázás amúgy nem a karbantartás hibája, inkább egy szerencsétlen malőré: a tető lefolyóját eldugaszította részben a szélvihar, részben a madarak által odahordott apró törmelék, így nem tudott lefolyni a víz, és olyan magasan összegyűlt (térdmagasság), hogy túlnyúlt a szigetelés visszahajtásán is. A plafonon a beázott rész pár hónap alatt szépen kiszáradt és a látványon kívül nincs vele semmi gond.
Egy jól szigetelt lapostetővel kapcsolatban nekem még az jutott eszembe, hogy egyrészt ha egyszer átnedvesedik a szerkezet (plafontól fölfelé), akkor marha nehezen szárad ki, a felületet beborító vízzáró szigetelés miatt. Másrészt meg a tetőszerkezet így a párát sem tudja rendesen átvezetni a lakásból a szabadba. De egy építéshez értő ezt biztos jobban tudja. Ezért is szoktak olyat csinálni, hogy a lapostető szerkezete és a plafon között van egy szabad tér, ami kifelé oldalfali szellőzéssel ellátott.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2326 Dátum: 2013.05.25 20:41:36 »
mi is lapostető alatt lakunk. de szerencsére van felettünk még egy lakás  :devil:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2327 Dátum: 2013.05.25 21:46:23 »
Egy jól szigetelt lapostetővel kapcsolatban nekem még az jutott eszembe, hogy egyrészt ha egyszer átnedvesedik a szerkezet (plafontól fölfelé), akkor marha nehezen szárad ki, a felületet beborító vízzáró szigetelés miatt. Másrészt meg a tetőszerkezet így a párát sem tudja rendesen átvezetni a lakásból a szabadba. De egy építéshez értő ezt biztos jobban tudja. Ezért is szoktak olyat csinálni, hogy a lapostető szerkezete és a plafon között van egy szabad tér, ami kifelé oldalfali szellőzéssel ellátott.

Korábban valóban volt ilyen, v. ehhez nagyon hasonló rétegrendi kialakítás, az átszellőzés okán. Manapság, már az Új épületenergetikai szabályozás irányelvei szerint járnak el, tervezéskor és azt követően kivitelezéskor (remélhetőleg!! és éppen ezért fontos a szakági műszaki ellenőr alkalmazása) a kollégák. A fenti szabályozási elvek szabadon hozzáférhetők a világhálón.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2328 Dátum: 2013.05.26 17:27:50 »
Kérdés, hogy musicék háztömbje benne van-e ebben a "korábban" időszakban.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2329 Dátum: 2013.05.26 18:59:42 »
Kérdés, hogy musicék háztömbje benne van-e ebben a "korábban" időszakban.


Benne hát! Hisz mondá ,hogy '74-es építésű. D U R!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2330 Dátum: 2013.05.27 18:30:56 »
Újra szeretném csempéztetni a fürdőszobát.
Tud valaki egy jó csempeboltot Pesten, ahol szép csempék kaphatók ??
A nagyáruházakat ne.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2331 Dátum: 2013.05.27 18:38:48 »

üdv!
nézz szét az erös kft-nél! 17ker,pesti út 2. baumax meg citroen szalon között van.
én onnan vettem 2éve a lakásomba minden csempét,járólapot,kádat,mosdó-mosogatótálat,csaptelepeket és minden egyéb szerelvényt.
jó minőségüek,szépek vannak ott.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.27 18:43:45 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2332 Dátum: 2013.05.27 19:13:09 »
az erőséknek kőbányán, valahol a száva utca környékén van a központja, egy nagy bemutatóteremmel, inkább ott nézz körül. meg, ha már arra jársz, nézz be bátran a zalakerámia központi pesti telephelyére is, az meg a pesti úton van. van jászberényi út? sose tudom, mindig összekeverem őket. mi már sokat vásároltunk ott, hatalmas a kínálat és az egészen olcsóktól a szuper minőségig minden van. trendi meg hagyományos dolgok is. mi tavaly újítottunk fel, vettem a zalakerámiánál 463 kiló padlólapot  :devil:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2333 Dátum: 2013.05.28 05:42:28 »
az erőséknek kőbányán, valahol a száva utca környékén van a központja, egy nagy bemutatóteremmel, inkább ott nézz körül. meg, ha már arra jársz, nézz be bátran a zalakerámia központi pesti telephelyére is, az meg a pesti úton van. van jászberényi út? sose tudom, mindig összekeverem őket. mi már sokat vásároltunk ott, hatalmas a kínálat és az egészen olcsóktól a szuper minőségig minden van. trendi meg hagyományos dolgok is. mi tavaly újítottunk fel, vettem a zalakerámiánál 463 kiló padlólapot  :devil:
Jászberényi, és mi is ott vesszük a csempét, ha kell.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2334 Dátum: 2013.05.28 21:30:41 »
Jászberényi, és mi is ott vesszük a csempét, ha kell.

Az jó akkor. Meglesem már elvileg megvan milyenek lesznek, nemcsak 1 féle lesz, hogy azért nézzem ki valahogy.
Zalakerámiás lesz az biztos árban is meg minőségben is azok a legjobbak.
Szanitercuccoknak meg a www.szaniterplaza.hu-n találtam a legjobb árakat.
Kell falba építhető WC tartály(Geberit), rendes zuhanytálca meg zuhanykabin de az később is ráér majd.
Itt meg ezek szinte ajándékáron vannak .
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.28 21:33:31 írta totya11 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2335 Dátum: 2013.05.28 21:49:45 »
erősnek is elég jó árak vannak.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2336 Dátum: 2013.05.29 17:05:39 »
Sziasztok, kérdésem volna:
Ti mit használtok a vízkő eltávolítására?
Konkrétan a zuhanyfülke műanyag faláról és a csmpéről tüntetném el.
Eddig az ecet és a levakarás merült fel - de az ecet a falról lefolyik, nem tudom mennyire működik. A levakarásnál meg attól félek, hogy a műanyagot összekarcolom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #2337 Dátum: 2013.05.29 17:11:34 »
van vmi amway-es hab,ami sok ecetet tartalmaz. az lehozza. mi olyat használunk.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2338 Dátum: 2013.05.29 17:18:35 »
Van valami cucc, otthon megnézem a pontos nevét, hab forma az is, amit akibor ír, de gyakorlatilag bármilyen boltban beszerzhető. De van a Cillitnek is vízkőleszedő cucca, az is brutálisan jó!
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2339 Dátum: 2013.05.29 17:44:25 »
shower power. bár az lehet, hogy csak szinten tartásra jó. javaslom az ecetet. töltsd bele egy spray-s flakonba aztán spricceljed.