Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962144 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #945 Dátum: 2011.11.11 15:35:04 »
Indukciós főzőlapot akarok meg öntisztítós sütőt. nem lesz ócsó  :cry:
Mitől lesz egy sütő öntisztítós? :eek:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #946 Dátum: 2011.11.11 18:03:29 »
Sziasztok,

hát nem hittem volna, hogy ezen a fórumon lesz a sütő és főzőlap a téma :) Mindenesetre mi is vásárlás előtt állunk.

Én ezt a kombinációt néztem ki:

https://onlinemarkaboltok.hu/haztartasigep/bosch/szett-ajanlatok/hbn532e1t-pke645q14e-szett

Ez így 136ezer. Mit gondoltok erről? (eltekintve az érintőgomb - tekerőgomb témától)


« Utoljára szerkesztve: 2011.11.11 18:05:04 írta richkan »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #947 Dátum: 2011.11.11 18:17:57 »
Szerintem tökéletes. Az én gondom az árával lenne, tudom, hogy a bosch igencsak jó márka, de eddigi tapasztalatok szerint (6-7év) nem bír többet és sajnos addigra már javítani sem lehet, cserélni kell megint. Ha ez nem szempont és ha szintén az érintőgomb sem szempont, akkor jó választás :)

Ami esetleg kellemetlen lehet, hogy nekünk is volt olyan amin süllyesztett gombok voltak, ahogy itt a sütő fölött (és a kijelző pereme körül)... oda a zsír és egyebek nagyon könnyen lecsapódnak és egy idő után takaríthatatlan, valamint a leülepedett sütőpára miatt kontakthiba léphet fel egy idő után.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.11 18:22:07 írta Cimbi »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #948 Dátum: 2011.11.11 18:48:49 »
Mitől lesz egy sütő öntisztítós? :eek:
valami xar van az oldalán, amiről egyszerűen leég a szenny. csak marha drága. állítólag nem kell pucolni. vagy legalább nem annyit. a feleségem nagy szakács, ezért konyhagépekből a legjobbak kellenek

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #949 Dátum: 2011.11.11 19:24:38 »
valami xar van az oldalán, amiről egyszerűen leég a szenny. csak marha drága. állítólag nem kell pucolni. vagy legalább nem annyit.
Ja, akkor mindegyik az. Ezért felesleges pénzt ne adjál ki.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #950 Dátum: 2011.11.11 20:17:50 »
... de eddigi tapasztalatok szerint (6-7év) nem bír többet és sajnos addigra már javítani sem lehet, cserélni kell megint....

Ezt honnan gondolod? Én abban a hitben vagyok, hogy a Bosch az egy strapabíró cuccokat gyártó cég. Ami eddig nekünk volt, az hibátlanul működött (működik), bár ezek a termékek most vannak a 6-7. évük körül.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #951 Dátum: 2011.11.11 20:33:39 »
Ja, akkor mindegyik az. Ezért felesleges pénzt ne adjál ki.
a túrót. keress rá a pirolitikus sütőkre.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #952 Dátum: 2011.11.11 21:41:47 »
Ezt honnan gondolod? Én abban a hitben vagyok, hogy a Bosch az egy strapabíró cuccokat gyártó cég. Ami eddig nekünk volt, az hibátlanul működött (működik), bár ezek a termékek most vannak a 6-7. évük körül.
Fogalmazzunk úgy, hogy volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #953 Dátum: 2011.11.11 23:27:24 »
Ezt honnan gondolod? Én abban a hitben vagyok, hogy a Bosch az egy strapabíró cuccokat gyártó cég. Ami eddig nekünk volt, az hibátlanul működött (működik), bár ezek a termékek most vannak a 6-7. évük körül.

Több mosógép és egyéb háztartási gép szerelőtől és sima usertől hallottam, hogy márkától függetlenül ennyit bírnak és ez nem azért van mert gagyit gyártanak, hanem az a fránya elévülés...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #954 Dátum: 2011.11.12 13:16:39 »
a túrót. keress rá a pirolitikus sütőkre.
Felejtsd el. Drága villanyszámlád lesz, ha 2 órán át kell 400 fokon üresben járatni a sütőt, csak azért, hogy a kosz hamuvá váljon. Annyira nem szennyeződik az, hogy hagyományosan ne lehessen időnként átnyalni. Ezekre a mai katalitikus zománcokra nem ragad oda semmi tartósan.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #955 Dátum: 2011.11.12 13:34:38 »
Nálunk inkább asszony lett az aut takarítórendszer. Megbeszéltük, hogy én sütök, ő takarít és így minden rendben is van :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #956 Dátum: 2011.11.12 15:03:26 »
Több mosógép és egyéb háztartási gép szerelőtől és sima usertől hallottam, hogy márkától függetlenül ennyit bírnak és ez nem azért van mert gagyit gyártanak, hanem az a fránya elévülés...
Azért azt is meg kell jegyezni, hogy az AEG és a Miele elég sokat kibír. Mondjuk ezek árban ott vannak, mintha veszel egy olcsóbb árfekvésűt, majd 6-7 év múlva cseréled egy szintén olcsóbb árfekvésű utódra.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #957 Dátum: 2011.11.12 16:12:50 »
Felejtsd el. Drága villanyszámlád lesz, ha 2 órán át kell 400 fokon üresben járatni a sütőt, csak azért, hogy a kosz hamuvá váljon. Annyira nem szennyeződik az, hogy hagyományosan ne lehessen időnként átnyalni. Ezekre a mai katalitikus zománcokra nem ragad oda semmi tartósan.
nálunk sokat megy a sütő, nem dísznek vesszük. semmit sem változtat a villanyszámlán, ha néhány havonta két órával többet van bekapcsolva a sütő. de majd beszámolok :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #958 Dátum: 2011.11.12 17:26:25 »
nálunk sokat megy a sütő, nem dísznek vesszük. semmit sem változtat a villanyszámlán, ha néhány havonta két órával többet van bekapcsolva a sütő. de majd beszámolok :D
Ezt nem értem. Ha sokat megy a sütő, akkor elég néhány havonta tisztítani?  :eek:

Nálunk is sokat megy (hetente 1-2 fajta házi süti + 3-4 fajta sültcuccok, itthon van a gyerekkel egész nap, és imád szakácskodni), nem öntisztítós, de még egyszer sem volt gonjda a nejemnek a tisztítással. Egyszerűen átmegy rajta párszor egy nedves ronggyal azt kész (ezt az öntisztítósnál sem fogjátok megúszni, mert a kormot tisztességesen úgyis csak így tudjátok begyűjteni).

Mindegyis. Kérdeztem ma tőle, váltana-e öntísztítósra, aszongya semmi értelme. Pedig elmagyaráztam lényegét. Viszont nem akar érintőgombosat, azt tudja jól.  :otlet:

Parasztvakítás az egész, de te tudod, mennyi pénzed van. Szvsz nem éri meg, ez csak egy újabb marketingfogás, hogy a zsebedbe nyúljanak. Azt úgy sem tudod gyakorlatban le ellenőrizni, hogy egy öntisztítós, vagy nem-öntísztítós között van-e valódi különbség (a "szoftveren" kívűl), csak elhiszed nekik. Én nem szólok bele, de tényleg fölöslegesen kidobott pénz extáért.

Ma épp tökipompos készült ebédre, vacsira (szomszédék átjönnek gyerkőccel) pedig virslis lábtörlő lesz. Szóval ma is használatban van keményen  :D

« Utoljára szerkesztve: 2011.11.12 17:31:29 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #959 Dátum: 2011.11.12 18:40:55 »
robi: köszönöm szépen a tökipompos recept-ötlelet!  :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.