Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 962307 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #750 Dátum: 2011.09.08 10:40:43 »
A dolog másik része, hogy a napi közlekedés és élet szempontjából kell így mérlegelni az árat, ha maga az ingatlan gyakorlatilag identikus.
Hát a napi közlekedés és élet szempontjából a mérlegelés egyénfüggő. Ha a munkahelyed Budán van, akkor nyilván Kistarcsán lakni szívás. De egyáltalán nem az, ha valahol a 18. kerületben dolgozol, vagy épp Kistarcsán. Vagy ha a belvárosi pörgés kell neked mindenáron, akkor felejtsd el az egészet. Ellenben ha nem zavar a szomszédoktól átszivárgó disznó-, tyúk-, liba-, és egyéb háziállat ketrecének szaga, akkor ott a helyed.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #751 Dátum: 2011.09.08 11:37:57 »
Mivel most Zugló szélén vagyunk, a XVI. ker nem oszt nem szoroz. De mégis a '"város"-ban van annak minden előnyével (és persze hátrányaival). Munkahely É-K Pest.
Kistarcsa csak alig pár km a XVI-hoz képest. Az aprómarha nem hiszem, hogy tényező lenne, mert a lakóparki részen lenne ez az építkezés, ott meg már nem divat manapság és nincs is akkora kert/udvar azokhoz a házakhoz. De amúgy engem nem zavar. Inkább az egyéb tényezők, mint infrastruktúra (ovi, iskola, orvos, szolgáltatások, tömegközl. stb).
Harmadik opció Dunakeszi, annak az infrastruktúrális részét nagyjából ismerem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #752 Dátum: 2011.09.09 10:07:52 »
nagyon nehéz kérdés. mi évekig tanakodtunk azon, mi legyen. nekünk kicsi gyerekeink vannak, ami alapvetően meghatározza a dolgokat. szerintem két nagy csoport van. Város: minél kevesebbet kelljen autózni, gyalog elérhető legyen ovi, iskola, orvos, piac, munkahely. ne legyen büdös, preferably legyenek fák meg játszótér. a panoráma feláras :) Nem város: minden nagyobb, kert, ház, és olcsóbb is, viszont vagy van infrastruktúra, vagy nincs. és két kocsit kell tartani, és minden munkanap hosszabb az utazgatás miatt.
mi az elsőt választottuk, bár a kisgyerekekkel nagyon jó lett volna legalább egy picike saját kert. viszont vannak játszóterek, minden közel van stb.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #753 Dátum: 2011.09.09 14:44:01 »
Én nem mennék ki Bp.-ről, majd esetleg fogok 15 év múlva, de most nem. Azon túl, hogy itt van a számomra szükséges infrastruktúra, tényleg muszáj 2 kocsit tartani, és azokkal ingázni.
A kis helynek még egy hátránya van: egy kis önkormányzatnak mindig kevesebb lesz a pénze, ergo könnyebben lesz hajlamos mindenféle helyi adókat kivetni, vagy azokat magasabb szinten tartani. Csak egy példa: nem egy helyről hallottam, hogy csak úgy viszik el a szemetet, hogy vagy aranyáron kukát tartasz (az aranyár alatt a kukaürítés hivatalos tarifáját értem), vagy a helyi önkormányzat által zárjellel ellátott szemeteszsákba teszed, amit 4-5-600 Ft-ért vehetsz darabját. Ha kiszámolod, mennyi idő alatt töltesz meg a konyhai szemeteszsákot - ez annál egy kicsit nagyobb - hát elég szép összeg. Viszonyításképp nekünk most a társasházban lakásra kiszámolva 3000 alatt van a havi szemétdíj.
Esetleg kompromisszum lehet egy olyan agglomerációs hely, ahonnan tömegközlekedéssel (HÉV, MÁV, Volánbusz) relatíve olcsón, gyorsan és rugalmasan (nem naponta 3 szerelvény van) ki-, be lehet jutni, és azért van infrastruktúra is: nemcsak A vegyesbolt van, meg AZ iskola, stb. (Lehet, hogy Dunakeszi épp ilyen, nem ismerem annyira.) De az a tapasztalat, hogy pont az ilyen szempontok miatt ezeken a helyeken már jópár éve mennek is fel az ingatlanárak.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.09 14:46:15 írta music »
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #754 Dátum: 2011.09.09 15:25:36 »
Én amit tehetem vidéken, agglomerációban szeretnék élni kertes házban. Én gimnáziumba és egyetemre is jórészt ingáztam (Rétság-Vác majd Rétság Budapest), és  szerintem abszolút vállalható egy ésszerű távon (Bp-Rétság már nem az). Most is, amikor otthon vagyok Rétságon, vagy Balatonon vagy bárhol vidéken úgy érzem, hogy sokkal inkább tudnék ott élni, mint Budapesten, de az előváros azért jó, mert azért a városi élet előnyei is megvannak. Nekem Vác a kiszemeltem, ott szeretnék majd egyszer lakni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #755 Dátum: 2011.09.09 15:27:52 »
milyen gyönyörű a váci főtér, hmmm... és ott van az ország egyik legjobb cukrászdája.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #756 Dátum: 2011.09.09 23:22:37 »
Amennyire lehet, szeretnénk a városhatáron belül maradni.
Ami időnként mégis elgondolkodtat: ma is láttam két szinte teljesen egyforma, új építésű házat (talán még a beruházó is ugyanaz), az egyik Árpádföld-Szabadságtelep, közel a városhatárhoz 36M; a párja a városhatártól 500 m-re, de már Csömörön belül, 32M.
Mindkét helyre ugyanazzal a busszal is lehet menni, csak az egyikhez egy megállóval hamarabb kell leszállni, ugyanez érvényes a HÉV-re is.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #757 Dátum: 2011.09.09 23:30:02 »
Mi 11 éve elhúztunk a fővárosból, ( mert annyi pénzből ott egy lakótelepi 45nm jött volna össze, itt meg 70nm+ ***@nyagy kert) Van 2 kocsi, és bejárunk, de busszal is be lehet jutni pestre 50 perc alatt, kocsival meg a reggeli csúcsban is 30 perc a metróállomás. Van játszótér( bár a kertben ott a hinta, úgyhogy csak a haverok miatt mennek a játszótérre), meg óvoda, meg iskola, 1750Ft a szemétdíj :D és ha 3 kukányit lepakolok, azt is elviszik. Az iskolában a drog, ital, cigaretta baromira nem divat. Este 8 kor átszaladok a szomszéd faluba, és a kemencéből előttem szedik ki a friss péksütit...
És ami a legszebb, a 3. évben megszűnt a pollen allergiám

A Bp kervárosi létnek is vannak előnyei, laktam ott is 10 évig, de valahogy nem hiányzik. Persze aki minden este bulizni vágyik annak jobb választás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #758 Dátum: 2011.09.09 23:41:02 »
Azért Te elég messze laksz. Mi max szomszédos településre gondoltunk.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #759 Dátum: 2011.09.10 06:48:21 »
Mi 11 éve elhúztunk a fővárosból, ( mert annyi pénzből ott egy lakótelepi 45nm jött volna össze, itt meg 70nm+ ***@nyagy kert)


És ami a legszebb, a 3. évben megszűnt a pollen allergiám



hát én kétlem h egy 8-10m ból egy normális házat lehet kapni pest megyében.
ez érdekes. úgy tudom az egész orszég fertőzőtt többé kevésbé
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #760 Dátum: 2011.09.10 09:24:48 »
Hát itt Érden is max bontásra ítélt családi házat kapsz 10 misiért vagy panelt. Cserébe alvóváros, 20 perc alatt Budán van.
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #761 Dátum: 2011.09.10 10:11:29 »
Mi 11 éve elhúztunk a fővárosból, ( mert annyi pénzből ott egy lakótelepi 45nm jött volna össze, itt meg 70nm+ ***@nyagy kert)


És ami a legszebb, a 3. évben megszűnt a pollen allergiám



hát én kétlem h egy 8-10m ból egy normális házat lehet kapni pest megyében.
ez érdekes. úgy tudom az egész orszég fertőzőtt többé kevésbé

-Mondom 11 éve, most ősszel anyóséknak találtunk egy házat 12m-ért, mondjuk lehetne rá költeni még 3-at, de így is tökéletesen lakható, inkább külső szépítés ( a bővítés nincs külsőleg lefestve) hiánya van. de ez szerencse volt, mert nagyon kellett a pénz nekik, egyébként 14-től indulnak  a hasonlók itt is.

Fű pollenre volt allergiám, ami gyakorlatilag teljesen megszűnt. ( A doki közölte, hogy az nem lehet :) -pedig de ) A parlagfűtől csak akkor volt bajom, ha megszagoltam. Most a parlagfű mező közepén sincs bajom.

-Mit nevezünk nagy távolságnak? Sojmárról bejárni számunkra elég gáz lenne minden nap, mert pesten dolgozunk. Érd ugyanez, az M0 rizikós, a Lágymányosi ugyanúgy megáll, ha az M0 meghalt. innen 25km  Bp határa, ebből 19 autópálya, ami a Hungária gyűrűig bevisz -ha kell -

Anno Csömör, és Kis és Nagy Tarcsa Meg Pécel is képben volt lakáskereséskor -ott akkor is kb 20% al drágábbak voltak az ingatlanok. - mondjuk nem a 20% számított, inkább az, hogy itt valahogy sokkal rendezettebbnek tűnt a település akkoriban, meg még sok egyéb apróság, és a végén ezt választottuk.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #762 Dátum: 2011.09.10 17:15:48 »
Megnéztünk ma jópár házat, egy csomó nyomban ki is hullott a rostán.
Kár, hogy egy bizonyos ház és egy bizonyos hely nem szabadon kombinálható  :wacko:
Viszont meglepő, hogy az új házak építői mennyire rugalmasak lettek árban, konstrukcióban, variálhatóságban. Annak idején 2002-ben, amikor épült a mostani házunk a kiírt ár fix volt, pedig azt is a kivitelezőtől vettük.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #763 Dátum: 2011.09.10 17:41:25 »
Mit nevezünk nagy távolságnak? Sojmárról bejárni számunkra elég gáz lenne minden nap, mert pesten dolgozunk.

hát ez a "pesten dolgozunk" azért igen tág fogalom. nem mindegy h pestlőrinc vagy kápmegyer vagy bármi északon.
én a kötöttpályás (HÉV) vonal melletti kertváros pártján vagyok. csak sajnos az szörnyen drága
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #764 Dátum: 2011.09.10 19:38:21 »
Mit nevezünk nagy távolságnak? Sojmárról bejárni számunkra elég gáz lenne minden nap, mert pesten dolgozunk.

hát ez a "pesten dolgozunk" azért igen tág fogalom. nem mindegy h pestlőrinc vagy kápmegyer vagy bármi északon.
én a kötöttpályás (HÉV) vonal melletti kertváros pártján vagyok. csak sajnos az szörnyen drága

:D

Énnekem majdnemmindegy, mert egész pesten rodeózok, a Gyáli úttól Kápmegyeren át Gödöllőig ( az nem is Pest :D). a Feleségem, meg leparkol az Ecseri úti metró mellett, és bemegy a céghez. - megjegyzem, hogy amikor a legelején busszal járt, akkor pont annyi idő alatt ért be a Váci útra, mint a kolleganője Csepelről :D

- Mi is néztünk a Hév vonalhoz közeli dolgokat, de irreálisan drágák, voltak, vagy az ablak előtt ment a HÉV - valahogy egyik megoldás sem vonzott.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!