Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1235030 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6195 Dátum: 2015.03.22 17:48:14 »
én azt javaslom, hogy tartsd meg még legalább 15...20 évig :yes:
Használd egészséggel!
az a drága(fenntartású, üzemeltetésű) autó, amit sűrűn cserél az ember (amortizáció, kezdeti költségek, stb...). az üzemanyag költség csak egy a sok költségelem közül.
Maximálisan egyetértek.

Zoltan514

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6196 Dátum: 2015.03.30 21:06:33 »
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, de azért annyit valóban illene hozzátennem, hogy a mostani 1.6-os az családi autó, viszont a másikat már magamnak, saját névre, a jövőre nézve venném, ezért is érdekeltek a tanácsot, hogy milyet célszerű. Ugye fiatalon mindenki álmodozik, hogy majd jó kis 200 lovas verdája lesz, és letol mindenkit a pályán, aztán van aki idővel átgondolja és inkább egy megbízhatóbb takarékosabb modellt szeretne. Az viszont elég ijesztő hogy az a 2.2-es motor a Lexusokban is van, és mégis ennyire problémás. Tény, hogy a benzinmotor olcsóbb karbantartású egyszerűbb szerkezete miatt, úgyhogy valószínűleg én is maradok annál (pláne amikor látom a 6-8 éves dízel motoros autókat bármely márkából, hogy eregeti magából a fekete füstöt egy egy gázadásra :)
Persze kacsingatok a régebbi lexusok felé is :D Viszont az is igaz hogy az Avensisekről is sok jót hall az ember, és az olcsóbb is.
Köszönöm a tanácsokat mégegyszer!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6197 Dátum: 2015.03.31 16:49:33 »
Jaaa... én azt hittem az 1,6-ost akarod lecserélni...
De ezek szerint e mellé akarsz egyet.... akkor feltételezem még kevesebb lesz a futása... tehát még kevésbé számít a fogyasztás...
Az Avensis se rossz ... persze ha kell a hely...akkor érdemes... ;)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

sne

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6198 Dátum: 2015.05.03 19:57:51 »
Sziasztok!

Egy éves Aurisom hatul mind a 2 oldalon ilyen hangot ad: https://dl.dropboxusercontent.com/u/73518103/20150427_083206.mp4
Szerintetek mitől lehet?
(Kézifék kiengedve :-) )

Előre is köszi, üdv
sne

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6199 Dátum: 2015.05.04 07:19:44 »
Vidd vissza ugyis garis...
Csapagy, v fek lesz, vmisurlodik.
Lehet tarcsa rossz, lehet fekbetet, v be van ragadva a kezifek, meg ezt tudom elkepzelni.
Ugyis ingyen kell megcsinalniuk, hisz garis...
Konrád

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6200 Dátum: 2015.05.12 09:36:52 »
Spritmonitor szerint 22 user átlaga 7,54 liter.
Nem mondom, hogy ennyit enne Nálad is, mivel nem vagyok tisztában a felhasználási körülményeiddel, de irányadó értéknek megteszi.  :yes:

Annyit mondhatok nagyáltalánosságban a 2.2 D-Cat motorokról, hogy problémásabbak, mint kétliteres társaik és nem nagyon tolerálják a sok városi araszolgatást.  ;)
Személyes véleményem szerint pedig az Aurisba eröileg megteszi a 2.0 D4D is, a maga 126 pacijával.  :flowers:

Nekem 8 éves a D-CAT Aurisom, 90%-ban városban használom. Nincs vele különösebb gond. Egyetlen kényes pontja a DPNR (részecskeszűrő+denox katalizátor) rendszer, arra oda kell figyelni. Pl mindig prémium OMV gázolajat tankolok, ami a schwechati finomítóból jön, nem MOL származék, ez nagyon sokat segítet a DPF problémák megelőzésében. Érdemes gyakran cserélni gázolajszűrőt. Figyelni kell a motor viselkedését (én OBD kiolvasós alkalmazással szoktam), és ha regenerálni akarja a szűrőt, akkor ki kell vele menni pl az M0-ra, egyenletes tempóban 2000-es fordulaton haladni, amíg befejezi. Érdemes 100 ezer km-enként részecskeszűrőt tisztíttatni, erre már vannak specializált cégek, kb 20-30 ezer forintba kerül plusz szerelési munka. Szóval ha az ember odafigyel rá, akkor ezzel se lesz váratlan problémája, a motor többi része meg alapvetően nem nyűgös.

Fogyasztásom Budapesten évszaktól függően 6,5-7,5 között mozog, dinamikus használat mellett, ez szerintem elég jó. Országúton 5-6 liter. Autópályán már nem olyan takarékos, ott megeszi a 7-8-at. Összességében valószínűleg kevesebbet, vagy max ugyanannyit fogyaszt, mint egy 1,4-es benzines, de össze sem lehet hasonlítani a kettő menetdinamikáját. Ettől függetlenül, ismerve az átlag magyar használtautó eladót, én is kicsit óvakodnék egy D-CAT vásárlástól, mert sajnos nagyon kevesen adják meg neki azt a gondoskodást és anyagi ráfordítást, amit egy ilyen motor igényel.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6201 Dátum: 2015.05.12 10:05:35 »
Sziasztok!

Egy éves Aurisom hatul mind a 2 oldalon ilyen hangot ad: https://dl.dropboxusercontent.com/u/73518103/20150427_083206.mp4
Szerintetek mitől lehet?
(Kézifék kiengedve :-) )

Előre is köszi, üdv
sne
Surlódik a fékbetét.

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6202 Dátum: 2015.05.17 00:15:09 »
Udv

Beepitett gyari navi-val kapcsolatban kerdeznem, hogy mi a modja a terkep frissitesnek, amit lehetoseg szerint ki is kellene terjeszteni (ertsd, ny-eu terkep van most rajta, ausztria utan jobaratom elveszti a fonalat az autoval),
hivatalos ill. nem lehetosegek?

elore is koszi az infokat

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6203 Dátum: 2015.05.17 07:35:42 »
Udv

Beepitett gyari navi-val kapcsolatban kerdeznem, hogy mi a modja a terkep frissitesnek, amit lehetoseg szerint ki is kellene terjeszteni (ertsd, ny-eu terkep van most rajta, ausztria utan jobaratom elveszti a fonalat az autoval),
hivatalos ill. nem lehetosegek?

elore is koszi az infokat
Szia!
Ezeket tudom korán reggel neked ajánlani olvasgatás, tájékozódás szinten, hátha megtalálod a választ:
http://www.toyota-mapupdates.eu/
http://navilex.hu/hunmenu.html
Fery

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6204 Dátum: 2015.05.18 20:22:06 »
Szia!
Ezeket tudom korán reggel neked ajánlani olvasgatás, tájékozódás szinten, hátha megtalálod a választ:
http://www.toyota-mapupdates.eu/
http://navilex.hu/hunmenu.html

koszi, az elsot megtalaltam mar, majd megnezem a regisztraciot az o toycijahoz, de gyanusan nem tudom legalisan boviteni a terkepallomanyt :S

Pzs0315

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6205 Dátum: 2015.05.23 18:09:11 »
Sziasztok!

Három hete boldog és büszke tulajdonosa lettem egy Toyota Aurisnak (2010. 1,6 VVTI, 97KW, E15UT). Külföldről van az autó, így nincs hozzá magyar nyelvű használati- és karbantartási könyv sem!
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hol/honnan lehet(ne) ilyeneket szereznem/vennem/letöltenem?
Előre is köszi a segítséget!
Üdv. Zsolti

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6206 Dátum: 2015.05.23 21:44:45 »
Auris Hybridhez magyar nyelvu hasznalati utmutato elerheto valahol?
koszi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6207 Dátum: 2015.05.27 05:43:18 »
Keresem azt a fórum és/vagy klubtársamat, aki a Nagyfaluban egy üléspróba, esetleg egy kicsi próba erejéig meg tudná mutatni közelebbről Aurisát, ha hibrid lenne, akkor az még jobb. Kacérkodom a gondolattal, hogy beújítsak egyet, a személyes tapasztalat sokat segíthetne.  Akár PÜ is jöhet.  Köszönöm.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6208 Dátum: 2015.05.27 21:20:16 »
Én szívesen megmutatnám, de az az érzésem, hogy nem erre az évjáratra(2008) vagy kiváncsi.  ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6209 Dátum: 2015.05.28 17:17:17 »
Én szívesen megmutatnám, de az az érzésem, hogy nem erre az évjáratra(2008) vagy kiváncsi.  ::)

Igazából a mérete, az üléspozíció az, ami érdekel, hibridben gondolkozom, az Aurisban a III. Prius technikája mocorog tudomásom szerint. Viszont hibrid Auris mustra ügyben senki sem jelentkezett, ezért gondoltam, hogy a kasztni ugyanaz....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.