Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1235115 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5610 Dátum: 2013.07.18 22:05:14 »
A legutóbbi Verso-t érintő 100.000km-es teszt ilyen szempontból azért korrektebbnek sikerült, ugyanis, ott megadták a jeles (szinte kitűnő) bizonyítványt alapvetően az autónak, de megjegyezték ezeket a nem várt korróziókat. Mindemellett a tesztben szereplő 1,8-as valvematic-et is, és az egész autót igencsak jó véleményekkel naplózták le.  :yes:
Az Auris sem kapott rossz osztályzatot. Pont ezért volt bosszantó, ahogy rugóztak a néhány hibán, amit találtak. De ők legalább emellett le bírták írni az előnyöket is, és mindenesetre "mellékesen" odaböffentették, hogy azért az autó alapvetően megbízható és jó  :whistling: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5611 Dátum: 2013.07.18 22:21:53 »
Viszont a 100-120-nál 7-8 literes fogyasztást annak tituláltam, ami: hazugságnak. (Az 1.6-os sem ehet amúgy ennyit, ilyen tempónál.)
Amikor az új Auris HSD-t, az 5 ajtóst elvittem egy tesztkörre (az átlagosnál hosszabb utat bizniszeltem a kereskedővel), elmondta, hogy a hibrid hajtás kb 6-7000km alatt tanul össze véglegesen a vezérlő-computerrel. Ezért volt az, hogy a megtett kb 25 (vegyes) km alatt, ha jól emlékszem, 4,7-es átlagot hoztam valami ötvenvalahányas átlagsebességgel. Ez 1 literrel magasabb a gyári értéknél (3,7).
Az összehangolás végére "garantáltan" beállítható a gyári átlag. Ha, pedig az ember nem figyel oda, csak megy, amerre lát, akkor is lazán 5 liter alatti adatot produkál. Félelmetesen csendes az utastere is, mind kinézetre, mind tapintásra nem találtam benne kivetnivalót. És akkor is ezt mondanám, ha az elején mondjuk, KIA jelvény lenne. Nincs akkora baj a Toyota háza táján, sőt, nagyon is jó ez az irány, még ha minden formai megoldásával - lásd, amit Kaposváron együtt is néztünk - nem értek teljesen egyet. Van néhány részlete, amit jobban át kellett volna gondolni és akkor a Golf-b*zik sem fanyaloghatnának rajta. Ennyi. Műszakilag, azonban hibátlan, köszönöm, jöhet az Auris Tourer Sports HSD...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5612 Dátum: 2013.07.18 22:37:11 »
szívás, az biztos. japán az autót az ember a műszaki tartalom miatt szokott venni. ez a kocsi is japánosan ronda kívül is, belül is. ehhez képest letörik róla ez-az egy olyan kocsin, amit újságírók kezébe adnak??? valamit csúnyán benéztek a toyotánál
Nem hiszem. Nem ennyire amatőrök. De van az a rosszindulat, amivel nem lehet számolni. És ez a cikk csöpög ettől a rosszindulattól. Mit csöpög - fröcsög. Ennek alapján, minden további nélkül el tudom képzelni, hogy azt a kesztyűtartó-nyitót direkt letörte, a burkolatot pedig ugyancsak direkt lefeszegette.  :nonono:

Japánosan ronda, kívül is, belül is? Bullshit  :) ... ez egy teljesen korrekt kinézetű autó. Kívül is, belül is. Semmi különös - de egy teljesen tisztességesen megrajzolt, aktuális kompakt autó. Rondának ugyan nem ronda.

Műszaki tartalom? Full-hibrid hajtáslánc egy teljes értékű raktérrel & variálhatósággal rendelkező kompakt kombiban - hm?

Amúgy mi is az, hogy japánosan ronda? Ha végiggondolom az elmúlt évtizedek számtalan Toyotáját, a korai E11-esen és a Yaris Verson kívül egyikre sem lehet ezt mondani. De a fogalom egyébként is nemlétező. Ha már az (alaptalan) sztereotípiáknál tartunk - unalmasnak szokás fikázni a japán autókat (jobb fogódzó híján), nem rondának  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5613 Dátum: 2013.07.18 22:43:10 »
Amikor az új Auris HSD-t, az 5 ajtóst elvittem egy tesztkörre (az átlagosnál hosszabb utat bizniszeltem a kereskedővel), elmondta, hogy a hibrid hajtás kb 6-7000km alatt tanul össze véglegesen a vezérlő-computerrel. Ezért volt az, hogy a megtett kb 25 (vegyes) km alatt, ha jól emlékszem, 4,7-es átlagot hoztam valami ötvenvalahányas átlagsebességgel. Ez 1 literrel magasabb a gyári értéknél (3,7).
Az összehangolás végére "garantáltan" beállítható a gyári átlag. Ha, pedig az ember nem figyel oda, csak megy, amerre lát, akkor is lazán 5 liter alatti adatot produkál. Félelmetesen csendes az utastere is, mind kinézetre, mind tapintásra nem találtam benne kivetnivalót. És akkor is ezt mondanám, ha az elején mondjuk, KIA jelvény lenne. Nincs akkora baj a Toyota háza táján, sőt, nagyon is jó ez az irány, még ha minden formai megoldásával - lásd, amit Kaposváron együtt is néztünk - nem értek teljesen egyet. Van néhány részlete, amit jobban át kellett volna gondolni és akkor a Golf-b*zik sem fanyaloghatnának rajta. Ennyi. Műszakilag, azonban hibátlan, köszönöm, jöhet az Auris Tourer Sports HSD...  :yes:
Ja, jut eszembe, a Sportson is lehörgött ez az idióta - miért is felejtette el, hogy ez az Opel találmánya amúgy? Butaságnak mondjuk tényleg butaság, de most ez a divat.

Nálam a Prius II, javarészt tempomatos 130-as utazóval, autópályán (Drezda-Bécs), bőven 6 alatt evett. Ennek alapján szemenszedett hazugság, hogy ez az Auris, 100-120-al, 7-8-at eszik. Vagy talán oda kellett volna írni, hogy az érték úgy jött ki, hogy folyamatosan a padlógázas "bégetős" gyorsulást próbálgatta közben  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5614 Dátum: 2013.07.18 23:14:50 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10685
AURIS - általános topik
« Válasz #5615 Dátum: 2013.07.19 00:35:27 »
Furcsa a Winkler, az biztos. Emlékszem a használttesztes LS400-asról csupa jót mondott, és neki is van/volt? 4 Runnere, szóval nem új neki a Toyotázás.

A Top Gear húzza le állandóan a Priusokat, bármelyik műsorba néztem bele, mindig előkerült a Prius mint gagyi termék meg a sok okostojás Kaliforniában, aki ilyet vesz, hogy elmondhassa "zöld vagyok". Nekik sem hiszem el, és ők meg azért messze nem egy súlycsoport a Totalcarral.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5616 Dátum: 2013.07.19 04:17:06 »
Olvastátok a Winkler-féle Auris hibrid kombi-"tesztet"?

Ez az ember ma a magyar autós újságírás sztárja? Lehet az, úgy, hogy megenged magának egy ilyet?

Ennél a mai magyar vezető autós médiánál olyan emberek ülnek a döntéshozói székekben, akik kiengednek a netre egy ilyen cikket?
A dolgok szubjektiv reszevel nem ertek egyet: nekem tetszik kivul belul (mondjuk hatulrol nem tamadnam be a kombit sem  :lol:). De azert ezek a nyilvanvalo minosegbeli problemak nagyon-nagyon szegyenteljesek  :nono:
Amit a hibrid hajtaslancrol irt, arra ignore gombot nyomtam, az total (ahogy Te is irtad) hazugsag.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5617 Dátum: 2013.07.19 07:14:42 »
Nem hiszem. Nem ennyire amatőrök. De van az a rosszindulat, amivel nem lehet számolni. És ez a cikk csöpög ettől a rosszindulattól. Mit csöpög - fröcsög. Ennek alapján, minden további nélkül el tudom képzelni, hogy azt a kesztyűtartó-nyitót direkt letörte, a burkolatot pedig ugyancsak direkt lefeszegette.  :nonono:
Japánosan ronda, kívül is, belül is? Bullshit  :) ... ez egy teljesen korrekt kinézetű autó. Kívül is, belül is. Semmi különös - de egy teljesen tisztességesen megrajzolt, aktuális kompakt autó. Rondának ugyan nem ronda.
Műszaki tartalom? Full-hibrid hajtáslánc egy teljes értékű raktérrel & variálhatósággal rendelkező kompakt kombiban - hm?
Amúgy mi is az, hogy japánosan ronda? Ha végiggondolom az elmúlt évtizedek számtalan Toyotáját, a korai E11-esen és a Yaris Verson kívül egyikre sem lehet ezt mondani. De a fogalom egyébként is nemlétező. Ha már az (alaptalan) sztereotípiáknál tartunk - unalmasnak szokás fikázni a japán autókat (jobb fogódzó híján), nem rondának  :lol:
nem akarok vitatkozni a japános rondaságon, mert nem érdemes, de én azok közé tartozom, akik szerint kívül, de sokkal inkább belül a fasorban sincs mondjuk egy golfhoz képest. ha már felhoztad :) én egyébként soha nem mondtam egy autóra hogy unalmas, szerintem ilyen fogalom tartós használatban egyáltalán nem létezik, ez is egy tipikus újságírói marhaság.
a műszaki tartalomra egy rossz szavunk sem lehet. nincs nekem sem. :devil:
az nyilvánvaló, hogy a pályás fogyasztás 7-8 literje szimplán nem igaz. ezt kár volt. ezt is.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5618 Dátum: 2013.07.19 08:55:53 »
Lehet hogy a 4Runner (meg gondolom ült már pár Toyotában)-hez képest csalódás volt számára.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5619 Dátum: 2013.07.19 09:06:37 »
Lehet hogy a 4Runner (meg gondolom ült már pár Toyotában)-hez képest csalódás volt számára.
Egyetlen dolog, amiben csalódást kelthet objektíve a 4 Runnerhez képest az Auris, és az a terepjáróképesség...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5620 Dátum: 2013.07.19 10:39:30 »
Egyetlen dolog, amiben csalódást kelthet objektíve a 4 Runnerhez képest az Auris, és az a terepjáróképesség...  :whistling:
Hát nem tudom, ha a 16 éves, jelen pillanatban (kopp kopp) kifogástalan működésű Corollámból átülnék egy 0km-es beragadó/szétesőbe, lehet én is WTF is this shit-elnék.
Az már megint más kérdés hogy motorikusan mit érez, vagy hogy minek két elakadásjelző a kocsiba :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5621 Dátum: 2013.07.19 10:54:36 »
Hát nem tudom, ha a 16 éves, jelen pillanatban (kopp kopp) kifogástalan működésű Corollámból átülnék egy 0km-es beragadó/szétesőbe, lehet én is WTF is this shit-elnék.
Az már megint más kérdés hogy motorikusan mit érez, vagy hogy minek két elakadásjelző a kocsiba :D
Don, értsd már meg, hogy azok a minőségi hibák, amiket leírt, egyik szalonban álló végleges modellben sincsenek jelen. Legalábbis nagyon valószínűnek tartom, mert jómagam már megnéztem legalább 4-5 új Aurist.
Én azt mondom, hogy azok az autók egy előszériás prototípusok lehettek, amiket már nyúztak előtte. Gondolj, arra az LFA-ra, amit elhoztak pár hete az új Lexus IS bemutatójára! Abban is voltak kiforratlan részek, a végleges, számozott darabok kifogástalanok.

Tényleg nem értem, miért kapaszkodsz bele MINDEN rosszba, amit a Toyotákról írnak. Ennyire fogékony vagy a negatív dolgok iránt? Szándékosan mosod össze a kicsi/jelentéktelen hibákat a komoly konstrukciós problémákkal? Komolyan kérdezem...  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5622 Dátum: 2013.07.19 11:06:54 »
Don, értsd már meg, hogy azok a minőségi hibák, amiket leírt, egyik szalonban álló végleges modellben sincsenek jelen. Legalábbis nagyon valószínűnek tartom, mert jómagam már megnéztem legalább 4-5 új Aurist.
Én azt mondom, hogy azok az autók egy előszériás prototípusok lehettek, amiket már nyúztak előtte. Gondolj, arra az LFA-ra, amit elhoztak pár hete az új Lexus IS bemutatójára! Abban is voltak kiforratlan részek, a végleges, számozott darabok kifogástalanok.

Tényleg nem értem, miért kapaszkodsz bele MINDEN rosszba, amit a Toyotákról írnak. Ennyire fogékony vagy a negatív dolgok iránt? Szándékosan mosod össze a kicsi/jelentéktelen hibákat a komoly konstrukciós problémákkal? Komolyan kérdezem...  :szemez:
Hát nézd, szerintem is az történt, hogy Totyáéknál kissé elkapkodták ezt a bemutatót, erre utal hogy két elakadásjelző meg emelő került a csomagtartóba, nem volt beállítva a futómű, lehet a 8 lityós fogyi, vagy a hiányzó gyorsulás is valami beállítási baki volt.
A többi újságíró gondolom kicsit próbált finomítani a dolgokon, mert lehet próbálták már az új Aurist, Winkler meg leírta amit látott/tapasztalt.
Nem értem hol a gond?
Én is tettem pár kört az Aurisszal, nekem se kéne, mert kicsi az én 197 centimnek, a Prius viszont tetszett. Szerintem ettől se a Toyota se a TC nem fog becsődölni.
Minden rosszra fogékony vagyok :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5623 Dátum: 2013.07.19 11:15:17 »
Hát nézd, szerintem is az történt, hogy Totyáéknál kissé elkapkodták ezt a bemutatót, erre utal hogy két elakadásjelző meg emelő került a csomagtartóba, nem volt beállítva a futómű, lehet a 8 lityós fogyi, vagy a hiányzó gyorsulás is valami beállítási baki volt.
A többi újságíró gondolom kicsit próbált finomítani a dolgokon, mert lehet próbálták már az új Aurist, Winkler meg leírta amit látott/tapasztalt.
Nem értem hol a gond?
Én is tettem pár kört az Aurisszal, nekem se kéne, mert kicsi az én 197 centimnek, a Prius viszont tetszett. Szerintem ettől se a Toyota se a TC nem fog becsődölni.
Minden rosszra fogékony vagyok :)
A gondom az, hogy csak a rosszat jegyzed meg, írod le.
Nézd, ha nem kevesebb, mint 10-12 internetes és írott szaksajtóban (hogy pusztán csak a hazaiakról beszéljek!!!) már az előzőekben megjelentek tesztek(! NEM bemutatók) alapján leírják, hogy az autó minőségével, viselkedésével nincs baj, tehát JÓ, de egy műmajom ennek az ellenkezőjével fröcsköli össze a virtuális autósvilágot, akkor az az autó szerinted egy minőségcsökkent gyártót jelent a háttérben??  :eek: ::)

Komolyan nem értelek... vagy, ha poénnak szándo, akkor azt jelezd már, mert így félreértjük egymást tök feleslegesen.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5624 Dátum: 2013.07.19 11:19:20 »
A gondom az, hogy csak a rosszat jegyzed meg, írod le.
Nézd, ha nem kevesebb, mint 10-12 internetes és írott szaksajtóban (hogy pusztán csak a hazaiakról beszéljek!!!) már az előzőekben megjelentek tesztek(! NEM bemutatók) alapján leírják, hogy az autó minőségével, viselkedésével nincs baj, tehát JÓ, de egy műmajom ennek az ellenkezőjével fröcsköli össze a virtuális autósvilágot, akkor az az autó szerinted egy minőségcsökkent gyártót jelent a háttérben??  :eek: ::)

Komolyan nem értelek... vagy, ha poénnak szándo, akkor azt jelezd már, mert így félreértjük egymást tök feleslegesen.  :surrender:
Szerintem leírta amit tapasztalt. Nem látom okát hogy lehúzza a márkát: van neki is otthon egy, és mint az égéstérből kiderült, TC-n belül is kavart némi port a cikk, amit próbál magyarázni. Ráadásul nem is volt egyedül a kocsiban.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer