Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1235025 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5040 Dátum: 2010.09.27 15:54:11 »
Ha AURIS-zöldfülűként megengedtek egy megjegyzést:
Pár napja megvilágosodtam, és rájöttem, hogy szerintem hol baxták el az új Auris formáját. Eddig csak nézten hátulról, de nem tudtam konkrétan megfogalmazni, mi nem tetszik benne. Na, a túl széles lökhárítóra illesztett széles hátsó-oldallemezen elhelyezett túl széles lámpa. ...főleg, ha utána vetünk egy pillantást feljebb haladva a túl szűk-szűkülő oldalfalra, illetve a kifejezetten keskenynek látszó tetőre. Ezek szerintem az arányokat negatív irányba viszik.  :ph34r:
Ez nem vonatkozik a elejére, ami kifejezetten tetszik, főleg az faceliftesnek.  :yes:
Nem fiCázni akartam az autót, csak, kíváncsi vagyok, hogy osztjátok-e velem ezt a véleményt. És az is érdekes, hogy sem az új Avéval, sem a Lexusokkal nincs ilyen problémám. Na, azért az új CT-nél valami hasonlót érzek, mint az Aurisnál, bár látnom kellene élőben is...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5041 Dátum: 2010.09.27 23:06:57 »
Igen, talán tényleg kicsit "szoknyás" hátulról nézve  :hmmmm: ... Mindenesetre szebb (elegánsabb), mint a facelift előtti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5042 Dátum: 2010.09.28 08:10:54 »
...főleg, ha utána vetünk egy pillantást feljebb haladva a túl szűk-szűkülő oldalfalra, illetve a kifejezetten keskenynek látszó tetőre.
.
.
.
És az is érdekes, hogy sem az új Avéval, sem a Lexusokkal nincs ilyen problémám.
:hmmmm: Fura, mert nekem eloszor mindez pont a t27-nel tunt fel.
Nicsak  :sorcerer:
Avensis vs. Auris


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5043 Dátum: 2010.09.28 09:38:17 »
...főleg, ha utána vetünk egy pillantást feljebb haladva a túl szűk-szűkülő oldalfalra, illetve a kifejezetten keskenynek látszó tetőre.
.
.
.
És az is érdekes, hogy sem az új Avéval, sem a Lexusokkal nincs ilyen problémám.
:hmmmm: Fura, mert nekem eloszor mindez pont a t27-nel tunt fel.
Nicsak  :sorcerer:
Avensis vs. Auris
Nem tudom, nekem az Ave vonalai harmonikusabbak, bár, a lámpa búrát már figyeltem, hogy azon is kiáll egy kicsit a kasztniból. De ez számomra nem zavaró.
Mindenesetre az Azrisnál nem igazán találták meg a helyes arányokat. Ha megfigyeled, a hátsó lökhárítóban a prizmákat(?), még azok is a lökös szélébe kerültek ki, hogy ezzel tovább szélesítsék optikailag a formát. Az én szépérzékemnek ez nem fekszik. Mindegy is, lényeg, hogy mikor bültem a HSD-be rögtön elfelejtettem, hogy néz ki kívülről...  :wub: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5044 Dátum: 2010.09.28 09:58:19 »
Tél közeledtével felmerült bennem - udvaron (szabadon) álló autónak érdemes venni egy takarót/ponyvát? Ha igen, hol és milyet?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5045 Dátum: 2010.09.28 10:03:00 »
Én nem használok ilyet, pedig utcán áll a kocsi. Félnék, hogy össze-vissza karistolja a rajta lévő fólia a fényezést.
Az ablaktörlő védelmére nem rossz ötlet kartonlapot tenni az ablak és a törlő közé, hogy ne fagyjanak össze.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5046 Dátum: 2010.09.28 10:04:46 »
Tél közeledtével felmerült bennem - udvaron (szabadon) álló autónak érdemes venni egy takarót/ponyvát? Ha igen, hol és milyet?
Nekem is van  :) És teljesen jól teszi a dolgát, arra kell vigyázni, hogy ha kisüt a nap, le kell venni a kocsiról. Autósboltban vettem kb 7-8000Ft-ért már korrekt minőségűt lehet kapni. Fontos, hogy lehetőleg ne hipermarketből vedd, mert az gagyi.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5047 Dátum: 2010.09.28 10:35:37 »
Én nem használok ilyet, pedig utcán áll a kocsi. Félnék, hogy össze-vissza karistolja a rajta lévő fólia a fényezést.
Ez egyszer régen meg is történt. Azóta messze kerülöm. Ha nem tudod teljesen feszesen, fixen rögzíteni és fújja a szél, akkor cseszegeti a fényezést (és ugye nem puha pamutból van  :no: )

kantulyg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 241
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5048 Dátum: 2010.09.28 10:59:08 »
Sziasztok,az 1.4 D4-D turbós??
Nem tudtok valami oldalt ahol van leírás erről a motorról,hogy működik megy ilyesmi?
Köszi.
Toyota Auris 1.4 D-4D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5049 Dátum: 2010.09.28 11:06:29 »
Tél közeledtével felmerült bennem - udvaron (szabadon) álló autónak érdemes venni egy takarót/ponyvát? Ha igen, hol és milyet?
Nekem is van  :) És teljesen jól teszi a dolgát, arra kell vigyázni, hogy ha kisüt a nap, le kell venni a kocsiról. Autósboltban vettem kb 7-8000Ft-ért már korrekt minőségűt lehet kapni. Fontos, hogy lehetőleg ne hipermarketből vedd, mert az gagyi.  :flowers:
Szerencsére szél védett udvarban állok, így ha letakarom, nem piszkálj a fóliát a szél. Mindig nagyon óvatosan szoktam bánni vele, hogy nehogy megsértse a fényezést. Kritikuspont a tetőantenna, de a tetőre, ahova leszorítja a fólia rakok egy rongyot, így az antenna sem karcolja...  :innocent:
...még mielőtt valaki megkérdezi, nem jobb, ha letekerem az antennát, mert elég éles a csatlakozás helye és félő, hogy kiszakítja a fóliát... Ezért inkább - mozgatható - lehajtom a leglaposabb állásba és ráteszem a fóliát.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.28 11:13:33 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5050 Dátum: 2010.09.28 11:17:29 »
Sziasztok,az 1.4 D4-D turbós??
Nem tudtok valami oldalt ahol van leírás erről a motorról,hogy működik megy ilyesmi?
Köszi.
Például itt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5051 Dátum: 2010.09.28 12:40:27 »
Tél közeledtével felmerült bennem - udvaron (szabadon) álló autónak érdemes venni egy takarót/ponyvát? Ha igen, hol és milyet?
Nekem is van  :) És teljesen jól teszi a dolgát, arra kell vigyázni, hogy ha kisüt a nap, le kell venni a kocsiról. Autósboltban vettem kb 7-8000Ft-ért már korrekt minőségűt lehet kapni. Fontos, hogy lehetőleg ne hipermarketből vedd, mert az gagyi.  :flowers:
Szerencsére szél védett udvarban állok, így ha letakarom, nem piszkálj a fóliát a szél. Mindig nagyon óvatosan szoktam bánni vele, hogy nehogy megsértse a fényezést. Kritikuspont a tetőantenna, de a tetőre, ahova leszorítja a fólia rakok egy rongyot, így az antenna sem karcolja...  :innocent:
...még mielőtt valaki megkérdezi, nem jobb, ha letekerem az antennát, mert elég éles a csatlakozás helye és félő, hogy kiszakítja a fóliát... Ezért inkább - mozgatható - lehajtom a leglaposabb állásba és ráteszem a fóliát.
A fólia biztos nem előnyős, mert állandó dunsztba tartja az autót, Akkor már jobb a semmi, akkor legalább eső, hó után  hamar megszárad, átjárja a szél. Az jó hogy leszeded ha kisüt a nap, csak igen munkás dolog és ha jó nehéz ponyvát állandóan huzogatod akkor még a lakkozás is megkophat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5052 Dátum: 2010.09.28 12:53:40 »
Tél közeledtével felmerült bennem - udvaron (szabadon) álló autónak érdemes venni egy takarót/ponyvát? Ha igen, hol és milyet?
Nekem is van  :) És teljesen jól teszi a dolgát, arra kell vigyázni, hogy ha kisüt a nap, le kell venni a kocsiról. Autósboltban vettem kb 7-8000Ft-ért már korrekt minőségűt lehet kapni. Fontos, hogy lehetőleg ne hipermarketből vedd, mert az gagyi.  :flowers:
Szerencsére szél védett udvarban állok, így ha letakarom, nem piszkálj a fóliát a szél. Mindig nagyon óvatosan szoktam bánni vele, hogy nehogy megsértse a fényezést. Kritikuspont a tetőantenna, de a tetőre, ahova leszorítja a fólia rakok egy rongyot, így az antenna sem karcolja...  :innocent:
...még mielőtt valaki megkérdezi, nem jobb, ha letekerem az antennát, mert elég éles a csatlakozás helye és félő, hogy kiszakítja a fóliát... Ezért inkább - mozgatható - lehajtom a leglaposabb állásba és ráteszem a fóliát.
A fólia biztos nem előnyős, mert állandó dunsztba tartja az autót, Akkor már jobb a semmi, akkor legalább eső, hó után  hamar megszárad, átjárja a szél. Az jó hogy leszeded ha kisüt a nap, csak igen munkás dolog és ha jó nehéz ponyvát állandóan huzogatod akkor még a lakkozás is megkophat.
Picit előrébb írtam, hogy a gagyi takaró fóliákat kerülni kell, pont a dunsztban tartás miatt - részben -, az általam használt fólia nem vastag, de arra tökéletesen megfelel, hogy hó-fagy-jég ellen védje - elsősorban éjszaka - az autómat. A ponyva számomra az utánfutóra húzandó ponyvát jelenti, természetesen ne erre gondoljon senki. Ez egy viszonylag vékony, de ahhoz képest stabil fólia szürke UV álló anyagból.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5053 Dátum: 2010.10.08 17:18:17 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5054 Dátum: 2010.10.14 22:48:02 »
Hello Auris Fanok! :clap:

Voltam ma Budaörsön megnézni a Lexus CT-t, aztán utána átmentünk a Toyotához kipróbálni az Auris HSD-t. Én félig meddig műszaki ember vagyok, autóelektronikával foglalkozom igaz csak 3 éve, de elsőre a STAR TREK jutott eszembe amikor beültünk a kocsiba és POWER gomb megnyomása után elsiklottunk a szalontól :D. Nagyon jó az autó, mind vezethetőségre mind pedig dinamikára, futóműve zseniális és ott van mellette az autómata váltó, full hibrid hajtás........kész :D. A váltó egy kis joysztik persze D, N, R és B :otlet: B fokozatban motorfék üzem mellett gurulás közben töltöm az akkumulátorokat + ezt még fékezés közben is megtehetem csúcs :D. Egy Sol Navi felszereltségű autóval mentünk (solnál annyival tud többet hogy van benne egy 2 din-es navigációs rendszer + CD-s fejegység) a belső tér ugye a ránc felvarrott AURIS, sok újítás van igényesebb lett. Fék az hosszan fog, az furcsa volt. Ugyan így meglepődtem rajta hogy félig lenyomtam a gázpedált és egyből felpörgött a motor, aztán elkezdett egyenletesen gyorsulni az autó, mintha egy drótkötéllel húztak volna minket. Autópályára kimentünk, szigorúan csak 120-at mentem vele :D följebb nem. Pedig kíváncsi lettem volna mit művel padlógáz mellett. Azért is full hibrid mert itt mondhatjuk hogy a benzin motor segíti ki az elektromos motort :D. A klímát, a vízpumpát.....szinte minden az elektromos hajtásról megy, benzin motor nincs leterhelve semmivel persze ha kell az erő "bekapcsol". Elektromos hajtásnál nulla hang, csak egy kis zizegést lehet hallani, nagyon jó :yes: Összességében nagyon jó kis kocsi, a sima sol felszereltség 6,5millió Ft (navigáció nélkül) ráadásul most állítólag 450 ezer lejön még belőlük, úgyhogy aki egy ilyen kocsit szeretne és van rá pénz az ne habozzon. Elvileg sokkal jobb és erősebb mint az új Prius. Igaz azt nem vezettem de el tudom képzelni. Erősebb, jobban össze van rakva.