Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1235087 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4950 Dátum: 2010.08.02 16:18:28 »
Ha a fekbetet csereltek, akkor az rohadt be?  :eek: Miert tartod dunsztban?  :tt2: A lenyeg, hogy ujra jo es nem kell sokaig kolteni hatso fekpofakra  ;) az enyem is berohadhanda a legkozelebbi szerviz elott kb 100kmrel  :hmmmm:  :lol:
Mas. Nektek is ilyen fekete olajos taknyot most ki az eso az ablakbol? Ha kinyitjatok az ajtot, akkor az also elnel van egy kis lyuk es ott jon ez a csoda.
Nem találkoztam ezzel a jelenséggel. :eek: Nemrég lett lekapva a kárpit és egyik ajtó "bélésnél" sem láttam semmit ami ezt produkálhatná.  :hmmmm:
Fery

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4951 Dátum: 2010.08.03 17:22:18 »
Megjavították az autót: fékbetét csere történt, mindkét hátsó keréknél. Megszűnt a nyikorgó, ciripelő hang. A srác vmi olyasmit mondott, hogy be volt rohadva vmi...  2,5 éves autónál... Szép...  :hug: Mivel garos még, nem került semmibe.

Ugyanez volt nekem is nemrég. Ütemes, nyikorgó hang, lassú sebességnél guruláskor, ami elmúlik ha fékezek. Elvittem szervizbe, azt mondták, hogy a korai szériákon a féknyeregben egy visszatérítő lemez nem megfelelő anyagból volt, és hajlamos volt arra, hogy a téli sós hólétől korrodálódjon és beragadjon, így nem tért vissza a helyére a fékpedál felengedésekor, hanem ottmaradt, és hozzáért a féktárcsához. Na nekem mindkét első féknyerget cserélték, plusz a hátsó fékpofákat. Azt nem tudtam kibulizni, hogy az első fékpofákat is gariban kicseréljék, pedig pont jól jött volna most, mert már kezdenek elkopni.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4952 Dátum: 2010.08.03 20:34:51 »
Furcsa ez a féknyereg csere, nekem "csak" az első fékbetétet cserélték, utána megszűnt a hiba.
Fery

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4954 Dátum: 2010.08.04 16:24:49 »
Nem is ismertem ezt a weblapot  :clap: Csomo merest is csinalnak  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4955 Dátum: 2010.08.04 18:16:09 »
Furcsa ez a féknyereg csere, nekem "csak" az első fékbetétet cserélték, utána megszűnt a hiba.

Ez nem a megszokott, féknyikorgós hiba, arra valóban jó a fékbetét csere, de itt a féknyeregben lévő lemez volt a hibás, a betéthez hozzá sem nyúltak. Amit itt többen említettek régebben, vagyis hogy fékezéskor nyikorog, az a D-CAT-on nem jelentkezik, mert más fék van rajta.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4956 Dátum: 2010.08.04 18:19:16 »
Arra gondolsz, hogy az elso nagyobb? Mert mar az enyemen is akkora mint a D-CAT-en es nekem is csikorgott. Vagy nemcsak meretben van kulonbseg?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4957 Dátum: 2010.08.05 10:13:47 »
Hétfőn voltam a szervizben a fékek nyikorgása miatt és most hívtak onnan, hogy megkérdezzék, mindennel elégedett voltam-e, nem volt-e semmi probléma.  :cool2: Kicsit meglepődtem.  ::)


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4958 Dátum: 2010.08.05 10:21:39 »
Hétfőn voltam a szervizben a fékek nyikorgása miatt és most hívtak onnan, hogy megkérdezzék, mindennel elégedett voltam-e, nem volt-e semmi probléma.  :cool2: Kicsit meglepődtem.  ::)
A minőségbiztosítási rendszer része, előírják nekik.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4959 Dátum: 2010.08.05 10:31:01 »
Hétfőn voltam a szervizben a fékek nyikorgása miatt és most hívtak onnan, hogy megkérdezzék, mindennel elégedett voltam-e, nem volt-e semmi probléma.  :cool2: Kicsit meglepődtem.  ::)
Melyik szerviz? Amúgy már engem is hívtak eddig vagy 2x.
Így: "Üdvözlöm, volt nálunk szervizben az autójával, elégedett volt a szerviz munkájával?"  válasz: "igen" reagálás azonnal: "köszönjük viszont hallásra" telefont azonnal letette.
Érdekesség képen más típus/szerviz legalább hat kérdést feltett és a végén: "esetleg más észrevétele javaslata?"
Ettől függetlenül értékelem a pozitív irányú változást a Toyota részéről!  :flowers: Csak így tovább!  :yes:
Fery

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4960 Dátum: 2010.08.05 21:44:53 »
A veszprémi szervizben voltam, oda járok. De ez a telefonbeszélgetés kb 1 percig tartott. Nem is volt miről hosszan tárgyalni, mondtam, minden OK volt és kész.  :innocent:


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4961 Dátum: 2010.08.23 20:38:24 »
Az 1-el ezelotti tankolasnal bamban rajta felejtettem a gyujtast tankolas kozben. Ezert a szintet csak kb 15 perc alatt dolgozta fel es a range is eleg fura ertekeket mutatott. Most legutobbi tankolasnal mar nem voltam  bena, viszont a range nem ugrott fel. Szoval a hatralevo 24 km (ez volt tankolas elott) 0ig visszaszamolt es ott maradt. UGy emlexem jart mar vki igy. Mi lett a vege?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4962 Dátum: 2010.08.23 21:19:32 »
Az 1-el ezelotti tankolasnal bamban rajta felejtettem a gyujtast tankolas kozben. Ezert a szintet csak kb 15 perc alatt dolgozta fel es a range is eleg fura ertekeket mutatott. Most legutobbi tankolasnal mar nem voltam  bena, viszont a range nem ugrott fel. Szoval a hatralevo 24 km (ez volt tankolas elott) 0ig visszaszamolt es ott maradt. UGy emlexem jart mar vki igy. Mi lett a vege?

Áramtalanítás?
Xanyi

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4963 Dátum: 2010.08.24 07:38:25 »
Az 1-el ezelotti tankolasnal bamban rajta felejtettem a gyujtast tankolas kozben. Ezert a szintet csak kb 15 perc alatt dolgozta fel es a range is eleg fura ertekeket mutatott. Most legutobbi tankolasnal mar nem voltam  bena, viszont a range nem ugrott fel. Szoval a hatralevo 24 km (ez volt tankolas elott) 0ig visszaszamolt es ott maradt. UGy emlexem jart mar vki igy. Mi lett a vege?
:1eye: Én voltam az. Semmi különös, pontosan nem emlékszem, hogy egy vagy két nap kellet mire magához tért.  :eek:  Nem áramtalanítottam.
Mondjuk, meglepett ez a malőr! Ilyen elektronikai kavarás legyen ebből?  :1eye:
Fery

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4964 Dátum: 2010.08.24 08:00:34 »
Gondolom nem egy normál állapot, hogy gyújtás van tankolás közben (már csak biztonsági okokból sem)