Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1235020 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4080 Dátum: 2009.06.28 06:45:49 »
Akárhogy is: ez szerintem nagyon jó húzás  :yes: ! A hibridek egyre kelendőbbek, ezt meg kell lovagolni, meg aztán egyébként is hibrid=Toyota továbbra is az emberek többségének a fejében (főleg itt Európában). Ezt kell(ene) tenniük: az összes modellt (legalábbis amelyekbe egyáltalán befér) kínálni hibrid változatban! Egy Avensis hibrid is tutira kelendő lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4081 Dátum: 2009.06.28 10:58:59 »
Egyrészt nagyon jó húzás, főleg a Prius III új hajtásláncával: ezzel fogyasztásban és menetteljesítményekben is jobb lehet, mint egy hasonló méretű dízel. Másrészt ez nem konkurencia a Prius III-nak: Európában a Prius sosem volt kelendő brutális ára miatt, az amcsiknál, ami ugye a Prius fő piaca, az Auris nincs piacon.

Harmadrészt biztos drágább lesz, mint egy Golf VI TSI... :(

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4082 Dátum: 2009.06.28 19:58:55 »
Nemtudom a Golf VI TSI arat, de ha az Insight-tal akar versenyezni arban (a cikk szerint) akkor nem nagyon szaladhatnak el az araval. :otlet:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4083 Dátum: 2009.06.28 20:06:16 »
Ma jol megtrefalt Aurel. Megalltam egy kabinos felvono elotti parkoloban, kozel a felvonohoz. Kinyitom az ajtot, es kiszallok. Kozben a motor persze meg jar, mert hutottem. A kocsi elkezd kivulrol csipogni es a BC is kiirja, hogy "Key not detected" Na mindom mi a fax, a zsebemben maradt a kulcs? Hat nem, ott pihent a hid alatti tarolorekeszben. Kozben bakancs felhuz, es a turistak korben nezegetnek, hogy miert csipog ilyen hangosan ez a kocsi. Aztan nem tudtam becsukni se az ajtot a taviranyitoval.
Keso delutan leerunk, tovabbra is csak a kis kulccsal tudok bejutni az autoba. Mar elore remegek, eletre tudom e lehelni az autot. Inditanam, de nem akarja, "Key not detected" Sucks.
Aztan eszembe jutott, hogy paran jartatok mar ugy, hogy valami zavart eszleltetek az eroterben, ezert nem mukodott. De az meg ciki lett volna egy Toyotat fel-ala tologatni a parkoloban, es probalgatni, kozben jokora sipolasokkal.
Alkalmaztam a lemerulo elemnek hasznalatos technikat, a kulcson levo Toyota jelet hozzaertintettem a START gombhoz es eletre kelt. Aztan hangos csipogasok kozepette, kivulre csipog ilyenkor, kialltam a parkolobol es 10 meter utan minden ment :)
Azota is remekul muxik  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4084 Dátum: 2009.07.02 22:33:22 »
Szervusztok !

 A nyolc hónapos Aurisomban  nyikorog az első fék, zörög a műszerfal. A szervízben 2x cseréltek fékbetéteket, eredmény nélkül. A műszerfal zörgését szivacsdarabok felhasználásával próbálták megszüntetni, több-kevesebb sikerrel. Egy Toyota ne nyikorogjon, ne zörögjön !!! Kérlek segítsetek a problémák megoldásában !! Ki, hol tudja megoldani a hibákat ?
Köszönöm ! misi
nmj12@freemail.hu

A nyikorgo fekekre elvileg mar letezik a megoldas, mar elkeszult a nem nyikorgo fekbetet. Nekem is kicsereltek a masodik szerviznel garanciaban, keresre. Rogton vissza is fordultam, mert az eslo fekezesnel nagyon csikorgott. Megnyugtattadk, hogy a felso retege amig le nem kopik, addig nyikorogni fog ez is kb 300km-re saccoltak (ez ugye hasznalat fuggo, nalam csere utan 3000km-ig meg csikorgott , aztan azota csend van).
Sajna a muszerfalzorgesre nem tudok semmi tippet adni, eddig ezzel nem volt bajom, gondolom wd40-en mar tul vagy, meg az is csak ideig-oraig jo.
Amugy igazad van, irto idegesito....
Milyen motor es felszereltseg?  :innocent:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4085 Dátum: 2009.07.02 22:47:53 »
Szervusztok !

 A nyolc hónapos Aurisomban  nyikorog az első fék, zörög a műszerfal. A szervízben 2x cseréltek fékbetéteket, eredmény nélkül. A műszerfal zörgését szivacsdarabok felhasználásával próbálták megszüntetni, több-kevesebb sikerrel. Egy Toyota ne nyikorogjon, ne zörögjön !!! Kérlek segítsetek a problémák megoldásában !! Ki, hol tudja megoldani a hibákat ?
Köszönöm ! misi
nmj12@freemail.hu

A nyikorgo fekekre elvileg mar letezik a megoldas, mar elkeszult a nem nyikorgo fekbetet. Nekem is kicsereltek a masodik szerviznel garanciaban, keresre. Rogton vissza is fordultam, mert az eslo fekezesnel nagyon csikorgott. Megnyugtattadk, hogy a felso retege amig le nem kopik, addig nyikorogni fog ez is kb 300km-re saccoltak (ez ugye hasznalat fuggo, nalam csere utan 3000km-ig meg csikorgott , aztan azota csend van).
Sajna a muszerfalzorgesre nem tudok semmi tippet adni, eddig ezzel nem volt bajom, gondolom wd40-en mar tul vagy, meg az is csak ideig-oraig jo.
Amugy igazad van, irto idegesito....
Milyen motor es felszereltseg?  :innocent:

A felső réteget a szervíz, gyári előírás szerint, csiszolóvászonnal koptatta le. Most is nyikorog !
A műszerfal-zörgés megszüntetésére várom az ötleteiteket !
1,6 SOL
m

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4086 Dátum: 2009.07.03 07:12:00 »
Vidd másik szervizbe esetleg...
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4087 Dátum: 2009.07.03 08:20:29 »
Hy!

Ezzel a műszerfal nyikorgással látom mások is meg vannak "áldva"! A WD40 tényleg csak átmeneti megoldás, egy kiadós eső vagy mosás ezt elmossa.
Nem beszélve arról, hogy ez por-koszgyűjő és egy idő után koszmassza gyűlik össze.
Nincs hír arról, hogyan orvosolná ezt a Toyota?
Mondhatnám, hogy a  :censored:(hócipőm) televan azzal, hogy azon agyaljak, hogyan "javítsam" az új vagy egy éves 5-6 millás autót! :hammer:
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.03 19:51:14 írta Fery »
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4088 Dátum: 2009.07.03 08:37:59 »
Egy angol fickonak volt egtelen nyikorgasa az egesz muszerfal felol uj kora ota. 6 honapos korara javitottak ki, leszedtek az egesz muszerfalat, mert a muszarfal es a az auto vaza kozott volt egy kis res (oldalra es elore is). Ezt a rest nyomtak neki tele habbal. Azota csend van.
A fekpofara tenyleg letezik a megoldas. Vidd mashova, mert az 1.6 Auris igen csendes, jo lenne ha elvezni is tudnad  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4089 Dátum: 2009.07.03 09:11:50 »
Én nemtudom annak idején bukósisakban + fűlvédővel tesztelték a kocsikat ??? :eek:
Fery

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4090 Dátum: 2009.07.03 09:27:06 »
A fekpofara tenyleg letezik a megoldas. Vidd mashova, mert az 1.6 Auris igen csendes, jo lenne ha elvezni is tudnad  :flowers:
Ez biztos. Nekem 17ezer alatt soha nem nyikorgott

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4091 Dátum: 2009.07.03 17:47:56 »
Vidd másik szervizbe esetleg...

Vinném én, de hová !? Úgy gondoltam,  kész autót veszek ! A tapasztalatom az, hogy a szervízek nem szeretnek bíbelödni apró-cseprő hibákkal.
Az előző autóm egy Japánban gyártott Corolla volt. Öt év alatt nulla hiba !Ez a viszonyítási alapom !
m

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4092 Dátum: 2009.07.03 17:55:12 »
Hy!

Ezzel a műszerfal nyikorgással látom mások is meg vannak "áldva"! A WD40 tényleg csak átmeneti megoldás, egy kiadós eső vagy mosás ezt elmossa.
Nem beszélve arról, hogy ez por-koszgyűjő és egy idő után koszmassza gyűlik össze.
Nincs hír arról, hogyan orvosolná ezt a Toyota?
Mondhatnám, hogy a  :censored:(hócipőm) televan azzal, hogy azon agyaljak, hogyan "javítsam" az új vagy egy éves 5-6 millás atót! :hammer:

Egyetértek !!! Várom, hogy a Toyota álljon elő a megoldással !! Ugye, nem vagyok naív ! Vagy ?..... m

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4093 Dátum: 2009.07.04 21:29:04 »
nekem is nyikorgott a műszerfal, kesztyűtartó teteje rendetlenkedett.
ezt kicserélték, nuku zörgés.
amúgy a kesztyűtartó felső pocára érdemes venni öntapadós filc lapot és szépen kibélelni! nem csúszkál a cucc benne és nincs ciccegés.

azt pedig tegyük hozzá, ha valaki minden egyes lyukba belemászik, meg nem vigyáz a kocsijára, persze h elkezd egy idő után ciccegni.
de ... azt hozzá teszem, én is hiába kerülök ki minden lyukat és csatornafedőt, előjönnek azok a hibák, amiket mind olvasok itt fenn.
pl kormányban mintha vmi "recsegne" bizonyos pontokon.
előtte hondám volt, azzal semmi baj nem volt 3 év alatt, ezzel a toyotával már voltam párszor szervízben pedig még csak fél éves :-) fura egy kicsit ez, mivel nem ezt vártam, de egyelőre nem hőzöngök, csak akkor ha pl motorikusan lesz gond
ettől függetlenül jó autónak tartom az aurist és mindig megmelengeti a szívem amikor süt a nap és csillog a parkolóban a szép kis fekete színével :-)

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4094 Dátum: 2009.07.06 09:30:32 »
nekem is nyikorgott a műszerfal, kesztyűtartó teteje rendetlenkedett.
ezt kicserélték, nuku zörgés.
amúgy a kesztyűtartó felső pocára érdemes venni öntapadós filc lapot és szépen kibélelni! nem csúszkál a cucc benne és nincs ciccegés.

azt pedig tegyük hozzá, ha valaki minden egyes lyukba belemászik, meg nem vigyáz a kocsijára, persze h elkezd egy idő után ciccegni.
de ... azt hozzá teszem, én is hiába kerülök ki minden lyukat és csatornafedőt, előjönnek azok a hibák, amiket mind olvasok itt fenn.
pl kormányban mintha vmi "recsegne" bizonyos pontokon.
előtte hondám volt, azzal semmi baj nem volt 3 év alatt, ezzel a toyotával már voltam párszor szervízben pedig még csak fél éves :-) fura egy kicsit ez, mivel nem ezt vártam, de egyelőre nem hőzöngök, csak akkor ha pl motorikusan lesz gond
ettől függetlenül jó autónak tartom az aurist és mindig megmelengeti a szívem amikor süt a nap és csillog a parkolóban a szép kis fekete színével :-)

Köszönöm a tanácsokat ! De !! Eddig egyik autómmal sem voltak ilyen problémák ! Miért a vevőnek kell kitalálnia a zörgésekre, nyikorgásokra a megoldást ?
Nem hiszem, hogy a Toyota az Aurissal megfelel a "Minőség varázsa" szlogennek. Örömmel meghallgatnám az Ő véleményüket is ! Remélem olvassák az észrevételeinket ! m