Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1235106 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3525 Dátum: 2008.11.22 01:13:58 »
Új autó, aha...
Egy használt vacak. Én csak tudom....
 :whistling: :whistling: :whistling:

Hát akkor nincs más választás, be kell perelnem az eladót.  :tt2: :whistling:
Szilvi 62

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3526 Dátum: 2008.11.22 01:16:01 »
Nagyon komoly ügyvédei vannak...

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3527 Dátum: 2008.11.23 17:47:06 »
Sziasztok :)

Sracok kedden megyunk valszeg az uj autoert. Mar csak az a kerdes hogy esik e a ho vagy nem. Ha nem akkor nem gaz mert hazajovunk a gyari nyari/konnyufem garnituraval. Visoznt ha esik akko vinnem kell a telit hogy ott pakoljak mar fel. Ez idaig rendben van, de most a nagy kerdes hogy milyen anyat kell beszereznem az acel felnik rogzitesere. Az Avensis anyai szerintetek jok lennenek? Vajon a Toyotaknal a kerekcsavar meret az egyforma??

Ha vki tud hasznos infot, hogy jo e vagy pontos meretet az kerem irja mar meg mert akkor be kell szereznem ilyesmit.

Udv, Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3528 Dátum: 2008.11.23 20:06:45 »
Sziasztok :)

Sracok kedden megyunk valszeg az uj autoert. Mar csak az a kerdes hogy esik e a ho vagy nem. Ha nem akkor nem gaz mert hazajovunk a gyari nyari/konnyufem garnituraval. Visoznt ha esik akko vinnem kell a telit hogy ott pakoljak mar fel. Ez idaig rendben van, de most a nagy kerdes hogy milyen anyat kell beszereznem az acel felnik rogzitesere. Az Avensis anyai szerintetek jok lennenek? Vajon a Toyotaknal a kerekcsavar meret az egyforma??

Ha vki tud hasznos infot, hogy jo e vagy pontos meretet az kerem irja mar meg mert akkor be kell szereznem ilyesmit.

Udv, Viziborz
En pont most vettem az enyemhez a teligumok miatt. 12x1,5es anya kell hozza 21es kulso meretben

szerk: es persze gratula az autohoz  :clap: :clap: :clap:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3529 Dátum: 2008.11.24 07:31:01 »
Sziasztok :)

Sracok kedden megyunk valszeg az uj autoert. Mar csak az a kerdes hogy esik e a ho vagy nem. Ha nem akkor nem gaz mert hazajovunk a gyari nyari/konnyufem garnituraval. Visoznt ha esik akko vinnem kell a telit hogy ott pakoljak mar fel. Ez idaig rendben van, de most a nagy kerdes hogy milyen anyat kell beszereznem az acel felnik rogzitesere. Az Avensis anyai szerintetek jok lennenek? Vajon a Toyotaknal a kerekcsavar meret az egyforma??

Ha vki tud hasznos infot, hogy jo e vagy pontos meretet az kerem irja mar meg mert akkor be kell szereznem ilyesmit.

Udv, Viziborz
En pont most vettem az enyemhez a teligumok miatt. 12x1,5es anya kell hozza 21es kulso meretben

szerk: es persze gratula az autohoz  :clap: :clap: :clap:

Kosz az infot, mar csak az marad, hol es mennyiert?
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3530 Dátum: 2008.11.24 15:49:02 »
Es 7,1 a gyari varosi fogyi (8.7) !
Igen, szerintem is ez a legfontosabb adat amiben jobb a réginél :)
Kérdés, a katalógus adat mennyire tükrözi a valóságot. Az 1,5liter nem kevés majdnem 2ugyanolyan motor között.

Nem ugyanolyan... Sőt, teljesen más az új motor. A különbség ennek alapján hihető; az aktuális 1.4-es fogyasztása városban meglehetősen magas (mármint viszonylagosan).

Önmagában véve nagyon komoly befolyásoló tényező, hogy egy motor mennyire korszerű konstrukció. Hogy egy házon belüli példát mondjak: a Starletemben lévő, ősrégi (60-as évek eleji) tervezésű, 45 lóerős, ezres motor a kis 755 kilós autó mozgatásához, 90-100-as tempóval, alig igényel kevesebb üzemanyagot, mint a Camry húsz évvel későbbi (80-as évek eleji) technológiájú, kétliteres, 105 lóerős gépe, pedig ez kb. 400 kilóval nagyobb tömeget visz! A konkrét értékek: kb. öt és fél vs. bő hat liter!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3531 Dátum: 2008.11.24 15:51:34 »
koszi akkorinkabb beruhazok, metrt az acelfelni mar magaban is eleg ronda ;)

Bizony am  :no: Eleg randa  :wacko:
A disztarcsakon agyalok, de eredeti gyari 4500/db aron kicsit soknak tunik. Tecsosat meg megse kene eroltetni  :no:
Ha van vmi otleted, ne tartsd magadba.

Olcsó, és szép alternatíva: lefesteni/festetni az acélfelniket ezüstszínűre. Mutatós, nem kényes (lásd horzsolások), és nem lehet lelopni, mint a dísztárcsát  :yes: ... egyre több új/fiatal autón látok ilyet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3532 Dátum: 2008.11.24 15:54:43 »
Sziasztok :)

Sracok kedden megyunk valszeg az uj autoert. Mar csak az a kerdes hogy esik e a ho vagy nem. Ha nem akkor nem gaz mert hazajovunk a gyari nyari/konnyufem garnituraval. Visoznt ha esik akko vinnem kell a telit hogy ott pakoljak mar fel. Ez idaig rendben van, de most a nagy kerdes hogy milyen anyat kell beszereznem az acel felnik rogzitesere. Az Avensis anyai szerintetek jok lennenek? Vajon a Toyotaknal a kerekcsavar meret az egyforma??

Ha vki tud hasznos infot, hogy jo e vagy pontos meretet az kerem irja mar meg mert akkor be kell szereznem ilyesmit.

Udv, Viziborz

Én annyit tudok, hogy a 80-as Corona, 83-as Starlet, 83-as Camry, 96-os Carina E, és 04-es Avensis kerékanyái egyaránt egyformák - mármint a kulcsnyílás szempontjából. Sanszos tehát, hogy az Avensis és Auris anyák is egyformák, legalábbis e tekintetben. Hogy egyébként is csereszabatosak-e, azt sajnos nem tudom; de lemezfelni-anyákról lévén szó, van rá esély, hogy igen. Föl kell próbálni...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3533 Dátum: 2008.11.24 15:55:14 »
Olcsó, és szép alternatíva: lefesteni/festetni az acélfelniket ezüstszínűre. Mutatós, nem kényes (lásd horzsolások), és nem lehet lelopni, mint a dísztárcsát  :yes: ... egyre több új/fiatal autón látok ilyet.

Nekem meg mindig szimpibb a disztarcsa. :flowers: Szeretem a gyari allapotot, ez van.  :innocent:
Ahol meg most elek, ott jaro motorral, lehuzott ablakkal hagyom ott a kocsit, ha beugrok az ujsagoshoz...  :sweatdrop: :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3534 Dátum: 2008.11.24 15:59:58 »
Sziasztok :)

Sracok kedden megyunk valszeg az uj autoert. Mar csak az a kerdes hogy esik e a ho vagy nem. Ha nem akkor nem gaz mert hazajovunk a gyari nyari/konnyufem garnituraval. Visoznt ha esik akko vinnem kell a telit hogy ott pakoljak mar fel. Ez idaig rendben van, de most a nagy kerdes hogy milyen anyat kell beszereznem az acel felnik rogzitesere. Az Avensis anyai szerintetek jok lennenek? Vajon a Toyotaknal a kerekcsavar meret az egyforma??

Ha vki tud hasznos infot, hogy jo e vagy pontos meretet az kerem irja mar meg mert akkor be kell szereznem ilyesmit.

Udv, Viziborz
En pont most vettem az enyemhez a teligumok miatt. 12x1,5es anya kell hozza 21es kulso meretben

szerk: es persze gratula az autohoz  :clap: :clap: :clap:

Kosz az infot, mar csak az marad, hol es mennyiert?
En 300ft / db araon vettem a IV keruletben. A gumis topicban linkelte be valaki a helyet - fejbol nem ugrik be az utca neve, de asszem Szekely Bt

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3535 Dátum: 2008.11.24 17:29:15 »
Olcsó, és szép alternatíva: lefesteni/festetni az acélfelniket ezüstszínűre. Mutatós, nem kényes (lásd horzsolások), és nem lehet lelopni, mint a dísztárcsát  :yes: ... egyre több új/fiatal autón látok ilyet.
Csak érdekességként:
Több ismerősöm fújatta le a felnijeit gyöngyházfényűre vagy egyéb (antracit, jégkék, stb.), nem klasszikus felni-színűre egy ügyes, és kreatív festősráccal. Nem giccsparádéra, hanem szép és esztétikus munkára, az autó színével  harmonizáló színekre kell gondolni. Olyan frankó munkát végez, hogy többen egyenesen ráálltak a nem szokványos mintázatú, nagyobb méretű (16-17") felnik beszerzésére és extrém-festetésére, és azokkal furikáznak a kf.felnik helyett. Nekem is nagyon tetszik, de azért én is inkább a gyári állapotot igyekszem fenntartani.
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3536 Dátum: 2008.11.24 17:58:52 »
Olcsó, és szép alternatíva: lefesteni/festetni az acélfelniket ezüstszínűre. Mutatós, nem kényes (lásd horzsolások), és nem lehet lelopni, mint a dísztárcsát  :yes: ... egyre több új/fiatal autón látok ilyet.
Csak érdekességként:
Több ismerősöm fújatta le a felnijeit gyöngyházfényűre vagy egyéb (antracit, jégkék, stb.), nem klasszikus felni-színűre egy ügyes, és kreatív festősráccal. Nem giccsparádéra, hanem szép és esztétikus munkára, az autó színével  harmonizáló színekre kell gondolni. Olyan frankó munkát végez, hogy többen egyenesen ráálltak a nem szokványos mintázatú, nagyobb méretű (16-17") felnik beszerzésére és extrém-festetésére, és azokkal furikáznak a kf.felnik helyett. Nekem is nagyon tetszik, de azért én is inkább a gyári állapotot igyekszem fenntartani.

Igen, ez dekoratív tud lenni. Viszont nem véletlenül írtam ezüstszínt; az tulajdonképpen gyári állapot, abszolút nem csicsázza meg az autót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3537 Dátum: 2008.11.24 18:12:19 »
Csak érdekességként:
Több ismerősöm fújatta le a felnijeit gyöngyházfényűre vagy egyéb (antracit, jégkék, stb.), nem klasszikus felni-színűre egy ügyes, és kreatív festősráccal. Nem giccsparádéra, hanem szép és esztétikus munkára, az autó színével  harmonizáló színekre kell gondolni. Olyan frankó munkát végez, hogy többen egyenesen ráálltak a nem szokványos mintázatú, nagyobb méretű (16-17") felnik beszerzésére és extrém-festetésére, és azokkal furikáznak a kf.felnik helyett. Nekem is nagyon tetszik, de azért én is inkább a gyári állapotot igyekszem fenntartani.
Igen, ez dekoratív tud lenni. Viszont nem véletlenül írtam ezüstszínt; az tulajdonképpen gyári állapot, abszolút nem csicsázza meg az autót.
Egyetértek, és még annyit: A korábbi autómat télen acélfelni/dísztárcsa, nyáron 1" mérettel nagyobb acélfelnivel használtam (tárcsa nélkül), mivel a lefóliázott bézs autóhoz a legjobban a full fekete kerék passzolt.
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3538 Dátum: 2008.11.24 18:18:47 »
Igen, ez dekoratív tud lenni. Viszont nem véletlenül írtam ezüstszínt; az tulajdonképpen gyári állapot, abszolút nem csicsázza meg az autót.

Linkeljetek be lecci egy ilyen ezusttarcsas auto kepet. Mert nem tudom elkepzelni. A lelki szemeim elott kalyhaezustot latok kockaladan  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3539 Dátum: 2008.11.24 18:39:14 »
Igen, ez dekoratív tud lenni. Viszont nem véletlenül írtam ezüstszínt; az tulajdonképpen gyári állapot, abszolút nem csicsázza meg az autót.

Linkeljetek be lecci egy ilyen ezusttarcsas auto kepet. Mert nem tudom elkepzelni. A lelki szemeim elott kalyhaezustot latok kockaladan  :wacko:

Csak a saját kocsimról találtam ilyen képet hirtelen... Ezek Carina E felnik rajta.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )