Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1235158 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3180 Dátum: 2008.07.20 22:48:07 »
Muhaha....
Pár éve egy RX így ment el:
Autó leszorít, odalép, pisztoly a fejhez, ide kulcsot, kártyát. Ez utóbbi meglétét úgy ellenőrizték, hogy elmodták, ha kell egy fickó ott marad a tulajjal 10 percig, amíg a másik elindul.
Szerinted odaadta a kártyát?
Na ja de ez mar tenyleg nem Auris / Corolla dolog. Ketlem, hogy egy Aurist igy akarnanak elvinni - ennyit nem er. En inkabb azert akarnek kartyas +imot, mert ha lenyuljak a kulcsot a zsebembol meg mindig nem (biztos), hogy elviszik a vasat.

Hány alsó-középkategóriás autót rabolnak el egy évben Magyarországon? Van erről statisztika? Megéri emiatt vesződni a kártyával és fizetni érte? A rablónak is kisebb kockázat máshogy elvenni az autót. A nagy értékű kocsikban a GPS-es védelmek pedig komolyabbak annál, hogy 10 percig maradjon ott valaki a kiszállított sofőrrel.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3181 Dátum: 2008.07.21 18:46:02 »
Hány alsó-középkategóriás autót rabolnak el egy évben Magyarországon? Van erről statisztika? Megéri emiatt vesződni a kártyával és fizetni érte? A rablónak is kisebb kockázat máshogy elvenni az autót. A nagy értékű kocsikban a GPS-es védelmek pedig komolyabbak annál, hogy 10 percig maradjon ott valaki a kiszállított sofőrrel.

Minden megoldható...bár ezeket a lehetőségeket már többször átbeszéltük. De pl. GPS zavaró ketyere könnyen beszerezhető, házilag barkácsolható.. arról nem beszélve, hogy kamionba húzva hiába van GPS benne.. :ph34r:

Más: valaki korábban már említette, hogy "egyszercsak" talált egy szivacsdarabkát (?) az első üléssorban -nem kerestem vissza régen volt-, na most ez velem is megesett: egy kb. 2x2 cm egyik oldalán gyengén ragacsos, vékony szivacs lapocskát találtam az utasoldalon a szőnyegen és fogalmam sincs hova is tartozhat! :wacko: Zörögni nem zörög semmi, helyét nem látom.. Hozzátartozik a dologhoz még, hogy ez egyik oldala nem egyenes vágású, hanem "tépett", de nem én téptem! :no: :hammer:

Hogy mi lehetett az eredeti funkciója?? :cool2:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3182 Dátum: 2008.07.21 23:46:57 »
Ha erosebb kanyart vesztek, akkor a Nektek is felerosodik a gumi/futomu (nemtudom megallapitani melyik) zaj?
Ma csorogtam 30-40 kozott 3ikban (magyaran semmi motorzaj nem szurodik be). Jott egy elesebb kanyar es hat nem lassitottam, hanem gyorsan vettem be. Ekkor vettem eszre a hangot.
Aztan pedig probalgattam az utcankban hazafele szinten 30-40 kozott  szlalomozast imitaltam es elorol felerosodott a hang (egyensbe teve rogton elmulik). Ez rendellenes, vagy csak a gumi ad ilyenkor erosebb hangot es mivel amugy cseng honol, ezt meghallom?!
Ma direkt probalgattam nehanyszor 40-50 kotul elesebb kanyarokban, de nalam nincs semmi. Lehet tenyleg a gumiknal lehet valami?

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3183 Dátum: 2008.07.21 23:51:17 »
Hány alsó-középkategóriás autót rabolnak el egy évben Magyarországon? Van erről statisztika? Megéri emiatt vesződni a kártyával és fizetni érte? A rablónak is kisebb kockázat máshogy elvenni az autót. A nagy értékű kocsikban a GPS-es védelmek pedig komolyabbak annál, hogy 10 percig maradjon ott valaki a kiszállított sofőrrel.
Hat en meg nem lattam errol statisztikat, de ettol meg lehet.. Szerintem egyebkent tenyleg nem jellemzo, hogy also-kozepkategoriat rabolnanak es nem lopnanak. Ahogy irtam is sztem a kartya arra jo, hogy ha vasralas kozben megszabaditanak a kulcstol meg van nemi sansz, hogy nem megy el a gep.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3184 Dátum: 2008.07.22 09:22:54 »
Más: valaki korábban már említette, hogy "egyszercsak" talált egy szivacsdarabkát (?) az első üléssorban -nem kerestem vissza régen volt-, na most ez velem is megesett: egy kb. 2x2 cm egyik oldalán gyengén ragacsos, vékony szivacs lapocskát találtam az utasoldalon a szőnyegen és fogalmam sincs hova is tartozhat! :wacko: Zörögni nem zörög semmi, helyét nem látom.. Hozzátartozik a dologhoz még, hogy ez egyik oldala nem egyenes vágású, hanem "tépett", de nem én téptem! :no: :hammer:

Nem vmi ilyesmi szivacsdarabka volt? Az ujjam feloli resz ragacsos.

http://kepfeltoltes.hu/view/080722/P1120011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3185 Dátum: 2008.07.22 15:13:32 »
Ma direkt probalgattam nehanyszor 40-50 kotul elesebb kanyarokban, de nalam nincs semmi. Lehet tenyleg a gumiknal lehet valami?

Neked milyen markaju a gumid?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3186 Dátum: 2008.07.22 15:18:57 »
Ma direkt probalgattam nehanyszor 40-50 kotul elesebb kanyarokban, de nalam nincs semmi. Lehet tenyleg a gumiknal lehet valami?
Neked milyen markaju a gumid?
Csak annyit tudok rola, hogy Bridgestone.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3187 Dátum: 2008.07.25 20:01:59 »
Azt meg tudjatok mondani, hogy kell a kulcsnak elmondani, hogy csak a vezetooldalt nyissa egy gombnyomasra? Valahol emlekszem lattam ezt leirva, de most az istenek se talalom  :helpsmilie:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3188 Dátum: 2008.07.27 08:45:34 »
Más: valaki korábban már említette, hogy "egyszercsak" talált egy szivacsdarabkát (?) az első üléssorban -nem kerestem vissza régen volt-, na most ez velem is megesett: egy kb. 2x2 cm egyik oldalán gyengén ragacsos, vékony szivacs lapocskát találtam az utasoldalon a szőnyegen és fogalmam sincs hova is tartozhat! :wacko: Zörögni nem zörög semmi, helyét nem látom.. Hozzátartozik a dologhoz még, hogy ez egyik oldala nem egyenes vágású, hanem "tépett", de nem én téptem! :no: :hammer:

Nem vmi ilyesmi szivacsdarabka volt? Az ujjam feloli resz ragacsos.

http://kepfeltoltes.hu/view/080722/P1120011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én találtam anno. Ehhez nagyon hasonló volt (méret, ragacsos felület, etc.), csak nem homogén, hanem préselt anyagú. A vezetőülés előtt találtam. A mai napig nem tudom honnan került oda.
hazard

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3189 Dátum: 2008.07.27 17:01:42 »
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy mennyibe kerülhet Toyota Aurishoz való ablaklégterelő?

Köszi!


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3190 Dátum: 2008.07.27 17:04:05 »
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy mennyibe kerülhet Toyota Aurishoz való ablaklégterelő?

Köszi!

Aha, olyan 6E pénz a 4 darabos HEKO rajtam keresztül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3191 Dátum: 2008.07.27 17:28:26 »
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy mennyibe kerülhet Toyota Aurishoz való ablaklégterelő?

Köszi!

Aha, olyan 6E pénz a 4 darabos HEKO rajtam keresztül.

Küldtem PÜ-t (konrét "rendelést")! Megkaptad? A jövőhéten megoldható a dolog?
hazard

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3192 Dátum: 2008.07.27 17:52:50 »
Küldtem PÜ-t (konrét "rendelést")! Megkaptad? A jövőhéten megoldható a dolog?

Nem válaszoltam? :eek:
Szabin vagyon, de megoldjuk, 7főn megrendelem, aztán majd PÜ-zök.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3193 Dátum: 2008.07.27 18:06:20 »
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki, hogy mennyibe kerülhet Toyota Aurishoz való ablaklégterelő?

Köszi!

Aha, olyan 6E pénz a 4 darabos HEKO rajtam keresztül.

Sziasztok!

Belekérdezhetek?
Milyen színű?
Öntapadós?
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.27 19:05:21 írta Fery »
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3194 Dátum: 2008.07.27 18:43:32 »
Küldtem PÜ-t (konrét "rendelést")! Megkaptad? A jövőhéten megoldható a dolog?

Nem válaszoltam? :eek:
Szabin vagyon, de megoldjuk, 7főn megrendelem, aztán majd PÜ-zök.

Ma hajnalban írtam! :flowers: Benne a van címem, meg minden! Köszi előre is! Várok türelmesen. :sleeping:
hazard