Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242763 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
AURIS - általános topik
« Válasz #6061 Dátum: 2014.02.08 22:58:55 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6062 Dátum: 2014.05.14 11:59:47 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy esetleg valaki másnál is jelentkeznek-e olyan kézifék problémák, amelyekkel én szívok most már lassan évek óta.

Történt, hogy észrevettem, hogy a kézifék szar az autómban. Konkrétan két dolgot nem tud, ha behúzom, akkor rendesen megfogni az autót, viszont ha behúztam, akkor meg nem lehet kiengedni, továbbra is befog.

Elmentem a szervízbe, ahol közölték, hogy hát ez nagyon bonyolult kézifék, mert egyben van a nagy fékkel, így ki kell cserélni a hátsó féknyerget, kb. 180 ezerért. Akkor 5 éves Aurisnál... Kértem méltányosságot és meg is kaptam, így 'csak' olyan 90 körül megúsztam.

Csak hát a kézifék továbbra sem működött és most sem jó.

Na ismét elmentem a szervízbe, ahol közölték, hogy hát most meg a bowden a hibás, ami konkrétan rozsdás, rohad, nem működik és cserélni kell, újabb 90 ezerért. És állítólag ez nem is annyira egyedi jelenség.

Emberek, mormális egy ilyen hiba egy Toyotánál?
6 évesen rozsda, az autón belül?
Egyik alkatrész sem jó a kézifékben, a bowden is rossz, a féknyereg is rossz?
(Én azt hittem, a kézifék az nem egy túl bonyolult valami.)
Mi lehet akkor a motorral?
(Semmi baja egyébként, ez a vicc, az egy sokkal komolyabb szerkezet, azt össze bírták rakni, egy primitív egyszerű kézifékkel meg ilyen gondok vannak?)

És ezt a gondot, hogy aszar a kézifék nem is tudják egy lépésben orvosolni, hanem már canossá-t járok a szervízbe emiatt? Egy Toyotával?

Nem is akarok nagyon tovább panaszkodni, legyen elég annyi: egyik autómmal sem volt még ennyi gond, mint ezzel a Toyotával. Valami változik ennél a végnél, azt hiszem.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6063 Dátum: 2014.05.14 12:00:23 »
Nem végnél, hanem cégnél, na :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6064 Dátum: 2014.05.14 12:16:37 »
Nem tudom, melyik márkaszervizbe vitted, de cserélj, ha teheted. Mármint szervizt. Kutya baja nem volt valószínűleg a hátsó kerekeknél, de jól jött nekik az a 90e Ft.  :ph34r:

Személyszerint én itt a fórumon még nem olvastam hasonló problémáról, ezért feltételezem, hogy egyedi. Még azt is el tudom képzelni, hogy be kell a bowdent járatni WD40-nel és kantabakó... de ez csak elmélet...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6065 Dátum: 2014.05.14 12:32:29 »
Ez nekem is eszembe jutott, hogy esetleg annak akkor semmi baja nem is volt.
De ez méltányosággal ment, vagyis az anyagköltség felét kifizette a Toyota Magyarország.
Gondolod ők nem nézték meg, mire adják ki? Vagy ők is benne voltak valami átverésben?
Csodálkoznék mind a kettőn és szomorú is lennék, ha egy ilyen autómárkának ilyen lenne a képviselete.
De nem hiszem, hogy ezzel gond lenne...

Szerintem fogok én írni még a képviseletnek erről, hátha lesz méltányosság megint.
És talán ők is megkérdezik majd a szervízt, hogy akkor mi is volt itt a hiba gyerekek, amire mi fizettünk?

Sajnos nem értek az autókhoz, hogy tudjam, ***nak-e.
De volt már pár kocsim (egyik sem Toyota) és egyikkel sem volt ennyi szervízgondom...

A Toyota Realszisztéma AutoBuda a szervíz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6066 Dátum: 2014.05.14 12:42:10 »
Az Auris I-nél voltak olyan gyerekbetegségek, hogy a hátsó fékek nyikorogtak, erre valóban volt visszahívás, tudtommal, de kézifék gondok nekem nem rémlenek.
A tényt, hogy méltányosságban ugyan elvégeztek az autódon "javítást", de az nem vezetett az eredeti probléma megoldásához, szerintem, mindenképpen érdemes lenne leírnod a TMH-nak.
Méltányosság ide, vagy oda, illene a problémát nem találomra kezelve "megoldaniuk".

Az a kérdésed, hogy "...egy Toyotánál?!" szerintem kissé téves megközelítés, mert a Toyota is termékeket gyárt, amik adott esetben lehetnek hibásak (mást erről senki nem mondhat), így akár a Te autóddal is előfordulhat probléma. Az egy nagyon rossz gondolat, hogy a Toxyota sosem romlik el. Úgy már inkább igaz, hogy egy Toyota valószínűleg kisebb eséllyel romlik el...  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.14 12:44:21 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6067 Dátum: 2014.05.14 13:27:49 »

Emberek, normális egy ilyen hiba egy Toyotánál?

Nem Auris, hanem Avensis, és automata kézifék. Nekem 2 évesen cserélték, mert beázott (rossz széria, hiányos tömítés), a költsége 290e Ft lett volna, ha nem garanciális az autó.

Nem normális és nem csak egy Toyotanál (szerintem)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6068 Dátum: 2014.05.14 14:25:02 »
Ez nekem is eszembe jutott, hogy esetleg annak akkor semmi baja nem is volt.
Eleg egyertelmu, hogy ha a hiba fenntmaradt, akkor semmi baja nem volt azoknak az alkatreszeknek  :surrender: A rozsdasodas pedig semmikepp sem normalis  :no:
Valts markaszervizt mindenkepp!!!
Nem eloszor hallok rosszat a Realszisztemarol  :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6069 Dátum: 2014.05.14 16:02:22 »
Hát úgy tűnik, nagyjából azt gondoljátok, hogy jól át lettem verve, vagy szándékosan, vagy a szaktudás hiánya miatt.
Szomorú vagyok, hogy váltanom kell, tényleg minden problémával hozzájuk mentem, mondhatni rendszeres normális vevő voltam az időszakos szervízzel mindenképp, de voltam már ott karosszéria javítással is.

Most komolyan, megért ez 90ezret a szervíznek, hogy bukja a 90-es, 105-ös, 120-as szervízeket, vizsgáztatásokat, egyáltalán mindenfajta javítási munkát a jövőben?
Csak a 120-as szervíz több lett volna.
Nem is beszélve arról, hogy a követlező autómat vajon hol fogom venni?
Sajnos ezek után az sem biztos, hogy ez Toyota lesz... ez az első ilyen tapasztalatom, hogy a szervíz ennyire vagy béna, vagy szemét.

Szaros 90ezer miatt...

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6070 Dátum: 2014.05.14 16:06:58 »
A tényt, hogy méltányosságban ugyan elvégeztek az autódon "javítást", de az nem vezetett az eredeti probléma megoldásához, szerintem, mindenképpen érdemes lenne leírnod a TMH-nak.
Méltányosság ide, vagy oda, illene a problémát nem találomra kezelve "megoldaniuk".

Mindenképp jelezni fogom.
Tényleg, elég elégedett voltam velük a méltányosság ügyben, de hát így mi lett ebből az egészből?
Még fizettek is, aztán tessék, hol az elégedettségem?
Bár azt hiszem, sok értelme nincs.
De sajnos nem hiszem, hogy bármi történne.... ha fontos lenne az elégedettségem, nem lennének ilyen ügyek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6071 Dátum: 2014.05.14 16:07:45 »
Az azért szerintem helytelen, hogy egy szerviz miatt pártolnál el a márkától, hiszen, ez a hiba, tudtommal már nem jellemző a mai típusokon.
Ellenben, más gyártmányokkal más hibák jöhetnének elő.

Itt is vannak olyan "apróságok" amik tervezési, gyártási hibából adódnak, de ezt többnyire a TMH korrekten kezelte minden modell esetében.
Visszahívásokat, pedig a Toyotán kívül nem hallani más márkáktól, no, nem mintha azoknak ne lenne számos nyűgje. Egyszerűen csak még ennyire sem vállalják be nagy részét, mint a japán gyártó... Szóval, a döntés végső soron úgyis a Tied lesz, de szerintem érdemes ezt még párszor átgondolni.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6072 Dátum: 2014.05.14 16:19:49 »
Szaros 90ezer miatt...
Valojaban 180 miatt. A TMH-tol kaptak meg a masik 90-et  ;)

Igazabol nem is ertem, hogy ilyen helyzetekben miert nem automatikusan sztorno az egesz. Az nem ugy megy, hogy egy hiba eseten elkezdik legokent kicserelgetni a dolgokat es majd bejon valami te meg tejelsz.
Te vegso soron az auto javitasaert fizettel 90-et (es a TMH a masik 90-et) es nem azert, hogy egy alkatreszt kicsereljenek!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

TZoli

  • Vendég
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6073 Dátum: 2014.05.14 16:27:36 »


Na ismét elmentem a szervízbe, ahol közölték, hogy hát most meg a bowden a hibás, ami konkrétan rozsdás, rohad, nem működik és cserélni kell, újabb 90 ezerért. És állítólag ez nem is annyira egyedi jelenség.



Ezek a bowdenek olyanok, hogy fut egy házban és maga a bowden be van vonva műanyaggal, előfordul hogy megtörik/kireped a ház ezáltal bemegy a víz+a dzsuva ami kidörzsöli a bowdenen lévő műanyagot és felszakad rajta, innentől kezdve szorulni fog és nem csúszik rendesen a házba= nem húz be, illetve nem enged ki rendesen....
Sajnos nyeregcsere előtt ezt meg kellett volna nézniük úgy, hogy a nyergekből ki kell akasztani a bowdent és kalapácsnyéllel vagy nagycsavarhúzóval megtolni a nyergen lévő karocskát amibe a bowden akad, ha így behúz/old rendesen akkor teljesen felesleges volt a nyergeket cserélni...

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6074 Dátum: 2014.05.14 16:30:05 »
Mivel én általában új autót veszek, nem csak magát az autót veszem meg, de a követlkező 5-6-8 év szervízét, ügyfélszolgálatát, törődését is.
Kicsit most úgy érzem, mintha azt mondanád, hogy ha elégedetlen vagy az X Bankkal, akkor menj át egy másik fiókba.
Persze lehet, hogy sántít egy picit a hasonlat, de hát a Toyota a nevét adja ehhez a szervízhez is.

Volt már más márkáju autóm, hibák ott is voltak.
De olyan, hogy százezres nagyságrendű javítás nem hozta helyre a hibát, olyan még nem.
Megingott a bizalmam - 90 ezer forintért.
Komolyan mondom, nem értem az ilyet.