Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2304594 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csuszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Szerviz
« Válasz #6960 Dátum: 2012.05.11 11:39:57 »
A hűtőfolyadékot azon kívül hogy előírás a cseréje miért kell?
Annak is romlik a tulajdonsága mint az olajnak vagy bekoszolódik vagy miért kell cserélni?

A többiek által leírt dolgok mellett még korróziógátló funkciója is van a hűtőfolyadéknak, ezért is kell cserélni adott idő után.
suszka

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6961 Dátum: 2012.05.11 11:45:07 »
Akkor én is lecserélem majd igaz már tavaly le kellet volna de ellenőriztettem a fokát illetve még mindig szép rózsaszín színű nem úgy mint az off cliom nak volt annak 1 hét után rozsda színe volt de azt mondták mindegyik ilyen.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Szerviz
« Válasz #6962 Dátum: 2012.05.12 10:06:34 »
Sziasztok!

Most vettem egy Corollát, tehát még új vagyok (korábban már volt egyszer).
Az a kérdésem, hogy honnan lehet megtudni, hogy mikor milyen szervíz műveleteket kell végrehajtani?
Itt olyanokra gondolok:
olajcsere periódus
légszűrő csere
pollenszűrő csere
benzinszűrő csere
fékfolyadék csere
hűtőfolyadék csere
váltóolaj csere
vezérműszíj csere
stb.

Az autó egy 2005-ös Corolla Terra 1.6 benzines.

Köszi,
Csuszka

Bárdiautónál nézz szét!
Főleg,ha van kedvezményed! Most pl.olaj akció van 5+1liter 5w30 liqui moly 17körüli pénzért.
Klimatisztitás se árt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #6963 Dátum: 2012.05.14 14:56:09 »
No, megnéztem a pollenszűrőmet, és csere mellett döntöttem: ömlött belőle a szálló por, plusz, tele volt mindenféle növényi maradékkal, tiszta dzsindzsa volt az egész, ráadásul, kivételkor el is törtem...  :wacko: Letojtam, mert már akkor láttam, hogy csere érett.

Konklúzió: Még évi 8000km-es futás mellett is ajánlatos cserélni a pollenszűrőt évente, mert telemegy minden oda nem illő anyaggal, eldugul. Én is ebből vettem észre, hogy nem úgy fújta a levegőt, ahogy tavaly érzékeltem.
Holnapra meg lesz az új szűrő, sima Nipparts (made in japan) 3550Ft-ért:clap: :)

Kép a régiről:

« Utoljára szerkesztve: 2012.05.14 15:04:30 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #6964 Dátum: 2012.05.14 16:40:35 »
Az enyém rendszeresen ilyen egy év után.
Alco kb 2000ft bárdinál,miért nemvolt jó az a tiédbe is?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6965 Dátum: 2012.05.14 18:20:49 »
Nem tudom hogy a vidéki klíma teszi e de az enyém kerek egy év ( ilyenkor cserélek olajat olajszűrő légszűrő pollenszűrő független a km.-től.) után se nézet ki ilyen mocskosan.

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Szerviz
« Válasz #6966 Dátum: 2012.05.14 19:16:01 »
Tyűhaa, hát az enyém hamarosan egy(vagy kitudja mennyi, utolsó szerviznek hamarosan eljön a fordulója) éves, tény hogy 5e is alig futott, de ehhez istenesen néz ki!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #6967 Dátum: 2012.05.14 19:42:00 »
Az enyém rendszeresen ilyen egy év után.
Alco kb 2000ft bárdinál,miért nemvolt jó az a tiédbe is?
A tiedbe a japánsága miatt nem a lekerekített sarkú kell? Pont ugyanez? Amúgy ez lesz benne már 3.-adjára, nekem bevált. Több érvet nem tudok...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #6968 Dátum: 2012.05.14 19:43:53 »
Nem tudom hogy a vidéki klíma teszi e de az enyém kerek egy év ( ilyenkor cserélek olajat olajszűrő légszűrő pollenszűrő független a km.-től.) után se nézet ki ilyen mocskosan.
Eredetileg nem fehér színű ez a szűrő, hanem fehér és grafit mintás, tehát csak árnyalatnyit sötétedett az újkorához képest, viszont, amikot szedtem ki, úgy beporolta az utasteret, hogy megint lehet porszívózni, meg törölgetni. A hulladékok benne már csak hab volt a tortán.  ;)

Szóval, megérett cserére.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6969 Dátum: 2012.05.14 20:34:59 »
Ma volt a drágaszág éves szervizen (most van benne 126 ezer):
- olajcsere (Liqui Moly Top Tec 4200, Mann szűrő)
- fékfolyadék cseréje (Ate SL.6)
- fékek karbantartása (csúszkák, ilyesmi)
- kézifék beállítása
- légszűrőcsere (gyári)
- pollenszűrőcsere (aktívszenes Wix)
- klímatisztítás (Liqui Moly Klima Fresh)
- műszaki vizsga előtti átvizsgálás

Ezúton is köszönet TZolinak és kollégájának a rendkívül alapos és korrekt munkáért!  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #6970 Dátum: 2012.05.14 20:46:45 »
Ezúton is köszönet TZolinak és kollégájának a rendkívül alapos és korrekt munkáért!  ;)
:clap:
Jó helyre vitted!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #6971 Dátum: 2012.05.14 21:32:43 »
Sziasztok!
Van egy gondom. Méghozzá az, hogy kilyukadt (egyelőre csak kicsit) ez egyik vízcsövem (fűtéscső). Néztem az új árát és kb. 18.000 ft plusz szerelés. És mindez egy kb. akkora lyuk miatt mintha egy gombostűvel szúrtam volna ki.  ;)
Arra gondoltam, hogy a lyuknál elvágom és megtoldom egy fém csővel. Pl. réz csővel. Ez barkácsolás, de szerintem nem gáz.
Arra szeretnék megkérni valakit, hogy mondja már meg nekem legyen szives, hogy mekkora a cső belső átmérője! Az is jó lenne ha azt mondaná meg valaki, hogy ahová rá van dugva ez a cső, az mekkora. Tehát, mekkora csonkra megy rá?
Ez a cső a motortól megy az utastér felé a tűzfalon van egy csonk oda megy rá. Szerintem ez a rész minden motornál ugyan az és a cső külső, belső átmérője is. A hossza és alakja persze eltér.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.14 21:40:26 írta Soma01 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Szerviz
« Válasz #6972 Dátum: 2012.05.14 23:47:26 »
A tiedbe a japánsága miatt nem a lekerekített sarkú kell? Pont ugyanez? Amúgy ez lesz benne már 3.-adjára, nekem bevált. Több érvet nem tudok...  ::)

Pityesz,bammeee! Ezt meg se hallottam inkább!
Lekerekitett sarka a légszűrőnek van,de te most pollenszűrőt emlegettél!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #6973 Dátum: 2012.05.15 18:14:27 »
Sziasztok!
Van egy gondom. Méghozzá az, hogy kilyukadt (egyelőre csak kicsit) ez egyik vízcsövem (fűtéscső). Néztem az új árát és kb. 18.000 ft plusz szerelés. És mindez egy kb. akkora lyuk miatt mintha egy gombostűvel szúrtam volna ki.  ;)
Arra gondoltam, hogy a lyuknál elvágom és megtoldom egy fém csővel. Pl. réz csővel. Ez barkácsolás, de szerintem nem gáz.
Arra szeretnék megkérni valakit, hogy mondja már meg nekem legyen szives, hogy mekkora a cső belső átmérője! Az is jó lenne ha azt mondaná meg valaki, hogy ahová rá van dugva ez a cső, az mekkora. Tehát, mekkora csonkra megy rá?
Ez a cső a motortól megy az utastér felé a tűzfalon van egy csonk oda megy rá. Szerintem ez a rész minden motornál ugyan az és a cső külső, belső átmérője is. A hossza és alakja persze eltér.

Cső nem lyukad ki magától, ellenben a nyestnek olyan éles pici foga van, hogy pont olyan lyukat csinál mint egy tű... Tehát őt is ki kell onnan pusztítani, mert nem csak az új vízcső fog úgy járni, hanem a benzincső is és a kábelek!
Amúgy szerintem mindenki csak akkor tudná megmondani hogy mekkora a belső átmérője, ha leveszi. De a Tiéd ugyis rossz, vedd le Te és mérd meg  :D
Xanyi

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #6974 Dátum: 2012.05.15 19:18:40 »
Cső nem lyukad ki magától, ellenben a nyestnek olyan éles pici foga van, hogy pont olyan lyukat csinál mint egy tű... Tehát őt is ki kell onnan pusztítani, mert nem csak az új vízcső fog úgy járni, hanem a benzincső is és a kábelek!
Amúgy szerintem mindenki csak akkor tudná megmondani hogy mekkora a belső átmérője, ha leveszi. De a Tiéd ugyis rossz, vedd le Te és mérd meg  :D

Régen volt nyest, de már nem ilyen részen parkol az autó és riasztó is van benne. De, tényleg, volt nyest régen a kocsiban és e miatt kellett is cserélni kábeleket, csöveket. Ezek szerint ezt is megrágta, csak most lyukadt ki teljesen.

Amúgy levettem és megmértem ma. A tűzfalról húztuk le ott 17mm volt a belseje. Még gondolkodok, hogyan javítsam. Vagy csináltatok csövet, vagy gondolkodtam, hogy veszek réz fűtéscső idomot (kerülő idom pl.) vagy szintén 18-as külsejű, de HENCO csőre is gondoltam már. Mivel a lyuk pont egy kanyarban van.